» »

povezava dveh diskov (starejših) kako???

povezava dveh diskov (starejših) kako???

Area_51 ::

:)) Zadeva je taka. Ob nakupu računalnika sem dobil disk 6.4Gb Fujitsu. Pred par dnevi pa sem dobu še starejši disk 1.3 Gb segate. Zanima me, na kakšen način se ga da priklopit. Mam pa še dva CD-ROM-a.

Sam sem probal jih priklopit, pa ni šlo, pisalo je že ob zagonu, da ni sistema a na obeh so Windowsi. Kablov imam doovolj, prostora tudi, samo znanja malo primankuje.:)

Zato vas prosim za pomoč.

Hvala!!!
Area 51

Baja ::

En disk daj na master drugega pa na slave, priklopi jih na isti kabel, pa bi moglo delati. Edino možno je da boš jih moral še v biosu nastavit, če jih ne bo mašina sama našla

Area_51 ::

:)) Sej sem priklopil dva skupaj, samo ko se to naredil, mi je začela utripat lučka od ta drugega CD-ROMA, pa vseeno ni delolo čisto nič. Kako pa bi to lahko naredil v BIOSU. Je še kakšna druga možnost.:)
Area 51

nodes ::

Pusti stari disk tako kot je bil, zraven na kabel daj 1.3, ki si ga na džamperjih na disku nastavil na slave. Če ga ne bo še vedno sistema, potem si narobe nastavil master- slave.
Če pri bootanju bios ne prepozna diska potem ga boš moral pač v BIOS-u detecnt. Če še ne bo šlo, pa pokliči soseda.

Area_51 ::

:)) Ok! SEm razumel, zdej pa bom probal. Hvala za PomoČ...:)

LP
Area 51


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403322 (2600) Mesar
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383326 (2553) Voluharr
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453204 (2228) Blind
»

Problem pri menjavi Cd-r s CD- RW!

Oddelek: Pomoč in nasveti
9708 (599) SavoS

CD Rom

Oddelek: Strojna oprema
61332 (1234) OZZY

Več podobnih tem