» »

Firefox prenesen milijardokrat

Firefox prenesen milijardokrat

Milijarda

Ars Technica - Popularen brezplačen in odprtokoden brskalnik Firefox je včeraj dosegel pomemben mejnik, saj je bil s spleta prenesen že milijardokrat. Lanskega februarja so dosegli številko petsto milijonov, za podvojitev tega pa so torej potrebovali približno 17 mesecev. Pomembno vlogo pri pospešku je odigral izid Firefoxa 3.0 in kasneje Firefox 3.5, ko sta v prvem dnevu dostopnosti privabila osem oz. pet milijonov nalagalcev. Ti podatki skupaj z zadnjimi raziskavami trga, kjer ima Firefox 22,51-odstotni delež, kažejo na vedno večjo priljubljenost tega brskalnika, ki pridobiva predvsem na račun prebežnikov z IE-ja. Klik!

42 komentarjev

WamPIRe- ::

Congrats! \o/
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

riba1122 ::

Lepa številka, zdej hočemo 2 :)

Pyr0Beast ::

IE fugitive ? Me likes :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Wankers :)

Ayumi ::

Long live Firefox!

Matev ::

že samo jaz ga moram prenesti vsak teden 1x ali 2x
ker se stalno spreminajajo verzije

kody ::

saj imas posodobitev....

slitkx ::

Ja, od lanskega februarja je sicer uporaba še rasla, a počasneje. ..

Utk ::

Ja, od lanskega februarja je sicer uporaba še rasla, a počasneje. ..

Ja, nekateri smo ugotovili, da je kaj drugega še boljše.

slitkx ::

Nekateri se bodo/boste smejali, ampak IE8 je zdaj vsaj toliko dober kot Firefox, če ne boljši. Je pa to subjektivno mnenje.

FitnessBoy ::

Osebno nimam nič proti FF, edino kar me moti je to da imajo z vsako verzijo več bugov in odprtih vrat. IE mi je zaradi tega že dolgo všeč, vse kar se tiče popravkov se pobere neposredno preko windows update. Pa še IE8 ima en kup odličnih funkcionalnosti, ki odtehtajo to, da bi vedno ročno nameščal brskalnik vsakih nekaj tednov.

techfreak :) ::

vse kar se tiče popravkov se pobere neposredno preko windows update.

Ja saj je od MSja ... ni čudno.

Na Ubuntu se tudi Firefox sam posodobi.

Zgodovina sprememb…

blank3 ::

Tale FF precej prenosov pridobiva na račun popravkov, ker še vedno niso popedenali patchov ampak vedno prenašaš celotno verzijo.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

T-h-o-r ::

Nekateri se bodo/boste smejali, ampak IE8 je zdaj vsaj toliko dober kot Firefox, če ne boljši. Je pa to subjektivno mnenje.



pri katerem je 50% stvari prekopiranih iz FF :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Looooooka ::

hvala bogu niso sli kopirat guija...ker firefoxov smrdi.
v naslednji verziji naj rajs skopirajo engine za javascript...da bo vsaj primerljiv z ostalimi browserji.

jype ::

FitnessBoy> IE mi je zaradi tega že dolgo všeč, vse kar se tiče popravkov se pobere neposredno preko windows update.

Če ne bi imel nekega levega operacijskega sistema, bi ti sistem nadgradil tudi firefox.

boolie ::

Nekateri se bodo/boste smejali, ampak IE8 je zdaj vsaj toliko dober kot Firefox, če ne boljši. Je pa to subjektivno mnenje.



pri katerem je 50% stvari prekopiranih iz FF :)


Teh omenjenih 50% je po moje skupnih vsem brskalnikom. ;) Firefox privzeto ne ponuja spletnih izrezkov (Web Sliceov), pospeševalnikov (Acceleratorjev). A niso rekli, da naj bi FF3.5 imel tudi nekaj podobnega IE8 InPrivate browsing? Najbrž nisem dobro pogledal, vendar ga ne najdem.

boolie ::

hvala bogu niso sli kopirat guija...ker firefoxov smrdi.
v naslednji verziji naj rajs skopirajo engine za javascript...da bo vsaj primerljiv z ostalimi browserji.

Me prav zanima, koliko je ta zelo opevani JavaScript engine izgubil na hitrosti po prvem bug fixu. En teden po izzidu FF3.5 je bila namreč že na voljo FF3.5.1 s popravkom za JavaScript JIT.

boolie ::

FitnessBoy> IE mi je zaradi tega že dolgo všeč, vse kar se tiče popravkov se pobere neposredno preko windows update.

Če ne bi imel nekega levega operacijskega sistema, bi ti sistem nadgradil tudi firefox.

Nova različica tvojega "levega" operacijskega sistema (Windows 7) ti bo celo omogočila (če bo EU potrdila Microsoftov predlog), da si boš lahko Firefox namestil že ob namestitvi operacijskega sistema. Pa zdej reč, da Microsoft ne gre na roko zagriženim nasprotnikom komercialnih rešitev. ;)

arjan_t ::

A niso rekli, da naj bi FF3.5 imel tudi nekaj podobnega IE8 InPrivate browsing? Najbrž nisem dobro pogledal, vendar ga ne najdem.


nisi dobro pogledal

arjan_t ::


Me prav zanima, koliko je ta zelo opevani JavaScript engine izgubil na hitrosti po prvem bug fixu. En teden po izzidu FF3.5 je bila namreč že na voljo FF3.5.1 s popravkom za JavaScript JIT.


bil je security fix

444 ::

IE je res dokaj neuporaben zato je ta novica nepresenetljiva.

boolie ::


Me prav zanima, koliko je ta zelo opevani JavaScript engine izgubil na hitrosti po prvem bug fixu. En teden po izzidu FF3.5 je bila namreč že na voljo FF3.5.1 s popravkom za JavaScript JIT.


bil je security fix

security hole ni bug? security fix se sliši še nevarneje kot bug fix. ;>

boolie ::

IE je res dokaj neuporaben zato je ta novica nepresenetljiva.

Kot je bilo omenjeno že v zgornjih komentarjih, je nepresenetljiva zaradi števila različic, ki se jih prenese. Vsak uporabnik Firefoxa si recimo 2x mesečno prenese novo različico. Če malo preračunaš, vidiš kam pes taco moli.
Prosim ne lapaj o neuporabnosti Internet Explorerja, vojne med odprto in zaprto kodo ostajajo nesmiselne. Oboje je kul na svoj način!

Poldi112 ::

Moje, ki gre iz repozitorija, Mozilla ne zazna in ne šteje. Tako da ja, uradna cifra zavaja, saj gre zgolj za neposredne download-e.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

Kaj pa število prenosov sploh pove?

Poldi112 ::

Nič. Služi zgolj kot številka, okrog katere se lahko kregamo :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

techfreak :) ::

Nova različica tvojega "levega" operacijskega sistema (Windows 7) ti bo celo omogočila (če bo EU potrdila Microsoftov predlog), da si boš lahko Firefox namestil že ob namestitvi operacijskega sistema. Pa zdej reč, da Microsoft ne gre na roko zagriženim nasprotnikom komercialnih rešitev. ;)

Microsoft gre na roku EUju. Drugače pa na Ubuntuju ti posodablja tudi druge brskalnike in ne samo Firefox.

dacvetux ::

Mah... Svaka čast Mozilli - pubeci so pred leti začeli biblični pohod v stilu "David proti Goliatu" in mislim, da jim prav dobro uspeva. Love my foxy :)



Cheers :)

orbter ::

Meni nič ne pomeni ime brskalnika ampak kateri bolj sledi standardom. Acid test je dober zgled. Pa privrženci IE 6,7,8 poskusite prikazati tole stran: http://acid3.acidtests.org/ Ne gre, a ne? ;-)

Utk ::

Ne vem zate, ampak za 90 procentov ljudi je bolj pomembno, da jim dela nlb klik, kot neka testna stran.

jype ::

CrniE> Ne vem zate, ampak za 90 procentov ljudi je bolj pomembno, da jim dela nlb klik, kot neka testna stran.

Meni najbrž ne dela Klik, pa mi ne bi moglo bolj dol viset za to.

Moja banka pač ni 10 let za časom.

Utk ::

Tvoja banka ni pomembna. Pomembna je realnost, ki je pa taka, da ima ta banka okoli 30 procentov v Sloveniji. Da imate odprtokodniki probleme z realnostjo, je pa že dolgo znano.

jype ::

CrniE> Pomembna je realnost, ki je pa taka, da ima ta banka okoli 30 procentov v Sloveniji.

Zamenjat to banko stane približno 10 evrov (če je tvoja ura vredna 100 evrov), tako da je ta del "realnosti" pač nepomemben za veliko večino ljudi.

XCom ::

Ne vem zate, ampak za 90 procentov ljudi je bolj pomembno, da jim dela nlb klik, kot neka testna stran.



Ne vem zakaj men dela nlb klik tudi pod FF čisto lepo....Mogoče je tle res 90% folka retartidanega oz. niti ne ve o čem piše. FF-ja niti videl še ni oz ga ne zna uporabljati, pa potem spušča take nesmisle.

Utk ::

Ne vem zate, ampak za 90 procentov ljudi je bolj pomembno, da jim dela nlb klik, kot neka testna stran.



Ne vem zakaj men dela nlb klik tudi pod FF čisto lepo....Mogoče je tle res 90% folka retartidanega oz. niti ne ve o čem piše. FF-ja niti videl še ni oz ga ne zna uporabljati, pa potem spušča take nesmisle.

Retardirani so tisti, ki so v mojem pisanju prebrali, da kaj ne dela na FF-ju. Napisal sem da klik dela na IE-ju. Pa gmail tudi, in še marsikaj. Če tam neka obskurna testna stran ne dela, nikogar ne briga. Če se morajo razvijalci trudit, da kaj dela tudi na IE-ju, tudi nikogar ne briga. Samo nekateri retardiranci se praskajo tam, kjer jih ni srbi.

dacvetux ::

Windows, IE in e-banka :D :D Upam, da bo čim več takih kombinacij ;)

poweroff ::

NLB Klik dela pod FF + Ubuntu zelo dobro.

Ma pri meni ne bo več dolgo...:D
sudo poweroff

BaRtMaN ::

Jaz bi najraje skočil k Banki Koper.

Poldi112 ::

.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Poldi112 ::

>Ne vem zate, ampak za 90 procentov ljudi je bolj pomembno, da jim dela nlb klik, kot neka testna stran.

>Retardirani so tisti, ki so v mojem pisanju prebrali, da kaj ne dela na FF-ju.

In kaj si potem hotel povedati z zgornjim stavkom? Ker implikacija je kar močna, in primer klika povsem nepotreben v primeru, da hočeš povedati samo, da ljudi ne zanima acid test.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GoldRakun ::

Osebno nimam nič proti FF, edino kar me moti je to da imajo z vsako verzijo več bugov in odprtih vrat. IE mi je zaradi tega že dolgo všeč, vse kar se tiče popravkov se pobere neposredno preko windows update. Pa še IE8 ima en kup odličnih funkcionalnosti, ki odtehtajo to, da bi vedno ročno nameščal brskalnik vsakih nekaj tednov.

N1 4 you. Samo mi je pa bedno, da moraš pol celi računalnik restartat namesto da bi samo brskalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 4 bolje drugi dan

Oddelek: Novice / Brskalniki
214695 (3708) k4vz0024
»

Internet Explorer 9 v prvem dnevu solidno

Oddelek: Novice / Brskalniki
4011555 (10045) Bor H
»

Firefox 3.6 še ta mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7810225 (8124) Icematxyz
»

Firefox tretji najhitrejši brskalnik

Oddelek: Novice / Brskalniki
356647 (4044) GoldRakun

Več podobnih tem