» »

Kateri "garmin" kupiti?

Kateri "garmin" kupiti?

Cebelcka ::

Jaz pa razmišljam o nabavi avtomobilskega Garmina... pa me zanima katerega priporočate (takega ki ima že naložene karte) za po evropi (od Danske pa do Grčije,Portugalske...) skratka celo evropo. Kakšne so vaše izkušnje in kje priporočate da ga kupim? Hvala:)

pegaso ::

MIO Moov S555
Priporočam tole trgovino
Imaš res vse karte (44 držav), je novejši model, 3D, dobra podpora za karte, brezplačen update mislim da 2 leti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegaso ()

zee ::

Imam Garmin Nuvi 250. Brez pripomb. Dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pegaso ::

Še tole si preberi!
MONITOR

5er--> ::

Garmin Nuvi 205w (wide screen) = 111€ ...ali pa... Garmin Nuvi 205 = 89€
+ 4GB SD kartica = 9€
+ gusarske karte = priceless

blackbfm ::

Nizkocenovni garmini so zelo počasni, drugače pa so ok, nič posebnega sicer.

zee ::

Jah, delajo 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Cebelcka ::

hmmm hvala za vse info. Potem me pa še te gusarske karte zanimajo? So zanesljive? Zmrznejo? Kje se jih pa da dobiti? :)

zee ::

Enako zanesljive so kot kupljene. Zmrznejo ne. Dobis jih pa na travnikih (o tem se na ST ne diskutira).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ttommy ::

Mene pa zanima,če je Garmin Nuvi 255 precej boljši kot pa Nuvi 205?Sicer je razlike samo 34 evrov,ampak vseeno...Važno mi je,da me vodi od starta do cilja in pokaže kje sem.
Ima kdo model 205 in kako je zadovoljen z njim?
LP
Gamer

5er--> ::

Isti je kot 205, le da ima 255 ima naložene neke osnovne karte evrope.
Link za primerjave

Edit: zamešal 205 z 250

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

ttommy ::

Samo ni mi jasno,kako to da piše za model 255,da ima 300 MB interni pomnilnik,če sem pa jaz kolegu na interni pomnilnik lahko posnel Europe CN 2009 (1.7GB).....Kartico sem pred tem vzel ven..?
Gamer

5er--> ::

Mogoče po tem, ko si zbrisal (prepisal) prednaloženo karto? ;)

ttommy ::

Zbrisal sem prednaloženo,ja.Sicer sem že naročil 255 in ga dobim v ponedeljek.Upam,da bo dobro deloval..
Gamer

tabla ::

uf kok je blo to vcasih drago, cez 1000 eur!

ttommy ::

To pa res,hvala Bogu za nas delavsko klaso,da so cene tako padle-zdaj so realne cene in si ga lahko privoščim.Pred par leti je bil to prestiž dosegljiv samo bogatunom...in še pomisliti nisem upal,da bi jaz kaj takega imel v svojem (sedaj 10 let starem) low standard avtu.Sedaj pa dobim naročeno od Mimovrste:Garmin Nuvi 255 in MicroSD Sandisk 4GB kartico za 138Evrov.Pa še presenečenje-ko sem dal v košarico,so se tam pojavili tudi poletni natikači-redna cena 13 evrov,znižani za 100%...Majhna pozornost,ki pa ima velik učinek...
Gamer

kmetek ::

lol natikači po nabavni 1€ max.

blackbfm ::

@ttommy a če si ti lahko privoščiš potem ima stvar realno ceno:P eh to je bv sploh debatirat ker je z vsemi stvarmi tako, recimo mobilni telefoni so bili tut ekstremno dragi zdaj pa ga dobiš za par 10 evrov (pa še vedno ima proizvajalec in cela veriga distributerjev profit).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

ttommy ::

Ali se da na kakšen način tipkovnico v Garminu nastaviti na QWERTY način?Ker ABC je zelo moteče.....
Gamer

AnonimkeOP ::

se pridružujem debati. kupujem za mamo, o tem ne vem nic. ali se karte doplacuje? koliko to stane? ali se izplaca raje kar kupiti mobilni telefon ki ima podporo za GPS notri? (meni se zdi bolj prakticno ker imas tel itak vedno s seboj) Kaksna je razlika med tistimi v telefonih (recimo Nokia N95) in temi samostojnimi?
www.anonimke.com

5er--> ::

Vsako karto se načeloma plača. Koliko? Poglej na straneh prodajalca.
Za telefon moraš prav tako plačat karte in pa še navigacijski program.
Kaj je boljše? Po mojem odvisno koliko stvar uporabljaš.

blackbfm ::

Vsaj kolikor jaz poznam folk, se na namenskih gps napravah večino časa nabira prah (tut pri meni). Ni prav priročen. Če bi še enkrat kupoval bi rajš kupu telefon z gps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

ttommy ::

To je res,da se namenske naprave ne uporabljajo vedno,ampak so po mojem mnenju precej boljše in bolj zanesljive,kot pa tiste na telefonih.Sicer delajo,ampak........Jaz gledam na to kot primerjavo fotoaparata v telefonu in pravega digitalca..Saj dela dobre slike,ampak.......
Gamer

amacar ::

gps v telefonu je kr ok, dela super a opotem moreš kupiti držalo za v avto in avtopolnilec, kar pa tudi nekaj nanese.

Drugače uporabljam gps na nokii 5800 in dela super ter imam še garmin 255. Karte so s travnika in nikoli ne friznejo. res škoda dati 100€ za eno bogo karto.

kmetek ::

ob nakupu je 79€.

blackbfm ::

res škoda dati 100€ za eno bogo karto.


Si pomislil koliko podatkov je potrebnih za "eno bogo karto"? Vsak se sicer znajde po svoje, ampak malo se zadrži drugič s takimi izjavami.

bakki ::

Med Garminom 205 in 255 je razlika samo v količini notranjega pomnilnika (1GB proti 2GB - v obeh primerih minus cca. 300MB, ki jih porabi Garmin za sistemske datoteke). Nima smisla kupovati 255 in dodatno SD kartico, če v interni pomnilnik spraviš vse potrebne karte... In karta je lahko velika malenkost manj kot 2GB... Lahko pa daš na SD kartico recimo MP3-je, slike, itd.

#000000 ::

Ker je že un program za karte rihtat pač da od evrope poberem stran samo Slovenijo,Italijo,Avstrijo ipd. ??

psytoma ::

mapsource

Machete ::

Pozdravljeni, ima kdo idejo zakaj garmin naračuna neko pot 1100km, google maps pa 1450km? Izogbianja pod filtri ni, če bi bilo to. Hvala za ideje. Pot in destinacija sta pravilna in enaka pri obeh vnosih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pegasus ::

Katero razdaljo ti kažeta? GCD ali cestno? Moj primer: imam 573km GCD razdalje, kar po cesti znese natančno 800km.

Machete ::

Dobro vprašanje. Spiše pač km, ko 'preračuna' pot. Po vsej logiki bi morali biti to cestni km.
Očitno imaš prav, dejansko dve destinciji štimate po 'zračni razdalji' !!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero navigacijo kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
3911964 (5286) Tomson
»

Katera navigacija Garmin 760 ali Navigon 7110 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9019750 (10596) madmitch
»

GPS v Sloveniji

Oddelek: Mobilne tehnologije
151722 (1416) Fadil
»

Navigacija garmin

Oddelek: Kaj kupiti
319861 (9113) Dami
»

Kupujem navigacijo...

Oddelek: Kaj kupiti
254823 (4152) KuhaR

Več podobnih tem