» »

tožba zaradi povzročitve lažje telesne poškodbe

tožba zaradi povzročitve lažje telesne poškodbe

jrtjtejtt ::

Živjo,

pred nekaj meseci sem jih dobil s palico po glavi. Zadevo sem prijavil policiji in pred časom je prišlo obvestilo, da so podali na tožilstvo kazensko ovadbo zoper znano osebo zaradi suma povzročitve lahke telesne poškodbe.

Človeka mislim tožiti, pa me zanima, če se mora čakati na konec postopka pred sodiščem, ali naj tožbo vložim že sedaj?

LP!

#000000 ::

Ja treba počakat da se mu dokaže da te je on lopnil po glavi, ni dab kr enga mal prjavu in drugi dan poka na zavarovalnico po keš.

perci ::

Lahko vložiš že sedaj. Civilni in kazenski postopek sta ločena postopka. Če boš čakal na pravnomočnost kazenskega, se ti lahko zgodi, da bo vmes civilni zahtevek ze zastaral.

jrtjtejtt ::

Tnx perci. Najbolje potem da grem do odvetnika in zrihtam zadevo?

Aston_11 ::

Ma ja, kar v kazenskem prijaviš odškodninski zahtevek kot oškodovanec, in mu lahko sodišče kot izpolnitev obveznosti, od katere je odvisen obstoj pogojne obsodbe (kar bo verjetno dobil), lahko naloži plačilo odškodnine. Sicer čuza, če ne plača. Ni narobe poskusit.

Ziga Dolhar ::

Ja, premoženjskopravni zahtevek v kazenskem postopku. Sicer se zna zgodit, da se sodišču s tem ne bo ljubilo ukvarjat in te bo napotilo na pravdo. V tem primeru zahtevek na civilno sodišče (ni ti treba čakat, da kazensko sodišče izreče sodbo - vprašanje se bo reševalo v okviru predhodnega vprašana in identičnega dejanskega stanja). Kar se tiče zastaranja - zastaranje odškodnine zaradi škode, ki izvira iz KD, zastara v roku, v katerem zastara pregon KD.
https://dolhar.si/

jrtjtejtt ::

122. člen KZ za lahko telesno poškodbo določa največ eno leto zapora.
V poglavju o zastaranju je določen rok 6 let za takšna KD, tako da še ni panike.

perci ::

Kar se tiče zastaranja - zastaranje odškodnine zaradi škode, ki izvira iz KD, zastara v roku, v katerem zastara pregon KD.
Res je. In ker se v SLO še prevečkrat zgodi, da kazenski pregon za tovrstna KD zastara (velikokrat še na tožilstvu), bi morda veljalo pohiteti. Poleg tega boš ti moral dokazovati višino škode, ki ti je nastala in kazensko sodišče se s tem 100% ne bo ukvarjalo ampak te bo napotilo na pravdo.

Loki ::

se sploh splaca toziti, ce mas sam busko/ prebito kozo...? saj moras v bistvu dokazat, kaj si mel ti skode s tem, tko je pa nisi mel veliko.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

;-) ::

Bolečina, strah, nesposobnost dela nekaj dni. To ne šteje?

kmetek ::

Nismo v ZDA, kjer dobiš za muho v juhi kak mio $.

V-i-p ::

Naj gre s tem na sodišče, bo vsaj malo smeha tam, jim ga tako že primankuje. Ne rečem, če te je lopnil, naj bo kaznovan ampak tožit za to, ker si dobil lahko telesno poškodbo? Ccc, večjo škodo boš imel s letanjem po sodiščih, odvetnikih in tem sranjem. Ampak vse za jurja ali dva, kajne?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

;-) ::

Ko sem jih jaz dobil (sicer sem jih iskal) mi je bilo dovolj da sem dal prijavo in je dobil kazen nekaj okoli 460€ za motenje javnega reda in miru. Zadel sem ga tam ki ga je najbolj bolelo, lih je šparal za avto in ta denar mu je kar dosti pomenil. Da bi ga še šel tožit in vse pa ni računice, niti nima smisla.

jrtjtejtt ::

se sploh splaca toziti, ce mas sam busko/ prebito kozo...? saj moras v bistvu dokazat, kaj si mel ti skode s tem, tko je pa nisi mel veliko.


Verjetno bi ti bil vesel, da se ti na sred čela do konca življenja pozna brazgotina?

Sploh pa bom najprej skušal poravnat stvari izven sodišča, če ne bo hotu, pa na sodišču.

Ampak vse za jurja ali dva, kajne?


Točno tako! Če se hoče pretepat, naj vleti s pestmi. Če pa straši s palico, bom pač jaz z "enakovrednim orožjem" udaril nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

Good Guy ::

se sploh splaca toziti, ce mas sam busko/ prebito kozo...? saj moras v bistvu dokazat, kaj si mel ti skode s tem, tko je pa nisi mel veliko.


Verjetno bi ti bil vesel, da se ti na sred čela do konca življenja pozna brazgotina?

Sploh pa bom najprej skušal poravnat stvari izven sodišča, če ne bo hotu, pa na sodišču.

Ampak vse za jurja ali dva, kajne?


Točno tako! Če se hoče pretepat, naj vleti s pestmi. Če pa straši s palico, bom pač jaz z "enakovrednim orožjem" udaril nazaj.


si šalabajzer, pol te bo pa on stožu..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Slo-One ::

se sploh splaca toziti, ce mas sam busko/ prebito kozo...? saj moras v bistvu dokazat, kaj si mel ti skode s tem, tko je pa nisi mel veliko.


Verjetno bi ti bil vesel, da se ti na sred čela do konca življenja pozna brazgotina?

Sploh pa bom najprej skušal poravnat stvari izven sodišča, če ne bo hotu, pa na sodišču.

Ampak vse za jurja ali dva, kajne?


Točno tako! Če se hoče pretepat, naj vleti s pestmi. Če pa straši s palico, bom pač jaz z "enakovrednim orožjem" udaril nazaj.


si šalabajzer, pol te bo pa on stožu..



Roky je verjetno mislil kot enakovredno orožje, da finančno nazaj udari.

MadMicka ::

Če se splača tožit? Odvisno. Če si ga ti izzval, potem ne, ker ni trajnih posledic, gre za deljeno odgovornost, bi bil znesek zanemarljiv in ne bi odtehtal "sitnosti" med postopkom.

Če pa je šlo za neizzvan napad (v kar dvomim), potem pa jasno prijava odškodninskega zahtevka v okviru kazenskega postopka. Bolje to, kot tožba.

jrtjtejtt ::

Blo je tako, da je skupina pretepačev napadla kolega. Jaz in še par kolegov smo šli na pomoč. Tam smo se prerivali in naenkrat jih od nikoder dobim po glavi. Še preden sem se zavedel in pobral s tal me je dečko še enkrat čez rebra udaril. Tega človeka se jaz nisem dotaknil ne prej ne kasnej. Niti nismo mi oz. moj kolega začeli prepira.

;-) ::

Ti boš mel par prič ki bodo rekle tako, oni par ki bojo rekli drugače = nič nebo iz tega.

poweroff ::

Daj, stopi do odvetnika, mu daj 30 EUR, pa naj ti pošteno pove ali se splača ali ne.
sudo poweroff

jrtjtejtt ::

se oglašam po dolgem času...tko kt sodišče. dobil sem vabilo na glavno obravnavo, kjer med drugim piše, da imam čas vložiti premoženjskopravni zahtevek do konca glavne obravnave.

sem malo prebrskal net, kaj to pomeni. očitno moreš sam nekaj spisati in navest razloge, zakaj zahtevaš kar pač zahtevaš.

kar se tiče neposredno finančnih, bi moral pri nas v kadrovski preverit, ali sem sfalil kaj na šihtu...se ne spomnim več. sicer je študentsko delo bilo, ampak če sem manjkal par dni, je to takoj nekaj 100€.

drugo so pa poškodbe.

na čelu se mi vidi, sicer minimalno, brazgotina. pa lih sedaj poleti ko mam barvo najbolj izstopa :(

potem je tukaj poškodba reber, vem da me je bolelo 3-4 mesece ko hudič in me je prikrajšalo za prav vse športne in druge fizične aktivnosti. prikrajšal me je tudi za vožnjo z motorjem, ki mi je tud pomembna v življenju. hudiča, še spanec mi je kratil prvi mesec, ker se človek še obrnit ne more v postelji, brez da bi se zbudil.

to je seveda treba konvertirat v €. tu pa zmrznem, ker nimam pojma, koliko zahtevat...verjetno je nasvet odvetnika tukaj primeren. sem bil že takrat pri enem, pa mi je svetoval da naj raje počakam, kako se bo KP razvil.

seveda bi lahko čakal in počakal na sodbo, vendar mi takrat ostane le civilna tožba, če sedaj ne vložim zahtevka. jaz pa bi rad to rešil v okviru KP, razen seveda če me sodišče potem ne napoti v tožbo.

kaj svetujete pravniki?

jype ::

[Odstranjen offtopic]

Roky> to je seveda treba konvertirat v €. tu pa zmrznem, ker nimam pojma, koliko zahtevat...

Pokliči odvetnika. Če se boš lotil sam, boš težko izkoristil vse, kar ti zakon ponuja.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

jrtjtejtt ::

Žiga tenkju. Vidim, da je tole izven mojega dosega, tako da bom raj šel do odvetnika po nasvet.

ni mi zlomil rebra, mel sm pa modrico (20x3cm).

Mr Hilter ::

Jaz sem jih že ene parkat dobil, da so me šivali na urgenci. V 90% nisem nič izzival, nazaj nisem nikoli udaril ker nisem čutil potrebe (škorci, hribovci, južnaki...).
Enkrat sem za hec govoril z eno pravnico. Je rekla da se ''splača'' tožit edino le v primeru da ima nasilnež zadosti financ, oziroma da gre za kaj resnega (4 šivi na obrazu niso) npr. trajne poškodbe.

Drugače boš več vložil kot iztržil.

Lahko pa te bo tudi še tolikokrat nabutal, dokler se ne boš premislil (premeri mu obseg bicepsa/preštej šive na pesti).

Ziga Dolhar ::

Obsodba z določitvijo pogojne kazni - kazen [npr. par mesecev zapora] je določena, a bo izrečena le, če obsojeni v določenem času ne povrne škode oz. poravna premoženjskopravnega zahtevka - dela čudeže.

Ni treba nobene izvršbe, že pretnja [že določenega!] zapora je dovolj, da marsikdo najde potreben denar za povračilo.
https://dolhar.si/

guest #44 ::

Nauk te štorije?

Pojdite na okoli in lopajte ljudi s palico po glavi...itak se jim ne bo dalo vas tožit :|

jrtjtejtt ::

@kbal: če zahtevaš v okviru KP potem te ne stane nič. če te napotijo na civilno tožbo, mi bo pa že odvetnik svetoval, kaj se splača in kaj ne. to, da se ne splača, če nisi najmanj invalid, je seveda bedarija. ampak, kot rečeno, bo že odvetnik povedal, kako in kaj.

drugi del ne bom niti komentiral...preveč TV-ja eni gledate...ali pa je moj joke detector pokvarjen :)

seveda je pa moj primarni cilj to, da je obsojen kaznivega dejanja in da se ga to drži...in upam, da ima potem zaradi tega cel lajf težave. naj potem malo tuhta, zakaj take bedarije počne

amigo_no1 ::

Lahko te čez 3 mesece počakajo za gostilno in vrnejo z isto meteodo :P.

blackbfm ::

mi bo pa že odvetnik svetoval, kaj se splača in kaj ne


rekel bo da se splača (tudi če se ne):))

Mr Hilter ::

jrtjtejtt je izjavil:

@kbal: če zahtevaš v okviru KP potem te ne stane nič. če te napotijo na civilno tožbo, mi bo pa že odvetnik svetoval, kaj se splača in kaj ne. to, da se ne splača, če nisi najmanj invalid, je seveda bedarija. ampak, kot rečeno, bo že odvetnik povedal, kako in kaj.

drugi del ne bom niti komentiral...preveč TV-ja eni gledate...ali pa je moj joke detector pokvarjen :)

seveda je pa moj primarni cilj to, da je obsojen kaznivega dejanja in da se ga to drži...in upam, da ima potem zaradi tega cel lajf težave. naj potem malo tuhta, zakaj take bedarije počne


Poznam par osebkov, ki so se tako ''otresli'' tožb.
En x je klofuto dobu ker je utrujal, nato grozil s tožbo, klical policijo, zapisnik, zdravnik...
V spremstvu še enega kolega ga je obtoženi obiskal na dom... .

Ta primer osebno poznam, gre za žwaw s katero se lahko hecaš, zajebavati ne smeš.

guest #44 ::

Torej za take male prestopke smo dobesedno nemočni. ;(

bluefish ::

Ta primer osebno poznam, gre za žwaw s katero se lahko hecaš, zajebavati ne smeš.
Večina teh žwali je mnenja, da si sami lahko privoščijo vse, kdo drug pa mora mimo njih hoditi s sklonjeno glavo in bolje, da sploh ne vzpostavi stika z očmi. Primitivci torej.

Mr Hilter ::

bluefish je izjavil:

Ta primer osebno poznam, gre za žwaw s katero se lahko hecaš, zajebavati ne smeš.
Večina teh žwali je mnenja, da si sami lahko privoščijo vse, kdo drug pa mora mimo njih hoditi s sklonjeno glavo in bolje, da sploh ne vzpostavi stika z očmi. Primitivci torej.


Par jih poznam in so izjemno v redu ljudje.

Večina folka okoli teh žwali se hoče postavljati pred kolegi/kolegicami (govorim za moj primer).

Za kregat se, pa morata itak zmeraj biti dva.

PS: ne odobravam fizičnega nasilja, izjemoma v izobraževalne namene :D

krneki0001 ::

Mr Hilter je izjavil:


Večina folka okoli teh žwali se hoče postavljati pred kolegi/kolegicami (govorim za moj primer).


Če je žwal pametna, potem ne pusti takega postavljanja pred kolegi/kolegicami.

jrtjtejtt ::

Mr Hilter je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ta primer osebno poznam, gre za žwaw s katero se lahko hecaš, zajebavati ne smeš.
Večina teh žwali je mnenja, da si sami lahko privoščijo vse, kdo drug pa mora mimo njih hoditi s sklonjeno glavo in bolje, da sploh ne vzpostavi stika z očmi. Primitivci torej.


Par jih poznam in so izjemno v redu ljudje.

Večina folka okoli teh žwali se hoče postavljati pred kolegi/kolegicami (govorim za moj primer).

Za kregat se, pa morata itak zmeraj biti dva.

PS: ne odobravam fizičnega nasilja, izjemoma v izobraževalne namene :D


ne poznam primera, kot ga poznaš ti, ampak obiski s kolegom na dom spadajo pod kategorijo primitivcev in seveda ne v kategorijo izjemno prijetnih ljudi.

mene še nihče s postavljanjem ali besedami ni spravil iz tira...takim se samo nasmehnem...in če se hoče nekdo z neumnostmi postavljat pred kolegi ali še hujše kolegicami, potem ima žal neumne kolege (če na to palijo).

in za vsako žvav palca raste

Avenger ::

A pa si šel na policijo takoj? Si šel na urgenco? Imaš uradno dokumentirane poškodbe, policijski zapisnik??
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jrtjtejtt ::

vse papirje imam...policija je bila pol ure za dogodkom na mestu...imam izvid zdravnika z urgence...

kakorkoli, sem se odločil, da bom počakal na konec KP...v dveh letih smo prišli do glavne obravnave, upam, da potem v dveh letih še do sodbe. potem pa bom s tem šel do odvetnika in vprašal, kako in kaj.

sicer sem že bil enkrat in mi je povedal, da naj raje počakam na konec postopka, da ne bi imel stroškov brezveze s civilno tožbo, če ga potem operejo krivde v KP.

EC9 ::

jrtjtejtt je izjavil:

@kbal: če zahtevaš v okviru KP potem te ne stane nič. če te napotijo na civilno tožbo, mi bo pa že odvetnik svetoval, kaj se splača in kaj ne. to, da se ne splača, če nisi najmanj invalid, je seveda bedarija. ampak, kot rečeno, bo že odvetnik povedal, kako in kaj.

drugi del ne bom niti komentiral...preveč TV-ja eni gledate...ali pa je moj joke detector pokvarjen :)

seveda je pa moj primarni cilj to, da je obsojen kaznivega dejanja in da se ga to drži...in upam, da ima potem zaradi tega cel lajf težave. naj potem malo tuhta, zakaj take bedarije počne


Mislim, da bo imel "specialne prevencije" dovolj že s tem, da mora hodit po obravnavah, da bo moral plačati stroške kazenskega postopka in da ti bo moral plačati za škodo (ni važno ali kot premoženjskopravni zahtevek ali odškodnino v civilnem postopku).

Drugače pa bo njegova obsodba izbrisana iz kazenske evidence - po trenutnem kazenskem zakoniku - v enem letu po izteku preizkusne dobe pri pogojni obsodbi (ki jo bo najverjetneje dobil). Tako, da cel lajf s tem ne bo imel težav, si bo pa sigurno dobro zapomnil, da je zaradi mahanja s palico potem "cela pizdarija na sodiščih..."

opeter ::

Ali se da v gospodarski krizi zaslužiti edino s tožbami? Namreč, dnevno časopisje in mediji so polni tega ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ziga Dolhar ::

Če boš čakal na konec kazenskega postopka, boš odškodnino moral zahtevati v civilni pravdi. Tam boš moral plačati takso za tožbo, dokazovanje nastale škode pa bo precej težje kot če prijaviš premoženjskopravni zahtevek v kazenskem postopku. Resno.

Odvetnik bo v vsakem primeru precej več zaslužil, če bosta šla v pravdo. Če pa ti zgolj napiše premoženjskopravni zahtevek, ki ga ti nato predložiš sodišču ... imaš minimalne stroške. Plus na obravnavi dejansko ne potrebuješ odvetnika (v pravdi dejansko ga).

No, tvoja odločitev ;).
https://dolhar.si/

jrtjtejtt ::

aha, sploh nisem pomislil, da je s tem zahtevkom minimalno stroškov, s tožarjenjem pa dosti več...očitno bom moral še premisliti, imam še nekaj časa za to.

hvala za pameten nasvet

jrtjtejtt ::

no the saga continues

s sodišča je prišla sodba,da je kriv. dobil je 3 mesece pogojne in leto preizkusne dobe. bolj pomembno je, da me je sodišče napotilo na pravdo:

kako približno je s stroški pravde. kdo krije stroške odvetnika, kdo plača strošek izvedenca (odvetnica mi je takrat rekla, da je nujno izvedeniško mnenje, ki stane okoli 700€), in še morebitne sodne takse...

npr. vložiš odškodninski zahtevek v višini 1000€. Sodišče ti določi celoto,torej 1000€. A potem naloži plačilo stroškov izvedenca, odvetnika in ostalega toženi stranki ali to krije država ali kaj.

Ziga Dolhar ::

Stroški pravde - sodne takse - so odvisne od višine tvojega zahtevka.

Odvetnik ti lahko računa kolikor se bosta dogovorila, tudi mimo odvetniške tarife.

V primeru uspeha (100% uspeha) ti mora nasprotna stranka povrniti pravdne stroške - sodno takso v celoti ter stroške zastopanja po tarifi (torej ni važno, koliko ti je računal odvetnik - važno je, koliko ti lahko računa po tarifi).

Vse stroške nosiš sam [vnaprej]. Če bo potrebno izvedensko mnenje (kar praviloma je), moraš vnaprej založiti predujem za izvedbo dokaza - nekje 500-1000 evrov, odvisno od narave oz. zahtevnosti.
https://dolhar.si/

jrtjtejtt ::

ok, hvala.

upam sicer, da bo šlo brez sodišča.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreča in (ne)priznavanje krivde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13416407 (12266) BRBR
»

Kraja, identifikacija storilca in odškodnina

Oddelek: Loža
335490 (4400) St235
»

Vandalizem na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
473045 (1529) Go-ahead
»

Zlomljen nos - tožba? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9310799 (8748) root987
»

Rabim pravni nasvetek...

Oddelek: Loža
144354 (3980) Brane2

Več podobnih tem