» »

Navijanje ramov OCZ - garancija

Navijanje ramov OCZ - garancija

BlackAdder ::

Zanima me, kaj v praksi pomeni naslednje (citiram)

- EVP (Extended Voltage Protection), ki omogoča navdušencem VDIMM 1.8V (brez kršenja garancijskih pogojev)*OCZ EVP (Extended Voltage Protection) is a feature that allows performance enthusiasts to use a VDIMM of 1.8V without invalidating their OCZ Lifetime Warranty.

za rame OCZ DDR3 PC3-10666 / 1333 MHz / Reaper HPC Edition / 4GB / Dual Channel.

Vnaprej hvala za razlago.
BlackAdder stroke again!

Galaxy ::

Pomeni da lahko rame naviješ do 1.8v. Vse nad tem pa kršiš garancijo.

Simple.

BlackAdder ::

Hvala za za razsvetljenje.

Brez tvojega pronicljivo eksplicitnega odgovora bi živel v večni temi in nevednosti!

No, zdaj pa kak pameten odgovor.
BlackAdder stroke again!

Galaxy ::

In kaj je narobe z mojim odgovorom? :O

333333 ::

Če pa je tak kot ti je napisal. Maksimalna voltaža ramov je lahko 1.8V za uveljavljanje garancije.
Podnapisi:
Večanje voltaže pa rabiš če večas (navijaš) ferkcenco procesorja in ramov, recimo če bi želel da bi ti delovali rami delovali na 1450Mhz bi najverjetneje moral povečati voltažo nad 1.8v da bi dosegel to ferkvenco.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

BlackAdder ::

Ža sem moral na tak odovor reagirati sarkastično (in se obema opravičujem, če sem vaju s takšnim tonom prizadel), saj je v mojem vprašanju odgovor glede garancije razumljiv sam po sebi.

Pričakoval sem namreč, da bo kdo pojasnil bistvo oz. smisel takšne garancije v praksi.

Konkretno me torej zanima, kako se ob okvari modula (čipov) ve, na kolikšno vrednost je bila zvišana voltaža, če pa modul ne deluje.
BlackAdder stroke again!

333333 ::

BlackAdder

Za OCZ in DDR3 ti tećko rečem, pri dd2 pa nisem imel problemov z uveljavljanjem garancije tudi če je bila voltaža visoko nad predpisano (crknlo jih je pa dost:) ), no 1x mi niso zamenjali samo takrat so popadali čipi z ramov dol.
Spiritual


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473881 (2040) svetetko
»

Menjava rama

Oddelek: Strojna oprema
101525 (1363) Mohič
»

P5q pro + OCZ

Oddelek: Pomoč in nasveti
13998 (832) TOP
»

Problem novi RAMI pri navijanju !

Oddelek: Navijanje
201252 (896) Vuli
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292825 (2144) InTenZZive

Več podobnih tem