» »

Težave z USB na prenosniku

Težave z USB na prenosniku

Igor0 ::

Živjo
prenosnik HP nx6110, po vseh letih uporabe, štrajka.

Težava je na obeh USB portih, ne glede na to ali so naprave priključene direktno ali preko napajanega huba. Občasno (redko) sploh ne zazna priključene naprave, občasno (večinoma) jih zazna, a ne prepozna, občasno (vedno redkeje) pa dela BP. Priključeni so USB miška, USB ključkek, zunanji USB disk WD MyPassport, Wlan USB ključek ali printer. Večinoma le ena naprava (miška), redko v kombinaciji s katero naštetih naprav. Ko deluje BP, deluje v vseh kombinacijah. Nedelovanje se lahko pojavi takoj po vklopu, ali pa šele pozneje, pri menjavi naprave.

Vse ostalo deluje BP, zato ne bi ravno menjaval zadeve.

Kakršnega koli uporabnega nasveta bi bil zelo vesel.
LP Igor

Igor0 ::

Hmm, sedaj se je pojavila nova napaka - laptop deluje samo na zunanje napajanje. na baterijo niti ne trzne. Battery Manager kaže, da je polna, pred tem je držala nekje 1.45 ure. Na zunanjem napajanju ne opazim napak z USB.

Se baterija poslavlja ali laptop.

Se da baterijo kako resetirat ali je primerna za kontejner ?

johanblond ::

Živjo
prenosnik HP nx6110, po vseh letih uporabe, štrajka.

Težava je na obeh USB portih, ne glede na to ali so naprave priključene direktno ali preko napajanega huba. Občasno (redko) sploh ne zazna priključene naprave, občasno (večinoma) jih zazna, a ne prepozna, občasno (vedno redkeje) pa dela BP. Priključeni so USB miška, USB ključkek, zunanji USB disk WD MyPassport, Wlan USB ključek ali printer. Večinoma le ena naprava (miška), redko v kombinaciji s katero naštetih naprav. Ko deluje BP, deluje v vseh kombinacijah. Nedelovanje se lahko pojavi takoj po vklopu, ali pa šele pozneje, pri menjavi naprave.


Očitno je to feature HP nx6110 :D

Jaz sem imel občutek da je to posledica pregrevanja laptopa, ker imam občutek da zadeva bolje dela če je laptop hladen. Če priključim gor MP3 player (z lastnim napajanjem), USB celo dela nekaj časa.

Igor0 ::

Epilog :
baterija je umrla.
Pri testiranju z drugo dela BP. Tudi USB.

Kje, razen eBay je možno kupiti baterijo za normalen denar ?

LP

techfreak :) ::

Meni je po 2,5 letih uporabe baterija držala 10 minut ... ampak ni pa crknila.

Se mi pa ne zdi, da se kaj pregreva (po 3,5 letih). Vsaj ne tako, da bi se mi izklopil. Res pa je, da dobro segreje mizo.

errhec ::

Epilog :
Kje, razen eBay je možno kupiti baterijo za normalen denar ?

Kaj je pa narobe z eBay-em?
dd

Pyr0Beast ::

Hladni loti.

Se laptop čuti tako ... razmajano in razguncano ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Igor0 ::

Odprl sem baterijo, celice so dobre, nekaj elementov vezja je odpihnilo.
Proda kdo opešano, še delujočo za drobiž ? Da menjam vezje ...
Sicer pa se popravilo ne izplača, saj so celice predrage v primerjavi z novo na eBay.

Z eBayem ni nič narobe, razen tega, da traja par dni. Sicer pa sem že naročil, 50E (začuda kar nekaj dilerjev jne računa poštnine v Slo ????!!!!???), kar je za baterijo z 25% več kapacitete zelo ugodno. Pri nas so normalne kapacitete od 110E naprej. Le kje najdejo takšne cene ?

LP

Pyr0Beast ::

Slikaj :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Igor0 ::

LP Igor

johanblond ::

Hladni loti.

Se laptop čuti tako ... razmajano in razguncano ?


Tako je na mojem nx6110. Ce se da laptop na kolena tako da ni enakomerno obremenjen, zamrzne, ko ga premaknes (das na ravno podlago) pa spet ozivi.

A se da kaj narediti z USB-ji. Laptop je precej star, ampak za internet, Office itd pa povsem super.

Bi ga odprl, pocistil in usposobil se za kaksnega pol leta eno leto in potem pa kupil novega.

PS: Je pa res tako kot si rekel, razmajan in razguncan laptop - se vidi da je to low end laptop.

Pyr0Beast ::

Odpihnilo je R2, R3, D2 in napol PR1.
Heh, slaba kvaliteta izdelave, če ni vzrok mehanska poškodba (pri odpiranju) seveda.


Po 5h letih je vsak laptop razguncan, nima veze ali je high-end ali low-end. Vročina in mehanske zadeve naredijo svoje. Če pa ni je to zato ker se je zelo pazil - nikoli šel od hiše in 24/7 na mizi ali v predalu.

No, eno novo 12-cell baterijo za HP-ja imam doma. 11.4V in 9600mAh. Bom pogledal za oznake.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP notebook - USB ne dela

Oddelek: Strojna oprema
161792 (1533) Pyr0Beast
»

wlan - težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
101408 (1099) cegu
»

slackware 10.2 in usb mouse

Oddelek: Operacijski sistemi
141482 (1324) Mulh
»

Kateri prenosnik???

Oddelek: Kaj kupiti
207036 (6739) Zheegec
»

Dell Latitude D610

Oddelek: Kaj kupiti
111256 (1182) Han

Več podobnih tem