» »

HP notebook - USB ne dela

HP notebook - USB ne dela

Rokic ::

Pozdravljeni
Že dalj časa se matram z enim HP-jevim prenosnikom, ki mu na nek način delajo, na drug način pa ne delajo USBji.
Stvar je takšna, da noben tiskalnik ne dela na njem, USB ključni pa enkrat ja, drugič ne.
Če se ne motim je Serija NX6125 (nisem siguren, ker ni moj, vem samo da ima Celerona M 1,5GHz notr, pa mislm da je na i915 čipovju).
Zanimivo je to, da smo na njem le en mesec uporabljali nov HPjev laserc, nato, pa so USBju "crknili". Prvo smo mislili, da se s tiskalnikom preprosto ne razumeta, vendar se enako dogaja s Samsungovim lasercem-skenerjem.
Probal sem že sformatirat, vendar ni učinka.
Se komu slulčajno kaj sanja, kaj bi lahko bilo narobe?

Drugi problem pa je z Acerjevim prenosnikom serije Travelmate 4060. Imam namen nadgradit spomin, na 2x1GB DDR2, vendar mi je že nekaj ljudi reklo, da imajo Acerji probleme s spominom, in ne delujejo vsi z njimi. A je to dejansko res, ali gre le za marketinško potezo (trgovec me hoče okol prenest?)? Ker se mi ne zdi smiselno dajat notr ene Acer spominske modulčke, ki so dvakrat dražji kot od ene "noname" firme.

Hvala in lep pozdrav

Pyr0Beast ::

'Naj nebi delovali'. Kar še ne pomeni, da ne bodo :D
Mogoče najdeš celo enake, samo, da so eni 'požegnani od Acerja', drugi pa preprosto cenejši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Rokic ::

če bi bilo zame, me to ne bi skrbelo. Jaz bi enostavno nabavil ene, pa potem, če ne bi delovalo, bi gnjavil trgovcu, dokler ne bi dobil delujočo kombinacijo.

Še nekaj. Sem bil kar nekaj časa izven računalništva, pa sem se malo "izgubil" v vsej stvari. Kako je recimo, če prenosnik podpira 533MHz spomine in jaz dam vanj 667MHz? Moglo bi delovat, samo da bo delovalo s hitrostjo, ki jo zmore dotični sistem (torej 533MHz)?

LP

Pyr0Beast ::

Jop
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

W3s7_S1D3: jaz imama Acer TravelMate 4272WLMi, ki je prišel z 2x512MB DDR2 533MHz, in ki uradno podpira do 2GB RAMa, not sem pa dal 2x2GB DDR2 667MHz (če se ne motim A-Data), in stvar dela brez problemov (edino vidi se samo 3GB RAMa, ker BIOS ne podpira premapiranja).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Scorpia ::

Kar se tiče USB-ja, v bios-u daj na usb 1.1 pa testiraj (če bo delal), nato pa vrni nazaj na 2.0.

Rokic ::

@ender, torej efektivno dela s 4GB ali ne?

Bom probal, čeprav ne vem ali ima sploh možnost te nastavitve v biosu.

Shark-357 ::

Efektivno dela z 4GB, če imaš naložen 64-bitni OS.


Drugače pa na Acerju preverjeno deluje tudi 2x1GB Take MS 667Mhz.

Husqvarna ::

Za USB-je preveri če je že kak nov bios zunaj! Zna pomagat.

ender ::

Efektivno s 3GB, čeprav imam 64bitni OS.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Rokic ::

evo me spet nazaj. Sedaj mi je končno prišel spet v roke pacient HP nx6110.
Zadevo sem mal pregledal, pa zgleda da so vsi gonilniki dobri (zadnji s HPjeve strani), BIOS je nadgrajen, nastavitev za USBje pa nisem našel.
Sedaj pa sem dobil dva druga problema, poleg tega da USBji tu pa tam ne delajo.
1. stvarca se prekleto pregreva. Ohišje je hladno, sploh se ne segreje, ventilator pa se dere kot nor. Po manj kot 5 minutah dela, se procesor segreje nad 60 stopinj, ventilator pa dela s skoraj polno močjo. Spanje pri prižganem prenosniku tako odpade.
Če stvar spiham in in posesam prah, deluje normalno, a samo nekaj dni, potem pa takoj ko se samo malo zapraši, je problem spet isti. Zanima me, če ima kdo načrt, kako se ohišje odpre. Sam sem ga skoraj razstavil, vendar se problem pojavi na zadnjem delu, kjer je Kensington lock in pa priključek za adapter. Tam ga nekako ne morem odpret, oz. gre na težko, zato se bojim da bom kaj počil. Upam, da bom z novo termalko vsaj kolikor toliko problem rešil (dva Acerja sem naredil tako, pa se ne oglasi več ventilator. Razlika je več kot očitna).
2. Iščem firmware upgrade za DVD snemalnik TST-L532A (gre se za podjetje Toshibe %51 in Samsunga %49). Meni ga ga za enkrat ni uspelo dobit, s programom Live Update od podjetja TST, pa mi sproči, da ta DVD ni podprt, tako, da se mi ne sanja, kje najdet ta update.

Skratka, s tem HPjem so sami problemi. Od pokanja ohišja pri pantih, do nedelujočih USBjev, DVD predvajalnika in pregrevanja. Edina dobra stvar je baterija :P . Vendar se ne damo ;)

Spet hvala

P.S. v času pisanja imam poleg odprtega FF, odprt še Spybot, ki pregleduje. Sedaj je temperatura presegla že 87 stopinj, tako da nekaj je narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokic ()

jukoz ::

http://bizsupport.austin.hp.com/bc/docs...

HP ma vse na svoji spletni strani.

Ajt!

Rokic ::

kako ti je supelo to dobit? Sem pregledal vse kar je bilo v vezi z nx6110, pa nisem nič uporabnega dobil. Pod kaj je potrebno sploh iskat? Hvala lepa;)

P.S. a obstaja tudi kaj podobnega za Acer prenosnike?

ender ::

Za Acerja sem jaz enkrat našel servisna navodila (zelo natančno opisano, kako razstavit prenosnik, in popisani vsi deli skupaj s številkami delov). Googlaj za acer service manual ali nekaj takega.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jukoz ::

1. korak: dobi neko aparaturo z dostopom do interneta in ki ti omogoča brskanje po netu =)

2. korak: greš na www.hp.com in v desni zgornji okvirček, kjer piše Search vpišeš "nx6110", v primeru iskanja drugega modela pa kej drugega (lep primer je "6715b")

3. korak: na sredini zaslona ti v zelenem okvirju prikaže 'Product quick links' in klikneš 'Product manuals'

4. korak: skroliraš dokler ne najdeš 'Service and maintenance information' (lahko tut klikneš v meniju, vendar tako lahko zgrešiš kaj zanimivega, ki ti tudi pride prav)

5. korak: maš kar si iskal!

OK, zdej pa brez heca: ne vem kako to, vendar na ameriških straneh proizvajalcev so servisna navodila. Lahko potrdim da za IBM, HP, Dell, Compaq najdeš to na uradni straneh. Tut za stare modele. Za Apple so na ifixit.com. Z ostalimi je pa bolj tko tko. Če mi kdo potrdi da so za Asusa bom zelo srečen. Priznam, nisem še iskal za njihove laptope, še nisem utegnil.
Ne vem pa kako je z ostalimi. Vem da za Univill, ki dela OEM stvari navodil ni...

Ajt!

Rokic ::

evo, s pregrevanjem sem rešil problem. Boljš, da ne vidite slike, kaj je bilo na hladilniku, ko sem odprl prenosnik. Sem že prvo pomislil, da gre za kakšno zvočno izolacijo >:D
Aja, po čiščenju hladilnika in menjave termalne paste, je procesor že problem segret na 50 stopinj. Prej pa se je neobremenjen po 5 minutah segrel na 87 stopinj.

Upam tudi, da je pregrevanje krivo za nedelovanje USBjev, ker sedaj vse kar sem priklopil na USB je delovalo.

Še enkrat hvala vsem za pomoč

Pyr0Beast ::

T regulacija ventov, je taka, da proc drži na konstantnih 60°C
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

acer travelmate 2493

Oddelek: Pomoč in nasveti
8837 (680) bobi1992
»

Vprašanje za maherje (ram)

Oddelek: Strojna oprema
61076 (920) Maggio
»

Zdruziti rame DDR2

Oddelek: Strojna oprema
10883 (805) marko1000
»

Kaki PC majo vasi starsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505214 (4272) BoLhCa
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493784 (2074) Jackass

Več podobnih tem