» »

Kateri poklic?

Kateri poklic?

SanAndreas ::

Samo na kratko, ali moraš imeti poklic prodajalec ali trgovec, če hočeš kaj prodati na Internetu, torej spletna trgovina ali ne?

LP
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

blackbfm ::

2 minutki googla pravi tole:

Trgovski poslovodja je oseba, ki ima uspešno zaključenega najmanj katerega od naslednjih izobraževalnih programov:

- nadaljevalni izobraževalni program trgovinski in živilski poslovodja,
- ekonomsko-komercialni tehnik,
- aranžerski tehnik,
- trgovska akademija ali
- podjetniško poslovanje – poslovni tehnik.

Šteje se, da pogoj izpolnjuje tudi oseba, ki ima uspešno zaključen izobraževalni program V. stopnje ne glede na smer, z uspešno opravljenim preizkusom strokovne usposobljenosti za prodajalca oz. trgovskega poslovodjo ali izobraževalni program VI. stopnje ne glede na smer ali program VII. stopnje ne glede na smer.

Preizkus strokovne usposobljenosti je preizkus znanja pred strokovno komisijo, ki jo imenuje Združenje za trgovino pri GZS.

SanAndreas ::

Citiram:
Šteje se, da pogoj izpolnjuje tudi oseba, ki ima uspešno zaključen izobraževalni program V. stopnje ne glede na smer...

Torej, če imaš peto stopnjo katerekoli izobrazbe, potem to pomeni, da lahko prodajaš izdelke na Internetu, kajne?

Še eno me zanima, kot sp moraš plačati stroške, kolikšen bi bil približen strošek na mesec, če prodaš samo en izdelek v vrednosti npr. 40 eurov na Internetu in koliko če prodaš do 10 izdelkov na mesec?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

jype ::

SanAndreas> Še eno me zanima, kot sp moraš plačati stroške, kolikšen bi bil približen strošek na mesec, če prodaš samo en izdelek v vrednosti npr. 40 eurov na Internetu in koliko če prodaš do 10 izdelkov na mesec?

Če si "polni" s.p. moraš plačevati prispevke za pokojninsko/socialno in zdravstveno varstvo, kar te trenutno stane okoli 270 evrov mesečno. Če imaš zgolj "dopolnilno dejavnost" poleg redne zaposlitve oziroma študentskega staža, te stane nekaj nad 30 evrov mesečno.

Gost ::

Torej nekdo, ki ima samo osnovno šolo in nima narejene srednje šole ne more imeti spletne trgovine in odprtega podjetja? Kdo se tukaj heca zdaj?

opeter ::

Torej nekdo, ki ima samo osnovno šolo in nima narejene srednje šole ne more imeti spletne trgovine in odprtega podjetja? Kdo se tukaj heca zdaj?


Tako pač je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LapD ::

jype to ni več res, nekaj mesecev nazaj se je spremenil zakon. Stroški so zdaj okoli 150€ brez računovodje tudi za t.i. "popoldanske" spje.
web&motion designer

SanAndreas ::

Torej 150€ na mesec in koliko približno računa računovodja in ali je še kaj drugega za plačati stroške?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

ABX ::

Davek na dobiček konec leta.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

LapD> jype to ni več res, nekaj mesecev nazaj se je spremenil zakon. Stroški so zdaj okoli 150€ brez računovodje tudi za t.i. "popoldanske" spje.

To ni res. Stroški so še vedno 30 in nekaj evrov.

Me je že Primož strašil, pa sem potem klical in na DURS in na AJPES, pa oboji trdijo, da se je spremenilo samo za tiste, ki poleg popoldanske obrti nimajo drugega vira socialnega in zdravstvenega zavarovanja (torej študente, ki niso prijavljeni kot vzdrževani družinski člani*** in tiste, ki niso redno zaposleni za polni delovni čas).

*** Glede tega sem nekoliko negotov - če potrebujete zanesljive podatke, vprašajte na DURS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

__Devil__ ::

mene pa zanima kakšno plačo imaš približno, če hodiš v elektro šolo (SERŠ v MB) 3+2 leti za poklic: računalnikar (3leta) + računalniški tehnik (2leti)

hvala!

jype ::

__Devil__> mene pa zanima kakšno plačo imaš približno, če hodiš v elektro šolo (SERŠ v MB) 3+2 leti za poklic: računalnikar (3leta) + računalniški tehnik (2leti)

Ponavadi je to odvisno od tega, kaj v službi počneš, ne pa od šole.

__Devil__ ::

aha. Še nimam nobenih izkušenj z službo, ker še hodim v šolo ampak me samo zanima. Popravljal oz. servisiral bi računalnike --> mogoče kaj več, če bi šlo.

blackbfm ::

Tok kot si sposoben:)

__Devil__ ::

ok samo zanimalo me je.

Hvala vseeno :)

jype ::

Za servisirat računalnike lahko računaš okoli 800 neto, če si priden (samoiniciativen, da nikomur v firmi ni treba za tabo stat in te brcat, ko začneš po forumu bluzit).

IceIceBaby ::

Citiram:
Šteje se, da pogoj izpolnjuje tudi oseba, ki ima uspešno zaključen izobraževalni program V. stopnje ne glede na smer...

Torej, če imaš peto stopnjo katerekoli izobrazbe, potem to pomeni, da lahko prodajaš izdelke na Internetu, kajne?

Še eno me zanima, kot sp moraš plačati stroške, kolikšen bi bil približen strošek na mesec, če prodaš samo en izdelek v vrednosti npr. 40 eurov na Internetu in koliko če prodaš do 10 izdelkov na mesec?


Preberi do konca. 5. stopnja + poslovodni izpit ali 7. stopnja. To je pogoj za dejavnost "47.910 Trgovina na drobno po pošti ali po internetu"

V praksi se ta pogoj ne preverja. Poznam precej ljudi, ki imajo spletno trgovino pa nimajo izpolnjenega tega pogoja. Pravzaprav še nisem slišal za primer, da bi se kak inšpektor vtaknil v to.

Kar se tiče stroškov s.p.:
- Prispevki za s.p. so minimalno cca 230€ mesečno, če imaš odprt navaden s.p. Če si zavarovan iz drugega naslova (t.i. "popoldanski" s.p., čeprav je status popolnoma enak navadnemu s.p.) je manj.

- Računovodja ti vzame vsaj 50€. Za ta denar boš dobil sicer bolj malo, ampak vseeno boljše kot, če se sam matraš. Realno gledano je soliden računovodski servis za tvojo dejavnost okoli 100€. Ampak na to glej kot na investicijo, saj ti dober računovodja lahko prihrani ogromno denarja drugje + obrneš se lahko nanj za nasvete.

- Če si zavezanec za DDV plačuješ vsak mesec DDV. Pač, odvisno od tega koliko razlike ustvariš.

- Vsak mesec plačuješ še akontacijo davka (po domače, dohodnina), ki si jo prvo leto določiš sam.

Če misliš delati nekaj na pol se ti ne splača odpirati s.p. Računaj, da boš moral narediti mesečno enih 5000€ prometa, da bo na koncu kaj ostalo. Pa računaj na to, da je pri prodaji na spletu ogromen strošek oglaševanje. Brez tega boš bolj težko kaj naredil.

Če te zanima kaj konkretnega vprašaj.

Ziga Dolhar ::

Ne mesat pogojev za nosilca dejavnosti ter poslovodsko osebo.
https://dolhar.si/

IceIceBaby ::

Ziga, pri malih s.p.jih je to skoraj vedno ena in ista oseba.

LapD ::

jype jaz govorim za študente, za klasičen sp se seveda ni nič spremenilo.

Res je, do pred nekaj meseci je bil prispevek dobrih 30€ na mesec. 14.2.2009 so sprejeli dopolnila k pravilom obveznega zdravstvenega zavarovanja, zato morajo sedaj tudi študentje, upokojenci in tisti ki so zaposleni za krajši delovni čas (manj kot 40 ur na teden) vključiti v ta sistem. Govorim seveda o tisti, ki imajo ali želijo odpreti sp.

Plačati moraš 13,45% od zneska minimalne plače, ki je sedaj mislim da nekaj manj kot 590€, kar znese recimo 80€. Z leti se ti procenti računajo glede na tvoj dobiček. Z novim zakonom študent tudi ni več zavarovan pri starših, torej moraš poskrbeti še za dopolnilno zavarovanje. Seveda ni obvezno, a priporočljivo, znese pa okrog 25€

Torej v grobem, pavšalni prispevki 110€ + 25€ dopolnilno zavarovanje, pride torej okrog 135€ (ne 150 kot sem zgoraj napisal.

Ni več hec tale "popoldanski sp". Je bilo pa to zelo potihem in hitro sprejeto, ne morem verjet da ni bilo zaslediti nekega večjega ogorčenja.
web&motion designer

SanAndreas ::

Če misliš delati nekaj na pol se ti ne splača odpirati s.p. Računaj, da boš moral narediti mesečno enih 5000€ prometa, da bo na koncu kaj ostalo. Pa računaj na to, da je pri prodaji na spletu ogromen strošek oglaševanje. Brez tega boš bolj težko kaj naredil.

Kako to misliš delati nekaj na pol in da se ne splača odpreti sp, kaj npr.?
Če prodaš na primer samo en izdelek v vrednosti 40€, koliko moraš na to računati na mesec za stroške?

Ali samo študentje imajo popoldanski sp (zaradi tega, naj bi bilo manj stoškov), kaj pa ostali?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

LapD ::

Če si nekje že zaposlen za polni delovni čas, "dopolnilni" sp ne bo tak problem, fiksnih stroškov bo 35€ na mesec. Boš pa z enim prodanim izdelkom za 40€ na mesec delal v minus, zato v tem primeru raje prodaj vsake toliko kar na keš.
web&motion designer

SanAndreas ::

Kak predlog imaš za prodat en izdelek po 40€ s čim manj stroški na mesec?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

blackbfm ::

Česa točno ne razumeš? Stranka ti da 40e ti daš njej izdelek in to je to. Nevem zakaj bi kompliciru. Kaj pa misliš prodajat sploh?

IceIceBaby ::

Računaj da boš imel z s.p. minimalno 200€ fiksnih stroškov mesečno. V praksi se toliko sigurno nabere vsega, tudi če imaš "popoldanski" s.p.

Tako kot je blackclw rekel, prodaj na črno na bolhi pa je. Ali pa se resno loti prodaje, odpri s.p. in prodaj 50, 100 takih izdelkov na mesec.

SanAndreas ::

blackclw -> ne kompliciram, ampak želim le vedeti koliko je minimalni strošek na mesec, če prodajaš izdelke na Internetu.

kst -> torej za sp, bo treba več izdelkov prodati, ki naj bi dosegel vseh minimalnih stroškov. Potem bi bilo dobro prodati malo dražji izdelek, kajne?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo po delu

Oddelek: Loža
276769 (5589) St235
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013849 (9337) Vikking
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815533 (12823) St235
»

Popoldanski s.p. - se splača?

Oddelek: Loža
3114470 (13364) Goran0
»

Se splača ustanovit s.p.?

Oddelek: Loža
3510158 (8785) @nny

Več podobnih tem