» »

Spreminjanje imena diska

Spreminjanje imena diska

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Ponovno bi potreboval majhen nasvet, in sicer glede spreminjanja imena samega diska. Pred kratkim sem zamenjal svoj disk z bistveno večjim. Po inštalaciji windowsev sem ugotovil, da mi ga v bistvu zaznava kot Lokalni Disk :H. Sedaj me pa zanima kako bi lahko spremenil, da bi mi ta disk zaznalo kot :C disk? Poizkušal sem že s direktnim preimenovanje, a ni šlo...:) Tudi preko BIOS-a ni šlo...

Prosim za kakšen nasvet, saj če se dobro spomnim sem enkrat v preteklosti že to spremenil in je bila težava precej ''simpl'' rešljiva, se mi zdi :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley
  • spremenilo: joker16_7 ()

Tomas 33 ::

Desni klik na My computer > manage > disk management

desni klik na pravi disk > Change Drive Letters and Paths > change

Nastaviš na željeno črko pogona, ki še ne sme biti zasedena.

ta_ki_tke ::

V Windows XP je to mogoče spremeniti v
Control Panel > Administrative Tools > Computer Management > Disk Management > z desno mišjo označimo želeni disk > Change Drive Letter and Paths...

Opkow ::

Imo sistemske crke diska, ki je v tem primeru H, ni mogoce spreminjat... na H: imas windows mapo, programs files,... ne?

Malajlo ::

Madonca... A ni lažje vtipkati v Googla, kot pa pisati romane tukaj?
http://www.google.si/search?q=change+dr...
In celo v slovenščini! Wau!
http://www.google.si/search?hl=sl&rls=c...

joker16_7 ::

Slučajno sem izbral enega od načinov, ki ste jih opisali... Izbral sem način od ta_ki_tke... Ko želim na koncu spremeniti ime mi napiše, da ni mogoče spremeniti... Morda še kakšna ideja?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

bluefish ::

če je to sistemski disk, potem po vsej verjetnosti ne bo šlo. Pa četudi bi ti nekako uspelo, verjetno kar nekaj programov ne bi več delovalo.

Malajlo ::

Pojdi v safe mode in tam spremeni črko. Če je pa sistem na tem disku, si pa med setupom to že vedel. Spremeniti sistemsko particijo pa... no, se da, ampak če veš niti tega, kje sploh se to naredi, potem pač tega ne delaj. Sorry, če se berem nesramen, ampak takle je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

File manager ne prikazuje USB naprave

Oddelek: Strojna oprema
5387 (332) Han
»

Externi disk in computer management

Oddelek: Pomoč in nasveti
7977 (803) Revenant
»

skrivanje diska in kako videt celotni disk

Oddelek: Operacijski sistemi
81457 (1273) jvolk
»

Problem s particijami

Oddelek: Operacijski sistemi
61283 (1201) ping
»

Majhno vprasanje - WinXP

Oddelek: Programska oprema
5994 (859) Matty

Več podobnih tem