» »

Problem z 20m USB podaljškom

Problem z 20m USB podaljškom

Guliwer ::

Živjo!

Torej imam adapter USB to UTP da sem naredil 20m podaljšek. Rabim ga za modem za mobilni internet, da ujame boljši signal. Problem je v tem da na mojemu laptopu podaljšek in internet dela brez problemov na stacionartu pa modem pada dol. Računalnik je bil zaradi tega sveže sformatiran in ni nič bolje. Ma kdo kakšen predlog kaj je narobe?

Adapter je tale, UTP kabel je bil priložen zraven.

Hvala in LP

MUC ::

20m za USB je preveč. Če ti dela na lap-topu je to luksus! Kup si UTP kabel!

Guliwer ::

sj je preko utp...to je modem od mobitela ki ima samo usb...in kabel zgleda takole MODEM---USBtoUTP---cca.20m utp cat5e kabla---UTPtoUSB---RAČUNALNIK
na podčrtanem delu je priključeno še dodatno napajanje

glede na to da standard za usb določa največjo dolžino 5m ali je sploh možno pripeljati usb tako dalec ce tole ne dela?

lp


P.S. pozabu sem povedat še da na stacionarcu ne dela to niti preko krajšega utp kabla..ce dam vmes 5m kabla tudi ne dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guliwer ()

Spajky ::

Seveda ključek ne more delat, ker ne dobi zadosti štroma, pred modem moraš ubacit napajani USB hub (lahko stari 1.1 za par e iz oglasov )!!! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Guliwer ::

spajky ce pravim, da ma kljucek napajanje 5 cm preden je on vštekan..bom fotkol pa postu da vidite to

lp

Guliwer ::




Evo kot sem rekel tukaj so fotke:

Tam kje je slikano na računalniku gre zadaj v računalnik usb naprej vn pa UTP. Pri drugi fotki se vidi modem, in pa adapter iz utp v usb. Črni kabel je napajanje, modra lučka pomeni da ima dovolj energije za delovanje.

Torej problem je v tem, da pade dol samo povezava... modem naprej se normalno dela.
A mi bojo kj na mobitelovmu help desku pomagal?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guliwer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vleči še en UTP kabel ali kupiti Switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4510902 (4435) SN1P3R
»

HDMI ali UTP kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
212883 (2431) SeMiNeSanja
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113555 (10971) Skyman
»

UMTS izgube na dolžini usb kabla

Oddelek: Omrežja in internet
213868 (3350) js osebno
»

Postavitev brezžičnega omrežja - Mnenje

Oddelek: Omrežja in internet
73631 (3198) schtr4jh

Več podobnih tem