» »

Množilnik ali FSB ???

Množilnik ali FSB ???

SmoKey ::

Imam Duron 800MHz@1000MHz (10*100) in mi lepo dela na 45 stopinjah zdej pa sm nekje prebral da je bolje navijat prek FSB-ja! Zakaj??? Js sm enkrat že navijal zunanjno frekvenco procesorja pa sem skuril ker nekaj delov računalnika? Res ne štekam? A tuki obstaja še kkšna druga varianta navijanja prek FSB-ja?:|
Živalsk vrt iz silicijeve doline

VASkO ::

ce navijes preko FSBja, ima procesor hitrejso povezavo s pomnilnikom pa tudi pomnilnik praviloma deluje hitreje. ce imas plosco, ki podpira uradno 133mhz FSB, potem spusti mnozilnik recimo na 7,5x in dvigni FSB na 133mhz in bo sistem vsaj po benchmarkih hitrejsi. ce plosca podpira uradno dolocen FSB, potem ne mores nic skurit. ti si skuril na taki plosci, ki ni podpirala tako visoke hitrosti FSBja, potem so tudi ostala vodila (AGP, PCI, ISA) delovala nad specifikacijami in zato se lahko pokvari kaka naprava.

na kratko razlozeno, upam, da dojames stvar

kuglvinkl ::

Vasko, tako iz srca, kolkrat si že to obrazložil? ...
Your focus determines your reallity

Malecky ::

Athlon XP 1800+

tukaj si preberi kaj sem napisal in bodi srečen:D

Vasko tis tud dost degen.....in bo s5 dobu naziv ene owce tle ker pač sem k
vas krive vere učim.

VASkO ::

[ to sporočilo je izbrisal moderator - žaljenje drugih uporabnikov foruma ]

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Ok, če so bile grožnje namenjene meni (meni...): samo v pozni urni sem zmajal z glavo in se vprašal, kaj hudiča je z novimi pobeci. Sama lenoba. Sicer pa sem že kliknil, da mu odgovorim, pa me jeprešinilo, da sem ravno par dni nazaj točno to nekomu tu pojasneval. In brez šale, vedel sem, da mu boš ti odgovoril.
Your focus determines your reallity

Malecky ::

ok včeri sm bil mal hud in pod uplivom... ker kakšnih
izredno BEDNIH in neutemeljenih izjav in obnašanja uporabnikov
na tem forumu nisem več zdržu...

K tem zakaj: Tvoje "uradne" izjave in
"uradne" specifikacije niso vredne nič na forumu kjer se navija.
Komponente ne crkujejujejo kr tko in vprašanje let je kdaj
bo to prebilo glavo tudi uporabnikom s-t. Če je ta stran namenjena
izključno temu in še nekaj druženja je vmes misliš da hočemo neutemeljene
izjave kot so tvoje. Čisto res je da komponenta pri 80C ne bo tko dolgo
žvela kot komponenta pri -50C, ampak ta stran temu ni ni in nikoli ni bla namenjena.
Pa ni sam temp.. tudi drugi dejavniki obstajajo... sam verjemi na besedo
da 50mhz PCI ne bo pobil vsega v tvojem računalu, rač. komponente so prijazne zadeve,
ki prej poreden crknejo ali se skurijo lepo opozorijo s štekanjem ali kašnem BSOD-u.

IceIceBaby ::

Morm rečt da tudi jaz še nisem slišal da bi kdo samo z navijanjem skuril karkoli. Ok, meni se je polila voda po računalniku pa še takrat je od vsega šel po gobe samo 1 modul rama (256) vse drugo je po par urnem sušenju delalo BP.

SmoKey ::

Joj kakšni pametni fantje živijo na tem svet je reku in se ni sekiru.:D Ne vem kako še niste -VI VEŠČI- slišal da bi nekdo skuril grafično z navijanjem kompa (pač povečaš hitrost vodila PCI) - zelo zdravo ni ampak se učimo ! Aja ampak skur se pa še zmer pa ni grafična nč skakala naokrog jokajoča da jo kaj boli - je kr odšla !


VASkO:js mam plato Abit KT7A ki omogoča navijanje prek FSB-ja. PA sm probu pa ne dela - vrže na privzete nastavitve (bios je nov).

Aja nov pobec je pa prov res len k norc (: :O

kuglvinkl ::

Če bi preštudiral vsaj malo teorije okrog FSBja in multipl. zagotovo ne bi omenjal lenobe. Ker če je katerih člankov na OC pageih veliko, so to ravno ti.
Your focus determines your reallity

VASkO ::

Malecky, zadnje case si pa res nekam visoko nesramen. Si pa res tapravi overclocker, pravi bog i batina si, ne se boljse, ti si pravi verski guru. Samo, ce pa si tak dober in vesc v teh sposobnostih in tako zelo razgledan na tem podrocju pa mi ni jasno, da se nisi nikoli videl skurjene komponente zaradi navijanja. Pa se to, kje za boga si videl, da sem mnenja, da je navijanje satanisticno pocetje in da je zelo zelo slabo? Ma idi nekam, na postavljen post hitro in na kratko odgovorim pa me ze napadas. Pa vidim v ostalih temah, da tudi druge ljudi napadas, skratka, skrajno nesramen si pa ti nihce nic noce, se posebej pa ne dvomimo v dejstvo, da si ti pravi bog v navijanju. Moje uradne izjave... pa se kaj? Malo se kontroliraj, saj te nihce ni napadal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

VASkO ::

Gandalfar, tvoja presoja je tudi nekam cudna. V svojem postu, ki si mi ga zbrisal, nisem zalil nikogar. Poglej en post visje, tistega od Maleckya.

Malecky ::

Vasko: Zate bi bil lohk marskateri OC guru k vidi tvoje neumne in neumesne izjave.

Ja drgač mi pa na MOJEM računalu NA katerem GRE FSB vse do 200mhz pokaži KAKO mi ti
skuriš katerokoli komponento po IZBIRI. Če mi jo skuriš ti dam novo tisto enako komponento!

Za svojo izjavo sem že dobil naziv in se tudi opravičil....sam mam pa raje naziv največje budale....kot
pa da me ve owce česa naučite.... lahko bi me... sam ste arogantni in prevšečni.

Paramedic ::

Glej kdo govori o arogantnosti in prevšečnosti :\
Malecky: kr navad se, da ne veš vsega, pa boš mogoče lažje prestajal take osramotitve kot tle zdejle >:D
Človk je vprašu neki drugega: ja, navijanje prek FSB ti ne bo škodilo, vendar je odvisno od čipovja, če boš lahko navil prek FSB. Pa FSB probi navit na 133 (kar je standardno za ostale naprave), MP pa ustrezno znižaj, pa boš mel isto frekvenco, ampak višjo prepustnost sistema.
End transmission.

Malecky ::

Paramedic...odgovor je že ene 10x omenjen....

VASkO ::

Malecky, kaj te mislis, da jaz o overclockanju pojma nimam, ce ne odgovorim tako? Sicer pa se tudi kdaj pa kdaj lahko prisilis pa odgovoris na zastavljeno vprasanje v mejah normale ne pa v vsakem primeru svojih ekstremov nabijat.

Malecky ::

Sej zate prej še nisem mislil da si kšn neuk... sam ko take pribijaš kdaj
pa že boli.

Drgač se tlele da naštet ene 10-15 folka, ki ve o čem govori...mene motijo
tisti ki odgovarjajo pa o temi POJMA nimajo, tko ne pomagajo nič k razvoju threada
in absolutno nič tistemu ki je thread začel.

VASkO ::

te moti, ce na hitro in kratko odgovorim? te pa ne bom vec.

ves, jaz sem na tem forumu skoraj eno leto dalj casa kot ti in mam nekaj izkusenj, kako se je treba vcasih obnasati pa da tudi vcasih kaksen kratek odgovor lahko komu koristi. najveckrat je blo tako, da sem lepo na dolgo pisal in potem itak noben sploh mojega posta ni prebral, ker se nobenemu nni dalo. saj itak ne vem, zakaj sploh sem tu, mogoce zato, ker je trenutno dolgcas. ne me napadat, ce me ne poznas, da se ti ne bo enkrat mascevalo to tvoje OWCEvanje (sem viddel v drugih temah, da si ti bog, vsi ostali pa so OWCE, to pa vemo, za kaj se ta izraz na st uporablja) in zanicevanje. ne bodi preprican, da si naj naj, saj komajda koga tu poznas. se ti lahko hitro zgodi, da se opeces...

Malecky ::

Drgač sm bil prej Telebajsek pa že dolgo spremljam ta forum.. sam odgovarjenje
v njim je pa nesmiselno..

Jst delam v tujih forumih, kjer je folk k mene uči ne pa de se kregamo pa nwemkva.

Morphling1 isto...sej bi bla tuki sam ni zanimivo....

VASkO ::

pa jaz tudi nisem zrasel tukaj, ce to mislis

eh, dosti kreganja, ker je brezveze ;)
samo ne zalit na nivoju OWAC in degenerirancov, ker to res si noben ne zasluzi

Malecky ::

True, True....have a beer....

morphling1 ::

Ne zdaj mene zraven mešat. Malecky tvoja reakcija na odgovor je bila čist brez potrebe, saj je človek v bistvu pravilno napisal, razen tega da kar skuriš kartice, običajno najprej postane zadeva zelo nestabilna, sigurno pa obstaja majhna možnost da na kaki slabo narejeni kartici pride do tega da lahko celo crkne :)
To je tud ena od zadev zakaj visim na slo-techu v bistvu samo v svojih temah, ker je vse preveč enega kreganja čist za brez veze. Nivo debatiranja na tem in verjetno na večini slovenskih forumov je pod kritiko. Problem neaktivni moderatorji, ampak to je že druga zgodba....
Najbolj da res greta na pir, pa se pobotajta :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

glede kurjenja naprav - na 41.5mhz PCI vodila sem skuro CD-ROM in graficno na PCI vodilu pa se zbrisal se mi je celoten disk (WD 20GB), torej se vse lahko zgodi, vendar redko, ali jebat ga, riziko pri taki frekvenci PCIja obstaja.

Malecky ::

ja... za izgubo podatkov pa res... to se p nardi sicer men še ne k sam pagefoult dobiš pa je. Treba KX7 da mam 5:3:1

EriNok ::

Fantje, jst mislim da bi morali vsi po vrsti - udeleženi v tem forumu jt na "www.lunin.net"

Pa brez zamere!:O

VASkO ::

ma ja, smo se ze pomirli

SmoKey ::

Mislm fantje vem da sm glanc nov user na forumu, pa tud spremljam ga še ne preveč dolg pa mi niti ni tolk slab. Všeč mi je. Priznam da sem kr takoj vprašu brez da bi prej kej isku o temi pa ste že začel napadat k norci!

Malecky: zdej sm dva dni delu pa nism mel cajta sam mislm pa da nima smisla iskat nek namen foruma na katerem naj se zbirajo best of the best in tekmujejo in pametujejo in ... Nej se na forumu dogaja kar pač folku dogaja ! :D

Malecky ::

OK.....js morm pa mal mn forum brat pa članke pisat:O



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381718 (1237) l-note
»

Athlon XP 1800+

Oddelek: Navijanje
201565 (1087) Malecky
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654145 (3410) SkyNet
»

OC durona 800 ali ko ti procesor rece ne

Oddelek: Navijanje
101085 (887) jamiroq
»

Ferkvenca al Faktor?

Oddelek: Navijanje
241681 (1459) SaTaNIsT

Več podobnih tem