» »

PC audio prek AV ojačevalca

PC audio prek AV ojačevalca

mozzicone ::

Ciao,

Preko laptopa (MSI ex620), ATI HD3470, Realtek HD audio, windows XP professional skušam ob pomoči HDMI kablov prenesti tudi zvok na hišni kino (YAMAHA RX-V663). Laptop je z ojačevalcem povezan prek HDMI, prav tako ojačevalec z LCD (Sony 46W5720).

Grafika deluje odlično, zvoka pa nikakor ne uspem dobiti.

mastah ::

a imas na laptopu dvi to hdmi konverter? ker ce imas rabis imet tistega original k si dubu zraven, ker drugac audio ne gre prek

mozzicone ::

Na laptopu je HDMI port, da bi zraven bili kakšni konverterji pa nisem ziher. A HDMI port pomeni, da je HDMI v resnici lahko "samo" DVI?

mastah ::

ne ne, ce mas prav hdmi port je ql, ker jaz imam pr sebi dvi port. rabis pa tud drajverje met za zvok preko hdmi, ATI HDMI DRIVER

mozzicone ::

kaj od zadev, ki so na voljo, moram inštalirat?
http://www.realtek.com.tw/downloads/dow...

BTW ... pred tem sem imel na laptopu Visto, ki je omogočala Dolby Home Theatre, uporabo subwooferja na laptopu, a je zaradi težav pri inštalaciji bilo potrebno namestiti windows xp pro - pri čemer nameščanje driverjev iz originalnega DVDja zaradi drugega operacijskega sistema ne doseže svojega namena ...

Hvala!

mastah ::

ati hdmi audio device, potem gres control panel\sounds and audio devices\zavihek audio in pod sound playback default device izberes ati hdmi in bi mogl delat, saj pr men je

mozzicone ::

pobral sem ati hdmi audio device z neta, ga uspešno namestil na pcju prek čarovnika (ime fajla HDMI_R255A), vendar se v nastavitvah nadzorne pod zvoki ne pojavi nič z imenom "ati hdmi", temveč tam še vedno najdem zgolj opcijo "Realtek HD Audio Output" ...

WTF? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321315 (10427) BorutK-73
»

HDMI kabel ne prenaša zvoka?

Oddelek: Zvok in slika
327647 (6554) kontra
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305156 (4424) Primoz7
»

win 7 zvok

Oddelek: Programska oprema
191090 (918) Kforge
»

GTA IV PC Benchmarks (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8110272 (5814) CaptObvious

Več podobnih tem