» »

Zakaj intel procesorji delujejo bolje...?

Zakaj intel procesorji delujejo bolje...?

«
1
2 3

vapp ::

A mi lahko kdo razloži zakaj konkretno delujejo Intel procesorji bolje od AMD..?

Ne zanimajo me benchmarki in nakladanje o vsakdanjih dejstvih... !!!

Kje so razlike v sami zgradbi procesorjev...?
Katere tehnologije dajejo prednost...?
Zakaj delujejo nekateri programi bolje na intel in obratno...?
...?


hvala, Lp

Zheegec ::

Koliko se spoznaš na osnove arhitekture procesorjev?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Master Chief ::

Bedarija. Prej ima veze kaka plata in cipset je. Ne kak cpu.

Zheegec ::

Plata in čipset imata ponavadi zelo malo vpliva na samo hitrost procesorja... Dokler je neka razumna matična plošča seveda. Pač nekaj za 40€.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

so_raven> Bedarija. Prej ima veze kaka plata in cipset je. Ne kak cpu.

Ne vem, če. Opteron arhitektura še vedno pelje scat najboljše in najnovejše Intelove rešitve, ko v zakup vzamemo ceno, pa sploh, čeprav se sodobni opteroni prodajajo po več kot jurja evrov za enega.

Je pa povsem odvisno od programja, ki teče na posamezni platformi. Tudi Intelove rešitve peljejo scat najboljše Opterone, verjetno ravno pri namiznih zadevah (igre in ostala šara, ki ne profitira ničesar s poganjanjem na Opteronih).

ripmork ::

Zelo poenostavljeno povedano je nekoč, leta nazaj bilo takole:

Pri Intelu so hitrost dosegali z šopanjem frekvence, procesorji so imeli dolge cevovode in so se hudičevo greli.
Pri AMD-ju so pa stavili na bolje premišljeno in optimizirano arhitekturo, in so njihovi procesorji pri nižjih frekvencah bili precej sposobnejši kot Pentiumi(4). Pa še občutno bolj ugoden price/performance razmerje so imeli AMD sistemi (bojda to velja še danes).

To je bil čas dobrih starih Athlonov XP :), o današnjih razmerah razen o različnih pristopih pri številu uporabljenih jeder niti ne vem dosti.

dzinks63 ::

čeprav se sodobni opteroni prodajajo po več kot jurja evrov za enega.


So tudi ugodnejše variante 6 jeder npr: (AMD Opteron 2427 (2.2GHz) BOX WOF L1: 6x 128KB, L2: 6x 512KB, L3: 6MB) 523,15€, kdor ga rabi, si ga bo nabavil, mogoče celo kdo na SloTechu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

BALAST ::

Da Intel deluje hitreje je urbana legenda!

Še vedno je AMD ponudli več za svoj denar, Intel pa je pač imel višjo tržno ceno ter v primerih Core2Duo se ga je dalo izjemno lepo navit in izboljšat hitrost celo za 100%. Z to opcijskim frizeranjem na višje frekvence, se je do nedavnega hvalil samo INTEL, ko je AMD izdal PHENOM 2, pa se zgodba nadaljuje pri obeh proizvajalcih.
Z razliko, da je Intel fanov več kot od AMD, boš dobil več pozitivnih forumskih odgovorov s strani Intela, ki pa kot sem že povedal je dražji od AMD.

klinker ::

Zelo poenostavljeno povedano je nekoč, leta nazaj bilo takole:

Pri Intelu so hitrost dosegali z šopanjem frekvence, procesorji so imeli dolge cevovode in so se hudičevo greli.
Pri AMD-ju so pa stavili na bolje premišljeno in optimizirano arhitekturo, in so njihovi procesorji pri nižjih frekvencah bili precej sposobnejši kot Pentiumi(4). Pa še občutno bolj ugoden price/performance razmerje so imeli AMD sistemi (bojda to velja še danes).

To je bil čas dobrih starih Athlonov XP :), o današnjih razmerah razen o različnih pristopih pri številu uporabljenih jeder niti ne vem dosti.


Samo v malo resnejsih aplikacijah je Athlon XP se vedno popusu,po moje zaradi Intelovega HTja...v igrah pa je bil boljsi AMD. Nekako tako kot je zdaj z
Phenom 2 in Core i7. AMD je bil boljsi v vsem sele z izdajo Athlon 64,ma so z prihodom Core 2 Duo spet popusili. Seveda se govori o desktop masinah ...
serverske vode so druga "pesem" katere ne poznam.
Pa nabori za CPUje imajo se kako veze...uporabljam PC za DAW in AMDjevei nabori tu niso kaj prevec prijazni do zunanjih naprav (zvocne karte,midi controlerji,
...),pa pustimo uno sinteticne teste na stran...govori se o samem delovanju celotnega sistema in tu Intel prednjaci. Pa da ne bo kdo reku da sem Intel fan...
sem imel tako Intela (1 masino),kot AMDja (3 masine) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

mtosev ::

intel ma v najhitrejsi x86 cpu in tudi drugje ima zelo dobre proce. od Pentium Dual Core, core 2 duo, Dual 2 Quad. pri prenosnikih nima konkurence. Intelovi proci so enostavno boljse od velike vecine AMDjevih. AMD sploh nima cpuja kot je T9500. pa ce pogledas ma 80% prenosnikov Intelove proce.

jasno da AMDjevi proci stanejo manj saj so toliko pocasnejsi. Intel ima drazje stvari a so toliko tudi hitrejsi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

x45 ::

A mi lahko kdo razloži zakaj konkretno delujejo Intel procesorji bolje od AMD..?

Ne zanimajo me benchmarki in nakladanje o vsakdanjih dejstvih... !!!

Kje so razlike v sami zgradbi procesorjev...?
Katere tehnologije dajejo prednost...?
Zakaj delujejo nekateri programi bolje na intel in obratno...?
...?
hvala, Lp


intel ne deluje bolje, ampak dražje in v primeru core i7 tud bolj vroče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jype ::

mtosev> jasno da AMDjevi proci stanejo manj saj so toliko pocasnejsi. Intel ima drazje stvari a so toliko tudi hitrejse.

Čeprav drži, da v prenosnikih (praviloma) kraljujejo Intelovi procesorji, je AMD Geode vseeno reč, ki je Intel še ni presegel. Škoda je le, da AMD od takrat ni naredil še nič novega, kar bi bilo tudi danes lahko uporabno.

Čisto druga pesem je pa pri strežnikih - tam bo AMD še lep čas vodil, pa tudi dražji je precej, ker si to lahko privošči.

klinker ::

X45...ti si res ze smesen AMD fan boy :))
Pa preden reces meni Intel fan boy ne pozabi da imam 2 AMDjeve masine doma ;)

jest10 ::

A mi lahko kdo razloži zakaj konkretno delujejo Intel procesorji bolje od AMD..?

Ne zanimajo me benchmarki in nakladanje o vsakdanjih dejstvih... !!!

Kje so razlike v sami zgradbi procesorjev...?
Katere tehnologije dajejo prednost...?
Zakaj delujejo nekateri programi bolje na intel in obratno...?
...?
hvala, Lp


intel ne deluje bolje, ampak dražje in v primeru core i7 tud bolj vroče.

Dečko, prvo trditev bo potrebno tudi dokazati veš...
Delovati dražje?:P

klinker ::

Kaj bo dokazal,saj Phenoma sploh nima :))

Zheegec ::

Fantje, pri serverjih je Intel trenutno blazno močan, tudi 6-core Opteron ni prevzel primata... žal.

Pri desktopih je malo drugače, Phenom2 je price/performance super zadeva, trenutno po mojem boljša izbira od Core2 Quad, pa za večino aplikacij se tudi bolj splača (price/performance) od i7. Čeprav je pa i7 ponekod noro hiter in mu Phenom2 ne pride blizu.

Avtorju teme: koliko kaj poznaš osnove procesorjev? Arhitekturne razlike tudi približno niso tako velike kot v času Pentium4/Athlon64 (kjer je bil Athlon64 gladko boljši) in je potrebno vsaj osnove poznati da lahko govorimo o arhitekturnih razlikah.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

x45 ::

A mi lahko kdo razloži zakaj konkretno delujejo Intel procesorji bolje od AMD..?

Ne zanimajo me benchmarki in nakladanje o vsakdanjih dejstvih... !!!

Kje so razlike v sami zgradbi procesorjev...?
Katere tehnologije dajejo prednost...?
Zakaj delujejo nekateri programi bolje na intel in obratno...?
...?
hvala, Lp


intel ne deluje bolje, ampak dražje in v primeru core i7 tud bolj vroče.

Dečko, prvo trditev bo potrebno tudi dokazati veš...
Delovati dražje?:P


najbolj neumna in amaterska izjava je prvi post oz začetek teme.
" Intel deluje bolje " ????

tema za zaklep.

jest10 ::

A mi lahko kdo razloži zakaj konkretno delujejo Intel procesorji bolje od AMD..?

Ne zanimajo me benchmarki in nakladanje o vsakdanjih dejstvih... !!!

Kje so razlike v sami zgradbi procesorjev...?
Katere tehnologije dajejo prednost...?
Zakaj delujejo nekateri programi bolje na intel in obratno...?
...?
hvala, Lp


intel ne deluje bolje, ampak dražje in v primeru core i7 tud bolj vroče.

Dečko, prvo trditev bo potrebno tudi dokazati veš...
Delovati dražje?:P


najbolj neumna in amaterska izjava je prvi post oz začetek teme.
" Intel deluje bolje " ????

tema za zaklep.

Kot prvo če ne vidiš dobro, je v začetku teme par vprašanj.
Kot drugo pa če gledamo zmogljivost procesorja pri enako MHz, je I7 hitrejši od Phenomov 2(za C2Q pa nisem siguren). Ja I7 JE dražji(predno se spet zapičiš v to), vendar "deluje bolje":P Zdej kaj je komu prioriteta(P/P ali top zmogljivost) pa ve vsak zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

ABX ::

A mi lahko kdo razloži zakaj konkretno delujejo Intel procesorji bolje od AMD..?

Ne zanimajo me benchmarki in nakladanje o vsakdanjih dejstvih... !!!

Kje so razlike v sami zgradbi procesorjev...?
Katere tehnologije dajejo prednost...?
Zakaj delujejo nekateri programi bolje na intel in obratno...?
...?


hvala, Lp


Ni vedno tako, vsake toliko Intel nekaj bluzi pa ga AMD prehiti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

A mi lahko kdo razloži zakaj konkretno delujejo Intel procesorji bolje od AMD..?

Ne zanimajo me benchmarki in nakladanje o vsakdanjih dejstvih... !!!

Kje so razlike v sami zgradbi procesorjev...?
Katere tehnologije dajejo prednost...?
Zakaj delujejo nekateri programi bolje na intel in obratno...?
...?
hvala, Lp


intel ne deluje bolje, ampak dražje in v primeru core i7 tud bolj vroče.

Dečko, prvo trditev bo potrebno tudi dokazati veš...
Delovati dražje?:P


najbolj neumna in amaterska izjava je prvi post oz začetek teme.
" Intel deluje bolje " ????

tema za zaklep.

Pojasnilo za x45:
Bolje= hitreje

Za začetek lahko pobrišete vse x45 poste, pa bo tema mnogo boljša:D

Še enkrat pojasnilo za x45:D: boljša= pametnejša:D

Edit:
Kot drugo pa če gledamo zmogljivost procesorja pri enako MHz, je I7 hitrejši od Phenomov 2(za C2Q pa nisem siguren).

Ja- za C2Q serijo velja enako, clock vs clock opazno hitrejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Malajlo ::

Je bil enkrat en video o tem ;) http://www.youtube.com/v/hsqGyLH-foQ%26...
Jaz sem še vedno za Intla...
Opala, boljši link...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

jest10 ::

Je bil enkrat en video o tem ;) http://www.youtube.com/v/hsqGyLH-foQ%26...
Jaz sem še vedno za Intla...
Opala, boljši link...


In kaj ima tale predpotopni filmček veze s sedanjostjo? Že 6+ let nazaj je imela vsaka plata zaščito in avtomatski izklop pri pregretju. Plus to, da so v teh posnetkih za Intele prikazane konkretno prenizke temperature.

Master Chief ::

so_raven> Bedarija. Prej ima veze kaka plata in cipset je. Ne kak cpu.

Ne vem, če. Opteron arhitektura še vedno pelje scat najboljše in najnovejše Intelove rešitve, ko v zakup vzamemo ceno, pa sploh, čeprav se sodobni opteroni prodajajo po več kot jurja evrov za enega.

Je pa povsem odvisno od programja, ki teče na posamezni platformi. Tudi Intelove rešitve peljejo scat najboljše Opterone, verjetno ravno pri namiznih zadevah (igre in ostala šara, ki ne profitira ničesar s poganjanjem na Opteronih).


Takole je: zdaj kak je na serverskem trgu priznam, vem le za vzorec, tolko da nekaj vem :D. Na desktopih pa je tak; če maš neko bogo plato (beri asrock...) in nek bogi čipset (nvidia, via, sis...) in maš ubjalski procesor, moraš imet le srečo, drugače je bolj slabo (stabilnost, podpora...) Če se kje ne sme šparat, se ne sme šparat pr plošči. Spet ni nujno da moraš odšteti 200 in več EUR za njo, kje pa. Pogledat ej treba ČIGAV čipset je (sedaj je najboljša rešitev INTEL CPU > INTEL CHIPSET, AMD CPU > AMD CHIPSET) kakšno podporo ima za OS , ki ga želite uporabljati, kako sploh plošča izgleda, kako je z BIOSOM... V preteklosti je bilo res veliko "zunanjih" čipsetov, ki sem jih že omenil. Trendi za razvite trge pa so pokazali, da ti proizvajalci čipsetov ne zmorejo več dohitevati AMD ja in INTELA. In ravno AMD je v preteklosti ( ko še ni blo ATI-ja pr njimu) imel skoraj za vse desktop plate "zuananje" čipsete. Mogoče, če je kaj na tem. Ampak to SEDAJ NE VELJA VEČ!

Master Chief ::

intel ma v najhitrejsi x86 cpu in tudi drugje ima zelo dobre proce. od Pentium Dual Core, core 2 duo, Dual 2 Quad. pri prenosnikih nima konkurence. Intelovi proci so enostavno boljse od velike vecine AMDjevih. AMD sploh nima cpuja kot je T9500. pa ce pogledas ma 80% prenosnikov Intelove proce.

jasno da AMDjevi proci stanejo manj saj so toliko pocasnejsi. Intel ima drazje stvari a so toliko tudi hitrejsi.


Daj, spet teraš svoje tumarije. Kaj tebe plačuje Intel al kaj? Spamer.

mtosev ::

intel ma v najhitrejsi x86 cpu in tudi drugje ima zelo dobre proce. od Pentium Dual Core, core 2 duo, Dual 2 Quad. pri prenosnikih nima konkurence. Intelovi proci so enostavno boljse od velike vecine AMDjevih. AMD sploh nima cpuja kot je T9500. pa ce pogledas ma 80% prenosnikov Intelove proce.

jasno da AMDjevi proci stanejo manj saj so toliko pocasnejsi. Intel ima drazje stvari a so toliko tudi hitrejsi.


Daj, spet teraš svoje tumarije. Kaj tebe plačuje Intel al kaj? Spamer.

z takimi osebki se ne pogovarjam . lp se naprej so_raven.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Zheegec ::

intel ma v najhitrejsi x86 cpu in tudi drugje ima zelo dobre proce. od Pentium Dual Core, core 2 duo, Dual 2 Quad. pri prenosnikih nima konkurence. Intelovi proci so enostavno boljse od velike vecine AMDjevih. AMD sploh nima cpuja kot je T9500. pa ce pogledas ma 80% prenosnikov Intelove proce.

jasno da AMDjevi proci stanejo manj saj so toliko pocasnejsi. Intel ima drazje stvari a so toliko tudi hitrejsi.


Daj, spet teraš svoje tumarije. Kaj tebe plačuje Intel al kaj? Spamer.

z takimi osebki se ne pogovarjam . lp se naprej so_raven.

Hehe, dobra strokovna analiza trga in arhitekture procesorjev. Na sreči takšni kot si ti takoj utihnejo ko se malo bolj podrobno pogovarjamo o arhitekturi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

x45 ::

A mi lahko kdo razloži zakaj konkretno delujejo Intel procesorji bolje od AMD..?

Ne zanimajo me benchmarki in nakladanje o vsakdanjih dejstvih... !!!

Kje so razlike v sami zgradbi procesorjev...?
Katere tehnologije dajejo prednost...?
Zakaj delujejo nekateri programi bolje na intel in obratno...?
...?
hvala, Lp


intel ne deluje bolje, ampak dražje in v primeru core i7 tud bolj vroče.

Dečko, prvo trditev bo potrebno tudi dokazati veš...
Delovati dražje?:P


najbolj neumna in amaterska izjava je prvi post oz začetek teme.
" Intel deluje bolje " ????

tema za zaklep.

Pojasnilo za x45:
Bolje= hitreje

Za začetek lahko pobrišete vse x45 poste, pa bo tema mnogo boljša:D

Še enkrat pojasnilo za x45:D: boljša= pametnejša:D

Edit:
Kot drugo pa če gledamo zmogljivost procesorja pri enako MHz, je I7 hitrejši od Phenomov 2(za C2Q pa nisem siguren).

Ja- za C2Q serijo velja enako, clock vs clock opazno hitrejša.




POJASNILA ZA MATEJČKA:

BOLJE = BOLJŠI NAKUP TOREJ P/P IN OHRANITEV KONKURENCE NE PA SISTETIČNI TESTI KJER VODI CORE I7...
PA NE POZABIT VISOKO CENO SISTEMA IN GRETJE .

jest10 ::

Dečko, bolje v tem primeru ni enako boljši nakup... Razen mogoče v tvojem svetu:P
Vprašanje je bilo, kakšna je razlika v arhitekturi procesorjev, da Intel "deluje bolje"-tukaj je mišljena hitrost.

l0g1t3ch ::

Koliko ljudi pa dejansko rabi top zmogljivosti ? Zmogljivost top i7 sistema rabi mogoč 1% ljudi ter mtosev in nekaj njemu podobnih za merjenje e-tičev :))

mtosev ::

Koliko ljudi pa dejansko rabi top zmogljivosti ? Zmogljivost top i7 sistema rabi mogoč 1% ljudi ter mtosev in nekaj njemu podobnih za merjenje e-tičev :))

ti ocitno ne. tak da si lahko tiho.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

l0g1t3ch ::

Razsvetli nas kaj počneš takega ? Igranje iger seveda ni neka pomembna kategorija.

jest10 ::

Koliko ljudi pa dejansko rabi top zmogljivosti ? Zmogljivost top i7 sistema rabi mogoč 1% ljudi ter mtosev in nekaj njemu podobnih za merjenje e-tičev :))

Ni tukaj fora koliko jih to porebuje. Človek sprašuje o razlikah med procesorji, ne pa o tem, kaj je dober nakup.

mtosev ::

VM, prekodiravanje videjev,..
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

l0g1t3ch ::

Imaš prav ampak me malo podraži ker vsi pravijo Intel je bolši ker ima močnejši proc kot AMD. Sploh ker tako moćnih zverin skoraj nihče ne rabi niti se jih ne kupuje masovno. Glavnina folka kupuje CPU-je pod 150€.

Valvoline ::

VM, prekodiravanje videjev,..

In česa je tolk zahtevnega za obdelavo ?
Ponavad če je HD vsebina diski bremzajo,ne CPU.
Za ripanje dvd-jev je še stari p4 ali a64 zadost.

Valvoline ::

Velika prednost intela so plate,vseskozi so boljše plate za intelove cpu-je kot za amd.

jype ::

Valvoline> Ponavad če je HD vsebina diski bremzajo,ne CPU.

Nope.

WamPIRe- ::

Večinoma aplikacij je optimiziranih za Intel procesorje, kar pa je pomoje poglavitni razlog, da Intel procesorji delujejo bolje.

Da pa je optimizacija na strani Intela, je pa tudi dokaj logično, da je Intel veliko večja firma od AMD in da ima veliko več denarja, lahko logično proizvede tudi veliko večje število procesorjev. Dejstvo je tudi, da Intel lahko raznim proizvajalcem sistemov kot so HP, Lenovo (IBM), Dell,ponudijo posebne ponudbe, da le-ti vgrajujejo predvsem njihove procesorje oz. ne vgrajujejo procesorjev konkurence. Iz vsega tega lahko sklepamo, da je na svetu veliko več računalnikov z Intel procesorji kot pa z AMDjevimi.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Valvoline ::

Valvoline> Ponavad če je HD vsebina diski bremzajo,ne CPU.

Nope.

2x sata v raid 0 komaj sfolga zajem nekompresiranega videa v pal ali ntsc,kaj šele HD.

l0g1t3ch ::

VM, prekodiravanje videjev,..


VM, tu šteje RAM in disk ker dvomim da imaš svoj PC za hosting virtualnih serverjev. E5400 z 8Gb rama in intlovim SSD-jem brez problema poganja visto in v VBox-u še WinXP ter Ubuntu 9. Za potrebe razvoja in testiranja SW-ja.

Prekodiranje videa je pa tudi bolj tak za lase privlečen razlog. Sicer pri HD vsebinah pride i7 prav ampak to verjetno počenjaš bolj poredko.

Še kaj bolj pametnega ?

M-XXXX ::

2x sata v raid 0 komaj sfolga zajem nekompresiranega videa v pal ali ntsc,kaj šele HD.

prekodiravanje videjev=! zajem videa

Ti pa zadnje čase slabo bereš (resno mislim)...

Edit: da ne bo pomote, tole je bil copy&paste in ne moja nova iznajdba besede:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

mtosev ::

VM, prekodiravanje videjev,..


VM, tu šteje RAM in disk ker dvomim da imaš svoj PC za hosting virtualnih serverjev. E5400 z 8Gb rama in intlovim SSD-jem brez problema poganja visto in v VBox-u še WinXP ter Ubuntu 9. Za potrebe razvoja in testiranja SW-ja.

Prekodiranje videa je pa tudi bolj tak za lase privlečen razlog. Sicer pri HD vsebinah pride i7 prav ampak to verjetno počenjaš bolj poredko.

Še kaj bolj pametnega ?

E5400 nima intel VT-x. tak da..
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

l0g1t3ch ::

Vem da ga nima ampak kljub podhranjenosti v primerjavi z i7 je povsem dovolj močan da poganja visto in 2 virtualca hkrati. Samo dokazujem ti, da so tvoji razlogi za i7 do sedaj bolj trhli.

mtosev ::

Vem da ga nima ampak kljub podhranjenosti v primerjavi z i7 je povsem dovolj močan da poganja visto in 2 virtualca hkrati. Samo dokazujem ti, da so tvoji razlogi za i7 do sedaj bolj trhli.

jaz ga rabim in ga bom kupil. ce kdo drugi hoce met comp za 500e pa naj ga kupi. razlog je tudi da hocem imet top comp za naslednja 2 leta. ce nekdo noce da tolk denarja pa je pac njegova odlocitev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valvoline ::

Zame je edino uporabno zajem videa,prekodiranje ne uporabljam ker ni potrebe,filmčke itn dobiš poljubni format že parajt. In kot sem napisal tu bremzajo diski,vsak dualcore z 2ghz+ opravi nalogo brez težav. Ne vem kako je z zajemanjem HD videa.
Pardon prekodiranje v mpeg2 dvd uporabljam k spravim nekompresiranega avi-ja gor na disku.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Nekateri E5400 imajo Vx-t. Nekateri ne. Odvisno od modela.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

M-XXXX ::

Čisto tako iz fore: posnemi 15 minuten fraps filmček, potem pa preveri velikost in se veselo loti kodiranja:D

l0g1t3ch ::

Vem da ga nima ampak kljub podhranjenosti v primerjavi z i7 je povsem dovolj močan da poganja visto in 2 virtualca hkrati. Samo dokazujem ti, da so tvoji razlogi za i7 do sedaj bolj trhli.

jaz ga rabim in ga bom kupil. ce kdo drugi hoce met comp za 500e pa naj ga kupi. razlog je tudi da hocem imet top comp za naslednja 2 leta. ce nekdo noce da tolk denarja pa je pac njegova odlocitev.


Moj comp je biu precej več kot 500€ ;)
Zate smo pa ugotovil da imaš i7 za merjenje e-tiča in ne da ga resnično potrebuješ.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

mtosev ::

Vem da ga nima ampak kljub podhranjenosti v primerjavi z i7 je povsem dovolj močan da poganja visto in 2 virtualca hkrati. Samo dokazujem ti, da so tvoji razlogi za i7 do sedaj bolj trhli.

jaz ga rabim in ga bom kupil. ce kdo drugi hoce met comp za 500e pa naj ga kupi. razlog je tudi da hocem imet top comp za naslednja 2 leta. ce nekdo noce da tolk denarja pa je pac njegova odlocitev.


Moj comp je biu precej več od 500€ ;)
Zate smo pa ugotovil da imač i7 cpu za merjenje e-tiča

i dont care. jaz ga mam zase in ne za druge.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

@mtosev: in čemu konkretno ti potrebuješ virtualizacijo oz. hardware podporo zanjo?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Oddelek: Operacijski sistemi
455357 (3299) b3D_950
»

Driverji za AMD 700 winXP?

Oddelek: Operacijski sistemi
81037 (970) Phoebus
»

Kubuntu zmrzne

Oddelek: Operacijski sistemi
151364 (1102) Maryk
»

[Linux] Tezave z zvocnim cipom

Oddelek: Operacijski sistemi
221753 (1469) MarkoSan
»

avdio/video v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
201778 (1495) kriko1

Več podobnih tem