» »

Zakaj intel procesorji delujejo bolje...?

Zakaj intel procesorji delujejo bolje...?

1
2
3

mtosev ::

@mtosev: in čemu konkretno ti potrebuješ virtualizacijo oz. hardware podporo zanjo?

in zakaj jo nebi imel. ce ima moj cpu v notesniku VT-x zakaj bi potem vzel deskopa kateri to nima?

ne mislim vzet nekaj slabsega od cesar ze imam. LGA775 pa je gre pocasi v pokoj in tak ze imam E6600 in ne bom kupual comp na stari platformi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Valvoline ::

Čisto tako iz fore: posnemi 15 minuten fraps filmček, potem pa preveri velikost in se veselo loti kodiranja:D

Nekopresiran PAL avi (raw video) je cca 100gb na uro videa,poskusi sam. Če nimaš raid0 zajem RAW videa ne pride v poštev. K ga spraviš gor se pol lotiš prekodiranja,ker je tako najboljša kakovost slike in skoraj da ni framedropa.

bluefish ::

@mtosev: in čemu konkretno ti potrebuješ virtualizacijo oz. hardware podporo zanjo?

mtosev ::

Sun Virual box jo podpira.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Rabiš jo pa ker?

bluefish ::

Ker je sedaj IN reči, da poganjaš virtualno mašino.

blackbfm ::

Ja pa naj ima i7 kaj koga briga če ga rabi al če ga ne:P

mtosev ::

Ker je sedaj IN reči, da poganjaš virtualno mašino.

ne, ker me nekatere stvari zanimale oz me zanimajo. OSi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

l0g1t3ch ::

Rabi jo zato da lahko reče da jo ima to je pa vse.

Sicer ti noben ne brani nakupa takega sistema samo potem ne nabijat vedno in povsod da vse kar je manj je je pa šrot. Sploh si pa lahko tih ker takega sistema niti izkoristit ne znaš.

mtosev ::

Rabi jo zato da lahko reče da jo ima to je pa vse.

Sicer ti noben ne brani nakupa takega sistema samo potem ne nabijat vedno in povsod da vse kar je manj je je pa šrot. Sploh si pa lahko tih ker takega sistema niti izkoristit ne znaš.

haha. ta je dobra. daj idi drugam to prodajat.

BTW in se se bom oglasal po temah. ne skrbet.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

l0g1t3ch ::

Nisi povedal enega pametnega primera uporabe => torej ga ne znaš izkoristit. Konec debate.

M-XXXX ::

Čisto tako iz fore: posnemi 15 minuten fraps filmček, potem pa preveri velikost in se veselo loti kodiranja:D

Nekopresiran PAL avi (raw video) je cca 100gb na uro videa,poskusi sam. Če nimaš raid0 zajem RAW videa ne pride v poštev. K ga spraviš gor se pol lotiš prekodiranja,ker je tako najboljša kakovost slike in skoraj da ni framedropa.

Prej nekaj TB na uro:)

mtosev ::

Nisi povedal enega pametnega primera uporabe => torej ga ne znaš izkoristit. Konec debate.

debate ni konec. jaz bom naprej debarisal. samo ne s tabo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

@mtosev: nihče ti ne brani nakupa takega sistema, samo je hecno brati tvoje komentarje v tej temi glede uporabe virtualizacije, ko pa še osnovnih pojmov nimaš razčiščenih.
In tudi moj tri leta star AMD dvojedrnik brez AMD-V lahko brez težav poganja sisteme samo z namenom poizkušanja, ne rabim zato izgovora za nakup neke zveri.

mtosev ::

@mtosev: nihče ti ne brani nakupa takega sistema, samo je hecno brati tvoje komentarje v tej temi glede uporabe virtualizacije, ko pa še osnovnih pojmov nimaš razčiščenih.
In tudi moj tri leta star AMD dvojedrnik brez AMD-V lahko brez težav poganja sisteme samo z namenom poizkušanja, ne rabim zato izgovora za nakup neke zveri.

seveda da lahko. ampak VT-x pohitri zadevo za 20-25%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valvoline ::

Čisto tako iz fore: posnemi 15 minuten fraps filmček, potem pa preveri velikost in se veselo loti kodiranja:D

Nekopresiran PAL avi (raw video) je cca 100gb na uro videa,poskusi sam. Če nimaš raid0 zajem RAW videa ne pride v poštev. K ga spraviš gor se pol lotiš prekodiranja,ker je tako najboljša kakovost slike in skoraj da ni framedropa.

Prej nekaj TB na uro:)

Natančno 120gb na uro če se ne motim,tega že dolgo časa nisem počel.

bluefish ::

pohitri zadevo za 20-25%.
Jako velika cifra.

l0g1t3ch ::

Sploh če virtualce poganjaš kar tko malo iz firbca in da malo poklikaš.

vapp ::

No prosim spet nekateri nakladajo :), konkretno me zanima kje so razlike v sami zgradbi itd. ?


Ja v osnovi približno razumem delovanje procesorja in arhitekturo...
tako da lahko tudi bolj strokovno razlagate...

Prosim pa da odgovarjate tisti ki se res spoznate...

In ne trdim da Intel deluje bolje od AMD-ja!

hvala

x45 ::

No prosim spet nekateri nakladajo :), konkretno me zanima kje so razlike v sami zgradbi itd. ?


Ja v osnovi približno razumem delovanje procesorja in arhitekturo...
tako da lahko tudi bolj strokovno razlagate...

Prosim pa da odgovarjate tisti ki se res spoznate...

In ne trdim da Intel deluje bolje od AMD-ja!

hvala


lahko malo pobrskaš po netu al temi phenom I in II, kjer so te debate. Na kratko:

Najsodobnejša arhitektura je monolitno jedro z IMC ( 2 ali 3 kanali DDR2 in ali DDR3) ter ( HTT ali QPI ali DMI ) crossbar, L 1 2 3 cache itd. to imajo skoraj vsi AMD ji od K8 naprej intel pa trenutno samo Nehalem.

Prejšnja varianta je taka: cpu ki komunicija z vsem preko FSB ja ( ki omejuje zmogljivosti )... C2D C2Q P4 Pentium D in Amd K7 ( leta 2003 zadnjič )....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Utk ::

Poglej na wikipedio. Če ti ni dost, lahko datasheete. Ampak kaj dost več zanimivega ti ne bojo povedali.

vapp ::

Vem da je to dost široko področje, a mi lahko kdo prosim da neke ključne odgovore na katere se lahko oprem za nadaljno raziskovanje npr. začnimo pri notranji zgradbi...

Al pa res nihče ne ve nič konkretnega... ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vapp ()

x45 ::

sem povedal monolitno jedro z IMC in HTT dela dost bolje in odzivneje ( scori so drugo ).
in najboljši nakup je AMD ph II.

M-XXXX ::

sem povedal monolitno jedro z IMC in HTT dela dost bolje in odzivneje ( scori so drugo ).

Tole je pa legendarna izjava:D:D

Vse dela bolje, sam v vsem je slabši:D:D

Zheegec ::

vapp - ja ni tako preprosto, sploh ko niso več tako velike razlike v samem pipelinu kot včasih. Imaš različne predpomnilnike (hitrost, hiearhija), različen branch prediction, prefetch, memory kontroler (katerega ima sedaj tudi Intel v jedru, od i7 naprej), Intel ima HyperTreathing,...

Moraš upati, da se bo komu dalo razpisati, meni se ne... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vapp ::

74-moji, se jih je oglaslo pa nič povedalo... !?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vapp ()

Zheegec ::

Kaj bi želel? Detaljne informacije? Koliko plačaš na uro?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

333333 ::

sem povedal monolitno jedro z IMC in HTT dela dost bolje in odzivneje ( scori so drugo ).
in najboljši nakup je AMD ph II.



X45 Lahko ti to malo razložiš kaj točno dela bolje in zakaj se to na scorih ne pozna? :))
Spiritual

x45 ::

AMD dela odzivnje in hitreje izza desktopa za navadnega userja ( enako core i7 ).FSB sistemi delujejo zadušeno. Scori se vidijo kot dalj časa trajajoča polna obremenitev.... tam pa se pozna razlika v golem cpu jedru pri nekaterih testih, kjer je intel pač monopolist so vse aplikacije intel optimized... V igrahpa mogoče še kje mu pa ne uspeva:D. Glede razmerja P/P pa mu sploh ne uspeva nikjer...

to je tako kot da maš sodoben avto z optimalno mašino, podvozjem, lego in se lepo pelješ vse je uravnoteženo, lega, hrup, poraba...

Al pa maš konceptualno slabši avto z močnejšo mašino mašino ki sicer bolje gre ( končana hitrost ) sama uporabnost, voznost udobje ipd pa je slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jype ::

x45> AMD dela odzivnje in hitreje izza desktopa za navadnega userja

Krasen benchmark, ja.

vapp ::

Kaj bi želel? Detaljne informacije? Koliko plačaš na uro?


Plačam tok koker računaš :)!

M-XXXX ::

AMD dela odzivnje in hitreje izza desktopa za navadnega userja ( enako core i7 ).FSB sistemi delujejo zadušeno. Scori se vidijo kot dalj časa trajajoča polna obremenitev.... tam pa se pozna razlika v golem cpu jedru pri nekaterih testih, kjer je intel pač monopolist so vse aplikacije intel optimized... V igrahpa mogoče še kje mu pa ne uspeva:D. Glede razmerja P/P pa mu sploh ne uspeva nikjer...

to je tako kot da maš sodoben avto z optimalno mašino, podvozjem, lego in se lepo pelješ vse je uravnoteženo, lega, hrup, poraba...

Al pa maš konceptualno slabši avto z močnejšo mašino mašino ki sicer bolje gre ( končana hitrost ) sama uporabnost, voznost udobje ipd pa je slabša.

Ha ha:D Sploh ne rabim vec brat teme s salami, samo tvoje poste poiscem pa je. Prosim moderatorje da tole pobrisejo, da se bo temo drzalo na neki ravni, ne pa take traparije!

Mr.B ::

Valvoline : 120GB/h = 120000MB/h = 33,4MB/s. Danes vsak disk v trgovini pri pisanju preseže vsaj 2x. Govorimo o hitrosti 5+ let. PRi HD obdelavi je sicer pomemben diskovni podsistem. Še bolj pa je RAM, ker ti tudi 8x6 (48 jeder) AMD ne pomaga, ali pa uber grafična za 5k€ za GPU obdelavo, če rama ni dovolj. ČE pa ti smatraš da je dobro imeti sistem ter zajem videa na istem fizičnem disku, potem pa lahko imaš probleme.
In ko se greš konkretno HD montažo, je odvisno od programa, kakšna bo izbira med CPU/GPU razmerjem. Adobe še vedno priporoča Intla, čeprav priporoča pa NV za GPU pospeševanje.

Pri virtualizaciji ima AMD krepke probleme s svojimi šestjedrniki priti blizu kakšnemu intlu X5570. In težavo ima to tudi po ceni. Članki ostali : http://it.anandtech.com/ . Za primerjavi med AMD šest jadrnikom in Intlom http://it.anandtech.com/IT/showdoc.aspx.... Bili so tudi članki s 8xxx serjio AMD-ja, ki je bil sicer vistveno cenejši od Intla. HEc pa je bil v tem, da ko si CPU obremenil do konca, z ERP/OLAp itd, zaradi razmerja časa ter ceno elektrike, Intel bil bistveno v prednosti.
Pri virtualizaciji v produkciji jaz še vedno podpiram da je najmanj eno jedro na eno virtulano mašino, kot pa da si deli eno jedro za več virtualnih mašin, seveda če imaš dovolj dober diskovni podsistem. Ponavadi je sistem uporabljen pri VPS hostingu, kjer www strani niso toliko obremenjene, pa če bremza v takih pogojih, ponavadi bremzata dva SATA diska v Mirorju (RAID 1). SAS kjer bi zadevo bolje speljali, stane cca 3x toliko kot SATA, da o kakšnih optičnih niti ne primerjam, ker je cena tam 1k€ za 146 GB 10k disk).
Jeseni bom nabavljal eno kravo za virtualizacijao, verjetno HP DL785 G5/G6, predvsem mi daje fleksibilnost, saj lahko dam po potrebi še štiri dodatna jedra. Druga varianta je DL585G6, samo je skok cene, ko prestopiš na šest jedrne AMD-je, konkretna. Verjetno pa če bi jeseni imel potrebo, po konkretni ERP/OLAP obdelavah, da bi šel na Intla. (PS, diskovni podsistem je dražji, kot konkretna krava s štirimi procesorji ter 64GB spomina). Ram je za AMD, res poceni, ker za 12 GB original HP ram ,daš manj kot 400€.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Engineer_SLO ::

v bistvo stvar stoki mekako takole,največki problem AMD- ja ni sam procesor,temveč platforma v kateri domuje.
Ko bo čipsete za plate za AMD-jevo platformo izdeloval Intel .ga bom mogoče tudi jaz kupil...

žal je tako...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Mr.B ::

Jp AMD ima v serverjih še vedno NV chipset. Problem je tudi pri optimizaciji programov, ali AMD ali Intel. NEkako podobno kot je pri NV vs AMD grafičnih karticah...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> Jp AMD ima v serverjih še vedno NV chipset.

Come again?

00:06.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8111 PCI (rev 07)
00:07.0 ISA bridge: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8111 LPC (rev 05)
00:07.1 IDE interface: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8111 IDE (rev 03)
00:07.3 Bridge: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8111 ACPI (rev 05)
00:0a.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X Bridge (rev 12)
00:0a.1 PIC: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X IOAPIC (rev 01)
00:0b.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X Bridge (rev 12)
00:0b.1 PIC: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X IOAPIC (rev 01)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
00:19.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:19.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:19.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:19.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
00:1a.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:1a.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:1a.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:1a.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
00:1b.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:1b.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:1b.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:1b.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
01:00.0 USB Controller: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8111 USB (rev 0b)
01:00.1 USB Controller: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8111 USB (rev 0b)
01:05.0 VGA compatible controller: Trident Microsystems Blade 3D PCI/AGP (rev 3a)
02:02.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5703X Gigabit Ethernet (rev 02)
02:03.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5703X Gigabit Ethernet (rev 02)
02:04.0 SCSI storage controller: LSI Logic / Symbios Logic 53c1030 PCI-X Fusion-MPT Dual Ultra320 SCSI (rev 07)
20:01.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X Bridge (rev 12)
20:01.1 PIC: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X IOAPIC (rev 01)
20:02.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X Bridge (rev 12)
20:02.1 PIC: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X IOAPIC (rev 01)
20:03.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X Bridge (rev 12)
20:03.1 PIC: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X IOAPIC (rev 01)
20:04.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X Bridge (rev 12)
20:04.1 PIC: Advanced Micro Devices [AMD] AMD-8131 PCI-X IOAPIC (rev 01)

333333 ::

x45 lepa pravljica :)
Spiritual

Mr.B ::

jype, imaš prav, ne vem, kako sem falil pa sem imel v glavi nforce 2000..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

x45 ::

FSB ni v stanju prepuščat niti polne šitrine ki jo ima dula DDR2 1066, kaj šele vse ostalo ( cpu čip komunikacija, komunikacija med jedri ( Q 775 = 2x dual core )....

Je še vedno pravljica ?

jype ::

HT pa lahko prepušča tako širino, pa mu to nič ne pomaga, če ne počne reči, ki tak bandwidth zahtevajo.

Ti efektivno praviš, da je prekooceanska ladja hitrejša od letala, ker ima več konjev.

333333 ::

X45 jp! Zagovarjaš Amdja pa nimaš nobene pametne podlage razen jokanja like "vsi testi so pisani za Intel" itd... Podpri svoje besede z kakimi dokazi ne samo prazne slame mlatit.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

x45 ::

X45 jp! Zagovarjaš Amdja pa nimaš nobene pametne podlage razen jokanja like "vsi testi so pisani za Intel" itd... Podpri svoje besede z kakimi dokazi ne samo prazne slame mlatit.


smo že 100x debatirali... AMD je inn po P/P pač zmaga...
sicer pa prihajao teški časi spet intel že ma 32 nm....

TechStreme ::

HT pa lahko prepušča tako širino, pa mu to nič ne pomaga, če ne počne reči, ki tak bandwidth zahtevajo.

Ti efektivno praviš, da je prekooceanska ladja hitrejša od letala, ker ima več konjev.


Lahko pa ladja prenese vse eno več tovora.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

White&Nerdy ::

HT pa lahko prepušča tako širino, pa mu to nič ne pomaga, če ne počne reči, ki tak bandwidth zahtevajo.

Ti efektivno praviš, da je prekooceanska ladja hitrejša od letala, ker ima več konjev.


Lahko pa ladja prenese vse eno več tovora.



In potroši več goriva.;)

T-Majo ::

A mi lahko kdo razloži zakaj konkretno delujejo Intel procesorji bolje od AMD..?

Ne zanimajo me benchmarki in nakladanje o vsakdanjih dejstvih... !!!

Kje so razlike v sami zgradbi procesorjev...?
Katere tehnologije dajejo prednost...?
Zakaj delujejo nekateri programi bolje na intel in obratno...?
...?
hvala, Lp


intel ne deluje bolje, ampak dražje in v primeru core i7 tud bolj vroče.

Dečko, prvo trditev bo potrebno tudi dokazati veš...
Delovati dražje?:P


najbolj neumna in amaterska izjava je prvi post oz začetek teme.
" Intel deluje bolje " ????

tema za zaklep.



Če ni preveč osebno, zelo redno berem ta forum in ni teme o procesorjih, brez tvojega prepričevanja, kaj je boljše, zato bi te vprašal, koliko si star in zakaj uporabljaš PC? Imaš Phenoma?

vapp ::

...no v glavnem da zaključim, nihče tu zgleda ne ve za kaj se pravzaprav gre :) !?

Lp

jype ::

TechFreak!> Lahko pa ladja prenese vse eno več tovora.

Ja, samo zelo, _zelo_ redki ljudje morajo s seboj v ameriko pripeljat 250 samohodk.

White&Nerdy ::

...no v glavnem da zaključim, nihče tu zgleda ne ve za kaj se pravzaprav gre :) !?

Lp




V bistvu maš prav ja...:D

Zheegec ::

tako je, pojma nimamo.

Za kaj več pa imaš PDFje na intel.com, pa veselo branje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

x45 ::

...no v glavnem da zaključim, nihče tu zgleda ne ve za kaj se pravzaprav gre :) !?

Lp


ja res... en neumnenž je spet uspel s provokacijo AMD vs. intel in cela tema sodi tja....
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Oddelek: Operacijski sistemi
455383 (3325) b3D_950
»

Driverji za AMD 700 winXP?

Oddelek: Operacijski sistemi
81049 (982) Phoebus
»

Kubuntu zmrzne

Oddelek: Operacijski sistemi
151368 (1106) Maryk
»

[Linux] Tezave z zvocnim cipom

Oddelek: Operacijski sistemi
221758 (1474) MarkoSan
»

avdio/video v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
201784 (1501) kriko1

Več podobnih tem