» »

Siol TV

Siol TV

Slovencelj ::

Živjo,

s prihodom optike bi tudi sam rad prišel na siolov TRIO paket. Vprašal bi vas nekaj stvari v zvezi s SIOL TVjem.

1) Ali je res, da s SIOL TVjem ne morem uporabljati klasičnega videorekorderja za snemanje, kot sem ga lahko do sedaj? Kako naj si drugače posnamem vsebine?

2) Ali bi bilo možno vzporedno (med tem, ko nekdo gleda Siol TV na pravi TV) gledati Siol TV program preko računalnika (z 20 M povezavo). Bojda se to da nastaviti preko VLC Playerja - Kako?

Najlepša hvala za pomoč in lep pozdrav

Pesimist ::

1. Nimam pojma. Video rekorder je za skoz okno vrect.
Snemas lahko z VLCjem na racunalnik

2. Lahko gledas kolko TVjev hoces. 20Mbit je Internet hitrost in nima veze z TVjem.

jurre ::

1. snemas lahko normalno! na videorecorder, dvd, kar hoces... problem je edino, da ne mores drugega programa gledat, kot pa ga snemas (to je pa "problem" vseh IP TV). Pac ni kabelska, da das snemat film na popu in hkrati gledas musko na MTV, ker bos potem tudi posnel musko oz. tisti program, ki ga bos gledal[:D] jaz imam za tak primer 2 komunikatorja in linijo odprto za 2 kanala (kot bi imel 2 tvja). Z enim snemam, z drugim pa gledam pa tv [:D]
Na teh novejsih komunikatorjih - Sagem imas 2 scart vhoda zadaj, eden za TV in drugi za videorekorder.
Lahko pa snemas preko VLC preko racunalnika - en program gledas na TVju, drugega gledas/snemas na racunalniku (dobra stvar da ne rabis dveh komunikatorjev).

2. lahko, na optiki nimas omejitve zaradi linije. poisci na forumu temo o VLC predvajalniku in siol tv oz. poglej siolov forum, imas objavljena navodila in playlisto najnovejsih programov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Slovencelj ::

Super! :P hvala vam.

Okapi ::

Razmisli o Siolovi kabelski tv na optiki. Sicer nimaš toliko programov kot na iptv (ampak približno 80 jih je vsaj zame več kot preveč, med njimi so praktično vsi zanimivi), zato pa lahko gledaš na več televizorjih, snemaš kot se spodobi, kanale menjaš s televizorjem, slika je boljša, če imaš dvb-c sprejemnik, lahko (brezplačno) gledaš nekaj digitalnih programov, ki jih poskusno prenašajo ... Skratka, po mojem precej bolje kot iptv. Jaz jo imam in sem zadovoljen.

O.

BlueRunner ::

Pa še s programskimi shemami te ne bodo nateg****i, tisti STB s katerim ima toliko ljudi težave ne boš potreboval, ne bo ti potrebno plačevati za neke "dodatne vrednosti" (beri igrice in podobno smetje), ki jih ne rabiš in jih ne moreš ne-imeti, kockic ne boš srečal, razen če bi zagodlo vreme nad satelitskimi antenami, ...

"Precej bolje kot IPTV" je zelo nežno napisana beseda "neprimerljivo z IPTV".

Edina in res edina stvar, ki ti odpade so filmi na zahtevo (t.i. VOD).

Slovencelj ::

Tako torej... Kabelskega siol TVja pa ne morem streamat preko interneta na svojem računalniku, med tem ko bratec okupira televizijo? :)

Še to, pregledal sem programsko shemo za Siol kabelsko in je dokaj okrnjena.
O kakšnih težavah IP Tvja govorite? Kakšne kockice se pojavljajo?

Okapi, kaj si hotel reči s tem, da "programe lahko menjaš s televizorjem". Ali je pri IP TV kaj drugače?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kabelskega siol TVja pa ne morem streamat preko interneta na svojem računalniku, med tem ko bratec okupira televizijo?
Nabavit si moraš tv-kartico, pa lahko.

pregledal sem programsko shemo za Siol kabelsko in je dokaj okrnjena.
Stvar okusa, za moje potrebe ima 50 programov preveč:P

kaj si hotel reči s tem, da "programe lahko menjaš s televizorjem".

Pri iptv kanale menjaš z daljincem od set-top-boxa, in preklaplajo se precej počasneje kot pri tv. Za zagrizene channel-surferje precej neprimerno:P

O.

Matheeew ::

Kanali in število kanalov je res bolj stvar okusa.

IP TV načeloma nima težav na optiki. No, preklapljanje kanalov je pa počasnejše in tudi kakšna napaka, ki ni povezana z linijo je mogoča (beri: vmesnik).

BlueRunner ::

Tako torej... Kabelskega siol TVja pa ne morem streamat preko interneta na svojem računalniku, med tem ko bratec okupira televizijo? :)


Jp. To je pa čisto res. Iz digitalne TV na IP bi bil potrebna DVB-C kartica in VLC, ki bi potem to "oddajal" naprej v IP omrežje.

O kakšnih težavah IP Tvja govorite? Kakšne kockice se pojavljajo?

Da ne bi tukaj ponavljal že večkrat napisanega: kar iz prve roke.

Matheeew ::

@BlueRunner: govora je o optiki....

paljer ::

Pa kaj vi gledate po tv, da morate snemati zraven?

V 20 letih, kolikor pomnim, še nisem zasledil tv programa, ki bi ga bilo potrebno posneti.

fosil ::

Jaz tudi priporočam kabelsko če imaš siol optiko.
Programov je res manj, ampak odvisno katere gledaš. Ob tem je pa kabelska tudi cenejša, sploh od podražitve naprej. Polna shema pri iptv je zdaj že kr draga.

Tudi kabelsko lahko gledaš na računalniku, rabiš samo tv kartico, ki jo dobiš že za 25 EUR.

Drugače pa, ko so meni priklapljal optiko sem imel dva meseca brezplačno na testu oboje, kabelsko in iptv in sem se odločil za kabelsko. Pozanimaj se če imajo še vedno to možnost dvo mesečnega brezplačnega testiranja.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11422590 (7977) alexz
»

Siol TV na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
293034 (2315) smejko
»

IP ali kabelska TV

Oddelek: Zvok in slika
196145 (4434) Konlov
»

optični switch

Oddelek: Omrežja in internet
102621 (2369) xdejvid
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496372 (4836) Tilen

Več podobnih tem