» »

Acer ONE -> "štekanje Mp3 oz. zvoka"

Acer ONE -> "štekanje Mp3 oz. zvoka"

Suly ::

Na novoletno noč je kar na lepem začel štekat zvok (kot da bi za nekajkrat znižal tempo pesmi al pa kar samega logina v windows, skratka zelo čudn zvok, težko opišem) oz. kar cel netbook po malem.

Netbook je pred tem deloval povsem normalno, v času ko je začel kar naenkrat štekat ni bil priključen na internet, pravtako se na njega ni priklapljalo nikakšrnih usb ključkov skratka ničesar.

Nameščen ima licenčni Win XP, sčistil sem z Avira free antivirusnim programom, defragmentacijo diska, malwarebytes programom, tuneup programom (registy defrag, disk doctor...) in še vedno šteka.


Ko se mi je to že enkrat zgodilo, je format rešil zadevo (sem plačal res da simboličnih 10 eur), vendar je problem ker nimam windowsa pri sebi ampak samo nalepko (licenčni ključ pod laptopom), tako da me zanima ali se še da karkoli naredit, da se to sčisti, popravi ... brez formata.

Če ne, kje naj dobim licenčn free win XP HOME, kjer vpišem serijsko številko in bo zadeva delovala kot mora.

Hvala vsem za pomoč !

Pyr0Beast ::

Disablaj Wlan v Device managerju .
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Suly ::

Prosil sem za pomoč, ne zafrkavanje. Čeprav se mi zdi popolnoma nesmiselno, sem kljub vsemu to naredil, učinka mislim da mi ni treba komentirat + tudi če bi delovalo, brez wlana ne morem bit.

Ma kdo kako idejo ? Če ne za popravilo, pa vsaj za windows kamor vpišem svojo licenčno številko.

Pyr0Beast ::

Kakšno zafrkavanje neki.

Na HDD-ju bi moral imeti še vedno Boot particijo od original win Xp, poglej v manualu, s katerimi tipkami dostopaš do tega.
Ctrl+F11 ali nekaj takega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Suly ::

problem je ker ne morem dostopat do nevidne particije, čeprav bi moralo bit vse na njej. Alt+F10 naj bi bila kombinacija, vendar se nič ne zgodi.

pravtako če uporabim acer one erecovery in grem skozi postopek v windowsih, ko restarta računalnik se nič ne zgodi in znova pride v windowse in ni nobene spremembe v delovanju.

Pyr0Beast ::

Morebiti je bila zbrisana. Tam gor so bili vsi gonilniki in inštall od winXp.

Konec koncev, probaj si vreči gor kar Ubuntu ki ga lahko inštaliraš iz malce večjega USB ključka. Meni dela na AA1 čisto ok.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Suly ::

z acronisom preveril in je particija nedotaknjena oz. so gor prav vsi podatki kolikor izgleda. s katerim programom naj dostopim ? ima hirens boot kaj uporabnega ?

Ubuntu odpade zaradi specifičnih programov.

Pyr0Beast ::

Vse kar sem jaz uspel narediti je bilo 'odkriti' particijo, da si do nje lahko dostopal iz Win. Nato si lahko BP še enkrat inštaliral zadevo se mi zdi. Mala skripta pa poskrbi da je tista particija zopet nevidna.

Lahko s HWmonitorjem pogledaš temperature ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Suly ::

Ker se je MBR in vse ostalo toliko zmrdalo (na koncu sem imel 6 bootov in noben ni deloval - flash biosa pa še polno drugega da sem prišo na boot iz USBja), da nisem vedel več kaj naj storim, zato sem namestil Win 7 starter, ki deluje tako kot mora (malenkost počasneje kot XP).

Vendar če bi Win 7 starter, v bližnji prihodnjosti začel štekat, me vseeno zanima kako ponastavit MBR skrite particije PQSERVICE na kateri se nahaja popolnoma vse od Win XP do driverjev (kot sem reko, le MBR je spremenjen in zato ne prime alt+F10 ob zagonu). Sicer sem že googlal, vendar vse kar sem našel, ne deluje. Zanima me ali je že kdo ponastavljal MBR za acer one PQSERVICE skrito particijo ?

Pyr0Beast ::

MBR mora biti skrit da zadeva dela IMO. Sicer pa zbriši vse tisto dol. Koliko krame je na tistem inštallu gor je groza.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Restore boot manegerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
61369 (1230) twom
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610725 (8239) krepki
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999139092 (101978) Icematxyz
»

Formatiranje ACER prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
142195 (1840) Voluharr
»

Slackware na IBM Thinkpad R50

Oddelek: Operacijski sistemi
71012 (907) urarrr

Več podobnih tem