» »

Dinokomp

Dinokomp

Temo vidijo: vsi
««
10 / 11
»»

galu ::

Še enkrat preberi moj post.

Če ne bo vse jasno, preberi še enkrat.
Tako to gre.

solatko ::

galu - Bodi brez skrbi, da na pooblaščenem servisu, večinoma ugotovijo vzrok napake na napravi.
Kar se tiče takojšnje menjave, se to praktično dogaja v vseh trgovskih centrih, za izdelke manjših vrednosti, vzamejo nedelujočega, ti dajo drugega ali pa denar, če izdelka ni več, pri namenskih trgovinah (računalništvo, elektrotehnika...) pa gre zadeva najprej na servis, ko strokovnjak odloči, kaj bo s stvarjo pa se ali popravi, zamenja ali vrne denar.
Kolikor mi je znano, trgovski centri, tehnično robo v okvari, ne vračajo (večinoma je že izven proizvajalčeve garancije), temveč jo pišejo kot kalo.
Delo krepa človeka

galu ::

solatko je izjavil:

galu - Bodi brez skrbi, da na pooblaščenem servisu, večinoma ugotovijo vzrok napake na napravi.


Če ne drugega, je voda univerzalen vzrok (hint: telefoni). :)
Jeez, people...

Anyway, tale rant o servisu (in "čaščenju") je šel malo preveč v splošno smer in se ne navezuje ravno na Dinokomp (na kratko: OT smo).
Tako to gre.

54j0 ::

Uveljavljati nameravam garancijo za tipkovnico v dinokomp. Je že kdo uveljavljal pri njih? Komplicirajo?

IL_DIAVOLO ::

54j0 je izjavil:

Uveljavljati nameravam garancijo za tipkovnico v dinokomp. Je že kdo uveljavljal pri njih? Komplicirajo?


Če zastopiš narečje iz totiga maribora, ne bo problema ;)

So kul.

FireSnake ::

Tip je zdolgocajten in zadircen.

Ampak ima konkurencne cene, zato kupujem pri njemu.

Res pa je, da do sedaj se nisem imel reklamacij... K sreci, ko berem tole temo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

NejcSSD ::

Ima še vedno konkurenčne cene??
Meni se ne zdi. Nazadnje ko sem gledal je bilo vse razen grafične ceneje na funtech.si
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

FireSnake ::

Se mi zdi, da še kar.

Ima kako eksotiko, ki jo druge tudi malo težje dobiš.

Pa na roko mi je, ker je punca blizu njega doma...

Mogoče tudi zato.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Shadow666 ::

54j0 je izjavil:

Uveljavljati nameravam garancijo za tipkovnico v dinokomp. Je že kdo uveljavljal pri njih? Komplicirajo?



Meni je zelo kompliciral,
nazadnje sem sam razdrl napajalec in ga popravil,
potem ko sem ga klical 10 x.

Nakar mi čez 3 dni javi da bo šlo čez.

Sem ga mislil nekam poslat.
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Efodx ::

15.9. sem dobil tipkovnico Quickfire Rapid, delala je približno kakšno urco, s tem da se je ob vsakem tresljaju izklopila in nato nazaj priklopila, dokler ni do konca ugasnila.
Dan kasneje sem tipkovnico poslal nazaj in cez 2 tedna je tukaj nova :). Na vsa vprasanja preko maila so mi hitro odgovorili (30min), skratka sam nimam nobenih pripomb!

Seba22 ::

Efodx je izjavil:

15.9. sem dobil tipkovnico Quickfire Rapid, delala je približno kakšno urco, s tem da se je ob vsakem tresljaju izklopila in nato nazaj priklopila, dokler ni do konca ugasnila.
Dan kasneje sem tipkovnico poslal nazaj in cez 2 tedna je tukaj nova :). Na vsa vprasanja preko maila so mi hitro odgovorili (30min), skratka sam nimam nobenih pripomb!


Si imel pa veliko srečo oz. si pisal verjetno ob pravem času,ker drugače ni odgovora oz. zelo redko iz mojih izkušenj al so se pa popravil kar pa teško verjamem.Drugače pa se je dinokomp podražil še pri grafičnih karticah ki jih je imel najceneje v slo sedaj ko sem malo gledal ima pa dražje kot pa v nekaterih drugih naših spletnih trgovinah tako da se ne splača tukaj kupovat trenutno sploh pa ne grafičnih kartic
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

s1m0n ::

Da ne odpiram nove teme!

Kaj pomeni stanje "V teku"? Že 2 dni je tak, gre pa le za en izdelek. Ali čakajo na dan, ko razvozijo v moji bližini ali kako?

trojnis252 ::

s1m0n je izjavil:

Da ne odpiram nove teme!

Kaj pomeni stanje "V teku"? Že 2 dni je tak, gre pa le za en izdelek. Ali čakajo na dan, ko razvozijo v moji bližini ali kako?


Točno kaj pomeni ne vem, ampak pri meni je bilo tudi tako nekaj časa potem se pa le spremeni v ''Poslano''.

s1m0n ::

Jap, sem opazil. Od danes piše poslano tak, da bo jutri pri meni kar bo točno 1 teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Leks ::

Jap, traja slab teden da v Avstirji/Nemčiji poknjižijo plačilo in da prispe do naslovnika.

s1m0n ::

Počasi bo čas, da postanejo bolj komunikativni preko elektronske pošte ali, da si priskrbijo kakšnega, ki bo na poštno dnevno odgovarjal! Čakam na odgovor pa še nič.

AapocalypseE ::

Odnos pri dinotu je slab. Ko odgovori po emailu je tudi kratko in nič prijazno.

Če greš osebno prevzet robo tudi ni nič boljše...

s1m0n ::

Mah problem je, ko moraš uveljavljat garancijo pa preden sploh prideš kam :)

hojnikb ::

a še sploh kdo kupuje tam ?
#brezpodpisa

Shadow666 ::

Moji kolegi in jaz smo vsi šaltali na druge firme. Teli si ne zaslužiijo mojih novčičev.
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Kurzweil ::

Se ga spomnim povsem na začetku, ko si prišel k njemu v garažo in je bilo tako, kot bi trgoval pri igri Fallout (malce pretirano), ampak se je dalo prav vse dogovorit, tudi kaj zamenjat oz. dati "v račun", kasneje ko je malce bolj resno uvedel prodajo preko spleta, je bilo sicer še lep čas podobno. Pač tako kot večina trgovin v Sloveniji posluje. Ena vrsta so tisti, ki so večji in imajo tudi več na zalogi, a ob enem so dražji, potem pa imaš takšne kot je Dinokomp, ki ima 10.000+ artiklov na zalogi pa ravni nekaj 100, da seveda na riskira preveč in da mu kaj ne stoji, pri tem tipu trgovin je ponavadi ceneje, ampak čakaš pa, da je najprej njemu dobavljeno, šele na to si na vrsti ti. Zaradi uveljavljanja garancije seveda raje vzamem pri njemu, kot pa da sam naročim iz Nemčije/Avstrije. Čez čas je v MB odprl trgovino, sedaj pa zelo presenečeno vidim, da ima trgovino tudi v Avtriji, kjer je hardware ceneje (predvidevam da za Štajerce lahko kupiš gor in prevzameš pri njemu). Vsekakor ni tip človeka, ki bi imel sladoledarsko prijaznost, nisem pa slišal še niti ene slabe izkušnje, razen kakšne zamude in podobnega. Parkrat ko sem od njega naročil, sem z njim prav po kavbojsko kakšno rekel in skadil cigaret. Kako pa je danes pa ne vem več, včasih je dejansko bil ugoden, kar pa se feebacka in supporta tiče, pa je vrjetno še vedno one man shop, ko se mu je nabralo, kot vas dosti verjetno dobro ve, je tip celo dostavljal sam.

s1m0n ::

Kot zgleda preko maila ne gre nič bo potrebno poklicat pa se dogovorit za garancijo grafične.

AapocalypseE ::

Sem ga videl dostavljat okoli v osebnem avtu.

Navadna pošta stane 6eur in varna je 9eur.

Me pa zanima kakšna je razlika med navadno in varno pošto.

Da grafično v sopotnikov predal namesto zadaj v škatlo med ostale zadeve? :D

"trgovino" pa ima tudi na zelo čudnem mestu, kar v neki na pol dokončani hiši.

s1m0n ::

Pri meni je imel tipkovnico v prtljažniku osebnega vozila :)

Cheetah ::

jaz nameravam kupit dele za računalnik... a se splača?

Seljak ::

Jaz bom moral uveljavljati garancijo grafične kartice,ki sem jo nabavil pri Dinokompu. Sedaj imajo do konec meseca dopust potem pa jih bom poklical. Še prej pa bom napisal mail in me prav zanima,če bo kdo sploh odgovoril. To je bil mislim,da prvi primer,ko sem pri njih kaj kupil in,da bom sedaj uveljavljal garancijo. Poročam v prihodnosti kako sem/bom rešil zadevo.
Glede dostave sem tudi sam izbral varno dostavo,ki jo je izvršil kar on osebno z njegovim avtom. Pomolil mi je kartico pred nos in kar odšel,kot,da je malce retardiran8-O

AapocalypseE ::

Varna ali navadna dostava je vse ista p***a... pripelje z osebnim avtom in to je to...

DarwiN ::

Bojda pri varni dostavi fant vozi po predpisanih hitrostih, brez alkohola v krvi in previdno, kar jasno pomeni veliko manjšo možnost nesreče, pri kateri bi se vaše kupljene komponente lahko poškodovale.

Tako da - navadno dostavo izberite na lastno pest! ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Epialt ::

Not sure if trolling... ker verjetno ni daleč od resnice :D

AapocalypseE ::

Pa še "poštnina" je smešno draga. Sploh ta "varna".

mkonci ::

Ja to je isto kot eni k kupujejo koprive iz visokogorskih kmetij po 4x dražji ceni (nabrane pa so za cesto pri Lj) :P

Jst sem jim poslal SSD disk nazaj k je crknu, sem dobil novga, res pa je da sem čakal 2 mesca na novga.
Se mi pa je v zadnjem tednu 2x pojavu bluescreen, napaka na grafični, tko da mislim, da bom tud grafično lahko kmal nazaj poslal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

chucki ::

Čakaš 45 dni in niti dneva več. Jaz res ne razumem ljudi, kako se pustijo nategovati, pa so roki točno določeni.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Seljak ::

Ne,lehko čakaš več kot 45 dni samo potem se ve kaj sledi ;) Grem stavit,da uporabnik @mkonci ni čakal 2 meseca,ampak se mu je samo zdelo kot,da tako dolgo traja :)) Malo heca.

Šolar ::

Moje mnenje od dinokompu
so dragi
XĐĐĐ

JC Denton ::

Jaz jih lahko pa pohvalim.

Grafično kartico sem jim poslal 1.9. na servis, včeraj sem prejel popolnoma novo kartico nazaj, ker zgleda ni možno več dobiti R9 280x so mi poslali R9 380 Gigabyte Gaming 1 OC 4Gb verzijo, ki stane cirka 80-100€ več, kot sem dal takrat za mojo kartico. Na papirju je 280x morda malo boljša, ampak imam sedaj opcijo za upgrade, pa še kartica je manjša.

Machete ::

Uau 5 tednov. Res bliskovito. Jaz sem imel z Nemčije isti teden (poslano in prejeto) nov 120eurski napajalnik, brez besed in pregledovanja kaj je z njim. Pa še pokvarjen ni bil, ker sem sam zahebal in je plata šišmišila.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

JC Denton ::

Glede na to, da sem iz sestavi.si čakal 4 tedne na plato in je prišla nazaj 1/2 invalidna, imam razlog za veselje.

fr4nc ::

Machete je izjavil:

Uau 5 tednov. Res bliskovito. Jaz sem imel z Nemčije isti teden (poslano in prejeto) nov 120eurski napajalnik, brez besed in pregledovanja kaj je z njim. Pa še pokvarjen ni bil, ker sem sam zahebal in je plata šišmišila.


Kaj si zajebal? Ne razumem.

JC Denton je izjavil:

Jaz jih lahko pa pohvalim.

Grafično kartico sem jim poslal 1.9. na servis, včeraj sem prejel popolnoma novo kartico nazaj, ker zgleda ni možno več dobiti R9 280x so mi poslali R9 380 Gigabyte Gaming 1 OC 4Gb verzijo, ki stane cirka 80-100€ več, kot sem dal takrat za mojo kartico. Na papirju je 280x morda malo boljša, ampak imam sedaj opcijo za upgrade, pa še kartica je manjša.


A ni tako, da moraš dobiti enako ali boljšo? Ti torej nisi dobil nič od tega...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Machete ::

Mislil sem da je psu crknil, ker se ga skoraj ni dalo več normalno prižgati in ga poslal nazaj. Nekaj kasneje sem videl, da je bol problem v plati.
Vem da to ni kul, samo pač šlo je za moj lapsus (in nekaj slučajnih dogodkov, ki so me zavedli), pa še veliko prometa delam s to trgovino, tako da sem se jim že oddolžil posredno.
------
380 je res nekaj slabša od 280x, je pa kar blizu, da mogoče niti ni vredno komplicirat. Pa še nov kos ima, ki malce popravi vse skupaj (življenska doba).
Je pa res, da je bolj ekvivalentna 380x, in bi moral to dobit, če res to velja kar si napisal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

JC Denton ::

Machete je izjavil:


380 je res nekaj slabša od 280x, je pa kar blizu, da mogoče niti ni vredno komplicirat. Pa še nov kos ima, ki malce popravi vse skupaj (življenska doba).
Je pa res, da je bolj ekvivalentna 380x, in bi moral to dobit, če res to velja kar si napisal.


Ja, po performansu bi mi morali dati 280x ali 380x, ampak imam pri 380 dva velika plusa, prvi je, da jo spravim tudi v drugi računalnik, kamor 280x ni šla (premajhno ohišje), drugi pa je možnost CF z drugo 380 če si tako kdaj namislim, ker imam sedaj en 8 pinski kabel viška na napajalniku.

Kolikor pa sem naredil hitri test, pa tudi ni tako grozno slabša od 280x da bi se sekiral, pa še občutno tišja je.

fr4nc ::

JC Denton je izjavil:

Machete je izjavil:


380 je res nekaj slabša od 280x, je pa kar blizu, da mogoče niti ni vredno komplicirat. Pa še nov kos ima, ki malce popravi vse skupaj (življenska doba).
Je pa res, da je bolj ekvivalentna 380x, in bi moral to dobit, če res to velja kar si napisal.


Ja, po performansu bi mi morali dati 280x ali 380x, ampak imam pri 380 dva velika plusa, prvi je, da jo spravim tudi v drugi računalnik, kamor 280x ni šla (premajhno ohišje), drugi pa je možnost CF z drugo 380 če si tako kdaj namislim, ker imam sedaj en 8 pinski kabel viška na napajalniku.

Kolikor pa sem naredil hitri test, pa tudi ni tako grozno slabša od 280x da bi se sekiral, pa še občutno tišja je.


Grozno slabša res ni...je pa nekje cca. 10%, odvisno od testa.
Res se ni vredno sekirat...aia pa 4GB imaš namesto 3GB 8-).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

AapocalypseE ::

Pri dinokompu sem v torek naročil kartico Asus 290X DCU II OC za 280EUR z 6 mesečno garancijo. Kartica je bila rabljena in v opisu je pisalo: Certified repaired graphic card

Prodajalec mi je po telefonu zagotovil, da kartica dela. Rekel je, da jo je prejšnji lastnik vrnil, ker ni več dala slike na monitor in vzel drugo kartico, ker ni mogel bit brez kartice. Dinokomp je potem poslal kartico na Asus in so dobili "popravljeno" kartico nazaj. In tako se je znašla na njihovi spletni strani.

Včeraj sem šal prevzet kartico in ko sem prišel domov se je začela veselica.

Odprem škatlo, ki je bila še original zalepljena od Asus servisa. Vsaj tako pravi dinokomp.

Odstranim folijo nad backplateom, zaščito na pci-e pinih in jo vgradim v računalnik.

Dan prej sem še odstranil stare driverje z DDU in sem namestil nove, ko sem namestil kartico.

Ko sem prišel na namizje, je kartica delovala kakšno minuto ali manj in je zmanjkalo slike. Probal sem z obema DVI priklopoma in HDMI priklopom, ampak je bilo isto na vseh izhodih.

Danes sem zapakiral kartico in šel osebno k dinokompu.

Najbolj pa me je presenetilo kar je našel pri pregledu kartice.

Zadnja garancijska nalepka je bila strgana nad vijakom za hladilnik.

Sam niti nisem vedel za to garancijsko nalepko, ampak me je obravnaval kot, da sem razstavil celotno kartico. Kazal mi je vijake po celotni kartici kako se vidi, da je bila šraufana.

Zmenila sma se, da kartico pošlje na Asus servis in mi sporoči kako se bojo odločili.

Dinokomp je rekel, da Asus slika kartico, ko pride na servis in ko zapusti servis, tako da bojo morali dokazat, da je šla kartica od njih s celo garancijsko nalepko.

In če Asus dokaže s sliko, da je bila nalepka cela, ko je zapustila servis, lahko samo sklepam, da je dinokomp...................

Da ne omenjam odnos dinokompa do stranke. Misli, da vse ve, stranke pa nimamo pojma....

;(

Zgodovina sprememb…

Seba22 ::

Jao pa zakaj si šel tam vzet no sploh pa tak izdelek na bolhi najdeš cenejše varjante z garancijo ampak ne rečem lahko tud tam naletiš na tak nedelujoč izdelek ampak pr dinokompi me to sploh ne čudi sploh če je rabljeno.Dinokomp je itak znan glede odnosa do strank.Jas sem tud lani nosil tja osebno na garancijo grafo pa je bil tip pametn nekaj pa je letel kr sprobat nekam tja v skladišče ampak mi ni mogo nič dokazat ker je bla grafa nedotaknjena in potem je mogo poslat grafo nazaj in sem dobil novo da časa kako dolgo sem na to čakal sploh ne omenim...glede odnosa pa tako...neveš či boš sploh živ prišo od tam :):)
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

AapocalypseE ::

Sem gledal tudi bolho, ampak ni nič za takšno ceno. No zdaj sta celo dve r9 290 non-reference za pametno ceno.

Sem pa vzel na podjetje, tako da me je stala 230EUR.

Meni je rekel, da bo trajalo dva tedna max., ker je poslal urgentno, tako da bom videl kako bo.

Čisto nategovanje je to, ker je vsem najlažje rečt, da ni garancije, ker je garancijska nalepka strgana. Mene pa najbolj boli, ker še plačaš za tako kartico.

Kupil sem samo zato, ker mi je zatrjeval, da kartica dela tako kot treba + še 6 mesecev garancije. Sem si mislil, ok potem pa, če bo kaj narobe z njo mam itak garancijo.

Potem pa strgana garancijska nalepka vse zj**e.

S tem, da je moral še nekoga klicat in ga je spraševal ali je ta garancijska nalepka 100% nedotaknjena, ko kartica zapusti servis in mu tudi ni znal povedat točno kako je.

On bi lahko komot sam razstavil 100x to kartico in bi lepo zalepil škatlo nazaj in si nič ne bi mogel kupec.

Še asus servis potrdi, da je bila nalepka nedotaknjena, ko je zapustila servis... vzamem macolo in pred njim grafično razbijem na koščke in me ne vidi v življenju več ta človek...

Še mu lahko samo rečem potem, zdaj pa še jo sestavi spet nazaj, če si tak mojster in vse veš.

Zgodovina sprememb…

Fatal1ized ::

Že dolgo ni nihče pisal v to temo pa me zanima kako je kaj s to firmo? Sam še nikoli nisem naročil pri njih, po komentarjih sodeč pa vidim da drugi niso ravno bili zadovoljni z njimi. So cene kar solidne, vendar ima vsak izdelek rok dobave od 2 do 8 dni

smacker ::

Verjetno enako kot je blo - one man band garažna prodaja komponent, ki se kupijo v DE in prodajo naprej po dražji ceni. Poglej v DE za dobre cene - mindfactory (rabiš mailbox), computer universe, jacob,...

grobijan ::

Preden se je menjal lastnik, je bila štacuna super. Trenutni lastnik je pa precej nesposoben. Bog ne daj, da moraš poslati kaj nazaj v garancijo.

njyngs ::

Kdaj je pa prišlo do menjave lastnika?

Fatal1ized ::

smacker je izjavil:

Verjetno enako kot je blo - one man band garažna prodaja komponent, ki se kupijo v DE in prodajo naprej po dražji ceni. Poglej v DE za dobre cene - mindfactory (rabiš mailbox), computer universe, jacob,...


Ja ampak cene zgledajo veliko cenejše kot v večina drugih spletnih trgovinah

smacker ::

cenejše kot v SLO spletnih trgovinah... sem ti napisal da poglej v nemških trgovinah - mindfactory ma najboljše cene, samo so nehali pošiljat v SLO
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132726 (72266) kuglvinkl
»

Katera grafična kartica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10719769 (15984) nuclear
»

Dinokomp izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9215954 (8495) x4en0n
»

Dinokomp (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12819398 (11932) Rakunish
»

Dinokomp dostava! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
639859 (8448) darkolord

Več podobnih tem