» »

iPhone 3GS z milijon prodanimi kosi v enem vikendu

iPhone 3GS z milijon prodanimi kosi v enem vikendu

TG Daily - Hitri iPhone 3GS skupaj s 3. različico operacijskega sistema podira vse napovedi analitikov o prodajnih številkah oz. številu prenosov. Tudi najbolj optimistični analitiki so napovedovali zgolj 600.000 prenosov in namestitev, a je starejše aparate nadgradilo kar 6 milijonov uporabnikov. Obenem je Apple v le treh dneh prodal kar milijon novih iPhone 3GS, medtem ko so analitiki napovedovali zgolj 500.000 prodanih primerkov. Čeprav je druga strojna različica, iPhone 3G, prav tako dosegla milijon prodanih kosov v enem vikendu, dosežek ni enakovreden, saj se je 3G ob izidu prodajal v 22, 3GS pa v le osmih državah.

Nad uspehom je seveda navdušen tudi Steve Jobs, ki se v kratkem vrača na svoje delovno mesto po presaditvi jeter, ki je posledica raka na trebušni slinavki. Pravi, da je ob teh prodajnih številkah in več kot 50.000 aplikacijah v App Store iPhone na vrhuncu moči ter da je to jasen znak, da imajo kupci najraje iPhone.

Obenem pa zavračajo prej odobrene aplikacije.

116 komentarjev

«
1
2 3

r0ker ::

zelo skeptično berem ta "milijon"
v mislih imam vso apple reklamiranje in nakladanje

Prospekt ::

Pač so analitiki zajebali, big deal.
Zakaj je sploh važno, koliko zaslužiš v prvih dneh? Že filmi nam gnojijo s tem sranjem, ker če film na zasluži 100 milijonov prvi vikend je pa res za en drek. ;((

__Devil__ ::

se pa je vrei to, se bodo hitro pocenili.

ProGTX ::

Ja normalno da bodo uporabniki nadgradili telefon, ki nima niti copy/paste opcije.

Kupci imajo radi iPhone, ker je stilski. Razmišljam o nabavi Nokie N97, vendar ta nima multitoucha kot iPhone. To je poleg izjemno dobrega vmesnika glavna lastnost. O ceni dostikrat govorijo, da je nizka, vendar ni. Zdaj ne vem več, kako točno je s tem, vendar sem izračunal, da je prvotne kupce (legalnih) iPhonov nakup stal nič manj kot 2000$ - cena telefona plus dvoletna vezava.

Zarathustra ::

Hja ... pri iPhonu vsaj lahko nadgradiš, da ima copy/paste, pri Nokiji pa "single-touch" v "multi-touch" ne morš. In to je v bistvu poanta vsega kar počne Apple. Kakšno reklamiranje pa nakladanje pa take fore ... it's the foundation that matters.

Vrocipes ::

Ja normalno da bodo uporabniki nadgradili telefon, ki nima niti copy/paste opcije.

Kupci imajo radi iPhone, ker je stilski. Razmišljam o nabavi Nokie N97, vendar ta nima multitoucha kot iPhone. To je poleg izjemno dobrega vmesnika glavna lastnost. O ceni dostikrat govorijo, da je nizka, vendar ni. Zdaj ne vem več, kako točno je s tem, vendar sem izračunal, da je prvotne kupce (legalnih) iPhonov nakup stal nič manj kot 2000$ - cena telefona plus dvoletna vezava.


Nimajo vsi iphona zaradi stila :), morda pozabljaš, da je glede interneta in hitrosti, nasplošno uporabnosti, še vedno nad marsikaterim telefončkom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vrocipes ()

Mavrik ::

Ja normalno da bodo uporabniki nadgradili telefon, ki nima niti copy/paste opcije.


Nov firmware je na voljo za vse iPhone. Prosim pozanimaj se prej kot bedarije pišeš.
The truth is rarely pure and never simple.

|SNap| ::

Pol pa ne bi mogu bedarij pisat. Kar je pa itak point flameanja ane.

MasterBlaster ::

Moj dve leti star iPhone je par dni nazaj dobil c/p podporo. For free :)
Tk je pa pika .

Silver ::

Po teji logiki je Motorola čist revolucionarna, ker je imela copy/paste prej od multitouch zaslona? :D

ProGTX ::

Žal mi je, če je kdo tako razumel, vendar nisem flame-al. Vem, da je nov firmware za vse iPhone - in trenutna dva modela nista imela te funkcije, mar ne?

Tudi verjamem, da nimajo vsi iPhone zaradi stila, je pa to ključna prednost pred ostalimi mobilniki.

Aja, skoraj pozabil; za trenutne Nokie bi mogoče lahko dobili multitouch nadgradnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGTX ()

Dr_M ::

Men ze single touch dela probleme, multi touch telefon bi pa verjetn kar v steno zabrisal.
Zame to ni nobena prednost, kvecjemu pomankljivost (kar imamo ljudje samo dve roki) in ce telefon drzis samo z eno roko, ti multitouch pomaga ravno toliko, kot lanski sneg.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vrocipes ::

OMG, take neumnosti pa še ne :))) Multitouch pomeni, da deluje na več prstov...

Dr_M ::

S kolikimi prsti pa lahko pristiskas na display, ce uporabljas samo eno roko?
A si slucajno mutant z dvema palcema?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

simnov ::

Sam res katerikoli telefon z touchscreenom primem me boli glava recimo Lg wievty ,Omnia Nokia 5800 je pa katastrofa skoraj vsako stvar moraš 2x pristinit , da prime na Iphonu pa samo lepo hitro tipkaš , pa je , da ne omenim koliko aplikacij je na netu , kar hočeš.

Dr_M ::

Hot-Dog: hvala, ker si pokazal, da nisem jaz tisti, ki klati neumnosti >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mavrik ::

S kolikimi prsti pa lahko pristiskas na display, ce uporabljas samo eno roko?
A si slucajno mutant z dvema palcema?!


Z enim. S kolikimi bi pa moral? Saj multitouch ne pomeni da si prisiljen vedno dva prsta met na zaslonu.

Pa prosim ne ocenjevat iPhona na podlagi crappy modelov drugih touch telefonov. Ker tisti telefoni majo skoraj vsi a) zanič touchscreene b) interface ki nikakor ni dovolj prilagojen touch vmesniku za navadno delo (zato pa prilagajajo tiste glupe styluse). V drugo kategorijo padejo tudi vse Omnije, Viewtyi in ostalo WM cigelje.
The truth is rarely pure and never simple.

Dr_M ::

S kolikimi bi pa moral? Saj multitouch ne pomeni da si prisiljen vedno dva prsta met na zaslonu.


Zakaj potem imeti multitouch, ce z enim prstom vse naredis?
Ce ze moram obe roki uporabljat, imam ze raje stylus, kot pa multitouch (moras imet prstke kot pic**)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ALT ::

zakaj pa imeti palcko, ce lahko tut s prsti poklikas na ostalih telefonih?

daj raje sprobaj magari za minuto ko ga nekje vidis, kot pa da kvasis neumnosti na pamet..

Vrocipes ::

Dr_M: Naprimer, da raztegneš sliko, jo z dvema prstoma potegneš narazen, zato bi ti rabil dve roki? Daj si malo probaj predstavljat to, če že videl nisi, preden blatiš tu brezveze.

darkolord ::

Naprimer, da raztegneš sliko, jo z dvema prstoma potegneš narazen, zato bi ti rabil dve roki?
Če mi demonstriraš, kako v eni roki držiš telefon in z isto roko z dvema prstoma resizaš sliko, dobiš burek.

Dr_M ::

zakaj pa imeti palcko, ce lahko tut s prsti poklikas na ostalih telefonih?


Kdo pa pravi, da nujno rabis palcko? Seveda se da vse s prsti nardit.


Naprimer, da raztegneš sliko, jo z dvema prstoma potegneš narazen, zato bi ti rabil dve roki?


V eni roki drzis telefon, z prsti druge roke "rises" po displaju? No, lahko telefon seveda odlozis na mizo (ali drugo podlago), samo ta ni vedno pri roki.
Ja?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

$%&/() ::

Naprimer, da raztegneš sliko, jo z dvema prstoma potegneš narazen, zato bi ti rabil dve roki?
Če mi demonstriraš, kako v eni roki držiš telefon in z isto roko z dvema prstoma resizaš sliko, dobiš burek.



Načeloma se da (telefon držiš z zadnjimi tremi prsti in sliko raztegneš s palcem in kazalcem), ampak je še vedno daleč od praktičnega.

Kadar moram povečati sliko/spletno stran/whatever pač primem telefon za tisti dve sekundi z eno roko, z drugo pa povečam. Simple as that.

Dr_M ::

Sej take povecave pozna tudi WinMo, tako da to ni nic novega. Pa celo samo en prst rabis. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ALT ::

no tako, kot lahko tam brez palcke naredis vse, lahko tu vse naredis z enim prstom.

ko pa imas tut drugo roko fraj, pa z dvemi prsti delas, je stvar se enostavnejsa in natancna.

sicer pa primi ga v roko enkrat, do takrat pa ne bluzi brezveze.

Dr_M ::

Ce ga nebi sprobal, nebi komentiral.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IceIceBaby ::

Kako pa uporabljaš stylus z eno roko? Pa WTF je copy paste tako pomemben. V celem življenju sem pomoje 2x uporabil copy paste funkcijo.

ALT ::

sj ni pomembn in se res redko uporablja. prej si lahko nalozu programcek za to funkcijo, zdj je ze v osnovi notr. ampak ljudje vedno iscejo nekaj, po cem lahko pljuvajo..

Vrocipes ::

Darkolord, ja narobe smo se razumeli. Sem mislil, da govori, da z eno roko ne more uporabljat multitoucha, seveda se predvideva, da ima drugo roko za držanje telefona...

Ciklamen ::

Joj spet ta flamewar glede tega telefona.

Ima svoje prednosti in svoje slabosti. Vsak telefon je tak.

Sam iPhona nisem še mel v roki, ampak zdi se mi, da je ta stvar preveč, veliko preveč napihnjena. Kao bog in batina ta telefon.

Pač, ne rečem da ni dober, je dober, ampak tako odličen kot ga eni tu predstavljate pa oprostite, spet ni.
- End of the Post ->

IceIceBaby ::

Pač, ne rečem da ni dober, je dober, ampak tako odličen kot ga eni tu predstavljate pa oprostite, spet ni.


Kako pa veš, če ga še niti videl nisi od blizu :)

Ciklamen ::

Nisem rekel, da ga nisem videl od blizu, samo v roki ga še nisem držal.

In vem, da je tako, ker ko gledam različne poste, pa malo po netu brskam za telefoni, se najdejo tudi kakšne "pomankljivosti" v zvezi z iPhonom, tega mi ne bo nihče rekel da jih ni.
- End of the Post ->

IceIceBaby ::

Seveda so pomankljivosti. Ampak ni pa treba delat cele drame zaradi ene bedne copy paste funkcije.

InXs ::

Zakaj ga pri nas ne trži vsaj Big Bang glede na to da so pooblaščeni preprodajalci za Apple izdelke?
Experience the Best of the Digital Age

amacar ::

kaj pa npr ne podpora mms-om. Pa to je mela že moja nokia 3510i pred 8 leti. Mislim, da ta iphone tud ni taki biser kot ga eni hvalite. Logično, da iphone nima sylusa, če pa ma touchscreen na toploto. Sam če maš pa mrzle roko pa si zmrzno.

IceIceBaby ::

kaj pa npr ne podpora mms-om. Pa to je mela že moja nokia 3510i pred 8 leti.


Sicer meni še vedno ni jasno zakaj bi rabil MMS. Če pošiljaš sliko pač pošlješ mail. Ampak OK, če pač rabiš MMS si naložiš tisto aplikacijo pa je. Problem solved, brez drame.

Sam če maš pa mrzle roko pa si zmrzno.


Ja, če si kuščar pa res :)

Mavrik ::

iPhone ima podporo MMSom.
The truth is rarely pure and never simple.

ALT ::

amacar, ti tut kot papiga vidis neki na netu in takoj pljuvas.

mmsa res ni bil v samem OSu, za ene torej vlka pomanjkljivost, za druge pa niti ne.. in tko kot vse se je dalo spomocjo programa popravit tut to, dobivat/posiljat mmse, zdj se pa tut v samem OSu podprti mmsi.

to z mrzlimi rokami je pa larifari. a redno namakas roke v tekoci dusik da so tolk mrzle? :D

tko kot vsi telefoni ima tudi iphone pomanjkljivosti, ampak ima tut prednosti. naj si kupi vsak kar se njemu dopade, ampak ni treba pljuvat po drugih zarad gluposti, sploh ce zadeve nisi imel v rokah..

Ciklamen ::

Niti ne mislim na eno specifično funkcijo.

Mislim za telefon kot celoto.
- End of the Post ->

amacar ::

telefon sem že mel v rokah, tak da ne govorim neka na blef. Copy/paste tak hvalijo kot da ne bi to mel symbian že lep cajt in je to neka čist novega. Je pa res, da ima dober vmesnik, veliko prostora in ogromno aplikacij. Mislim pa, da ni vreden 620 oz 720€. (neka nabita cena, tako kot pr laptopih)

444 ::

Baje je 3GS zmogljivejši od Wiija.

IceIceBaby ::

In kaj potem, če se pohvalijo, da majo copy paste? Prej ko ga (kao) ni blo nekaterim ni bilo prav. Zdaj, ko povejo, da so funkcijo dodali pa spet ni OK?

Mislim pa, da ni vreden 620 oz 720€. (neka nabita cena, tako kot pr laptopih)


Toliko pač stanejo dobri telefoni v redni prodaji. Koliko pa misliš da stane BB Bold, N97, Omnia HD in podobni. Itak pa velika večina kupuje subvencionirane telefone.

ALT ::

ni noben reku da tega niso mel telefoni ze prej, je pa na nov nacin narjeno oznacevanje, ki deluje odlicno, potem pa je tu se dejstvo, da copy/paste deluje na slikah/video, kar pa na drugih telefonih ne dela.. po moje se to hvali, ne pa da je sposoben copy/paste texta..

pa ne primerjaj cene enga telefona v prosti prodaji z cenami ostalih z vezavo - zopet larifari. kolko pa stanejo HTCji in ostali v prosti prodaji?

Lion29 ::

ma jaz ne vem kaj folk tle nabija kr neki a telefona niso nikoli sami sprobali?

iPhone je telefon nad telefoni. Kar se tice povezljivosti ali mogoce super dodatkov mogoce ni nokia, ima pa vsekakor najboljsi os (zelo tekoca in intuitivna uporaba.... kar za nokio ne morem rect)... multitouch rula... miljarda aplikacij.. za vse zivo.. nokia pr temu sux... na splosno je telefon super uporaben...

Sploh pa zdaj ko so ga izboljsali, pohitrili...
Da bi telefon bil res perfekten mu manjka super kamera, podpora razsiritvenim karticam... in?
ne vem, ce mu se kaj fali, ali pac?

ne me narobe razumet, nimam ne iphona ne nokie... sam si lastim SE t610 ze preko 4 leta in sem z njim zadovoljen...

poskusal sem pa ze uporabljat za par dni razne nokie, motorole in iphona in moram rect, da mi je nokia full neintuitivna... iphone pa rula full

ta kompas funkcija je pa zakon...:)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

techfreak :) ::

Glede multitoucha ... piši na querty tipkovnico na telefonu z eno roko. Za oboje je bolje imeti dve roki prosti, ampak gre tudi z eno.

Lion29 ::

aja, pa se DR_M...

mislim ej kake mas... a ti mas sam eno roko? kaj v drugi mas skozi sendvich al so ti jo odrezali? No sej pol mogoce je pa pol multitouch res prevec zate...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Ciklamen ::

Aja, zdaj sem se spomnil glede tistega posta, iPhone stane 600+, 700+€ v prodaji.

No, stvar je takšna. Kupiš iPhone, daš zanj nevem 500+€ (nov telefon), imaš neko naročniško razmerje (ker ne boš mel verjetno SIM kartice, ki še vedno deluje na plačljive kartice) pri Tušmobilu, Mobitelu ali Simobilu, torej dodatno plačuješ 10+€ na mesec za vzdrževanje naročnine.

Kupiš kateri drugi telefon, iz tistega naročniškega razmerja, daš 200€ ali manj (ali pa malo več, odvisno od paketa) pa si približno 300€ v dobrem.

Zdaj mi pa povejte, ali se to splača?

Dokler iPhona ne bo pri katerem od slovenskih ponudnikov mobilnih storitev, ga jaz ne nameravam nabavit.
- End of the Post ->

ALT ::

dejan, multitouch nima veze pri tipkanju na querty tipkovnici.. tam deluje kot navaden touch, sj tut nimas kj pocet z vecimi prsti naenkrat..

ALT ::

ciklamen, spet buce. ravnotko lahko kupis nokijo al HTC al whatever za 600€ v prosti prodaji in potem spet uporabljas narocnino..

pa noben ni reku da je iphone bestbuy ali ugoden nakup al karkoli. sploh pri nas, je res draga zadeva. noben te pa ne sili da ga gres kupit. tako kot katerokoli drugo stvar. in potem ti pljuvas po vsem kar je predrago zate oz pac ni poceni?

EDIT: sorry za double post, sm se prepozno spomnu da bi lahko dodau v prvo sporocilo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436745 (31137) Lonsarg
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253288 (45530) malix
»

Prispel je iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
34785688 (74877) Bor H
»

Slate in Courier sta odpovedana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10517501 (14903) subby
»

V Sloveniji prodajajo iPhone (iz IT in HR)

Oddelek: Mobilne tehnologije
457696 (6855) huelz

Več podobnih tem