» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
104 / 105
»»

Dumber ::

Sem imel doma na testu xtreamer wonder in mi enostavno ne potegne. Ne deluje tekoče, preveč problemov s Kodije,(nekakšne črte zgoraj in spodaj pri robu filma) kar mi je prioriteta. Tako, da iščem naprej.

Sem začel celo razmišljat o tej zadevi.
http://www.geekbuying.com/item/PIPO-X7-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dumber ()

Blazz ::

xtreamer wonder je crap... 100 mbit only.. sem povprašal xtreamer developerje zakaj je samo 100 mbit, če pa CPU ki je notri podpira gigabit, pa so mi odgovorili da imajo probleme s tem CPUjem in so enostavno izklopili gigabit. Pa 4k na armu, kateremkoli, šteka... videl sem da prihaja nov xtreamer prodigy, spet na starem armu CPUju-brezveze... 4k se lahko samo sanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

halozan ::

Kaj pa Xtreamer Prodigy-4K ( http://www.xtreamer.net/Prodigy-4K )

Izgleda obetavno, obljublja mnogo, škoda, da ne pošiljajo iz EU, tako kot so MK1, ki še mimogrede sedaj lepo prede (seveda sem vgradil dodaten hladilnik, da ne poslušam ventilatorja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: halozan ()

lakers ::

Sem naročil wonderja iz UK in ga dobil zelo hitro..dela tak tak...dts in dd dela, ne dela pa dts hd ma in dolby true hd, nadgradil sem ga na v 4.12.32..priklopljenega imam na yamaho rx v377..na wonderju imam nastavljeno na hdmi passthrough, na xbmcju pa imam audio output android, audiotrack (namesto hdmi)...ne morem nič spreminjat..vse sivo..nevem..verjetno treba počakat novi update. če kdo ve rešit problem zvoka..lepo prosim.

malix ::

Pozdravljeni!
Imam Xtreamer MK1 (ena izmed prvih verzij)
Razvoj firmware se je ustavil pri Ver 2.7.1

Zanima me ali je kdo kje zasledil kakšne druge neuradne verzije.

Moti me ker z novimi verzijami iOs na iPadu ne deluje več AirPlay.
Prav tako ni me deluje več FTP strežnik.

Se je razvijalo še kaj za Xtreamer MK1?

Drugače bo pa potrebno preklopiti na novo mašinco
Xtreamer Prodigy 4K
http://www.xtreamer.net/Prodigy-4k/
www.malix.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: malix ()

scipascapa ::

4k zgleda obetavno, samo v uk se dobi, da ni ddvja?

Qrents ::

Zdravo
Bom kar tu vprašal, kateri player priporočate za uporabo odjamalca torrenta?
hvala
Turn your pc into piece of ART

clancy ::

Da ne odpiram nove teme.

Kakšna je razlika med Xtreamerjem Mk1 in Mk1 Sidewinder? ALi je razlika samo v tem, da ima Sidewinder dodano pasivno hladilno rebro, ali pa so spremenjene tudi specifikacije?

OK.d ::

Hardwersko sta enaka, drugače si si že sam odgovoril.
LPOK.d

lojz123 ::

Gledam xtreamer mxV 39EUR je vredno nakupa?
rabim za gledanje mkv. filmov pa na usb bi priklopil zunanji disk

scipascapa ::

si 100%, da ga boš dobil za tako ceno na dom? da ne bo kak "ddv" padel zraven.

potem raje gearbest poglej po playerjih za 20-25€.

lojz123 ::

kakšen nasvet kaj kupiti?

scipascapa ::

lojz123 ::

Hvala sem naročil

scipascapa ::

evo sem ga dobil danes po enem mesecu :)

RockyS ::

In, lahko poveš kaj več?

Lp

Timmah ::

Pozdravljeni

Vem da je stara tema ampak moj Xtreamer MK1 z firmware ver2.71 dela še danes. Nabavil sem nov PC in imam Win 10 64bit. Problem imam z sharanjem folderjev. Ko grem skenirat sharane folderje ne najde nič, če grem brskat po mreži pridem do folderja in tudi lahko predvajam vsebino, a na ta način folderja ne morem dat pod favourites in moram vedno znova vsakič ubirati dolgo pot, da pridem do željenega. sharane folderje na WIN XP in WIN 7 enostavno vidi. Probal sem že vse trike kar jih poznam in kar sem jih našel na netu pa mi ne rata. Sem bil pozoren na vse, kar piše v navodilih, ki so sicer za WIN 7 in 8, sem pa tudi že vse te postopke vsaj parkrat uspešno izvedel na drugih mašinah.

Ima kdo še sploh tega Xtreamerja in če ima kdo podoben problem.

hvala že v naprej
donde esta francesca

poljachina ::

Ima mogoče kdo Extreamerjev Whizz?
Jaz sem ga naročil in preko Kodi-ja zvok nekaj nagaja. Na vsake tolko časa se dogaja da izgubim zvok. Manj kot sekundo traja ta mute sam je pa prov motoče. Če ima kdo in je omenjen problem rešil se priporočam za nasvet.

Če recimo poženem aplikacijo za Youtube zadeva deluje BP.
LP
A

Trancedeejay ::

Samo v vednost, če koga zanima (glede na to, da je Xtreamer tema). Glede na to, da mi moj Xtreamer MK1 (Sidewinder) ni predvajal nekaj datotek, sem kupil (dogovoril sem se, da v primerjavi da mi te isti fajli nebi delali lahko enoto vrnem nazaj) Xtreamer Prodigy. Tudi s tem ni delalo. Potem sem malo bolje pogledal sam fajl in ugotovil, da gre za video s H.265 kodekom, ki naj bi ga podpiral šele Xtreamer Prodigy 4K.
Ob tej izkušnji, ko sem imel priključen drug predvajalnik, sem ugotovil tudi, da je iz mojega starega Xtreamerja MK1 občutno boljši zvok (enaka datoteka, priklop na receiver preko optike), razlika ogromna.To sem ugotovil predvsem zato, ker sam tudi snemam kakšne koncerte v živo (audio) in sem seveda preizkusil tudi grafični vmesnik za predvajanje audio datotek. Zvok je bil povdarjen v nizkotonskem območju, na visokotonskem delu so manjkali detajli, kot bi postavil nek filter na višje frekvence, prav tako ni bila zvočna slika tako prostorska. Vglavnem konkretna razlika.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

scipascapa ::

zakaj kupujete tole, ko vam kodi za 30-50€ naredi isto?

perci ::

Jst sem tudi lastnik Xtreamer Sidewinder mk1. Nekaterih MKV datotek (kljub zadnjemu FW) ne predvaja.

Kaj je dandanes za kupit, pa da vse predvaja? Rabim mrežni support, za ostalo mi je vseeno. No, če bi imel dober torrent client, tudi ne bi bilo slabo (ni pa mus).

Blazz ::

jaz si sedaj ogledujem tole:

http://www.zappiti.com/zappiti-one-4k-h...

perci ::

To je prevelika zadeva. Plus da ne rabim hdd - predvajam vse iz NAS.

telexdell ::

perci je izjavil:

To je prevelika zadeva. Plus da ne rabim hdd - predvajam vse iz NAS.

Na NAS si namesti nek DLNA server pa direktno preko pametne TV gledaš.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

polde66 ::

Vsi androidni tv boxi ti pridejo v poštev, cena se pa giblje od 22 eur dalje, če pa rabiš 1gb mrežno pa računaj okoli 40 do 50 eur + carinski prispevki. Kako in kaj pa obstaja na slotech forum: android tv box
polde

Blazz ::

perci je izjavil:

To je prevelika zadeva. Plus da ne rabim hdd - predvajam vse iz NAS.


tudi jaz predvajam vse iz NAS, ampak če žeim 4k hdr 10 bit itd bom moral nekaj takega vzeti. Namreč kitajski android playerji vsi failajo pri tej stvari, že pri 4k se jim zatakne... pa še pri high qual zvoku majo težave...

perci ::

telexdell je izjavil:

perci je izjavil:

To je prevelika zadeva. Plus da ne rabim hdd - predvajam vse iz NAS.

Na NAS si namesti nek DLNA server pa direktno preko pametne TV gledaš.

Nimam pametnega TV-ja in ne mislim menjat dokler stari ne crkne.

polde: hvala za nasvet, bom pogledal tist topic.

Blazz: ne vem, na pogled mi je se najbolj vsec Fire TV Box od Amazona ampak verjetno tudi ne predvaja tazajebanih fajlov.

klasicni ::

Malo si tole poglej:
http://www.iboum.com/net-media-players....


Jaz sem prej imel Xtreamer Prodigy zdaj sem kupil tega:
http://www.iboum.com/pr/himq54k.php

Sem zadovoljen!

urkomurko ::

Ima še kdo težavo z dostopom do shared folders na Windows 10 iz Xtreamerja?
Ph2 X4 965/Mugen 2/M4A78T-E/OCZ DDR3 1333/Sapphire 4870 1Gb Vapor-x

joze67 ::

Razen tega, da ne dela...?

polde66 ::

Inštaliraj serviio in pojdi do svojih datotek preko PuNP.
polde

urkomurko ::

Thx Polde...saved my day
Ph2 X4 965/Mugen 2/M4A78T-E/OCZ DDR3 1333/Sapphire 4870 1Gb Vapor-x

astras ::

dobra stvar je bil tale xtreamer ;)))))

p
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: astras ()

OK.d ::

??
LPOK.d

zavajon ::

He, he... Odprem ta post pa buljim in buljim v slikce in specifikacije... Nič jasno...
Nato vidim datum 2009 :))
se mi ni zgodilo prvič.

neocodexx ::



Hehe kje so te cajti :) takrat še vedli nismo kaj je dts in se je gledalo na 42" tvju z integriranimi zvočniki, sem mislil da sem boga za jajca potegnil s temi prvimi xtreamerji in raznimi popcorn hour...:))

Bi pa v bistvu zadeva še danes bila funkcionalna za kakšne 1080p h264 zadeve, le da kodija nimaš. Se še spomnim ko sem imel mod na Popcorn hour da je prikazal kao media library ui z metavsebinami, je pa bilo takrat veliko več dela da si to vse vzpostavil, kaj šele kakšen chromecast, ki bi ga sedaj zelo pogrešal...

rs1975 ::

Sem kupil prvo serijo Xtreamerja, pa še kar dela :) Prebavi vse filme, res pa je, da nisem probal 2160p...

perci ::

No, no. Jaz sem prvo serijo zamenjal ravno zato, ker vedno več filmov ni delovalo...

joze67 ::

h265 ne dela, pa morda še kaj ne. Ampak vmes sem imel eno android škatlo, pa pri očetu je bil vmes nabavlem Minix in ta dva sta oba odšla rakom žvižgat. Xtreamer Mk1 pa je kot Duracel.

OK.d ::

Ja 265H res ne delujejo več, drugo pa.
LPOK.d

neocodexx ::

Saj dejansko če gledaš še danes bi komot šel skozi samo z h264 in lossy zvokom, h265 moraš že prav poiskati večinoma se še vse dela na h264 in ni videt da bo kdaj standard opuščen (me prav zanima če bomo spet brali to temo čez 10 let ampak po moje bo kar ostal:)). Edino kar bi res pogrešal so funckije android tv in kodi ui.

Je pa res, da je vse več izvornih 4K hdr ripov samo še v h265, jaz sem že najdel nekaj primerov kjer ni bilo h264 možnosti za 4K. No, vsaj dokler se ne najde neka duša da naredi reencode če so requesti. Sicer pa danes že vsak novejši tv lahko nativno predvaja h264 tako da bojo na žalost tile stari boxi res samo še za na odpad.

perci ::

Jst prvo verzijo xtreamerja senkam, če ga kdo potrebuje. Samo najti ga moram nekje med vso tehnično kramo v kleti.

rs1975 ::

perci je izjavil:

No, no. Jaz sem prvo serijo zamenjal ravno zato, ker vedno več filmov ni delovalo...

gledam večinoma mkv 1080p, pa vse prebavi, še nisem naletel na film, ki ne bi delal

perci ::

Aja, fajn, meni je delal vedno več težav, pa sem že pred časom zamenjal za beelink gt1. Zdej vse dela tipitopi.

Bi šel pogledat za daljinca ampak imam neko operacijo danes in sem hospitaliziran. Če bo sreča, jutri pogledam.

bbobst ::

Zdravo.
Ali je kdo ki je imel Xtreamer MK1, probal kot NAS z vgrajenim diskom?
Zanima me hitrost pisanja nanj.
Sem ga našel med kramo ,pa bi ga rad uporabil če le ni hitrost pisanja porazna,
beri manj kot 50MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

misek ::

S 100mbit ethernet vmesnikom boš dobil okoli 10MB/s. Nikakor pa ne 50 :)

bbobst ::

misek je izjavil:

S 100mbit ethernet vmesnikom boš dobil okoli 10MB/s. Nikakor pa ne 50 :)

Uf saj res , sem malo pomešal enote in razne priključke.
Tale MK1 ima USB 2.0 priključek.
Če kupim USB 3.0 gigabitno mrežno in preko tega priklopim na gigabit ruter pa bo tam 50MB/s.
Ali pa se motim?

marS ::

Moj Xtreamer je star ko Zemlja... eden prvih, še zdaj deluje, edin problem mam z h.265. teh fajlov ne vidi ...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

treker ::

Heh... enako marS :) Kr noče umret 8-)

frenkb ::

Da malo obudim temo....
Po mnogih letih delovanja mi je odpovedal moj MK1 Xtreamer. Začelo se je tako, da je po eni uri delovanja zmrznil in konec. Po izklopu in vklopu v elektriko je sicer spet deloval, ampak ne dolgo časa. Sedaj pa mi zablokira že po parih minutah, ne pomaga izklop in ponovni vklop.Kakšna ideja, kako bi ga oživel?
Priključen imam USB zunanji disk, NTFS format, polno filmov velikosti preko 4 GB in glasbe.Kakšen player nabavit, da bi prepoznal NTFS ?
««
104 / 105
»»