» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
5 / 105
»»

NazgulRR ::

Zanima me odgovor na to vprašanje:

A se da z njim sliko premaknit gor/dol? Pri WD TVju mi je super funkcija da sliko premaknem čist gor in mi potem ostane črn rob samo spodaj, ki je potem ravno prav velik za dve vrstici podnapisov
:)


+

a predvaja .mov datoteke posnete z Nikon fotoaparati ? (mislim da je motion-jpeg kodek uporabljen za sliko, WD TV mi NE predvaja) lahko uploadam tudi kak par sekundni video, če se komu da testirat.

OK.d ::

kako pa je z predvajanjem mkv-jev z dts zvokom - mislim downmixom funkcija ali lahko kdo potrdi da deluje tudi v praksi, ker imam doma en star reciver in bi to nujno potreboval
LPOK.d

DarwiN ::

Moj je nenadoma crknil, tko da pazljivo, dajte počakat z naročili.... Padajo kot muhe, nas je na forumu že vsaj ducat z identično napako..

Lučka vtripa, emergency procedure ne pomaga...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TOP ::

Škoda,da je tako hitro odpovedal.Kaj ga boš poslal nazaj.

kmetek ::

darwin lol?

BALAST ::

Tale tema je pa res polna dramatičnih prizorov. Bolje od DISCOVERY CHANEL-a.

OK.d ::

o shit upam da boste nekako zrihtal zadevo, pa ravno narocit sem ga mislil
LPOK.d

azeed ::

@darwin... sožalje, upam, da bodo čimprej rešili problem ali pa ti čimprej pošljejo novega
@nazgulrr: uploadaj tvoj file pa ga lahko preizkusim (vsaj dokler moj še dela, hehe)
You gotta say YES to another excess!!!

OldSkul ::

očitno so šparal na kvaliteti. Kam moreš to poslat zdej? Upaj da ne v kakšno Korejo.

Urajmal ::

Pa ravno ko sem ga hotel naročit. To akcijo zastonj anteno imajo samo do 1.8. ane?

marko7 ::

Kaj učiraj niste znali povedat da črkujejo jaz sem ga ravno učiraj naroču pa čeprav sem bil že poprej
skeptičen dlede kvalitete, ker ne stoji nobena znana firma za njimi.

azeed ::

mvix ni glih neznana firma

ne vem pa zakaj taka panika, nekaj jih je pač crknilo in bodo zamenjani ali pa refundirani, ostali pa delajo...
You gotta say YES to another excess!!!

itak37 ::

Kaj učiraj niste znali povedat da črkujejo jaz sem ga ravno učiraj naroču pa čeprav sem bil že poprej
skeptičen dlede kvalitete, ker ne stoji nobena znana firma za njimi.


+1

škoda da ti ni mal prej crknil :|

Jacky ::

Zanima me odgovor na to vprašanje:

A se da z njim sliko premaknit gor/dol? Pri WD TVju mi je super funkcija da sliko premaknem čist gor in mi potem ostane črn rob samo spodaj, ki je potem ravno prav velik za dve vrstici podnapisov
:)


+

a predvaja .mov datoteke posnete z Nikon fotoaparati ? (mislim da je motion-jpeg kodek uporabljen za sliko, WD TV mi NE predvaja) lahko uploadam tudi kak par sekundni video, če se komu da testirat.


Meni predvaja .MOV posnet z canonovim fotoaparatom tako da bi znalo tudi tebi predvajati.
Imam pa še eno vprašanje: kako se na tem playerju predvaja DVD?

DixieFlatline ::

Koliko vas je že dobilo to škatlo?
Koliko vas ima probleme z nedelovanjem(bricked unit)?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

DarwiN ::

Ne, saj zgleda da nebo nobene pandemije...Teh cirka 10 jih je "crknilo" (še delajo na rešitvi), ni pa nobenih novih primerov, tako da navali narode..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

piek ::

Moj Xtreamer dela BP. Zelo zadovoljen, ta teden bom se 320 GB disk vgradil noter, pa pogledujem, kje bi nasel kak tisji ventilator ...
--- Finish it off if you started it! ---

NazgulRR ::


@nazgulrr: uploadaj tvoj file pa ga lahko preizkusim (vsaj dokler moj še dela, hehe)


http://www.sendspace.com/file/io5nng

Urajmal ::

Je kaj novega okoli teh napak? Koliko okvar? Na forumu ugotavljajo da se ta -n antena zelo segreje. Darwin, kaj so ti sporočili glede zamenjave? Zaenkrat

Jacky ::

@NazgulRR tvoj file dela, sicer sem ga sprobal preko brezžične mreže pa mi je malo štekal.

NazgulRR ::

kul, bo treba nabavit tale xtreamer enkrat :)

azeed ::

@nazgulrr potrujem, predvaja in to bp
You gotta say YES to another excess!!!

Grega255 ::

po nadgradnji firmware mi je nehal delovat eden izmed usb vhodov...je to posledica firmwarea al je usb kar naenkrat crknil?

situacija je pa taka da mi zunanjega diska ne zazna, čeprav se disk obnaša kot da bi bilo vse v redu (lučke utripajo ipd.)

Grega255 ::

po nadgradnji firmware mi je nehal delovat eden izmed usb vhodov...je to posledica firmwarea al je usb kar naenkrat crknil?

situacija je pa taka da mi zunanjega diska ne zazna, čeprav se disk obnaša kot da bi bilo vse v redu (lučke utripajo ipd.)


našel rešitev...xtreamer (zaenkrat) deluje

Vorlon ::

@Darwin
A si ti tudi nadgradil firmware??? na 1.0.1
Zanimivo bi bilo vedeti, koliko od teh "crkjenih" lastnikov je naložilo novi firmware.

@Grega255
Kaj si pa naredil, da ti sedaj dela???

l.p.

azeed ::

jaz sem nadgradil na 1.0.1 takorekoč takoj, zaenkrat dela *tok*tok*tok*
You gotta say YES to another excess!!!

Grega255 ::

@Vorlon

nisem opazil da imam v xtreamer še vedno vključen usb slave kabel za povezavo s pcjem....drug konce kabla ni bil vključen v pc zato temu nisem posvečal velike pozornosti....ko pa sem kabel odstranil iz xtreamerja je tudi drugi usb začel delovati normalno.
Niti sanjalo se mi ni da je delovanje usb hosta kakorkoli povezano z usb slave vhodom.

PS: če ima kdo kakršnekoli težave z firmwareom 1.01, je tukaj link do originalnega firmwarea http://mbox.mvix.net:88/jake/Xtramer_ve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grega255 ()

DarwiN ::

@Darwin
A si ti tudi nadgradil firmware??? na 1.0.1


Jap..Affirmative.

So pa se včeraj na forumu žal oglasile tri nove žrtve, pa zdaj lih vidim eno svežo današnjo...Res škoda, ker mašinca je perfektna že zdaj ko je še surova, kaj šele s vsemi dodatki in popravki ki pridejo..:(

Vorlon ::

@Darwin
Sem v 3 batchu in imam naročene 3kom. (frendi d.o.o.). Kar sem pa po forumu zasledil in pač glasno razmišljam, ma to neko vezo z ventilatorjem (večina, se je razburjala nad glasnostjo ventilatorja). Potem je prišel update, ki je to odpravil (en celo omenja, ko je dal ventilator na minimum je po naslednjem rebootu crknil). Kaj pa je z wi-fi anteno (nekaj se baje pregreva in to kar precej / je ni moč držati v roki / pri usb vtiču - tisti kovinski del a je to res???).

Resnično razmišljam, da bi to vse skupaj preklical, ampak sem komaj 10 avgusta na vrsti.

DarwiN ::

Nima veze z ventilatorjem. Čist naključno padajo, nekateri med predvajanjem, drugi po upgrejdu FWja, tretji med surfanjem po mreži, itd. In seveda še ne poznajo razloga. Po drugi strani je pa tut res da jih ni ravno ogromno crknilo. Morda med 10 in 20 izmed več kot 1000... Pač začetek je vedno težki, saj bodo pogruntali..
Ventilator ni več težava. Firmware ja, pa tut ventilator je drugi od 2.batcha naprej, če se ne motim. Glede segrevanja antene pa vem isto kot ti, sam nisem testiral. Segreva se, ampak špila....Je pa enemu USB kluč 4gb "zažgalo". 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Okapi ::

Morda med 10 in 20 izmed več kot 1000...
Samo to je v resnici zelo veliko, še posebno, če je vzrok tak, da bodo v tem tempu crkovali še naprej - potem jih bo po enem letu polovica kaput.

Jaz sem tudi z enim očesom gledal nanj, ampak sem, vsaj začasno, nehal.

O.

DjTonic ::

Jaz sem tudi na vrsti v rundi, ki gre naprej 10.8.2009. Zaenkrat še ne razmišljam o preklicu naročila. Lahko, da bo do takrat že ugotovljen vzrok okvar.

piek ::

Vceraj vgradil Samsung 320 GB SATA disk. Pri prenosu preko USB-slave, torej, da se zadeva obnasa kot zunanji disk, se je predvajalnik mocno segrel (cel popoldan sem prenasal nekih 100 GB). Nato je sledilo se stiriurno mucenje s 1080p vsebinami.

Ker imam sedaj se disk v ohisju, sem dal vent na "medium", pa je ves cas ostajal prijetno mlacen. Poraba pa je glede na zunanji disk (WD 160 GB, USB) celo padla za cel watt (na skupno 11W).
--- Finish it off if you started it! ---

Vorlon ::

@Darwin
Enemu je ratalo usposobit "brickan" xtreamer.
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vorlon ()

silvom1a ::

Cena ponavadi ne laže...

Vorlon ::

Cena ponavadi ne laže...

Ne bi se popolnoma strinjal s tabo. Kaj pa boš rekel na to, da je kolegu crknil popcorn, ki je enkrat dražji??? Je pa res, da ima XTreamer porodne krče, kar so pa pri popcornu "že" odpravili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vorlon ()

azeed ::

Cena ponavadi ne laže...


... in izjeme potrjujejo pravilo!
You gotta say YES to another excess!!!

piek ::

@silvom1a:
Ah, pesimisti boste pac se pridno naprej preplacevali druge izdelke, nic hudega. Jaz ti pac lahko povem, da za teh 119 evrov trenutno na trgu ne najdes boljsega predvajalnika, pa si lastim tudi 2 konkurencna izdelka.
--- Finish it off if you started it! ---

DarwiN ::

@Vorlon:
Nope, moj je totalno bricked. Zafreeza v sekundi ko ga vklopim. Ni pomoči.

Je pa protokol zdaj takšen da Xtreamer plača stroške prevoza v obe smeri. Tip od prevozne službe bo prinesel novega, hkrati pa starega vzel. Tako da res nimam kaj rečt, Xtreamer je še vedno best buy ever. Smola pač na moji strani da moram čakat par tednov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

silvom1a ::

@silvom1a:
Ah, pesimisti boste pac se pridno naprej preplacevali druge izdelke, nic hudega. Jaz ti pac lahko povem, da za teh 119 evrov trenutno na trgu ne najdes boljsega predvajalnika, pa si lastim tudi 2 konkurencna izdelka.

Jaz ti pa povem , da je trenutno, kar se tiče razmerja kvaliteta/cena mnogo boljša izbira A.C Ryan PlayON!HD ! Predvsem nima problemov z nemogoče glasnim ventilatorjem pa tudi več vhodov in izhodov ima. Cena pa 148€... (www.playonhd.com)

Zurbum ::

Prvo kar sem opazil pri A.C Ryan PlayON!HD je, da nima DTS downmix-a.

DarwiN ::

Jaz ti pa povem , da je trenutno, kar se tiče razmerja kvaliteta/cena mnogo boljša izbira A.C Ryan PlayON!HD ! Predvsem nima problemov z nemogoče glasnim ventilatorjem pa tudi več vhodov in izhodov ima. Cena pa 148€.


22.5€ poštnine si pozabil. Torej 170€.

silvom1a ::

Prvo kar sem opazil pri A.C Ryan PlayON!HD je, da nima DTS downmix-a.

Pride v enem od naslednjih posodobitev...

silvom1a ::

Jaz ti pa povem , da je trenutno, kar se tiče razmerja kvaliteta/cena mnogo boljša izbira A.C Ryan PlayON!HD ! Predvsem nima problemov z nemogoče glasnim ventilatorjem pa tudi več vhodov in izhodov ima. Cena pa 148€.


22.5€ poštnine si pozabil. Torej 170€.


Glede na vse faktorje , vseeno izgleda boljša zadeva kot je Xtreamer... (ventilator :)) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: silvom1a ()

silvom1a ::

Pa še to - A.C Ryan ima priložen HDMI kabel - vreden najmanj 20€ - torej ?

Vorlon ::

@Darwnin
Prvo leto je res tako (kar je vsekako boljše kot pri popcornu pa verjetno še kje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vorlon ()

piek ::

@silvom1a:
Dve stvari:
1. Si sploh slisal Xtreamerjev ventilator? Brzkone nisi, sicer te to ne bi tako motilo. Nadlezno glasen je le na "high", "medium" je povsem sprejemljiv (itak ga preglasi prakticno vsaka vsebina), na "low" pa je ze kar tih.
2. Prisotnost ventilatorja vsekakor pripomore k dolgozivosti naprave, saj se ti predvajalniki znajo posteno segreti (WD TV, NMT-ji z izklopljenim ...), zato bi si prej zasluzil plus kot minus.

50€ razlike v ceni do A.C Ryan PlayON!HD pa v tem primeru predstavlja skoraj 43 odstokov visje placilo, ki ga le stezka upravicis. Pa pri Xtreamerju nismo upostevali ponudbe za brezplacno WLAN anteno N-standarda (ceprav bo verjetno ta akcija postala kar stalna).
--- Finish it off if you started it! ---

silvom1a ::

piek če si navijač si pa navijač in ne moreš iz svoje kože. Kar se pa tiče ventilatorja - ja slišal sem ga na videu na Youtube .
Pa še malo lahko prečitaš razne forume kjer je ena od glavnih tem katere ventilatorje pripročajo za zamnejavo originalnemu. Zastonj gotovo ne !!!
Poleg tega se pojavljajo race, da so rešili problem hrupnega ventilatorja v novem FW-ju - če se le malo spoznaš na tehniko veš da je to pravljica!
Sicer je pa moje mnenje, da so se pri Xtreamerju pošteno ušteli pri mehanski konstrukciji - težko bodo našli primeren ventilator za tako visoko plastično škatlo, ki ne bo povzročal motečega hrupa - že zaradi zračnega pretoka skozi ozko škatlo ne.
Za mene je tak hrup kot sem ga slišal na tistem videu popolnoma nedopusten.
Čeprav sem bil tudi jaz sprva goreč navijač za Xtreamer imam sedaj hvala bogu lepo alternativo. Rade volje pa dam dodatnih 50€ in se ne bom sekiral zaradi take banalnosti kot je pretiran hrup ventilatorja !!!

silvom1a ::

Pa še to - za tisto anteno so pa že ugotovili, da je neuporabna za streamanje 1080p vsebin - pa še obupno se baje segreva ...

DarwiN ::

@silvom1a:

Čas bo da nehaš mimo spamat in raje ustvariš nitko za PlayON! predvajalnik. Bo več koristi.

Kar se pa tiče Xtreamerja. Vent so upočasnili s FWjem, od drugega batcha naprej je pa tudi drug model. Poleg tega je na low/medium moteče le hardcore uporabnikom, za 95% ljudi je to popolnoma banalna stvar. Z novim FWjem bomo dali na auto speed control in bo mir.

2m HDMI kabel stane 4€ oziroma 1€ pri dealExtreme in ne nad 20 kot si ti misliš.

Antena pri Xtreamerju je standarda N, torej najzmogljivejši tip. Do danes 1080p vsebin povsem uspešno ne predvaja nobena brezžična povezava, as far as I know.

Sicer pa nobody is perfect, Xtreamer ima tut slabosti. Konkurenca je vedno kul. Zanima me le kakšno podporo bo nudil ta tvoj playOn, kako poln bo njihov forum (če sploh bo) in kako bodo proizvajalci poslušali želje ljudi. Pa pridi tut čez pol leta pogledat ko bomo tukaj izbirali med mnogimi open source bombončki, če bo le "bog" dal.

edit: nope, ni več "zastonj" kabla pri dealExtreme..mea culpa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()
««
5 / 105
»»