» »

siol in relay

siol in relay

cryptozaver ::

Da ne kličem podpore ker itak pojma nimajo.

Ali siol dovoli releyat mejle prek mail.siol.net svojim uporabnikom?

Bakunin ::

verjetno svojim IP in/ali smtp-auth z uporabniskimi imeni/gesli

cryptozaver ::

smtp-auth sem dal, pa vseeno zavrne mail in napiše 550 relaying mail to volja.net is not allowed 550 5.1.1

MTA je sendmail

Identična kofiguracija smtp-auth mi lepo dela na enem drugem serverju, le da z drugim smart hostom, ki svojim uporabnikom dovoli relay.

Ravno zato me zanima kako je s siolom...

Bakunin ::

sendmail. a to se zivi ? zadnjic sem ga uporabil nekje v 1998. ;)

a dela tudi, ce si naredis kaksen NAT na tem IP in probas s kaksnim MUA in tem username/geslom ?

ender ::

Relay z IPjev izven SiOL omrežja je s SMTP-AUTH nekoč deloval, vendar se mi zdi, da nič več.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Loki ::

meni se zdi enako.
I left my wallet in El Segundo

cryptozaver ::

Tako mejlbox kot IP sta siolova. @volja.net je le nek naslovnik.

Se pravi da relayam iz siolovega IP ja z zaupanja vrednim naslovnikom s smtp-auth. Pa še vedno ne spusti skozi.

Kot da je relay brezpogojno prepovedan.

BlueRunner ::

Če bi bilo res tako, kot si napisal, potem nobena izmed njihovih strank več ne bi mogla pošiljati pošte preko njihovih strežnikov. Nekaj očitno počneš narobe, ali pa se pri SMTP AUTH po novem preverja, da se avtenticirano uporabniško ime ujema z e-mail naslovom pošiljatelja v ovojnici sporočila. Veliki brat od 15.3. naprej namreč zahteva shranjevanje teh podatkov.

Če ti je to prej delovalo, potem pa je kar nenadome nehalo delovati, je morda najlažje, da res kontaktiraš njihovo podporo oziroma postmaster@... Tukaj lahko ugibamo, prave odgovore pa imajo samo vzdrževalci.

Pa če že imaš svoj lasten SMTP, zakaj ga ne uporabljaš kar nesporedno kot smart host?

cryptozaver ::

Takšna konfiguracija mi deluje na enem drugem serverju z nekim drugim smtp ki relaya svoje userje bp (ni siol).

Zanimivo je to, da če pošljem mejl naslovniku ki gosti pri siolu gre skozi sicer napiše:
550 relaying mail to volja.net (gmail.com) is not allowed 550 5.1.1 xxx.xxx@volja.net... User unknown 503 No recipients specified

Naslovnik je sicer obstoječ, ne vem zakaj vrne da je unknown...

smtp mora bit zunanji (ISP) zaradi licenčnih pogojev aplikacije.

Bakunin ::

Tako mejlbox kot IP sta siolova


...550 relaying mail to volja.net (gmail.com) is not allowed 550 5.1.1 xxx.xxx@volja.net... User unknown 503 No recipients specified...


a lahko probas enostavno odpreti "telnet mail.siol.net 25" in na "roke" oddati e-posto ?
ehlo tvoj.host.name
mail from:<tvoj@enaslov>
rcpt to:<naslov@kamor.posiljas>
data
test

.


a se ti RES oglasi mail.siol.net ali kaksen proxy vmes ? kaj TOCNO javi po "rcpt to:..." ukazu ?

BlueRunner ::

Morda pa imaš samo to "srečo", da IP naslov na SMTP strežniku ni vpisan na seznam IP omrežij v upravljanju Telekoma. Tako, kot sem sedaj preveril, je relay še vedno odprt, pa če uporabljaš AUTH ali pa ne...

Ampak to je tudi nekaj, kar ti bo lahko potrdil ali ovrgel samo vzdrževalec sistema.

cryptozaver ::

Phhh...

Miskonfiguriral sem confAUTH_MECHANISMS. Siol ima plain text auth, eni pa ssl... če pustiš PLAIN veselo dela.

Bemti sendmail ;((

Hvala vsem za pomoč.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol mail, T-2 internet

Oddelek: Omrežja in internet
4818504 (16852) barakus
»

[LINUX] Pošiljanje maila

Oddelek: Operacijski sistemi
92022 (1899) 'FireSTORM'
»

Mail relay v okviru .dsl.siol.net

Oddelek: Omrežja in internet
114123 (3762) McBoby
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14013341 (10818) Bakunin
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16317009 (17009) Bakunin

Več podobnih tem