» »

Kak ram za KT266A

Kak ram za KT266A

Trojaner ::

Nameravam kupiti procesor Athlon XP 1800+ in ploščo ASUS, ki bazira na VIA KT266A. Kaj mislite o tem čipovju? Večinoma sem o njem bral pohvale....
Sedaj imam 750 MHz Pentium 3 in zraven 350 MB rama. To je seveda navaden SDRAM, mislim da PC133. Potemtakem ga ni mogoče uporabiti v tej novi plati??? Je sploh kaka varianta s kako drugo plato da bi uporabljal ta ram? Kaj pa če bi vzel Pentium procesor?

Za to plato piše:
3 DIMM slots support up to 3GB PC1600/PC2100 DDR SDRAM

Trojaner ::

Dobro dobro razumem da tega rama ne bom mogel uporabljati. :8) Problem je v zunanji frekvenci in mislim da tudi število pinov ni enako.
Vseeno me še vedno zanima vaše mnenje o tej kombinaciji plošča/procesor... 8-)

kuglvinkl ::

SDR in DDR hardwersko nista združljiva. Ne bo šlo. Imaš neke variante od Asusa in Elite, da imaš lahko na plati SDR ali! (ne pa in) DDR.

Sicer pa, raje kupi Epoxovo na KT333 za okrog 30k SIT + 256 MB 2700 (166 MHz) RAMa.
Your focus determines your reallity

dr.J ::

Tako kot je rekel kuglvinkl. Prej se prepričaj, da plošča podpira zadnjo generacijo Athlon XP (Thoroughbred), da bo še malo prostora za nadgradnjo.

Pa si prepričan, da tvoj sistem res potreben nadgradnje? 750 MHz in 350 MB ram se mi namreč zdi zelo solidna zadeva za večino opravil.

Trojaner ::

dr. J: Imaš prav, ampak v bistvu mam 2 računalnika in tisti drugi je precej slabši tako da bi ga zamenjal s tem 750, tega pa nadgradil na vsaj 1800.

kuglvinkl: Plošča ki jo predlagaš je enkrat dražja (45000 SIT), poleg tega v njo ne bi mogel dati 1800+ procesorja ampak le 2200+, ki je zopet veliko dražji od 1800+. Pa še ram mora biti spet hitrejši, kar spet pomeni višjo ceno. Cenovno dokaj neugodna rešitev. Povej če se motim.
Pa še nekaj: praviš da obstajajo neke plošče ki podpirajo oba tipa rama. Ampak mi ni jasno, kako bi recimo PC133 ram, ki bi zdržal mogoče kvečjemu tja do 150 MHz lahko deloval v navezi z Athlonom XP, ki dela na 266MHz.

krucymucy ::

V EPOX 8k3A KT333 lahko daš procesorje od Durona 600 naprej! košta pa 32K sit!
Athlon XP dela na FSB-ju 133MHz x2 !!

Zgodovina sprememb…

dr.J ::

Moja izbira bi bila MSI KT3 Ultra (malo pod 33 KSiT brez RAIDa). Podpira tudi thoroughbrede in ima ustrezno izvedeno termično zaščito procesorja, česar razen Asusa in Solteka nima nihče drug. Pri nadgradnji bo treba tudi nov napajalnik. BIOS itak sam najde tip in frekvenco procesorja in prilagodi frekvenco sistemskega vodila. Jasno, da ne boš tlačil noter XP2200+, ker je predrag. Čez kake pol leta pa že mogoče.

Nekatere plošče s SIS in ALi čipovjem so imele podnožja za oba tipa pomnilnika (DDR in SDR), ampak si lahko uporabil ali prvega ali drugega, ne pa mešanice. Priporočam ti običajen PC2100 DDR spomin. Athloni itak ne podpirajo večje pasovne širine od omenjenih 2100 MBit/s, tako da se uporaba dražjega PC2700 praktično nič (1-2%) ne pozna (kar poglej teste po Webu). Te plošče (za PC2700) delajo v asinhronem načinu: 133 MHz s procesorjem in 166 MHz s pomnilnikom, če daš noter PC2700, če pa daš noter običajen PC2100, pa delajo sinhrono na 133 MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

kuglvinkl ::

kuglvinkl: Plošča ki jo predlagaš je enkrat dražja (45000 SIT), poleg tega v njo ne bi mogel dati 1800+ procesorja ampak le 2200+, ki je zopet veliko dražji od 1800+. Pa še ram mora biti spet hitrejši, kar spet pomeni višjo ceno. Cenovno dokaj neugodna rešitev. Povej če se motim.

Se motiš. Ti je pojasnil exodus. Če plata ne zazna pravilnega množilnika, ji fleshaš BIOS, v katrem je to podprto (mišljeno za 2200). In plošča je 33k SIT. Poleg tega RAM ni nujno, da je 166 MHz. Dela tudi z 133 (2100). Razliko med asihnronim in sinhronim delovanjem oz. razmerjem med RAMi in CPUjem ti je obrazložil Dr. J.

Glede plošč, ki podpirajo oba RAMa: ogni se jih v njavečjem možnem loku. Vse so že več ali manj zastarele. Ker kaniš 750-tko obdržati, ji tudi pusti RAM. Saj je tako v načrtu?

Če si še v dvomih glede pojmov, ti kar vprašaj.
Your focus determines your reallity

sharp ::

Ej a pol se v abitko kx7 333 ne bi splačal dat pc2700.tud če bi mel Thoroughbred -ČE BI GA MEL:\ :\

kuglvinkl ::

Če že nabaviš KX7, potem boš menda navijal. In 2700 gre mnogo višje, kot pa 2100. zatorej se splača. Poleg tega sputiš množilnik od TBreda in dvigneš FSB tam na okoli 200 MHz (rekord je bil okrog 215 če se ne motim) in tako bistveno povečaš prepustnost CPUja. Kapiš?
Your focus determines your reallity

sharp ::

Ja, ja sam od kaj je odvisno kolk ga lahk dvigneš .RECIMO a lahko procesorju spremeniš fsb in množilnik iz 15x120 na 9x200 saj ga v bistvu ne naviješ kr se tiče končne frekvence:\ :\

kuglvinkl ::

Kar se tiče končne frekvence je isto, performans je pa veliko boljši pri 9×200. Tu je zelo priporočljvio mah kaj, obvezno, hladiti Notrh Bridge aktivno (čeprav nekatere plate dosežejo tak FSB samo s pasivnim hlajenjem=reže brez vent.)

Do kje bo šel FSB je odvisno od chipseta. trenutno se da najbolj navit KT333. Izjemno pomebna je tudi kvaliteta mama plate. Iz mojih izkušenj sta to Abit in Epox (tudi Soltekove režejo). S kakšnim krepom lahko pozabiš na visok FSB.


Aja, pa da nebi kdo od newbijev takoj nabil na 200... Navija se lepo počasi, opazuješ sistem, postopoma dviguješ FSB.
Your focus determines your reallity

Pancho ::

Ja, kombinirane varjante so zastarele, pa ponavadi razni hibridi tezijo k nestabilnosti.
Rajs prodej pa saltej na DDR pa bo. Plosca zate je ABIT KX7. To pravm jest, ker mam dobre izkusnje z njimi.

Trojaner ::

Tako! Po pregledanih testih na internetu sem se odločil za Gigabyte GA 7VRX. Naj bi bila najhitrejša... bomo videli. Upam da ne bo problemov z Geforce 4 MX kartico. In zraven Athlon XP 1800+. Hvala vsem za nasvete!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301792 (1292) boštjan
»

AMD - eno bolj, khm..., zacetnisko vprasanje

Oddelek: Kaj kupiti
131359 (1171) Dr_M
»

Je kriva plosca za memtest errorje/nestabilnost?

Oddelek: Navijanje
81637 (1489) AtaStrumf
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544630 (3713) 1161815611
»

Memory Benchmark @ Sandra

Oddelek: Navijanje
331721 (1015) pop

Več podobnih tem