» »

Fly simulator X ali Fly simulator 2004 ?

Fly simulator X ali Fly simulator 2004 ?

Rokomah ::

Odločam se za nakup simulatorja, pa ne vem točno kateri je boljši, oz. katerega naj kupim?

bluefish ::

Flight Simulator in ne Fly...

Odvisno predvsem od konfiguracije računalnika. X je novejši in precej bolj strojno zahteven, ena od redkih iger, ki tudi izkoristi večjedrne procesorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Robert_S ::

Če se ti gre za grafiko pol valda X . SAm jest bi raj ubodu X-Plane 9 + g2xpl plugin.

Rokomah ::

Kako se dodajajo nove texture pokrajine? So to inštalaciski programi ali moraš vstavljati v kakšen imenik?
Obstaja kakšne texture za Slovenijo ali kakšne druge texture EU držav.

Koliko sem ugotovil so default letala v FSX bolj ali manj easy flyt. Zanima me ali pozna kdo kakšno dobro letalo (free addon), ki je malo bolj dodelano v smislu letalnega modela in podobno. To kar lahko letim default letala je otroško lahko in nerealno.

bluefish ::

Se da v nastavitvah precej prilagoditi. Po defaultu res ni preveč težko.

Rokomah ::

Se da v nastavitvah precej prilagoditi. Po defaultu res ni preveč težko.


V nastavitvah mam vse na hard.
Kolikor sem bral, so razni plačljivi addoni veliko bolj dodelani kar se tiče letalskega modela. To sprašujem?

Monster ::

http://forum.kvls.si/ < rokomah .. prečekiraj
Ka zaboga...

Rokomah ::

http://forum.kvls.si/ < rokomah .. prečekiraj

Prečekiral, vendar ni tistega kar potrebujem. Pa tudi odobritev registracije na forum traja. Raje tukaj vprašam, če kdo pozna odgovor.

V FSX sem uvozil-dodal neko letalo. Vse je OK, samo skozi kabino ne vidim. Kot da bi bila noč. V steklu vidim odsev kabine, ne vidim pa skozi, čeprav je zunaj dan. Na začetku celo za delček sekunde pokaže normalen pogled skozi steklo, nato pa tema.Zunanji pogledi so OK. Trudil sem se, da sem letalo dodal tako kot je treba, očitno sem nekaj pozabil.

Naslednji problem je z eudderji.
Ko sem še na letališki stezi in gledam rep iz zunanjega pogleda, se smerno krmilo pravilno obnaša, tudi v fazi vzleta, ko se zaganjam po stezi je še vse OK. Takoj, ko pa dvignem letalo, pa smerno krmilo rudderji ne delajo več ???!

Kakršna koli pomoč bi bila dobrodošla.

Robert_S ::

Mogoče maš rudderja na auto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robert_S ()

atasmrk ::

Dodajanje dodatkov V Flight simulator je v grobem samo kopiranje na ustrezno mesto, potem pa še simulatorju poveš, kje naj gleda. Dodajanje letal je sicer (FS2004) rahlo tricky, ker dialogi za dodajanje ne delajo tako kot bi človek pričakoval, ampak je treba malo telovaditi. Instalerji to naredijo namesto tebe.

Kako bo površina izgledala je določeno z LandClass lastnostjo površine (nekako 500x500 metrov, ampak ne me držat za besedo), ta landClass pa tudi določa kateri objekti se bojo na površini izrisovali. Za Slovenijo vsaj kolikor jaz vem, ne obstaja zastonjski popravljen LandClass. Lahko pa se dobi izboljšana višinska mreža (bolj aktualno za FS2004, so Alpe videti kot gričevje).

Še enkrat prečekiraj forum KVLS, tam imajo precej povezav na razne dodatke, tako plačljive kot zastonjske (nekje je povezava na zastonj dodatke za vsako državo tega sveta).

Glede letal pa ti ne vem pomagat, Je pa tako, da moraš natančno povedati katero letalo si dodajal, ker drugače ni variante da bi vedeli, kje bi lahko bil problem.

Rokomah ::

Mogoče maš rudderja na auto.

pregledal vse glede rudderjev, vendar ne najdem auto ali podobno določilo.
Je kakšen knof za preklop med obračanjem koles na taxiju ( na tleh) in smernega krmila ko že letiš? Lahko mi bilo to, sam dvomim.

Robert_S ::

V SETTINGS REALISM je en gumb Autorudder.

dronyx ::

Jaz imam težave z FS X Gold, ker se mi večinoma igre noče niti zagnat (zamrzne na začetku). Igra je original, tako da ni razlog v tem. Imam pa XP SP2. Ve morda kdo, kako to rešit?

Karaya 52 ::

Malo bi si sposodil temo. Throttle ročka je delno neuporabna, ker drsi na vrednost 0. Jo lahko kako uporabim za apply brakes, glede na to da gre pri večini letal za ločeno zaviranje (levo - desno). Torej, kako združit ločeno zaviranje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letalski joystick+pedali in to

Oddelek: Kaj kupiti
222825 (2244) JeBelaCesta
»

Microsoft Flight Simulator X

Oddelek: Igre
192449 (955) Luka55
»

Flight Simulator X, texture za Slovenijo

Oddelek: Igre
94229 (2130) pegasus
»

Flight simulator X in problemček

Oddelek: Igre
182336 (2093) atasmrk
»

Google Earth Flight Simulator

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2210937 (9084) kanzyani

Več podobnih tem