» »

Pomoč pri nakupu procesorja

Pomoč pri nakupu procesorja

Blast ::

No evo, jst imam v planu kupt nov procesor ampak v knjigi on mojge matične piše da podpira saamo amd athlon in duron s podnozjem socket a z 462 pin package. (moja maticna plosca: msi kt4av) zdej me pa zanima ce si lahko kupim procesor amd athlon dual core 2. 8 socket am2. Zdej me pa skrbi da ce si jet to kupm da zarad podnozja procesor me bo delu ker u knigi pise da sprejema/podpira socket a, procesor k bi ga pa rad kupu ma pa socket am2. Kokr sem pa vidu da amd athlon/duron dualcore procesor s socket a sploh ne obstaja :'(. In zdej vas sprasujem ce bi moja maticna sprejela procesor s socket am2 al pa morm kupit se novo maticno plosco?
Pa se eno uprasanje: a je res da bom mogu zamenat disk ker je programiran na to maticno ker jo mam zdej in nebo delu na drugi ce jo bom mogu kupt?


Hvala, matic:)

JJM ::

Kupit moraš novo matično.
Disk lahko ostane enak in ni vezan na staro matično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JJM ()

Blast ::

a si 100%?
ker sem ze enga prasu in mi je reku da je 100% da bi delal. Pa zdej nevem a me je to nategnu al je res?

JJM ::

Tvoje trenutno podnožje: http://en.wikipedia.org/wiki/Socket_a

Podnožje AM2: http://en.wikipedia.org/wiki/Socket_AM2

Če boš kupil novo matično boš verjetno moral kupit tudi drugo grafično kartico. Tvoja trenutna matična ima AGP slot za grafične, nova matična pa bo imela PCI-Express.

Blast ::

se prav da nimam šans ce kupm procesor s socket AM2 da bo delal na moji maticni?. Moram kupit novo potem pa se graficno?Uh mater... pa se neki a obstaja AMD Athlon/Duron dualcore med 2.4 pa 3.0 ?

JJM ::

Če resnično hočeš AMD dual core potem boš najcenejše prišel skozi s "AMD Athlon™ X2 7750 BE (2x2.7MHz)" približno 52EUR.
Drugače pa lahko tudi razmisliš o AMD Phenom X3 ali Intel E5200.

In verjetno boš še moral menjat pomnilnik v kolikor nimaš DDR2 (kar dvomim saj so bile matične s Socket A in DDR2 izjemno redke). Tako da moraš menjat skoraj vse razen diska, DVD/CDja in ohišja.

Blast ::

jah nc pol bom mogu pa se mal sparat da si bom lohk kupu....
Hvala za pomoc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Programerski" računalnik :)

Oddelek: Kaj kupiti
262715 (1878) LeQuack
»

AMD splavil Athlon X2 6400+ Black Edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
729902 (6954) necromncr
»

Nov amd procesor,kolk in kaksno je am2 podnozje?

Oddelek: Strojna oprema
141685 (1373) Grey
»

AMD: Shanghai

Oddelek: Novice / Procesorji
374090 (2745) Pesimist
»

AMD predstavil 65 nm procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
363555 (2439) gfighter

Več podobnih tem