» »

Se splača prodati moj skoraj nov računalnik in kupiti novega?

Se splača prodati moj skoraj nov računalnik in kupiti novega?

Banfe93 ::

Zdravo!

Imam sedanji računalnik, ki je star približno pol leta. No nov je le procesor, matična in rami. Grafična je stara skoraj eno leto. Ostalo je pa je že malo starejše. Odločam se pa med tem, ali bi ga prodal ali pa bi samo zamenjal grafično. Sicer imam enega kupca, ki mi ponuja 320€ za računalnik, vendar še ni sigurno, da ga bo kupil. Zato sem tu odprl novo temo, da mi pomagate kaj naj naredim;)

Stari računalnik:

Matična: ASRock AliveNF7G FullHD r3.0
Procesor: AMD Phenom x4 9550 2,2ghz --> navitega imam trenutno na 2.42ghz
Spomin: 3GB RAM 800MHZ
Grafična: Gigabyte GeForce 8500GT Turbo Force 512MB
Trdi disk: nevem točno vem le da je 160GB :)

Če bi tega lahko prodal bi kupil:

Matična: Gigabyte MA790X UD4
Procesor: AMD Phenom II x4 940 3,0ghz
Spomin: 4GB RAM 800Mhz
Grafična: Sapphire Radeon HD 4870 1GB
Trdi disk: Western Digital WD3200AAKS

Če pa računalnika nebi mogel prodati pa bi verjetno kupil le grafično Spphire Radeon HD 4870 1GB.

Hvala za vašo pomoč že vnaprej;)

Mitja358 ::

Če ne nucaš CF pri matični vzemi tole in ne Gigašrot: http://www.mimovrste.com/artikel/238005...

dzinks63 ::

1. Če ti stara mašina dela ok, potem samo menjaj grafično, dodatek za grafično bo cca 150€.

2. Če pa menjaš komplet, bo tvoja sestava cca650€-320€=> dodati boš moral cca 330€. Razlika med 1. in 2. varianto je cca 180€. Imel boš zmogljivejši proc, sploh če ga naviješ na 3,5GHz+, komplet vse nove komponete in novo polno garancijo.

Če imaš dovolj €, ti priporočam drugo varianto, drugače bo pa tudi prva dobra.

kmetek ::

ne razumem vas kako sploh razmišljate o tako malih diskih, ko pa so 1tb po dobrih 80-85€ ?

Banfe93 ::

1. Če ti stara mašina dela ok, potem samo menjaj grafično, dodatek za grafično bo cca 150€.

2. Če pa menjaš komplet, bo tvoja sestava cca650€-320€=> dodati boš moral cca 330€. Razlika med 1. in 2. varianto je cca 180€. Imel boš zmogljivejši proc, sploh če ga naviješ na 3,5GHz+, komplet vse nove komponete in novo polno garancijo.

Če imaš dovolj €, ti priporočam drugo varianto, drugače bo pa tudi prva dobra.


Mašina dela OK. Želel sem menjati le grafično, ampak sem malo pogledal na internetu in videl, da se bolj splača kupiti novega. Vendar se bojim tega, da ne bom moral prodati starega računalnika. Cca 330e bi še lahko zbral in dodal denarju, ki bi ga dobil za star računalnik. Ampak 650 pa ne :D Tisti, ki mi ponuja 320e zdaj ni siguren če ga bo mel.
Če ga ne bom prodal bom pa zamenjal le grafično.

Banfe93 ::

ne razumem vas kako sploh razmišljate o tako malih diskih, ko pa so 1tb po dobrih 80-85€ ?


Mogoče zato, da mamo nekateri 1tb zunanji?

Opkow ::

Kupi samo graficno, s preostalim denarjem, pa izvedi en druzbeni projekt... Se bolj splaca. ;)

//Ce mene vprasas, jaz se grafe ne bi kupil.

Half-Saint ::

A smo ratal japonci, da vsakih 6 mesecev menjamo PC? Ne štekam te sploh...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

dzinks63 ::

ne razumem vas kako sploh razmišljate o tako malih diskih, ko pa so 1tb po dobrih 80-85€ ?


Niso vsi downloaderji, kateri si potem delajo arhive z 1000-čimi filmi in mp3-ji, katere pogledaš 1x in nikoli več. Zakaj neki že, za dvigovanje ega ali za preprodajo črnih kopij? Za normalno uporabo ti je 320GB disk puna kapa. Sam imam že dolgo 400Gb, pa je še vedno več kot pol praznega. So pa res tudi pravi uporabniki velikih diskov, samo so zelo redki, za domačo uporabo jih praktično ni.

Half-Saint ::

ne razumem vas kako sploh razmišljate o tako malih diskih, ko pa so 1tb po dobrih 80-85€ ?


Kaj ima veze cena s tem? Jaz čisto lepo shajam z 2x 120GB že 4 leta..
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

kuglvinkl ::

Za normalno uporabo ti je 320GB disk puna kapa.

Kar seveda ni res. Obdelava fotografij - digitalna temnica po moje kar sodi v normalno uporabo. Sam imam za fotke obdelovat spešl 1TB disk. RAW fajli so veliki.

Za backup samo fotk pa 1 TB externi in še 250 GB extra za fotke iz potovanj.

Tko da, placa ampak niti pod razno ni nikoli dovolj.

+ sam komi čakam, na prave 4TB diske, da na njih preselim videoteko.
Your focus determines your reallity

kmetek ::

Vsi, ki pravite, da je dvigovanje ega nad 320GB diska. Kaj pravite na to pri avtomobilih? Saj mate avtomobile po 7000€, zakaj potem ljudje kupujejo dražje?

Dzinks63 in ostali, pač nimate 10/10 linije sej vas razumem, pač ste še pri divxih :) Mi ostali smo na HD mvkjih in radi imamo kolekcijo filmov, ne brišemo. Vsaj ta orenk dobrih ne.

Mr.B ::

Glej 10/10, je en divx rip tam cca 10 minut dol. No za rip cca 4GB, rabiš slabe pol ure, pa še to je vrh kape za televizorje ranga 700€-.
Pa fotke, normalen folk niti ne ve kaj je raw format, kajs da bi še to obdelovali., vse skupaj delajo v jpg datotekah, pa edino kar delajo je če je program raven porežejo pravo razmerje, za slike, če jih dajo delat. Itak pa da backup ne uporabljajo, tako da je še to toliko nepomembno..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

kuglvinkl ::

Mr.B, ne štekam poante? :)

Jest rabim n TB placa in that's it. To ni noben exces.

PS. a to, da delam v RAW me naredi za nenormalnega? :)
Your focus determines your reallity

M-XXXX ::

Dzinks63 in ostali, pač nimate 10/10 linije sej vas razumem, pač ste še pri divxih :) Mi ostali smo na HD mvkjih in radi imamo kolekcijo filmov, ne brišemo. Vsaj ta orenk dobrih ne.

Kmetek veš kaj jaz naredil z filmom, ki ga pogledam? Takoj pobrišem ker se mi zdi bedarija da zavzame disk. Ko ga bom hotel pa še enkrat pogledat, bom pa že 15minut počakal, da ga ponovno potegne dol:)

ModriN96 ::

ah dej no m-xxxx....on ma linijo 10/10... mislm dej ga pohval no... to je res svetlobna hitrost :D:D

M-XXXX ::

ah dej no m-xxxx....on ma linijo 10/10... mislm dej ga pohval no... to je res svetlobna hitrost :D:D

To so bli časi, ko sem imel SAMO 10/2 ja:D

Meizu ::

Hah, amaterji... Sam živim zraven največje centrale interneta v Sloveniji in si lastim 2Gb/s linijo. Easy said, easy done!

TehDucky ::

Screen it ! :P

TOP ::

Če imaš šanso prodat PC ,potem ga dej ,ker potle kasneje ga boš zmeraj težje.

st0jko ::

BTW eni imamo malo slabše linije (beri 10/2) in je dobro da se stvar malo dlje obdrži in sejati na travnik za boljši ratio.

anyway nazaj k temi...

Priporočam samo novo grafično. Seveda če si igračar, drugače še to ne.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Mr.B ::

Ja in 700MB/10Mbps = xx s za celi film
Ja in 4GB/10Mbps = xx s za celi film
JA in 8GB/10Mbps = xx s za celi film
Torej kaj ima veze 2 Mbps UL, razen če si pirat, pa si prvi source, to oa definitivno nisi, tisti imajo 1 Gbps + v štartu, pa verjetno Cisco kravo, ki je vredna skoraj toliko kot soba ali dve stanovanje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kmetek ::

Dzinks63 in ostali, pač nimate 10/10 linije sej vas razumem, pač ste še pri divxih :) Mi ostali smo na HD mvkjih in radi imamo kolekcijo filmov, ne brišemo. Vsaj ta orenk dobrih ne.

Kmetek veš kaj jaz naredil z filmom, ki ga pogledam? Takoj pobrišem ker se mi zdi bedarija da zavzame disk. Ko ga bom hotel pa še enkrat pogledat, bom pa že 15minut počakal, da ga ponovno potegne dol:)


ja divx, moje sožalje.

kmetek ::

ah dej no m-xxxx....on ma linijo 10/10... mislm dej ga pohval no... to je res svetlobna hitrost :D:D


minimalno kar ma optika, in zakaj je potrebna pohvala? ne rabim dvigovati ega.

Mipe ::

Šutnite... 10/2 malo slabša? Eni smo še vedno na 2mbitni liniji :(

M-XXXX ::

Dzinks63 in ostali, pač nimate 10/10 linije sej vas razumem, pač ste še pri divxih :) Mi ostali smo na HD mvkjih in radi imamo kolekcijo filmov, ne brišemo. Vsaj ta orenk dobrih ne.

Kmetek veš kaj jaz naredil z filmom, ki ga pogledam? Takoj pobrišem ker se mi zdi bedarija da zavzame disk. Ko ga bom hotel pa še enkrat pogledat, bom pa že 15minut počakal, da ga ponovno potegne dol:)


ja divx, moje sožalje.

Kašen Dvx?:D Optika tud na moji strani, sam ne samo 10/10:)

Valvoline ::

Filmčka ogledaš,zbrišeš in to je to.HD verzija ponavad zamuja najmanj 3 mescov,al pa več k pol leta. xvid še vedno zakon.

borki ::

Človek je vprašal če se mu splača kupiti novi računalnik nič pa ni vprašal o intenetu sploh pa o hitrosti katera se mu splača.

lp

Fizikalko ::

Glede diskovja - tudi sam sem bolj kuglvinklove sorte. Imam trenutno za preko 5 TB diskovja. Frej še kak tera pa pol...

__Devil__ ::

si pa neki pirat :P

Spajky ::

Računalnik je potrebno zamenjati vsaj vsake pol leta in kupiti novega najmočnejšega, ker se v njem hitro nabira digitalni prah, in pol dela bolj počasi.

Hkrati to omogoči nenadkriljivo uporabniško izkušnjo pri prodajanju prejšnjega in prinašanju novega na dom ter hkrati dobrodelne sinergijske učinke na finančni promet ...

Pri tem ne smemo pozabit seveda si za vsako ceno napeljat optiko čim hitrejše brzine in nekaj zunanjih TB diskov, da si lahko zloudamo dol internet do amena dokler se še da. To neprecenljivo uporabniško izkušnjo vam omogoča najnovejša informacijska tehnologija Fast&Fourious, ki je neprekosljiva ... :8)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolk plačujete interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11321594 (15577) kixs
»

Legalnost poganjanja ISTE virtualke na več mašinah?

Oddelek: Operacijski sistemi
233725 (2645) GupeM
»

Za kaj uporabljate hitri internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647895 (5607) negotiator
»

Diski se nezadržno cenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
8310056 (6418) kixs
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789374 (5603) Pyr0Beast

Več podobnih tem