» »

Programiranje mikrokrmilnika v c-ju

Programiranje mikrokrmilnika v c-ju

fakmarjana ::

Pozdravljeni !

Zadeva se sliši zelo enostavno ampak ker nimam pojma o programiranju vas prosim da mi pomagate

Da kar opišem zadevo... V šoli smo dobili nalogo izdelat vezje z senzorjem (NTK upor) in komparatorjem. Ko bi npr. senzor zaznal 40°C bi na izhodu komparatorja dobil logično 1. In jaz morem zdaj zvezat to vezje na en texas-ov mikrokrmilnik in ga sprogramirat da se bo prižgala led dioda na mikrokrmilniku ko bo senzor zaznal 40°C. In meni se zatakne pri pisanju programa. Program pišemo v IAR Embedded Workbench IDE (link do programa http://rapidshare.com/files/243484489/s... ). In zdaj bi prosil če mi kdo lahko da kakšen hiter in učinkovit nasvet kako napisat program oz če mi ga kdo kar napiše. Zadevo bi rabil čimprej.

Najlepša hvala za odgovore

overlord_tm ::

Caki, ce ste v soli dobil nalogo so vas verjtno prve naucil kak se programira, ane?

Ce imate NTK in komparator, verjetno komparator spusti signal na dolocen pin od krmilnika, ko temp doseze 40 stopinj, ti rabis samo v eni zanki cekirat ta port, in ce je gor signal, sprozit drug port da lucko prizge :D

srus ::

Poizkusi s tem

#define VHODNI_PORT (*(unsigned char *) (0x naslov_vhoda))
#define IZHODNI_PORT (*(unsigned char *) (0x naslov_vhoda))
#define LUCKA bitna_pozicija_lucke_v_izhodnem_portu
#define NTK bitna_pozicija_NTK_v_vhodnem_portu

void main (void)
{
while(TRUE)
{
if (VHODNI_PORT & NTK)
IZHODNI_PORT = LUCKA;
else
IZHODNI_PORT = 0;
}
}

fakmarjana ::

Hvala.
Bom poskusil. :)

Tutankhamun ::

Zakaj pa ledice kr direkt na izhod komparatorja ne zvežeš?
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

techfreak :) ::

Čeprav ne poznam teh mikrokrmilnikov, ampak zakaj je že potreben komparator? Ker ponavadi ima večina mikrokrmilnikov tudi ADC vgrajen.

mitchman ::

Pred kratkim sem se začel ukvarjati s programiranjem mikroprocesorjev in ne razumem ravno priklopa senzorjev na mikroprocesor, pa bom kar tu vprašal. Ker ima večina mikroprocesorjev že vgrajen ADC pretvornik, se senzor priključi direktno na mikroprocesor in ta nam potem da neko vrednost med 0 in maksimumom. Ali je ta maksimum vedno 1023? Kako pa se senzor fizično priključi na mikroprocesor?

techfreak :) ::

Mikroprocesor ali mikrokrmilnik?

Drugače pa je vedno do 1023 pri teh uCjih.

Kateri senzor? Kateri uC?

mitchman ::

Aja, mikrokrmilnik. Aha, torej mi ta ADC pretvornik graf napetosti avtomatično prevede v vrednost med 0 in 1023?

Recimo temperaturni senzor. Videl sem, da ima 3 žičke. Kako bi se to priključilo?

Nitro Tech ::

Pravzaprav se temu reče A/D pretvornik (Analog to Digital Converter):)
Ko v programu konfiguriramo A/D kanal si lahko izberemo natančnost (ponavadi samo 8 ali 10 bitna). NIsi povedal kako natančno bi ti to meril, ampak ponavadi je za temperaturo dovolj 8-bitna (med 0 in 255). Za senzor tudi nisi napisal katerega imaš, tak da lahko samo ugibamo da ni slucajno 1-wire. Verjetno imas nekaj ala LM34. Ta ima tudi 3 prikljucke +, -, Vout. Vout je linearno proporcionalna temperaturi v Fahrenheit (10mV/°F)
format c: najde vse viruse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449133 (7861) Red_Mamba
»

ojacevalec sibkega signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9944 (574) flaskapiva
»

Senzorji analogni in digitalni izhod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102249 (1993) kondezator
»

3 naloge - prosim za pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61273 (1153) BluPhenix
»

Ali obstaja element...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151809 (1547) slawc

Več podobnih tem