» »

Valve ne mara PS3

1
2
»

XsenO ::

Imate na konzolah kakršnekoli simulacije? Dirkaške? Letalske? Se mi je zdelo.


Letalske so bolj kot ne vse arkade( nisem 100% ker me ne zanima ta zvrst). Za dirkanje pa imaš serijo forza na X360 in GT na PS3
1 + 1 = 1

PrimozR ::

Kot sem rekel, simulacije. Vse kar si povedal je, da imate le arkade.

MacQ ::

Tak je to, ko se človeku niti ne da instalirati špila, kaj šele, da bi špilal kako simulacijo stroja. Zato pa špili postajajo vse bolj "casual" in so vse slabši.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

ripmork ::

Simulacije ala rfactor, GTR, Richard Burns rally?
Takih zadev res ni - oziroma vsaj ne vem zanje. Čeprav je pa Gran turismo serijo vedno bil užitek igrat, vsak avto se drugače obnaša... koliko realno je, pa ne morem zares povedat - namreč še nisem vozil kakšne od tistih 300HP+ zverin, da bi lahko sodil o tem (kolikor je že lahko furanje s plastičnim volanom ob buljenju v 2d zaslon realno).

Simulacije so overrated. Za ceno dirkalne simulacije grem raje nekam rekreativno zadirkat spodoben bencinski kart, pa bo užitek pristnejši in večji za faktor 100x. Nobena simulacija (ŽAL) ne more nadomestit realne dirkalne izkušnje, pa fertik (z sedaj že dodobra zgonjenim Thrustmaster volanom sem preigraval NASCAR-je od Sierre, f1 simulacije, razne rejlije, Need for speed-e, etc...). Igre so prvenstveno za zabavo in kratkočasenje, čeprav so lahko tehnično izpiljene in dobro simulirajo karakteristike obnašanja dirkalnika po GPS natančno zmodelirani virtualni progi,... tistega pravega občutka pa ni. Kot da bi lizal sladoled čez vrečko. Žal. A to je samo moje osebno mnenje kar se simulacij tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

c3p0 ::

/me posluša Megadeth - Holy Wars

vaga101 ::

RIPMORK,
Richard Burns rally,WRC maš na PS2
Race pro(GTR),forza 2,(3) maš na x360
na PS3 pa zaenkrat GT5 ,pa dase priklopit logitech g25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vaga101 ()

PrimozR ::

Simulacije ala rfactor, GTR, Richard Burns rally?
Takih zadev res ni - oziroma vsaj ne vem zanje. Čeprav je pa Gran turismo serijo vedno bil užitek igrat, vsak avto se drugače obnaša... koliko realno je, pa ne morem zares povedat - namreč še nisem vozil kakšne od tistih 300HP+ zverin, da bi lahko sodil o tem (kolikor je že lahko furanje s plastičnim volanom ob buljenju v 2d zaslon realno).

Simulacije so overrated. Za ceno dirkalne simulacije grem raje nekam rekreativno zadirkat spodoben bencinski kart, pa bo užitek pristnejši in večji za faktor 100x. Nobena simulacija (ŽAL) ne more nadomestit realne dirkalne izkušnje, pa fertik (z sedaj že dodobra zgonjenim Thrustmaster volanom sem preigraval NASCAR-je od Sierre, f1 simulacije, razne rejlije, Need for speed-e, etc...). Igre so prvenstveno za zabavo in kratkočasenje, čeprav so lahko tehnično izpiljene in dobro simulirajo karakteristike obnašanja dirkalnika po GPS natančno zmodelirani virtualni progi,... tistega pravega občutka pa ni. Kot da bi lizal sladoled čez vrečko. Žal. A to je samo moje osebno mnenje kar se simulacij tiče.


GT serija ni simulacija, isto bi si drznil reči za Forzo (IMO je to isti rang iger kot TDU, ki je hudičevo dobra arkada). Okej, Race PRO, a že ves čas trobim, da ISI pogon ni simulacija. preprosto zato, ker je tako sfaljen. namen je, da bi bil simulacija. but they fail. RBR je point, ampak žal ni več podprt, ISI je uradno dvignil roke.

Glede simulacij in kartinga, noben še tako dober karting (recimo v Sloveniji) ti ne bo dal kroga na nordschleife. 100 krogov tam s katerimkoli avtom v simulaciji ti bo VELIKO bolj pomagalo kot katerikoli karting. Če ne drugega boš vsaj približno poznal potek proge, itak boš pa tam z avtomobilom in ne z gokartom. Gokarti so super, a so tako osnovni, da ti težko dajo nek ultra hud filing za vožnjo oz. te lahko naučijo zgolj čiste osnove vožnje. Za kaj več potrebuješ težji avto s prestavami in vzmetenjem.

mugensport ::

Imate na konzolah kakršnekoli simulacije? Dirkaške? Letalske? Se mi je zdelo.


Hah ne..imamo arkadne simulacije..Gran Turismo Prologue in prihajajoči Celotni Gran Turismo 5 ter na Xbox360 Forzo... Raje špil s 600 resničnimi avti, ki ima vsak svoj vozni model in 50 prog...vključno v istem špilu licenčna WRC in NASCAR.. kot pa hudo simulacijo DTM dirkalnikov na PC. Meni je osebno veliko bol fun naviti dva Golfa GTI oz. Civica type-r in se s stem preganjati po Nürburgring-u, kot pa nekimi super dirkalniki, ki smo jih že prenaveličan. Ne skrbi...na konzoli tolk drugih zadev, da na resnejše simulacije človek niti ne pomisli...

Lp

PrimozR ::

Seveda ne, ker folk, ki špila simulacije za to uporablja kompe. Sicer pa ja, res noro s 5. po Nordschleife dirkat v Golf GTI, če je to popolnoma sfaljeno. GT4 Nordschleife časi so prehitri za pol minute do minuto.

svecka ::

Ok moj zadnji odgovor zakaj menim, da je zame PC najboljša izbira:

- free online play (ciljam na xbox gold account)

- MMO (konzole jih imajo, a so vse gladko pogrnile na trgu)

- tipkovnica in miška (za določene špile je preprosto boljši nadzor kakor z gamepadom)

- boljša grafika (AA in FSAA in višje resolucije pač naredijo svoje)

- bogatejša izbira simulacij, strategij in indie iger

- vsestranskost PCja (hitro dostopne funkcije - internet, multimedija, delovno okolje)

- Lan Party (istočasno igranje v isti sobi s 9+ igralci)

- Steam (najbolj poznan distribucijski sistem...drgač pa GoG.com FTW)

- bogata izbira open source, freeware iger (openTT, Abuse, Nexuiz, Xevil,...)

- emulatorji (po novem je lahko tudi emulira PS2 špile!! http://www.pcsx2.net/)

- community (webpagi, forumi, wiki, haxi, nasveti, vodiči,...)

- neuradna podpora špila (podpora novim OS, ressurect online načina (primer: Populous 3), neuradni popravki( primer: Gothic 3), ressoulution haxi (primer: Baldur's Gate )

- cenejše igre

- večji value iger (glej spodnjo točko)

- FREE community stuff (TC, modi, mape, dodatki, HD upgradi...že sam pogled na modDb.com pove veliko, ki pa sploh ne obsega vsega...kot primer: Morrowind modi, Sims content, War3 mape, Oblivion modi, Jagged Alliance 2 modi, Freespace Open, UT mape,.. )

Ravno zadnja točka je zame najpomembnejša, saj recimo za HL1 sem dal 6000 sit in še zmeraj sedaj se lahko z igro igram z novo brezplačno vsebino (v tem letu sem nazadnje igral Natrual Selection, HL: Decay in Paranoia)



@Kami
Že zdavnaj jasno da BS: Source bo, če bi le na njihovo stran pogledal ali trailer. In nikakor ne drži, da 60% modov umre pred uradno izdajo, kvečjemu 30% (vsaj glede na moddb)


Drugače pa samo DELČEK nekaj modov za najbolj znane igre, ki sem jih in jih še igram (in, ki se jih spomnim na pamet, drugače ti lahko 2 strani napišem modov, samo mi plačaj, ker čas je denar in se mi ne da zastonj po cdjih brskat):

HL1: Natural Selection, Azure Sheep, Poke 646, The Hunger, Case Closed, Counter Strike, Sven Co-OP, Paranoia, HL: Decay, USS Darkstar , Sweet Half-Life
HL2: Zombie Panic , Insurgency (Cod4 se skrije prot temu), Dystopia, Age of Chivarly, Fake Factory, Portal: Prelude
UT2004: Killing Floor, Alien Swarm, Red Orchestra, Mars Wars

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

squngy ::

- emulatorji (po novem je lahko tudi emulira PS2 špile!! http://www.pcsx2.net/)


"po novem" XD
Komi čakam, da ga dodelajo približno tolk kot psxe...

tsatthoggua ::

Svecka - se popolnoma strinjam s tabo. PC mi da veliko vec kot samo - "dej DVD not pa se na kavc ulez". Je pa res, da je skoraj nujno na vsake 3 leta zamenjat drobovje.

Tudi nekatere igre bi lahko bile veliko bolj ?zanimive? (malo manj poneumljene mogoce?), ce se nebi bilo treba razvijalcem prilagajat konzolam. Pac na ploscek, se ne da vse isto odigrat kot se na tipkovnico in misko.

mugensport ::

Tudi na konzolah imamo free online play:d tudi brezžično tipkovnico in miško uporabljam.. Za kej hitrega pogledat na net(tole pišem na konzoli)... Pisat gorzilna sporočila osebku, kateri me je pravkar nabil v kermu špilu itd.. Glede grafike ne bi... Da usposobiš tekočo grafiko, da deluje ok je en kup jebanja in žongliranja z gonilnikim. To se meni osebno ne da več in me spravlja v slabo voljo. Tudi na lan srečanja smo hodli tekmovat v cod in ut ter se družit... To počnemo zdaj s konzolami8-). Lepo grafiko ima tudi nintendo 64. Govort pc ima lepšo grafiko je prezpredmetno. Odvisno ka je za kerga lepa grafika.. Če iščete napredno grafiko si poglejte špile, ki prihajajo na konzole( uncharted2 , the last guardian in ostali naslovi, ki so tudi že zunaj). Seveda ne govorim, da pc nima napredne.. Lih na pc pride najprej;) community? Tole pišem na ps3.. Glej zgoraj:P in pa še emulatorji.. Lahko naložiš tu gor bilo kater linux in poganjaš emulatorje za stare špile ko puter. Mene ima, da bi nanj naložu ubuntu. Še prej morm ubodit 500giga disk. Glede drugega vam dam prav... Pač razni modi... Free dodatki, resne smulacije in dobre strategije. Nočm netit bitko pc vs consoles, ampak hočem povedat, da so zelo resna grožnja pc gamingu. Zasluga za to je tudi zelo velik procent piratstva na pc-ju. Tudi crytek se je odločil izdati nasledno krizo na use tri platforme... Glavni razlog slaba prodaja prvega dela krize zarad piratstva. Dost o tem:8)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

mugensport ::

Tsatthoggua.. Igre za pc poneumljene zaradi prilagajanja omejenih kontrol na konzolah? :)) tole je pa bedno bedna izjava res.. Zdaj, če malo pogledaš večina.. Nisem reku vsi;) dobri naslovi pridejo iz konzol na pc... Če je pa na pc en kup štekanje in glupih kontrol ni kriv plošček ampak Šlamparija razvijalcev kateri (po)skrbijo za predelavo igre. Sem igral devil may cry na konzoli in potem še na pc s ploščkom na usb.. Obup od katastrofalnega obupa.. Nevodljivo! Tudi da je gta4 lahko normalno stekel na pc je blo potrebnih en kup patchev in drugea bitnega šodra. Pa ne jih zagovarjat češ, hw na pc-ju je bol raznolik in bla bla.. To je šlamparija... Tudi naslov/topic govori o tem.. Kako se ventilčkom ne da ukvarjati z zapletenim programiranjem na ps3. To so tudi crytek glasno povdarjali poleg tega, da se jim ne da še za konzole igre ustvarjat, ker imajo že tako probleme s pregrevanjem:d. Pa kje smo zdaj? Crysis2 multiplatform;((

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

GoldRakun ::

Kolko jaz vem je razlog za to da ne razvijajo iger za PS3 ta, da nimajo lastnih razvijalcev za PS3 ampak samo za PC in XBOX. Poleg tega pa nimajo niti toliko denarja za razvijalce.

GoldRakun ::

Poleg tega pa jim seveda mastno plačajo, da ne rečejo (delajo) iger za PS3

XsenO ::

- free online play (ciljam na xbox gold account)

Drži toda druge dve imata free

- MMO (konzole jih imajo, a so vse gladko pogrnile na trgu)


Razen wow in mogoče EVE so ostali večji mmo projekti tako in tako propadli ali životarijo

- tipkovnica in miška (za določene špile je preprosto boljši nadzor kakor z gamepadom)

za strategije ja drži, streljačine in aventure bolj stvar navade, za ostalo pa bi rekel, da je plošček superioren

- boljša grafika (AA in FSAA in višje resolucije pač naredijo svoje)

Žal to na PCju pride vse s ceno

- bogatejša izbira simulacij, strategij in indie iger

Za prve dve drži, glede indi iger pa si upam trditi da smo na istem (xbox arcade, PSN in WiiWare)

- vsestranskost PCja (hitro dostopne funkcije - internet, multimedija, delovno okolje)

Glede na to, da gre v glavnem govora okoli iger ta točka ni toliko pomembna toda, Wii in PS3 omogočata srfanje, PS3 in X360 podpirata dober del formatov res pa da nista popolna


- Lan Party (istočasno igranje v isti sobi s 9+ igralci)

X360 in verjetno PS3 tudi omogočata lan-e

- Steam (najbolj poznan distribucijski sistem...drgač pa GoG.com FTW)

Slabosti steam in ostalih distribucij so bile že omenjene (neprenosljivost iger). Anyway microsoft letos poleti obljublja online distribucijo iger in verjetno kmalu tudi PS3. Wii pa je mojster tega glede starih legend


- bogata izbira open source, freeware iger (openTT, Abuse, Nexuiz, Xevil,...)

Drži

- emulatorji (po novem je lahko tudi emulira PS2 špile!! http://www.pcsx2.net/)

Drži, čeprav Wii zna biti lepa alternativa :)

- community (webpagi, forumi, wiki, haxi, nasveti, vodiči,...)

Ehmm to je popolnoma isto na obeh bregovih

- neuradna podpora špila (podpora novim OS, ressurect online načina (primer: Populous 3), neuradni popravki( primer: Gothic 3), ressoulution haxi (primer: Baldur's Gate )


Na konzolah ni potrebe za to.


- cenejše igre

Vse relativno kdaj in kje kupiš



- FREE community stuff (TC, modi, mape, dodatki, HD upgradi...že sam pogled na modDb.com pove veliko, ki pa sploh ne obsega vsega...kot primer: Morrowind modi, Sims content, War3 mape, Oblivion modi, Jagged Alliance 2 modi, Freespace Open, UT mape,.. )


To je žal kot sem že omenjal edini večji plus, ki ostaja PCju
1 + 1 = 1

sejmon ::

mugensport, podpis na vse tvoje odgovore.

Nekje sem opazil, da si omenjal 500gb disk.
Priporočam ti tega:
[url=http://www.mimovrste.com/artikel/206004...

Imam ga vgrajenega in deluje super.

mugensport ::

Evo naročil in danes dobil. Tudi meni dela super..konzola je še zmeraj praktično neslišna. Nanj sem že skopiral zaenkrat 5 HD 1080p filmov, naredu nekaj playlistov z glasbo in fotografij. To je to;)

Mr.B ::

Activision “Might Want” to Drop Game Development for PlayStation 3, PlayStation Portable :
http://www.xbitlabs.com/news/multimedia...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigWhale ::

Zakaj je konzola boljs k PC? Zato ker pet letni mulcek lazje upravlja z gamepadom in dvema analog stickoma kot pa s tipkovnico in misko. :>

Pa zato, ker take arkade, kot je Ratchet & Clank ni za PC. Je pa za PS2. :)

Drugace je pa vsaka platforma za nekaj dobra. Konzole so pac plug and play in je naceloma manj tezav z njimi kot s PCji, kar se igranja tice.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony predstavil igralni plošček ter strojno in programsko opremo PlayStation 4

Oddelek: Novice / Konzole
4111647 (9057) Jst
»

PlayStation 4 že v razvoju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7622209 (19847) St235
»

Bo PS3 prehitel in preživel konkurente?

Oddelek: Novice / Rezultati
247181 (6123) Berserker
»

Crysis 2 se bo dogajal v New Yorku (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
6810126 (8196) Lonsarg
»

Intel v Wii 2, Cell odhaja iz PlayStationov

Oddelek: Novice / Konzole
134823 (3799) PrimozR

Več podobnih tem