» »

Tovarniški reset android aparata preko Exchange server 2010

Tovarniški reset android aparata preko Exchange server 2010

sandmat ::

Danes sem si na android tablici (4.0.3) v default mail aplikacijo namestil službeni mail account. Stvar dobiva maile preko Exchange server 2010. Tik pred zaključkom dodajanja novega računa me sistem opozori na dodatna dovoljenja, ki jih aplikacija potrebuje, med drugim tudi "Erase all data".

Načeloma se mi stvar zdi uporabna v primeru kraje naprave (sploh, če so na njej naloženi službeni podatki). Je to že kdo uporabil? admin poklika account kot ukraden in se resetirajo vse naprave, ki prejemajo pošto ali kako?

jamiroq ::

to si lahko naredis tudi sam preko outlook web access (owa > options > phone). drugace ti pa admin poklika preko exchange management console ali pa zazene powershell ukaz, ja.
pazi: to ne naredi remote wipe ala blackberry (kjer dejansko resetira telefon na tovarniske nastavitve) ampak le pobrise podatke, ki se sinhronizirajo z exchange serverjem (kontakti, koledar, posta).

sandmat ::

to me zanima, ja, če ti lahko pobriše telefon na tovarniške nastavitve. V primeru kraje je stvar uporabna :) še lepše bi bilo, če bi ga lahko popolnoma zaklenil :)

GeroZaver ::

Naredi factory reset, preverjeno iz prve roke :)
GeroZaver

jamiroq ::

GeroZaver je izjavil:

Naredi factory reset, preverjeno iz prve roke :)

na katerem telefonu? tule pise, da 'clears all Exchange information that's stored on the mobile phone'. jaz to razumem, da pobrise le kontakte, posto in koledarje (pa mogoce se taske, ce se sinhronizirajo). ce res naredi popoln factory reset se toliko boljse, nimam pa namena probat :P.

sandmat ::

@jamiroq: permission je bil definiran kot: "Erase all data: Perform a factory reset, deleting all of your data without any notification"

@GeroZaver: si to naredil kot exchange server admin ali kot navaden uporabnik v svojem računu?

Ziga Dolhar ::

Na Androidu tega še nisem sprobal, na prejšnjem SE p1i (Symbian UIQ) je pa stvar naredila totalen factory reset.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odklepanje telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
2014649 (3386) Technics111
»

Android 9.0-PROBLEMI

Oddelek: Mobilne tehnologije
111469 (950) marshall
»

resetiranje SONY XPERIA GO!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8874 (779) xda develope
»

Na rabljenih telefonih mrgoli osebnih podatkov

Oddelek: Novice / Zasebnost
3012274 (10042) MrStein
»

samsung galaxy siii fresh instal

Oddelek: Pomoč in nasveti
141142 (926) Alen T 1978

Več podobnih tem