» »

Kdo pomaga Googlu ocenjevati strani

Kdo pomaga Googlu ocenjevati strani

Izsek iz priročnika za urjenje

vir: Digital Daily
Digital Daily - Nekaj let je imel Google na svojih straneh zapisano, da je položaj strani v Googlovih rezultatih iskanja avtomatično določen z računalniškimi algoritmi, ki za izračun njene relevantnosti upoštevajo tisoče dejavnikov. Maja 2007 se je zapis spremenil v položaj strani v Googlovih rezultatih iskanja je močno odvisen od računalniških algoritmov. Čemu ta semantična sprememba?

V zanimivem intervjuju s Scottom Huffmanom na Digital Dailyju lahko preberete, kako na tisoče ljudi po celem svetu sodeluje pri ocenjevanju relevantnosti zadetkov. Google ima tako imenovane ocenjevalce (raters) razporejene po vsem svetu, ki konstantno prečesavajo rezultate iskanja in jih razvrščajo glede na uporabnost. Skupaj z registriranimi uporabniki na Googlu, ki prav tako lahko vplivajo na ocenjevanje, brusijo in pilijo Googlov algoritem.

4 komentarji

BluPhenix ::

Huh.

Očitno Pidgeon rank niti ni bila tako neresna prvoaprilska šala ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

JayKay ::

Jaz sem mislil, da ljudje vedo, da rating dela folk ne algoritmi. Sem bil tudi na "online" razgovoru in delal test. Je kr obsežen in časovno omejen. Mam še doma nekje navodila in pravila za ocenjevanje, samo jih v skladu z dogovorom ne smem javno objaviti. Niso me vzeli, ker sem očitno preveč pr0n strani spustil skozi....:D

Aja pa plačilo je bilo (2007) €9,19/h (bruto)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

BluPhenix ::

Kje se pa prijaviš na to delo?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

JayKay ::

jaz sem takrat iskal službo v tujini in sem bil v kontaktu z Lionbridge Program Recruitment Team, ki so mi tudi to delo posredovali. To delao je bilo samo za ocenjevanje googlovih zadetkov v slovenskem jeziku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MC Hammer predstavil svoj spletni iskalnik

Oddelek: Novice / Ostale najave
185769 (3192) MH0
»

Bing zavrača Googlove očitke o kopiranju rezultatov iskanja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
303945 (2736) techfreak :)
»

Bing kopira Googlove iskalne rezultate

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2811477 (9075) Jst
»

EU začenja preiskavo Googla

Oddelek: Novice / Tožbe
195797 (4933) wooted
»

spyware z samodejnim url-jom v google-u

Oddelek: Omrežja in internet
81292 (1159) cucolino

Več podobnih tem