» »

moj studio

moj studio

t_rok ::

zdravo.
Imam eno uprašanje. rad bi si ustvaril domači studio,zanima me kaj bi moral imeti od naprav, da bi lahko snemal vokal.
Imel bi mini studio za ustvarjanje rap glasbe.
Hvala za odgovore

__Devil__ ::

Najprej dobra zvočna kartica! (še prej seveda komp)

No če boš pa mel profesialno bol to potem ti priporočam tako zvočno ali nekaj podobnega:
http://www.mimovrste.com/artikel/114044...

t_rok ::

aha no comp mam
kupu bi tako zvočno da se da z njo posnet dokaj dobr komad.

ZGI ::

kakšna rabljena EMU 1212m se da dobit za 130€
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

t_rok ::

aha supr..
so še kakšne druge osnovne naprave za studio?

bluefish ::

Mešalka, solidni zvočniki, klaviatura,...
Odvisno od tega, kaj sploh želiš početi.

t_rok ::

zdravo.
Imam eno uprašanje. rad bi si ustvaril domači studio,zanima me kaj bi moral imeti od naprav, da bi lahko snemal vokal.
Imel bi mini studio za ustvarjanje rap glasbe.
Hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t_rok ()

mte ::

kupu bi tako zvočno da se da z njo posnet dokaj dobr komad.

Za posnet dokaj dober komad rabiš:
1. dober mikrofon
2. dobro zvočno kartico (z dobrimi predojačevalci in pretvorniki)
3. dobre monitorje
4. zgornje ti nič ne pomaga če imaš v sobi slabo akustiko
5. zgornje ti nič ne pomaga če nimaš dobrega izvajalca pri snemanju in ušes pri miksanju.
lp

t_rok ::

kupu bi tako zvočno da se da z njo posnet dokaj dobr komad.

Za posnet dokaj dober komad rabiš:
1. dober mikrofon
2. dobro zvočno kartico (z dobrimi predojačevalci in pretvorniki)
3. dobre monitorje
4. zgornje ti nič ne pomaga če imaš v sobi slabo akustiko
5. zgornje ti nič ne pomaga če nimaš dobrega izvajalca pri snemanju in ušes pri miksanju.
lp


hvala za odgovor:D

t_rok ::

aja edino če mi še lahko PROSIM poveš kak je z monitorji. kolk jih naj priklopim in kako.

;-) ::

Monitorje je mislo zvočnike studijske monitorje, ti pa vrjetno LCD =)

Vrjetno če neveš nič o zadevi bo temu podoben komad.

t_rok ::

Monitorje je mislo zvočnike studijske monitorje, ti pa vrjetno LCD =)

Vrjetno če neveš nič o zadevi bo temu podoben komad.



ah hah... ja vredo mnenje maš;)... use kar mam do zj je moj glas, besedilo pa frende...
Hvala za ta odgovor, zdj velik več vem ;)

blackbfm ::

Ti si mal optimist. Če niti ne veš kaj rabiš, potem verjetno tut uporabljat ne boš znal. Najprej se raje nauči osnove preden investiraš v neko opremo o kateri se ti niti ne sanja. Glas, besedilo in frendi so premalo za dober komad, boš moral kri scat preden bo stvar taka kot mora bit.

Tear_DR0P ::

če ma fant denar zainvesticijo, potem naj si kupi - če ma dovolj volje se bo že naučil uporabljat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bluefish ::

Sploh pa, kaj ko bi najprej z obstoječo opremo nekaj posnel, da sploh vidi, če zadeva laufa. Lahko ima za 10k opreme, pa ne bo naredil nič pametnega.

t_rok ::

ja use sse še morem naučit. nekega dne je use prvič. Js bom na tak način to sprobo.
Vredo, hvala, se bom drugam obrno.

20sdfj093f ::

Sem se hotel zadržati, pa se enostavno ne morem. Prosim, ne poslušaj tistega genialca, ki ti je v prvem odgovoru za profesionalno delo priporočal Creative. Resno, ne poslušaj ga.

;-) ::

Pa za začetek si kupi samo bolšo zvočno al pa še to ne, mikrofon malo bolši samo da ni glih tisti iz slušalk pa podlago vzamite od kake druge pesmi. Na eminemovo podlago maš milijon komadov. Potegneš z vrta instrumental verzijo pa je.

Gwanaroth ::

Sem se hotel zadržati, pa se enostavno ne morem. Prosim, ne poslušaj tistega genialca, ki ti je v prvem odgovoru za profesionalno delo priporočal Creative. Resno, ne poslušaj ga.


+1.
Lights often keep secret hypnosis..

Scorpia ::

Pa še to kljub dobri zvočni kartici zvok nebo niti približno tak kot je v studiu. Je pa vseeno dobro za doma vadit, če kaj iz tega uspe in greste v studio če mislite kaj bolj konkretnega narediti. Za doma nekaj delat ''kot'' studio je sam metanje denarja. Tudi dober mikrofon ti ne pomaga če nimaš sobe izolirane. Moje mnenje kupiti kakšno solidno zvočno kartico in z navadnim mikrofonom vaditi. Za kaj drugega je itak studio.
Je velika razlika v zvoku pa tudi če imaš za 1000 evrov vredno zvočno in tisto kar je v studiu narejeno. Predvsem je zvok ves trd, nobene mehkobe, je precej praznine bi se lahko reklo. Se vidi da zvočna kljub vsem frekvencam ki jih loh doseže, ampak v sredini jih nekako ne zapolni.
Pa obvezno zunanjo zvočno kupiti pa elektronski klavir za lažjo uporabo. Smešno je videt tiste ki brez tega delajo.
////

skrijme ::

preglej malo -> www.planetaudio.si za uporabne informacije

ZGI ::

Pa obvezno zunanjo zvočno kupiti



Kaj pa je pri zunanji zvočni boljšega, da se je ne da nadomestit z notranjo? Samo ena škatla več, da se prah gor nabira.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Naabo ::

Kaj pa je pri zunanji zvočni boljšega, da se je ne da nadomestit z notranjo? Samo ena škatla več, da se prah gor nabira.

AD/DA konverterji so občutljivi na motnje (elektromagnetno valovanje), in teh znotraj kište ne manjka...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači snemalni studio

Oddelek: Loža
123417 (871) midiboss
»

Studijski mikrofon -pomoč

Oddelek: Zvok in slika
61733 (1617) Zvezdica27
»

domači snemalni studio

Oddelek: Zvok in slika
64927 (4687) neve
»

Snemanje vokala?

Oddelek: Zvok in slika
235303 (5015) zcetrt
»

Zvočna kartica :optimum cena - kvaliteta

Oddelek: Kaj kupiti
402897 (2299) mte

Več podobnih tem