» »

Star rac+nov disk=tezave

Star rac+nov disk=tezave

Simulacrum ::

Hoj.
Hm...imam tezave z hmhm biosom oz. diskom (!?). Prikljucil sem disk velikosti 30GB na nek star motherboard od Tyana. In glej ga zlomka, ker ne zazna celotnega diska, ampak samo 8GB in se nekaj malega. Bios sem update-dal na zadnjo verzijo vendar se vedno tavam v temi. Slisal sem, da se da to tezavo resit z Bootmanagerji kot npr. Partition magic. Imate kaksne ze kaksne izksnje? Za vsak nasvet se vam zahvaljujem.

LP
Riplix

BigHugo ::

Kupi novo plato ali pa IDE kontroler.

LP BigHugo
LP BigHugo

Simulacrum ::

Hm...no ja...trenutno nisem dovolj financno mocen, da bi si lahko privoscil novo plato oz. ide kontroler. Pa tudi bi raje porabil denar za kaj drugega.
Na rac. bojo tekli Windows NT4 Server, rabim pa velik disk zaradi podatkov, ki se bojo shranjevali nanj.
Torej kakrsnokoli kupovanje hardwareja odpade.

LP
Riplix

Zgodovina sprememb…

R-S-LoVe ::

Jst sm mel isti problem pr 486-ki, ki pa sem ga tko resil da sem laufal win98, ki sami zaznali disk.

gkovac ::

Mislim da poznam rešitev za tvoj problem... in sicer... natančno preglej jumperje na disku...

zadnjic sem imel nenavaden problem: 10GB disk sem nastavil na master, zagnal fdisk in glej hudicazaznal mi je samo 4,1GB diska... no ko sem jumper nastavil na CABLE SELECT mi je disk začel normalno delat...

probi in če ne bo delal se spet oglasi
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

zile ::

Plate so imele take blokade. Pač. Prva je bla pri 512MB, pol 2GB, itd. Napiš v google 8GB barrier +Hard disk. No anyway, sem jest namesto tebe. :D

Bx ::

z neta si snem Disk Manager (1 disketa) za tvoj disk pa z njo probi butnt (pol lahko formatiraš, nardiš particije,...)
po moje bi ti moralo prepoznat cel disk
Bx

SLOWWWeb.net ::

Če ti nič ne pomaga, lahko nareiš samo eno particijo, kolikor ti podpira plata. Ostali disk pa nič opredeljevat,...pa bo. Obstajo tudi razne varke, kot je en zgoraj napisal, da bios prelisičiš :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

BigHugo ::

Še vedno predlagam IDE kontroler za par jurjev. To ti je namesto par pirov. Z raznimi Disk Managerji so lahko sami problemi. Verjemi, stvar ti bo sekala na NT4.

LP BigHugo
LP BigHugo

ToniT ::

Če boš imel na disku win NT server 4.0, potem pozabi na razne disk managerje in naredi, kot predlaga BigHugo.

BigHugo ::

Pri Mega*itu stane kontroler 6.734 SIT (podpora UDMA 133 + RAID podporo).

LP BigHugo
LP BigHugo

Simulacrum ::

Hojla.
Najlepsa hvala vsem za nasvete. Problem...khm khm khm no ni bil ravno problem ampak samo moja nevednost, sem resil, tako da sem preprosto inst. WinNT4 server ter nato sformatiral preostali del diska. Torej Bios vidi celoten disk. :D

Se enkrat najlepsa hvala pa
LP
Riplix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LAN v DOSu

Oddelek: Programska oprema
6854 (734) ABX
»

resetiranje Biosa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
13901 (775) SLOWWWeb.net
»

mod diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421720 (1126) segi
»

UMAX ASTRA @ winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111011 (900) rc-car
»

IBM deskstar 40GB - Bios Upgrade

Oddelek: Strojna oprema
131411 (1114) Sponka

Več podobnih tem