» »

Grafična kartica, primarno za photoshop CS4

Grafična kartica, primarno za photoshop CS4

smilyxx ::

Pozdravljeni!

Ravno sem v procesu nakupa novega računalnika in ena od prioritet mi je Photoshop, ki se v najnovejši inkarnaciji zanaša tudi na GPU. Na spletni strani o kompatibilnosti je navedenih bolj malo kartic, kdo ve kako je z ostalimi (npr. 4770)?

Ima kdo kakšne izkušnje, kaj se boljše obnese (ATI vs. nVidia)? Iščem nekaj v rangu 100-200 eur.

Hvala in lp!
Save water.
drink beer.

bluefish ::

Kot je napisano je to le seznam kartic, ki so jih testirali pri Adobeju:

This is a list of graphics display cards that were tested by Adobe before release of Photoshop CS4. They are listed by operating system, and with the amount of video RAM that was on the card during testing.

Pri nVidii pridejo v poštev vse s CUDA tehnologijo (obsežen seznam praktično vseh kartic na nVidia strani).

Za Radeon pa ne vem.

PrimozR ::

Če bo kdo iskal informacije, zadeva uporablja OpenGL in NE GPU procesiranja. tako ne pridejo v poštev le CUDA sposobne kartice temveč tudi vse ATIjeve, tako DX10 kot DX9 (mislim da je zahtevana podpora OpenGL 2.0 standardu in morda še enemu izmed Shader Modelov, ne vem točno).

Jebac18 ::

jst recimo imam photoshop cs3 pa grafično 4850 in je čist ql :D

bluefish ::

CS3 nima podpore za grafično procesiranje in je vseeno, če imaš Quad kombinacijo kartic.

refosk ::

Meni cs4 brez problema dela na Geforce 8600.

OttoParts ::

Zdi se mi, da se nekje bral (Tom's hardware??), da Photoshop CS4 podpira samo CUDA sistem in ne STREAM, se pravi samo nVida in ne ATI grafične procesorje.

Sam Photoshop CS4 bi moral normalno delati z vsemi sodobnimi grafičnimi karticami, samo tiste funkcije v CS4, ki bi naj izkoriščale GPU za pospešitev določenih operacij pa so napisane za nVido, z ATI-jem so bili baje neki problemi in njihova STREAM tehnologija ni podprta.

Senitel ::

Klik. CS4 je CUDA varianta ja.

PrimozR ::

Senitel ::

Link ki ga je PIPI dal bo pravi ja. Malo preveč na hitro pogledal včeraj... CUDA se uporablja samo za H.264 encoder v Adobe Premiere. Vse ostalo je navaden OpenGL.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

photoshop CS5 cuda podpora

Oddelek: Pomoč in nasveti
131243 (815) opeter
»

Grafični oblikovalci, kako je to možno?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7117173 (14245) ST-777
»

Je GRAFIČNA potrebna za urejanje slik???

Oddelek: Strojna oprema
274062 (3080) jype
»

Računalnik za Photoshop ipd...

Oddelek: Kaj kupiti
482682 (1416) thebaloh
»

računalnik za delo na adobe cs4 paketu

Oddelek: Kaj kupiti
201845 (1540) opeter

Več podobnih tem