» »

Nalepke iz pecikla dol spravit ?

Nalepke iz pecikla dol spravit ?

;-) ::

Kak bi spravo dol nalepke iz bicikla? Star je 2-3 leti pa bi ga rad na mat štrihno pa sm kupo barvo pa vse zaj pa nemorem nalepk iz štela dol dobit. Prav zapečene so gor zgleda od sonca pa vsega. Probal sem z nitro razredčilom pa negre zbrisala se je sam vsebina nalepk, če jih bom čohal dol z olfa nožem pa bojo praske pol pa bi mogo kitat okvir al kak?

darkolord ::

S pištolo na vroč zrak?

Ciklamen ::

Am, probaj z nožem, če boš mel pa praske pa zbrusi okvir z mehkim brusilnim papirjem. Vodnim če je možno.
- End of the Post ->

;-) ::

Ka je pištola za vroč zrak?

Mam fen za trasparente varit (500+°C) piha ven, samo sem na avtu z tem probal dol nalepke pa se še bolj lepi pa zvija pa je cel avto bil pol mastn da sm mogo pobrisit z vodobrusnim dol pa na novo del pobarvat.

;-) ::

Problem je kr če z nožem se trga nalepka na koščke (tista prozorna z napisi je)

hooger ::

možno je, da so nalepke nalimane pred zadnjim lakiranjem, tako da bo verjetno malo težje...

Ciklamen ::

Hmm, probaj z običnim fenom za lase.
- End of the Post ->

;-) ::

Z fenom, razredčilom, v vodo sem namakal en del, z nožem vse to sem probal. Mogoče kaka kislina ko bi nalepko razžrla kolk tolk pa da bi lažje dol šla

ffka ::

fleksarca ?

;-) ::

ja to bo pravo =)

Zaj sm opazo da nalepka še ni tak hudi problem, umazanija je večji. Tam pod ketno tisti črni šmir sploh negre dol z razredčilom pa benzom.

ffka ::

ti pa si umetnik predn na novo štrihaš morš pofleksat al pa sešmerglat .

;-) ::

Ja valda bom. Se pa sm že avto barval pa je postopek pribl. enak.

Mislim pa tak naret:
-prvo itak morm vse nalepke pa to dol spravit
-pol zašmirglat vse
-pa pokitat
-pa z vodobrusnim pošmirglat
-šprickit
-vodobrusni
-barva
-lak

hooger ::

zakaj pa ga ne daš na peskanje?

;-) ::

Nevem, to sm se spomno čisto tak ker mi je dolgčas pa mi je ostal šprickit in barva od avta.

Ka sploh dosežeš z peskanjem ka je to =)?
Dela kdo to na štajerskem

Ciklamen ::

S peskanjem ti ostane samo osnova (torej samo gola kovina-zlitina, kaj pač imaš).
- End of the Post ->

`DoC ::

Šmir od ketne boš najlažje spravil dol s čistilom za zavorne diske (prodajajo v spreju) za avtomobile, kar se pa nalepke tiče pa MOBIHEL, to je razredčilo ki se uporablja pri lakiranju avtomobilov.

Obe stvari 100% preverjeno delujejo.

LP
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

;-) ::

Nobenega ne poznam na štajerskem? Kolk pa je okvirna cena?

Lavacol baje barvo lepo dol popapa =) Ki pa se to dobi?

`DoC ::

Peskanje imajo v Žalcu, ko se pelješ iz Celja na obvoznici pri Tušu v Žalcu zaviješ desno in nato levo, ter šekakšen kilometer je na levi strani podjetje ki peska (mislim da so Gotovlje).
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

WamPIRe- ::

Pojdi k prvemu avtoličarju oz. avtomehaniku, pa ti bo dal pravi naslov glede peskanja.

Vikking ::

Šmir od ketne boš najlažje spravil dol s čistilom za zavorne diske (prodajajo v spreju) za avtomobile, kar se pa nalepke tiče pa MOBIHEL, to je razredčilo ki se uporablja pri lakiranju avtomobilov.

Obe stvari 100% preverjeno delujejo.

LP


"šmir": je hecno da bi za to kupoval kaj extra. Wd40, petrolej, bencin, če hočeš pralni prašek, pulitol (žajfa za roke), šamponi za posodo, vse kar razmašča pere tale "šmir"...

za nalepke: je lahko tudi zelo odvisno od proizvajalca nalepke, oz lepila ki ga je uporabil izdelovalec. Probaš lahko z naslednjimi stvarmi: nitro razredčilo, beli špirit, petrolej (petrolej je npr v večini odstranjevalcev za mrčes aka. bug and tar), wd40, gretje nalepke, voda (mokro krpo oviješ okoli nalepke in pustiš par ur, ter probaš zadevo zdrgnit)...

;-) ::

Zaj me zanima kolk približno stane peskanje ker nevem če se mi splača doma jebat. Drugače pa nalepke sem zmakal, cel okvir pa nevem kak je možno da tak drži zgleda da je res polakirano čez.

Ciklamen ::

Načeloma nobena nalepka, ki je prelepljena čez zaščitni lak ne bi smela biti tako zapečena da se je ne bi dalo odstranit.

Glede peskanja, malo pogooglaj, probaj najti čim več info., jaz bi rekel da to ne more biti tako hudo drago.
- End of the Post ->

marsovcek ::

Če imaš res namen pecikel pred barvanjem še kitati itd (IMO preseravanje >:D), se nalepke mirne duše loti s poljubnim nožem. Pa tudi ustrezen gorilnik zna narediti čudeže.

mihec87 ::

Kaj sploh kompliciraš če imaš namen brusit oz šmirglat okvir itq bo brusni papir vse dol nesel..

Fave ::

V Kranju, ti bo okvir kolesa speskal za en sixpack. 100%.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

zuz3k ::

fen uklopi pa drži gor ene 2-3 minute potem pa z nožem pa bo šla dol, preverjeno!

sem tko uzel dol vinjeto
Life is a psychological game.

;-) ::

Glede vinjete- prestavil sem jo že 2x pa še ni nobenga napisa da ni uporabna pa nič.

Prvič sem jo nalepil na narobe stran šipe pa sem kr dol potegno ko da je kurac od ovce- o tem sem že v eni temi govoril =) fotr pa je fenal pa si je zafenal lim na šipo.

sixpack torej 6€ pa še neka :D Enga štajerca še rabim pa bo =)

YaN-cH ::

Če imaš Alu okvir, pazi da nebo kaka groba granulacija peskanja, ker ni zdravo za okvir. Prebersi malo to zemo na tabli

Good Guy ::

fleskarca pa gas..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

;-) ::

Problem je rešen štel je porihtan:D

Zaj je problem pecikl nazaj spravit, ker si nism narisal al pa zmero kak visoko pride prednji menjalnik in ga bom težko usposobo vrjetno. Tud ketno sm tak zavozlal da jo bom mogo razbit pa "štukat".

;-) ::


Barva je v nulo tako ko sm hoto-isto ko avto, samo da ga skup spravim pa je =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova starega kolesa (peskanje/barvanje)

Oddelek: Šport
4217611 (2232) fikus_
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276727 (6230) SkIDiver
»

Airbrush

Oddelek: Loža
143411 (3110) JOKER
»

barvanje kovin

Oddelek: Loža
1810902 (9986) Camlek13
»

PRAŠNO BARVANJE-PESKANJE ...LJUBLJANA ?

Oddelek: Loža
512745 (12640) Ales22LJ

Več podobnih tem