» »

Prvi test Core i5

1
2
»

filip007 ::

DJ MartiNi si probal odkleniti dodatno jedro imaš X3 samo v BIOS vklopi Advanced Core Calibration in mogoče se bo 4 core zbudil z globokega spanja.8-)
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Master Chief ::

Taki testi, kjer so komponente navite, za mene ne veljajo NIC! To je nerelavantno. Naj to posebaj testirajo. Pravi test je stock in z mainstream komponentami in uradnimi driveri, ne pa neki internal/modefied. Te strani so itak podkupljene, prave teste je treba iskat drugje.

DJ MartiNi ::

Danes še, jutri ne več.

Kdaj sem jaz to že slišal? hmmm, pred ene 3mi leti mogoče?:D

Sicer pa zakaj kupovati dve jedri, ko praktično dobiš vsaj tri jedra za enak ali celo manjši denar.

Zakaj pa potem nebi dodal še 20€ za 4 jedra? hmm, če imaš že 4 jedra, daš pa še 20€ za višjo hitrost. Kaj pa če bi dodal še 20€ da bi šel na drugo platformo? Vidiš vzorec?

Zadnja GTA podpira več kot le dve jedri. In takih iger bo vse več.

Ne govorim o dodajanju denarja, ampak o enaki ali celo nižji številki, tako da je ta vzorec v tem primeru popolnoma brezpredmeten.


DJ MartiNi si probal odkleniti dodatno jedro imaš X3 samo v BIOS vklopi Advanced Core Calibration in mogoče se bo 4 core zbudil z globokega spanja.

Sem probal odkleniti, kar je tudi uspelo. Vendar pa imam tak primerek procesorja, pri katerem odklenjeno jedro ne deluje OK. Več info... Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

boset ::

Pravi fajt se je tle razvil.
(eni ste fouš, drugi bi radi super pa pocen, spet tretji samo tekmujete kdo ma več)

Meni je čisto vseeno.
Bil sem velik AMD FAN, zdaj sem pa kupu I7.

Zakaj, pa ni treba govorit.

To kar dela intel in Amd, Nvidia in Ati, tes posledično s tem drugi proizvajalci računalnških komponent upliva na vse kupce... in tudi bo za vselej.

Samo kupci smo tisti, ki enkrat potegnemo črto!

Js samo kupim tisto za kar se odločim, potrebujem oz. mi finance dopuščajo.

Lp

gzibret ::

> Pravi fajt se je tle razvil.

Pravi fajt se je "tle" pobrisal. Zraven njega pa še debata o avtomobilih.
Vse je za neki dobr!

PlayTheGame ::

Ob vseh teh novicah okoli Core i5/i7 sistemov postaja vse bolj jasno, da je prehod iz spodobnega sistema, sestavljenega okoli LGA 775 socketa, nesmiselen. Vsaj za 90-95% normalnih uporabnikov. No, saj to je bilo itak jasno že prej, ampak vsaka nova novica to le še dodatno potrdi. Trenutno si na obstoječi sistem raje dokupim en dober C2Q in imam mir še vsaj za naslednje 2 leti, medtem bo pa zunaj že kaj novejšega. Na vsake toliko časa pač pride socket, ki ga je potrebno preskočiti. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

PNG ::

Saj i7 platforma je bila namenjena bolj kot ne entuzijastom, 920 procesor je pač bil bolj mainstream za nove računalnike, ampak 940 in 965 je goli entuziast procesor. Nič slabega v tem, 775 pa še bo en čas čisto v redu socket za mainstream.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sandy Bridge-E navsezadnje letos, konec življenja za starejše procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
167905 (6582) D3m
»

Intelov Sandy Bridge je tu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5110735 (7905) Tilen
»

Intel Core i7-930 zadnji med dostopnejšimi procesorji LGA-1366

Oddelek: Novice / Procesorji
3710052 (8654) PrimozR
»

LGA-1156 z napakami v proizvodnji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
1109372 (6933) krho
»

Core i7 se 'draži' in postaja redkejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
558168 (6106) mtosev

Več podobnih tem