» »

Prehod na i7 sistem?

Prehod na i7 sistem?

coma2black ::

Zdravo!

Trenutno uporabljam:
Q8200 @ 2.33
4Gb ram 800Mhz
P31 chipset (ena gigabytka)
9800Gt 1Gb

Žal je to postalo premalo, glavni problem pa predstavlja ram (proc za enkrat še ni kritičen ampak bi pa prav prišel malo hitrejši). Če želim upgrejdat ram, moram nabavit novo plato, saj ta ne podpira več kot 4gb. Potreboval bi nekje 12gb rama ali še kaj več.
Sedaj sem malo razmišljal, da če že menjujem plato, menjal tudi procesor in prešel na ddr3 rame, tako da dolgoročno ostane še možnosti za nadgradnje. Trenutno plato, proc in ram bi uporabil v drugi kišti, ki je itak nujno potrebna upgrejda. Zdaj pa me zanima, koliko je smiselna nadgradnja na to:

i7 920 @ 2.66 Klik
Asus P6T SE Klik
Mushkin PC3-12800 12Gb (2x6Gb) @ 1600Mhz Klik

Zanima me predvsem ali se bo veliko poznalo glede na zgornji sistem, če bi ga upgrejdal na 12Gb ddr2 rama?! Koliko sem bral in gledal teste so ti nehalemi pri isti frekvenci 40% hitrejši od svojih predhodnikov?! Če imate kakšne druge predloge za komponente v tem cenovnem rangu bom jih zelo vesel =)

Hvala za vse info!
--=- [ Dex ] -=--

SomeIdiot ::

rjs kupi pol ze eno 64GB rama sm bos rabu tud novo plato
pa procs drug
Don't steal... Government hates competition!

stuff ::

Sarkazem!!

bluefish ::

in s čim se ukvarjaš, da potrebuješ tolikšno količino RAMa?

coma2black ::

obdelava enih 3d scen...problem pa nastaja v tem, da sprotno delo zaradi potrebe po hitri dostopnosti v glavnem shranjuje v ram
--=- [ Dex ] -=--

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

vzameš i7 920, plato p6t, ram pa vzem al 3x2gb 1333-1600 oz 3x4gb 1333-1600mhz kit zaradi tripple chanel vezave.

Dr_M ::

Upam, da ima tvoj fotr naftni vrelec.

Klik
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TehDucky ::

Človk je mislu vzet 6x2gb ne pa 3x4gb. Pač Modri ni vedel točne cene 4gb DDR3 ramov... Drugače pa priporočam OCZ DDR3 3x2gb CL7 1600MHz, mau nad 100€ v nakupi.net. Aja pa SOLO ti nekako ne priporočamo. Nakup še gre, samo pri garanciji se pa ustavi.

__Devil__ ::

omg..

coma2black ::

4Gb moduli so tak čist predragi dragi, zato itak ne pridejo v poštev...uff, sem se res malo zatipkal in napisal 2x6Gb namesto 6x2Gb (ampak tak čist btw, a vam še vedno fotri kupujejo pc-je? /sarcasm off).

@Modri96
Kakšna pa je kaj prednost p6t pred p6t SE?


@Duck_3
Rame sem zbral te mushkine čist po občutku, nikjer nisem našel neke dobre primerjave. Se pa spomnim, da sem nekaj bral glede voltaže ramov in nehalemov, ne spomnim se točno kaj in sem zaradi tega raje izbal te z 1.5V, ker ocz imajo 1.65. Ampak če je to vseeno, pol tak super, ista cena in nižja latenca


Obema hvala za info, vidim da je slo-tech vedno hujši, od 7 postov samo 2 konstruktivna :))

btw.: v diskusijo o SOLO se ne bom spuščal, ker nima konca in ne kraja ;)
--=- [ Dex ] -=--

Dr_M ::

Kakrsno uprasanje, tak odgovor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ModriN96 ::

SE verzija je mal bol oskublena pa nj bi mela mal slabše konde...

uglavnem nč ne fališ tut če uzameš se plato. usb-jov mata obe 12, obe isti čipset...

__Devil__ ::

kaj pa P6t Deluxe ?

SasoS ::

pa ti aplikacija sploh podpira več kot 4GB Rama?

TehDucky ::

Verjetno niti ni toliko od aplikacije, ampak od tega, da uporabnik shranjuje zadevo direktno na ram in posledično veliko hitreje dostopa do podatkov.

Edit: Glede SOLO. Tudi meni se ne gre za v spuščanje na njihov nivo :) Pač samo opozorim, če imaš dobre izkušnje z njimi, zakaj pa ne. Osebno pa se bom vrjetno rajši držal "zanesljivih" trgovin, kot so AGT,FunTech,Mimovrste,Nakupi in še kakšen PC-Plus in Acord-92 z Ivotom(škoda ker gre).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

coma2black ::

@SasoS
V bistv je nekaj takega kot je napisal Duck. V bistvu sama aplikacija podatke(trenutni output) zapisuje v ram, da lahko do njih hitro dostopa. Komaj po končanem celotnem procesu se vseskupaj shrani na disk. Glede na to, da lahko to traja tudi več ur obdelave preden prideš do končnega izdelka, se vmes nabere kar nekaj podatkov (+ tega da kar nekaj rama porabi že za samo delovanje + še sistem)
Drugače pa ja, zna naslavljati več kot 4Gb rama za delovanje. :) pa vsa 4 jedra, koliko jih imam na voljo zna prav enkomerno izkoriščati. Zato se v bistvu tudi začel razmišljat o nadgradnji proca, ker nenehno videvam 100% na vseh jedrih in zadeve trajajo zeloo dolgo ;((

@ModriN96
ok, sej v bistvu pa je razlika v ceni zelo mala

@Devil
Deluxe je skoraj 60€ dražja
--=- [ Dex ] -=--

__Devil__ ::

in je zato boljša če je 60€ dražja ?

coma2black ::

sorry, sva se narobe razumela, mislil sem da me sprašuješ zakaj ne kupim deluxe :D
--=- [ Dex ] -=--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ripjaws (3x 2x2gb)?

Oddelek: Kaj kupiti
172336 (2089) psyke
»

Osebni racunalnik (obdelava video posnetkov. Do 1500€)

Oddelek: Kaj kupiti
323125 (1704) AtaStrumf
»

Računalnik do 2000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
333742 (2855) Isotropic
»

Nakup novega računalnika i7 920 ali Intel Core 2 Quad q9550 ali phenom II x4 940 Blac (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546842 (3821) bluefish
»

Nov Računalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
461936 (1000) TOP

Več podobnih tem