» »

mail send php scripta

mail send php scripta

xsenon ::

pozdravljeni,

na spletnis trani želim omogočiti, da si uporabnik lahko spremeni geslo. Skripta za spreminajnje gesla mi deluje, vendar pa želim ob uspešni spremembi gesla poslati še email uporabniku na najegov email naslov, ki ga vpiše v obrazec pri zahtevku za novo gedlo. Vse kar potrebujem je skripta, ki mi bo poslal email sporočilo. Tudi to skripto sem napisal s pomočjo tutorialov, vendar pa mi ni povem jasno kako mu podam smtp strežniški naslov username in pa geslo. NA kratko: želim skripto ža pošiljanje emailov ki bo preverjala smtp naslov strežnika in avtentikacijo in s pomočjo le teh poslal emial. Ali je potrebna drugačna konfiguracija appaheja?

Hvala za odgvore.

LP

preem ::

zakaj avtentikacijo na smtpju?

a maš na linuxu strežnik? to najboljš da naložiš postfix, ga nastaviš kot relay na od providerja smtp in uporabljaš send() funckijo v phpju. izi as pie.

DC- ::

Nevem če ti to kaj pomaga ampak Swiftmailer je izredno dober php mail class.

misek ::

Ali pa uporabi PHPMailer. Napišeš par vrstic, vse ostalo naredi on. Podpira tudi SMTP avtentikacijo.

xsenon ::

ojla,

ja težava je v tem da trenutno zadevo uporabljam na localhostu kjer imam postavljenega appachija ter vse potrebno da mi vsa zadeva deluje in bi žele zadevo stestirati predno gre karkoli na produkcijski server. Ker na svojem računalniku nimam postavljenega nobenega mail serverja se mi zdi najbolj primerna zadeva avtentikacija smtp-ja. Če ima kdo kakšno boljšo zadevo, mu bom zelo hvaležen. Tudi v produkiji bo zadeva tekla na windows server 2003.

LP

misek ::

O kakšni avtentikaciji sploh govoriš, saj ne razumem kaj hočeš povedati? Č hočeš poslati mail pač uporabi SMTP strežnik od svojega providerja. Za email pa vpiši enega svojega, da vidiš, ali ti konceptualno zadeva špila.

xsenon ::

želim poslati mail in rabim skripto v kateri bom poleg vseh zahtevanih podatkov (email nalslov, subject, naslov sporočila....) vpisal še strežniške podatke(smtp, username, password) s pomčjo katerih bo skripta poslala email. To je vse kar rabim. Za smtp strežnik bi recimo uporabu gmail smtp ali od kakšnega drugega ponudnika.

LP

misek ::

Pa točno to ti ponuja PHPMailer, pa še kakšen drugi class.
Primer
:
require("class.phpmailer.php");

$mail = new phpmailer();

$mail->From     = "list@example.com";
$mail->FromName = "List manager";
$mail->Host     = "smtp1.example.com;smtp2.example.com";
$mail->Mailer   = "smtp";

$body  = "Hello <font size=\"4\">" . $row["full_name"];

// Plain text body (for mail clients that cannot read HTML)
$text_body  = "Hello " . $row["full_name"] . ", \n\n";

$mail->Body    = $body;
$mail->AltBody = $text_body;
$mail->AddAddress($row["email"], $row["full_name");

if(!$mail->Send())
    echo "There has been a mail error sending to " . $row["email"] . "<br>";

// Clear all addresses and attachments for next loop
$mail->ClearAddresses();
$mail->ClearAttachments();

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

xsenon ::

ojla,

ravnokar se ukvarjeam s temle phpmailer-jem vendar mi povroča težave kako zadeva nastavit da bo pravilno delovala. Ker kot je vidno v prvi vrstici je potreben še en dodaten razred class.phpmailer.php.

LP

misek ::

Prenesi si pravo različico PHPmailer-ja (PHP 4 ali 5), nato pa iz arhiva potrebuješ datoteki (class-a) class.phpmailer.php in class.smtp.php. In je to to.

xsenon ::

zadeva deluje.

tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletno gostovanje in problem z maili

Oddelek: Pomoč in nasveti
101214 (868) Ales
»

[PHP] Nedelujoči mail()

Oddelek: Programiranje
51394 (1264) Miko55
»

Funkcija mail() v PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
173066 (2690) 4kik4
»

Problem z PHPMailer-jem

Oddelek: Programiranje
7937 (858) matijaz74
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798618 (7588) shorvat

Več podobnih tem