» »

EyesWeb pomoč ~ prepoznavanje osebe preko kamere

EyesWeb pomoč ~ prepoznavanje osebe preko kamere

GaS ::

Zdravo!

Imam en projekt, ki ga bi bilo verjetno najlazje realizirati v EyesWeb-u.

Torej algoritem bi zgledal nekako takole:

IF a person is in front of the camera:
IF the person is moving a lot or is very loud:
Play Movie-1
ELSE:
Play Movie-2
ELSE:
Play Movie-3


Ker sem nov v temu okolju, me zanima kako bi sploh prvi pogoj najprej preveril. Slika bi pa letela iz WebCam-a. Torej ugotoviti da se je pred kamero pojavila oseba.

Če ima kdo kakšne namige oz. rešitve, ali pa napotke na kakšno pametno stran/forum/irc, bom zelo hvaležen.

bojanm ::

hmm... zelo trivialno je detektirati da se je nekaj pojavilo pred kamero, da je to oseba dosti tezje...
ce ti slednje ni vazno, potem samo primerjaj trenutno sliko z neko staticno (staticno lahko naredis vsake toliko casa na novo).
ko zaznas da se je slika spremenila jo vzames kot novo referenco in gledas iz slike v sliko kolijo je sprememb ter ustrezno
reagiras... upostevas se zvok in stvar je resena... ce pa hoces zaznati ali je pred kamero pes,kanarcek ali mama pa ti za 1x
zal ne znam pomagat:D

GaS ::

Uspel sem detektirati object moving. Zadevo bom poenostavil do te mere, da bo pač ta premikajoča stvar morala biti oseba. V končni fazi se ne bo itak nič drugega pojavljalo pred kamero. Zdej imam en drug problem, ki zgleda povsem enostaven; namreč kako bi zaznal glasnost zvoka? Ker na podlagi te glasnosti, bi se naprej odvijal potek. Torej potrebujem analizo jakosti zvoka, in ne grafično, ki mi ne pomaga dosti. Razen če lahko preko grafične analize določim meje kdaj kaj sprožit.

Kaksna ideja, bojan?:)

bojanm ::

u bistvu je zadeva cist ista... racunas povprecno jakost zvoka na zeljeno casovno periodo, potem pa reces do te vrednosti (treshold) je sum, nad njim pa ustrezno reagiras... cist ba
nalna resitev, ziher je se kaka boljsa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sebastian Linus - upokojitev?!?

Oddelek: Loža
212273 (910) borisk
»

Katero 360° IP kamero za videonadzor

Oddelek: Kaj kupiti
101920 (1792) Nikonja
»

Video nadzor stanovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
164374 (4031) matej888
»

še o filmskih klišejih

Oddelek: Loža
311959 (1474) OmegaBlue
»

Kateri program za izdelavo menijev autorun CD-jev?

Oddelek: Programska oprema
91164 (997) BaRtMaN

Več podobnih tem