» »

Klima brez zunanje enote

Klima brez zunanje enote

Temo vidijo: vsi

antireal ::

Pozna kdo klimo ki bi jo namestil na steno, priključil na napajanje in bi zadeva že ohlajala prostor brez kakršnekoli zunanje enote (ne prenosne)?

alexa-lol ::

prenosna klima?

tx-z ::

Taka klima ne obstaja.
tx-z

kurjač ::

Da bi jo namestil na steno ne vem. Običajno so take na koleščkih in potrebujejo za odvod vročega zraka cev, ki jo zatakneš skozi priprto okno ali zračnik.
Če te motijo stroški montaže in priklop zunanje enote ti povem, da obstaja tak komplet ki se priključi z hitrimi spojkami. Po domače povedano ne rabiš iskat majstra za priklop notranje in zunanje enote.

kurjač ::

Še nekaj sem se spomnil
v bistvu obstaja taka klima. Namenjena je hlajenju elektro omar. Če jo namestiš tako, da lahko odvajaš vroč zrak na hrbtni strani si zmagal. Predvidevam, da brez razbijanja zida ne bom šlo. Še vedno pa potrebuješ posodo za odtok kondensa. Je pa še ena slaba lasnost in to je hrup, ki pa ni večji od prenosne enote na koleščkih.

tx-z ::

Aja, js sm moj prejšn odgovor mislu kot tko: da more pač klima nekam odvajat toploto. In glede na to da nisi rabu prenosne sm predvidevu da si mislu tako k bi sam hladila pa nč segrevela na drugi strani :D
tx-z

vofra ::

Pozna kdo Unico klime brez zunanje enote?

http://www.zoral.si/unico_klime/index.h...

Če ni za ogrevanje, tudi težava s kondensom odpade.


kurjač je izjavil:

Še nekaj sem se spomnil
v bistvu obstaja taka klima. Namenjena je hlajenju elektro omar. Če jo namestiš tako, da lahko odvajaš vroč zrak na hrbtni strani si zmagal. Predvidevam, da brez razbijanja zida ne bom šlo. Še vedno pa potrebuješ posodo za odtok kondensa. Je pa še ena slaba lasnost in to je hrup, ki pa ni večji od prenosne enote na koleščkih.

Spajky ::

Ne vem zakaj se mi zdi, da je ta "Unico" nateg :8)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tomas 33 ::

Toplotna črpalka, kjer se toplota odvaja v rezervoar z vodo (bojler) :D

telexdell ::

vofra je izjavil:

Pozna kdo Unico klime brez zunanje enote?

http://www.zoral.si/unico_klime/index.h...

Če ni za ogrevanje, tudi težava s kondensom odpade.

Ne vem no a mi ni popolnoma logično. Kondenz nastane ker se zaradi ohlajanja izloči vlaga iz zraka. Zakaj pa bi kondenz nastal ko se zrak segreva?
Sam sicer nimam klime (ker je zaradi lege in ustrezne izolacije hiše ne potrebujem) a na radiatorjih pozimi medtem, ko so topli se mi ne izloča nobena vlaga.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

andromedar ::

Pri tej Unico, sicer ni zunanjega dela, ker se ta nahaja v istem ohišju kot notranji - v stanovanju. Se sprašujem kako glasna je ta zadeva. Stene je pa treba vseeno vrtat, ker je treba nekam toploto odvajat...
Eh?

laguna ::

Včeraj dobili katalog od GA in tam je klima brez zunanje enote.

Vendar pa je potrebno izvrtat dve luknji v steno (eno za vhod eno za izhod zraka).

Tu je še povezava na katalog:
http://www.gospodinjski-aparati.si/medi...


stran 5 (spodaj).
LP

PS: vidim, da se že razpravlja o tej klimi a vseeno.
lagunaaaa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna ()

vofra ::

> Vendar pa je potrebno izvrtat dve luknji v steno (eno za vhod eno za izhod zraka).

To sigurno, brez tega ne dela, vendar je v bloku problem zunanja enota,
tisti dve luknji nista moteči. Zato se npr. pogosto uporablja v Benetkah,
kjer ni dovoljeno posegati na fasade.
Okrog kondensa - sem prebral dokumentacijo na netu, dejansko potrebujes odtok samo
pri varianti z ogrevanjem, samo za hlajenje pa ne.

http://www.olimpiasplendid.com/prodotti...

Sound level db (A) (min-max) 34-43, odvisno od stopnje 1-3

St235 ::

Predvidevam da potem klima sama preko vročega zraka uprai vodo?

Ker nemogoče je, da pri delovanju klime ne bi prihajalo do kondenza. Namreč zrak se preko kompresorja najprej stisne, ob širjenju pa se ohlaja in posledično nastaja kondenz.

fosil ::

To je potem u bistvu prenosna klima, ki ni prenosna, z vsemi minusi ki pridejo zraven.
Tako je!

vofra ::

fosil je izjavil:

To je potem u bistvu prenosna klima, ki ni prenosna, z vsemi minusi ki pridejo zraven.


Cisto tako ni, ta ima zdruzeno zunanjo in notranjo enoto tako, da je cela skatla znotraj,
ima pa dve cevi 20 cm, eno za dovod hladnega in eno za odvod toplega zraka. Prenosna pa
ima samo eno cev, pa se to je tesko zadihtat. Je pa res, da je bolj glasna, kot split,
ker je tudi kompresor znotraj.

fosil ::

2x20cm se mi zdijo ogromne luknje. Sploh za pozim.
Prenosna res slabš dihta, ampak to zato ker ne delaš trajne luknje ampak na oknu narediš neko improvizirano zadevo za tista dva meseca.
Tako je!

vofra ::

priblizna cena z montazo?

energetik ::

fosil je izjavil:

2x20cm se mi zdijo ogromne luknje. Sploh za pozim.
Prenosna res slabš dihta, ampak to zato ker ne delaš trajne luknje ampak na oknu narediš neko improvizirano zadevo za tista dva meseca.
Niso 2x20 ampak 2x16cm, kar pa je še vedno precej, ker navadna split klima ima mislim da luknjo okoli 1x8cm. Pri tem da je tale precej dražja in glasnejša od split klime.
Prenosna je čisto druga zgodba in je veliko manj učinkovita. Če že izpuh dobro spelješ ven, ti enak pretok zraka vleče od vsepovsod (reže pri oknih, vratih), torej od zunaj vleče vroč zrak. Tale Unico pa ima hlajenje vročih reber izvedeno povsem ločeno od notranjega zraka, kar pomeni da je lahko tako učinkovita kot split klima. Je drago, ampak če nimaš kam dat zunanje enote, ali če ne smeš, je zadeva zanimiva.

fosil ::

energetik je izjavil:

fosil je izjavil:

2x20cm se mi zdijo ogromne luknje. Sploh za pozim.
Prenosna res slabš dihta, ampak to zato ker ne delaš trajne luknje ampak na oknu narediš neko improvizirano zadevo za tista dva meseca.
Niso 2x20 ampak 2x16cm, kar pa je še vedno precej, ker navadna split klima ima mislim da luknjo okoli 1x8cm. Pri tem da je tale precej dražja in glasnejša od split klime.
Prenosna je čisto druga zgodba in je veliko manj učinkovita. Če že izpuh dobro spelješ ven, ti enak pretok zraka vleče od vsepovsod (reže pri oknih, vratih), torej od zunaj vleče vroč zrak. Tale Unico pa ima hlajenje vročih reber izvedeno povsem ločeno od notranjega zraka, kar pomeni da je lahko tako učinkovita kot split klima. Je drago, ampak če nimaš kam dat zunanje enote, ali če ne smeš, je zadeva zanimiva.

Na slikcah od tele klime kaže da ravno tako vleče noter zrak od zunaj. Zato ima tudi dve luknji, skozi eno vleče zrak noter, skozi drugo pa ven.
Tako je!

energetik ::

Ja, ampak tisti zrak, ki vstopa od zunaj gre izključno preko vročih reber in nazaj ven. Nima stika z notranjim zrakom.
Pri prenosni klimi pa zunanji zrak vstopa v sobo nenadzorovano, kjer koli je pač kakšna reža, in se meša z notranjim zrakom ter ga greje. Zato je stvar precej drugačna.

mat xxl ::

Tudi mene zanima taka klima za eno pisarno cca 24 m2 montaža zunanje enote ni možna , z temi luknjami bi pa šlo, ali oni naredijo komplet izvedbo, ker stena je AB , gre pa za pritličje bloka v Lj. Koliko bi bila kpl. cena na ključ, elektriko je pa notri treba potegniti cca 5 m pod visečim tehničnim stropom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830109 (24271) BorutK-73
»

Jajc od klime?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
213934 (3017) balocom
»

Prenosna klima

Oddelek: Kaj kupiti
155456 (5059) 3p
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145445 (31174) kobilica

Več podobnih tem