» »

Jajc od klime?

Jajc od klime?

54j0 ::

Našel sem tole stvarco http://www.mixi.tv/katalog/product.php?....

Zgleda kot jajc in dvomim, da lahko ohladi celo tako majhen prostor, kot je notranjost povprečnega avtomobila. Lahko pa bi bila ravno dovolj dobra, da ohladi PC ohišje med vročimi dnevi. Nikjer nisem zasledil natančnega opisa ali sheme te naprave (na prvi pogled zgleda tako, kot bi zahtevala "ročno" dodajanje ledu).

Jo kdo ima? Ima kdo več informacij o njej? Mnenja?

Za tako nizko ceno sem jo pripravljen kupiti "na blef", bi pa pred tem rad zvedel kaj več (karkoli) o njej, če je možno.

Magic1 ::

A ti veš kako klima deluje?
Magic

oemdzi ::

To sm tud jst sebe zdj vprasal, ker mam skos v glavi, da klima mora toploto oddajat izven prostora ki ga hladi

#000000 ::

THC dej še 20 evrov in pejt na bolho kupit rabljeno prenosno klimo za 50 evrov.

cekr ::

Vse klime, ki imajo v nazivu pridevnik prenosne, niso vredne kaj prida.
Če hočeš pravi učinek, moraš vedno nekam odvajati vroč zrak.
Običajno je to izvedeno s široko cevjo, ki jo spraviš v dimnik, zračnik ali celo kar skozi okno.
Kje je tu potem prenosnost, je pa drugo vprašanje.

Če je le možno, si raje omisli kakšno fiksno/zidno klimo. Lahko je še tako poceni, pa bo vedno boljša kot t.i. prenosne škatle.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

54j0 ::

Vem, kako deluje klima (vsrka zrak iz prostora, nato piha "predelan" zrak nazaj v prostor, "odpadnega" pa izven prostora) in od te nisem nikoli pričakoval takega načina delovanja. V primeru, da stvar ohladi zrak, ki ga izpiha skozi tiste reže, ohladi - bi bila OK. Tudi, če mi dodatno segreva sobo, ni važno, samo da hladi ohišje PC-ja.

Rabljena, prenosna klima za 50€... Sem videl najcenejšo za 80€, Energijski razred D, staro sedem ali osem let. Nekako bi spregledal ogromno porabo elektrike, če ne bi bila tako nepraktična (je relativno velika in še cevi moraš speljati skozi okno/dimnik). Sicer pa nasvetov v smislu "kaj bi bilo boljše" ne rabim, ker bi si kupil ohišje in vodno hlajenje za 250+ €, če bi trenutno zneslo. Zanima me predvsem, če kdo ve kaj o tej, katere link sem nalepil (ali kakršnikoli podobni).

Cekr: hvala za nasvet, ampak jaz bi res hladil samo ohišje PC-ja, po možnosti čim ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Mesar ::

3 take kupi pa jih vzporedno veži,d a odvjajo zrak
Your turn to burn!

oemdzi ::

54j0 ::

oemdzi: hvala za link. Komentarji ljudi, ki so jo uporabljali, so me prepričali (še posebej, ker zadeva očitno vlaži zrak, kar je za PC no-go). Bom mel zgleda kar odprto stranico ohišja in nabiral prah po komponentah :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

korenje3 ::

Magic1 je izjavil:

A ti veš kako klima deluje?


klima je naprava ki uravnava temperaturo v prostoru. obstaja več vrst klim, zato govoriti o delovanju klime ni možno.

Mesar ::

alo koleraba, tudi če obstaja več vrst lahko govorimo od delovanju!
Your turn to burn!

korenje3 ::

Mesar je izjavil:

alo koleraba, tudi če obstaja več vrst lahko govorimo od delovanju!


klima je lahko samo ventilator, ki sesa zrak iz drugega prostora. lahko je tudi peltierjev element, ki uravnava temperaturo v enem prostoru.

Magic1 ::

Ah dej nehi buzerirat. Tudi motorjev je miljon vrst, vendar če govorimo o avtomobilih, ne omenjamo raketne pogone...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

#000000 ::

cekr je izjavil:

Vse klime, ki imajo v nazivu pridevnik prenosne, niso vredne kaj prida.
Če hočeš pravi učinek, moraš vedno nekam odvajati vroč zrak.
Običajno je to izvedeno s široko cevjo, ki jo spraviš v dimnik, zračnik ali celo kar skozi okno.
Kje je tu potem prenosnost, je pa drugo vprašanje.

Če je le možno, si raje omisli kakšno fiksno/zidno klimo. Lahko je še tako poceni, pa bo vedno boljša kot t.i. prenosne škatle.


Ma glej proti tej jebi kot je on omenil je tud pokvarjena prenosna klima mercedes. :))

DragonHeart ::

namesto te igrače si za podoben denar lahko kupiš boljše ohišje in zamenjaš termalno pasto na hladilnikih in bodo temperature opazno nižje.

Ohišje = cca 50-60 eur
pasta = cca 3 eur.


To kar ti gledaš je preč vržen denar.

54j0 ::

Ohišje za 50€ že imam in je jajc, o termalni pasti pa mi ni treba razlagat :)

Par vrstic višje lahko prebereš, da sem si glede igrače že zdavnaj premislil. Pametnjakoviči off, please.

st0jko ::

http://www.mimovrste.com/artikel/364005...

Je taka klima ok? potrebujem za ohladit prostor okoli 15m2.
Rabiš bit inženir da tako zadevo sam zmontiraš? Zunanjo enoto bi kar na podstrešje postavil. Mimo moje sobe pa gre zračnik za wc, kjer bi lahko speljal cevi.
keks?

#000000 ::

Premočna 3kw za 15 m2 je preveč, tam kilovat bi bil že zadost. Tole je mislm da skor vstopni model panasonica zato cena 330. če bi najdu neko no name 1000-2000 watno brez da greje bi jo mogu dobit za 150 evrov če ne clo cenejš.

edit: evo nekaj zate KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

st0jko ::

Super... Ceneje je bolje. Meni se že 350€ ni zdelo pretirano, zdaj za 150 ali celo manj je pa "orgazmično". Kako je glede inštalacije.. Lahko to sam, če imaš levo in desno roko, al je fajn najet drage mojstre?

čak a ni to kar si mi linkal samo notranja enota..?
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

#000000 ::

Jaoo spregledal čist, mal preišč po netu sigurno se kej nade al pa počak na akcijo od kakega bauhausa, jo boš dobu za podoben denar. Glede montaže je tko, da načeloma lahko montiraš sam, ne dajaj pa zunanje enote višje od notranje ali na podstreho oz. zaprt prostor, zunajna enota mora bit nižja od notranje drugač ne bo delal kot treba. Vse razen kar se tiče montaže lahko narediš sam, mintiraš nosilce zvrtaš luknje ipd. cevi, inštalacijo, vakumiranje in polnenje s plinom pa prepusti stručkotom. Če boš rabu sporoč pa ti dam kontakt od kolega ki to dnevno prčka pa še račun dobiš. LP

vinetu ::

Jaz imam zunanjo enoto na podstrehi že pet let in dela brez problema, samo zanko na ceveh moraš narediti in ni problema, imam pa klimo ZIBRO-montiraj sam
http://www.zibro-shop.si/montazne-napra...

balocom ::

Če je zunanja enota višja od notranje enote moraš posebej napeljat cev za odtekanje kondenza (lonček za umivanje zob ali pa lonček od rož ne bo pravilna rešitev zardi dokaj velike količine kondenza).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830477 (24639) BorutK-73
»

Prenosna klima naprava

Oddelek: Loža
204118 (2118) BorutK-73
»

klimatska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
414660 (3433) Pyr0Beast

Več podobnih tem