» »

BSA izdala letno poročilo

1 2
3
»

opeter ::

Mene bolj zanima keš-money vidik: kako dobičkonosno je biti odprtokodna firma? Kako dobičkonosno je biti slovenski RedHat? Če ljudje pošiljajo bug reporte in popravke kode različnih kvalitet - to ne prispeva k "bottom line" firme.


hmm... jaz pa sem mislil, da večina visokih profilov zaposlenih v SLO-ju, pa tudi v Evropi živi iz svetovanja in prodajo "svetovalnih" storitev (isto velja za IT)?

S prodajo računalnikov se vse bolj težko služi. Služi se s servisom in podporo, ali? Ali ni isto pri programski opremi oz. se premika v to smer? Morda se motim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Nekateri odprtokodni software tudi konkretno razvijamo. Dobiček pa seveda je, celo živeti se da, če se zadeve pravilno lotiš.
sudo poweroff

Daedalus ::

Mene bolj zanima keš-money vidik: kako dobičkonosno je biti odprtokodna firma? Kako dobičkonosno je biti slovenski RedHat? Če ljudje pošiljajo bug reporte in popravke kode različnih kvalitet - to ne prispeva k "bottom line" firme.


Še vedno je del biznisa. Drugače je pa v večini primerov z OSS v slo firmah tako, da se uporablja, se pa tudi večinoma inhouse vzdržuje, nadgrajuje in flika. Vsaj kjer sem jaz delal, je blo tak. Ene par firm sicer trži OSS, sam dvomim, da se grejo kak resen razvoj, so (kot je to v navadi pri nas) večinoma reselerji. Vsaj tisti bolj tradicionalni biznisi ala ponudniki operacijskih sistemov, nekih celovitih rešitev in podobno. Marsikje se veselo uporablja OSS, je pa to bolj "parazitiranje" - vzameš, ker je free, ne ker bi mel namen kaj resnega pripevat k razvoju.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mipe ::

Google je frej, pa vendar svinjsko bogat. Pa si izračunaj.

MTm2H37rqt7B ::

Ja, v vsak produkt oglase, pa zastonj talat... vsi bomo bogati.

Bistri007 ::

Mipe> Google je frej

Google je v prvi vrsti search engine. Pa kaj je njihov iskalni algoritem open source??? :|

To čuvajo zaklenjeno, za devetimi gorami in devetimi vodami. Še svojih strežnikov nočejo, da jih kdo slika.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Olimzy ::

Pr ene par firmah k sm delal predračun za pohištvo, so nam delali izrise na DEMO programih "komercijalna uporaba prepovedana". Da ne morš verjet :)))...

Mipe ::

Bistri007: Veliko stvari pri Googlu je frej. Sicer imajo plačilne programe (SketchUp Pro), vendar ponujajo tudi brezplačne alternative. Kot vidiš, so še vedno uspešni; celo svoj R&D imajo, pa za vesolje se zanimajo...

Bistri007 ::

Google hoče ponujati storitve preko spleta, na katerih bodo ljudje preživeli veliko časa (Gmail, Apps, Maps, Earth). Windows programi z oglasi - adware nekako ne zgleda - adware programje preko spleta pa je čisto OK.

Ja, Google ti "šenkuje" adware, od katerega ima posledično dobiček. Dobrotnik!

Da bi ti šenkal pa svoj iskalni algoritem, to pa ne...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

nekikr ::

In zakaj bi ti šenkal svoj iskalni algoritem?

fiction ::

A ni precej dobro znano kako PageRank deluje?
To je Googlov algoritem. Kako konretno je to implementirano in natweakano pa nima prevec veliko veze za tebe, razen ce hoces goljufati pri uvrstitvi strani ali delati konkurenco Googlu. Najbrz zaradi tega ne razkrijejo prevec.

Sicer pa to ni spletni adware. Pri teh zadevah gre za (zastonj) _storitev_, ne pa za programsko opremo. Ti na spletni strani lahko uporabljas GPL software skupaj z neko tvojo resitvijo pa ti ni treba dati na voljo tvoje kode. Nikjer namrec ne distribuiras tvojega programa, temvec ljudem le ponujas storitve. To lahko pocnes za placilo (ali pa ker so ljudje bolj
skrti) preko oglasov (na katere so uporabniki itak ze navajeni z brskanja po spletu). Tudi s tem lahko dobis denar.
Pri open source programski opremi je mozna tudi "podpora uporabnikom", kar je tudi neke vrste storitev.

Splosno namenska programska oprema je imho nekako tako kot hardware vedno bolj na stranskem tiru, ljudje placajo za neko konkretno storitev, ki jim pomaga resiti tocno dolocen problem. Pri tem jih ne briga ali bo to teklo na x86 procesorjih ali pa na Windows OS.

jype ::

Bistri007> kako dobičkonosno je biti odprtokodna firma?

Precej. V povprečju trenutno bolj kot biti "zaprtokodna" firma.

Bistri007> Kako dobičkonosno je biti slovenski RedHat?

Nimamo ga, če bi pa bil, mu bi država itak pobrala približno 70% vsega kar zasluži v obliki različnih dajatev. Pri nas se izrazito ne splača zaposlovati vrhunskega kadra, ker je neto osebnega dohodka, ki ustreza profilu, ki ga potrebuješ za tako delo, manjši od 40% skupnega stroška.

nekikr ::

Ampak država pobere približno 70% vsega kar zasluži katerakoli firma v sloveniji (no, kmetje in še kakšna manjšina so seveda imuni na vse tegobe tega človeštva), zakaj bi bila odprta koda kakšna izjema tu?

Mipe ::

70%? Od kje ta cifra?

Pa ne mi o socialnem prispevku itd., to se trga od plač, ne zaslužka firme. Razni stroški pa itak ne spadajo pod profite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

opeter ::

70%? Od kje ta cifra?

Pa ne mi o socialnem prispevku itd., to se trga od plač, ne zaslužka firme. Razni stroški pa itak ne spadajo pod profite.


Od plač se trga?

Hmm... imaš recimo 1000 € neto plače, od tega gre okoli 200 pa nekaj desetakov € za socialno/zdravstveno zavarovanje ter pokojnino, vse ostalo pa je kaj? Bruto-bruto je okoli 2000 €. Firmi ti, kot zaposlen, staneš skoraj 2x toliko, kolikor zaslužiš (odvisno od plače, ampak povprečje je nekje tu, tu).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mipe ::

To je strošek. Toliko plačajo za tvoje delo, se pa ne sekirajo, ker iz tega dela dobijo dobiček.

Če hočeš, pa ti lahko vse dajo na roko, pa boš moral sam odtrgat za davkarijo, zavarovanje itd., da delodajalcu ni treba. Bomo videli, kako to rata delavcem.

Podjetja pa imajo itak lasten davek na dobiček.

Bistri007 ::

Ukiniti je treba oderuško "socialno državo"!
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

nekikr ::

Bistri, pod tvoj komentar se pa tudi jaz podpišem. Socialna država ne pelje nikamor, sploh pa ne taka kot je naša.

Ziga Dolhar ::

The two of you,

Fork out.
https://dolhar.si/

Mipe ::

Ja, moramo biti bolj podobni ZDA! Aja, čakajte no mal...

jype ::

opeter> imaš recimo 1000 € neto plače

Pod 3000 neto ne bo noben delal takih reči.

nekikr ::

Mipe: glede na tvoj post predvidevam da si obiskal večji del ZDA in tam prebil kar nekaj let da si spoznal razmere do potankosti in lahko objektivno oceniš delovanje ZDA......ali si samo kot povprečni slovencelj trikrat pogledal 24 kur in skupaj z ostalimi začel širiti preverjeno dejstvo (ker je bilo na 24 kur trikrat) da so ZDA slabe, najslabše in nasploh grozno grozne?

Mipe ::

Ma jebeš 24 ur, je prepoln idiotov - tako med novinarji in komentatorji. Dovolj prijateljev imam med Američani, da poznam stanje. Tam je zdravstvo kot kak supermarket - greš, kupiš storitev in adijo domov. Če nimaš denarja oziroma ti vsilijo storitev, ker si bil itak nepriseben, ti mimogrete zarubijo hišo, avto in psa.

Študentje morajo plačevati študij, ko en zboli in mora plačevati za zdravljenje, lahko pozabi na kariero. Če ni slučajno bogataški sinek.

nekikr ::

Res je, v Sloveniji je stanje drugačno. Ko rabim neko zdravstveno uslugo grem, počakam nekaj let in voila, že sem na vrsti (če sem takrat še živ seveda). Seveda je potrebno vzeti v kontekst še javne uslužbence (zdravnike), ki so zaradi načina dela, ki velja v javnih zavodih, malomarni, počasni, neprofesionalni. Vem, da so tudi svetle izjeme, a jih je malo, premalo.

Sam sem raje zato, da plačam zdravstveno zavarovanje zasebni ambulanti, ki bo potem skrbela zame, kot pa državi, ker so javni zavodi pod vsako kritiko.

Ko sem študiral na švedskem recimo, sem si zvil gleženj in šel v ambulanto. Plačal sem neko malenkost, zame pa so poskrbeli kot za boga. Pa si v Sloveniji zvij gleženj, če si upaš :)

darkolord ::

Kolko pa plačaš, če je potreben večji poseg?

nekikr ::

Mesečno toliko (v razmerju s plačo) kot plačaš v Sloveniji, s tem da bodo tam zate poskrbeli kot je treba.

BlueRunner ::

1) Švedska != ZDA.
2) Teorija iger: Če nimaš reguliran sistem zdravstvenega zavarovanja, potem bodo na koncu vsi samoplačniki. Če imaš reguliranega, si podložen neučinkovitosti.

opeter ::

Samo če bo v celoti samoplačniški sistem, bo večina folka pocrkavala, kar pa naši politični veljaki seveda nočejo tvegati, če je že problem z nataliteto.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Največja poravnava zaradi nelegalne programske opreme v Sloveniji vredna 30.000 evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
10236942 (31547) 5er-->
»

BSA še vedno domišljijsko vrednoti piratstvo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
359858 (8081) Gregor P
»

Najnovejša spletna kampanja BSA v Sloveniji

Oddelek: Omrežja in internet
72571 (2571) whatever
»

BSA obvešča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9812167 (8783) Tody
»

Brez Soldov do Aplikacije?

Oddelek: Novice / Zasebnost
223374 (3374) gabl136

Več podobnih tem