» »

Zaklenite prenosnik s pomočjo mobilnega telefona

Zaklenite prenosnik s pomočjo mobilnega telefona

engadget - Phoenix, razvijalec mnogih varnostnih programčkov in en glavnih razvijalcev BIOSev (poleg Awarda), je najavil nov način zaklepanja računalnikov. Vse, kar potrebujete, je mobilni telefon z vklopljeno Bluetooth povezavo (ter seveda Bluetooth vmesnik v računalniku) in nameščen njihov program, Phoenix Freeze. Program s pomočjo Bluetooth povezave nato preverja, če je mobilni telefon (dovolj) blizu, če pa se iz kateregakoli razloga oddalji, računalnik zaklene (pokaže se log-on screen) oz. vklopi bolj zeleni način pripravljenosti (z namenom varčevanja baterije). Ko se uporabnik spet vrne oz. dovolj približa, se računalnik avtomatsko odklene oz. ponovno zažene, brez uporabnikove intervencije. Nastaviti je moč tudi (okvirno) razdaljo, pri kateri se zgodi odklep in zaklep, slednje pa program dobi iz moči signala.
Programček je trenutno na voljo le za Windows Vista in XP, nič pa vam ne prepečuje, da ne bi z enim mobilnikom hkrati zaklepali večih prenosnikov.

OS X ima baje podobno zmogljivost že nekaj let...

34 komentarjev

toxic-hero ::

tudi na linuxu ni to nič novega.

swar ::

A ni povezava z bluetoothom zelo ne varna glede hekerejev?

Cowboy6 ::

Pravkar sem preizkusil. Deluje :)
toxic-hero, kako pa se zadeva za linux imenuje?
Tukaj naj bi bil moj podpis.

JerryP ::

Tudi na windowsih je bilo to že nekaj časa na voljo preko salling clickerja. Zlo zanimiv program za kontrolo pcja preko bluetooth ali wlan podprtega telefona.

AgiZ ::

Kako pa je to urejeno po varnostni plati?
Zanjimivo, ampak potencialno nevarno. Ali pac?

Matevžk ::

@Cowboy6: blueproximity, če hočeš samo klikati. :) Sem enkrat tudi že srečal čisto preprosto bash skripto, ki je opravljala to funkcijo, samo malo ročnega nastavljanja je bilo potrebnega ...
lp, Matevžk

WamPIRe- ::

Meni na 64 bitni Visti se ne inštalira...

EDIT: Tisto za linux tudi mene zanima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

utement ::

BlueProximity

http://sourceforge.net/projects/bluepro...


Dobro preiskušeno, edino me žalosti da pa ni nič uporabnega za Mac-a.


Uroš

kriko1 ::

Bah, v kde sem to že pred leti imel.

wired ::

Freeze has a built-in Phoenix Bluetooth stack that offers an advanced configurable setting where you can adjust the Bluetooth signal strength to determine the detection zone. If the system is using another Bluetooth stack, you will still be required to select the Phoenix Bluetooth stack during install.

No, pa imamo hakeljc. Ker se namesti Phoenix Bluetooth stack, izgubimo Nokia PC Suite podporo preko bluetooth-a. Preizkušeno. Škoda:(

Tero ::

Meni pa sploh noče delat to :\
Grem stran z telefonom in se ni zaklenil. Drugač pa piše vse lepo da je povezano in vse.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

residual ::

jaz sem testiral pred meseci bluetooth passport 2.o (trial) in je deloval super.

Drugače pa je bolje kot GSM uporabiti BT slušalko, saj na GSM vklopljen BT hitro prazni baterijo. Je manjša, lažja, dlje zdrži saj imajo stand-by po nekaj 200 ur, itd.. imaš jo kar v žepu, nemorejo ti hackat po telefonu, itd...

patron ::

No, pa imamo hakeljc. Ker se namesti Phoenix Bluetooth stack, izgubimo Nokia PC Suite podporo preko bluetooth-a. Preizkušeno. Škoda:(


Potrjujem ugotovitev! Res škoda, da ne deluje skupa z nokia pc suite. Drugače mi pa deluje zadeva. Tistim k ne dela probejte mal zmanšat oddaljenost ker meni se najprej ni zaklenil pa tut če sm šu na čist drugi konec stanovanja...

buneech ::

Obstaja nek program, kateri ti poleg trenutnega stacka naloži še windowsov, mislim, da je additional bluetooth drivers. Poskusite to za PC Suite.

MrStein ::

Glede varnosti: vsaj blueproximity zahteva, da se naprave uparijo, tako, da ne more glih en samo kopirat MAC naslov, pa je že not.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Good Guy ::

pol bo pa spet jambranje da baterije ne držijo dolgo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

christooss ::

Bojda za MacOS tud obstaja neki podobnega že nekaj časa:

http://reduxcomputing.com/proximity.php
http://github.com/jcs/blueping/tree/mas...
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

ABX ::

Kaj se zgodi v primeru da se sprazni baterija telefona, ga zgubiš ali ti ga ukradejo?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BaRtMaN ::

Vtipkaš geslo?

ABX ::

Ne vem, sprašujem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

fiore ::

oz. vklopi bolj zeleni način pripravljenosti (z namenom varčevanja baterije)

ja in telefon bo pa tačas na račun tega deloval v rdečem načinu :-)

podobno funkcijo imajo tudi nekateri modeli televizorjev, le da brez telefona seveda. ko odideš iz prostora zatemnijo oz. ugasnejo ekran, ko se vrneš se vžge nazaj.

BaRtMaN ::

BlueProximity pač samo izvede komando, ki zaklene zaslon. Ravnokar sem sprobal in se seveda lahko prijaviš tudi z geslom.

Tale zadeva se mi za dom ne zdi najbolj uporabna, ker ponavadi (vsaj jaz) ne nosimo telefona s sabo. Je pa uporabna na delovnem mestu za preprečevanje potegavščin. :)

ABX ::

BlueProximity pač samo izvede komando, ki zaklene zaslon. Ravnokar sem sprobal in se seveda lahko prijaviš tudi z geslom.

Tale zadeva se mi za dom ne zdi najbolj uporabna, ker ponavadi (vsaj jaz) ne nosimo telefona s sabo. Je pa uporabna na delovnem mestu za preprečevanje potegavščin. :)


Potegavščine so najlepši del dneva. :)

Sicer pa imamo screen saver + password on reasume na timer zaradi varnosti.

Offtopic:
ga ni čez screen shot as background in pobrisat vse ikone iz namizja. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

techfreak :) ::

So pa hitri ... takšno aplikacijo sem si spisal že kakšno leto nazaj. Ampak mi ni bilo preveč koristno.

MrStein ::

ABX, še boljše je zbrisat le eno od ikon, in potem user tuhta, zakaj ne deluje, če pa so vse druge OK. :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ABX ::

Dobra ideja :)

Ali pa dat bližnjico do vseh exe datoteke na disku v startup folder.

30 min kasneje Win se še vedno ni naložil. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Damjan Jagar ::

Tudi Float Mobile Agent je to omogočal že pred leti.
http://jagar.si

3furious ::


Offtopic:
ga ni čez screen shot as background in pobrisat vse ikone iz namizja. :)


Tole lahko nadgradiš še z rotacijo zaslona in screenshota za 180°. Izgleda prav obrnjeno, samo miška ge vedno v napačno smer:D Da bo zmeda popolna, pa še miško nastaviš za levičarje.
In the age of information, ignorance is a choice.

frudi ::

Bi rekel, da kdor v službi ne zaklene računalnika, ko odide stran od njega, si dejansko zasluži tovrstne potegavščine. Se bo vsaj navadil zaklepanja, preden mu kdo na komp podtakne kaj zlobnejšega ali skopira kaj zaupnega.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ABX ::

tako

Rajši malo smeha kot pa jokat potem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::


Offtopic:
ga ni čez screen shot as background in pobrisat vse ikone iz namizja. :)


Tole lahko nadgradiš še z rotacijo zaslona in screenshota za 180°. Izgleda prav obrnjeno, samo miška ge vedno v napačno smer:D Da bo zmeda popolna, pa še miško nastaviš za levičarje.


Pa še monitor obrneš. :)

Kaj pa remote execute Winamp z balkan muziko?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

PrimozR ::

Za winamp lahko naložiš 'nekineki'GT3 (mislim da browseAMPGT3) in ga kontroliraš prek mreže ;)

N-E-O ::

A komu to deluje na omnii?
Pri parjenju telefona in pc-ja mi po zahtevi za vnos pin na telefonu potem loada nakar obkljukam opcijo enable freeze in omnia mi javi obvestilo, da se ne more povezati s pc-jem (connection failed or passcode in incorrect).
Follow the white rabbit.

Opkow ::

Jaz sem si spisal eno bat datoteko, in jo dal v startup meni, datoteko poimenoval na nekaj, kar ima veze z Adobovim paketom ter dal ustrezno ikonco.

Kar je delalo, je bilo, da se mu je zaklenil racunalnik, takoj ko se je logiral. Tako da je v bistvu vedno moral dvakrat pisat geslo.

To je trajalo kaksen mesec, pa ni noben pogruntal, v cem je fora, dokler se niso obrnili name... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrjen standard Bluetooth 4.1

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
1810279 (6982) antonija
»

Razkrite manjkajoče specifikacije Google Glass, pridobljen root

Oddelek: Novice / Android
3412006 (9409) smash
»

Bodo ZDA v osebna vozila namestile motilnike signala? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9320079 (17985) Bistri007
»

Varčnejši Bluetooth

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
102917 (2494) PrimozR
»

Prihaja Google Android (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6112248 (8455) strictom

Več podobnih tem