» »

zalman in nastavitev vrtljajev

zalman in nastavitev vrtljajev

bodom ::

zio.
mam AMD 1800+, gor pa zalmana CPN6000 AlCu in vidm, da se da stelat vrtljaje med 'silent' in 'normal' mode. A ma kdo tak ventilator, pa ce se je ze kej ukvarjal s temi nastavitvami vrtljajev?
pa ce se le da, naj mi mal opise kaj je treba vse narest, da ne bom kej zaj...:D
hvala!
LP

MilkyWay ::

Konkretno za tvoj ventilator ne vem kako pa kaj. Jaz sem kupil navaden ventilator 80×80, zraven sem dobil pa še nek uporček, ki ga priključiš med priključkom na plati in ventilatorjem. Če tega uporčka ne vežeš, bo delu v "normal" načinu, če pa dodaš ta uporček, bo pa deloval v "silent" načinu.

tha_man ::

Zraven si dobil t.i. Fanmate, ne? (mala črna škatlica s še manjšim potenciometrom na vrhu). Ventilator pač priklopiš preko tega, in s potenciometrom našštelaš obrate na tako vrednost da se zadeva ne pregreva. To je to :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MilkyWay ::

Ne, zadevica se ne imenuje fanmate. Fanmate se da kupiti posebej. Jaz sem dobil samo en uporček, ki ga vežeš enako kot fanmate, le da imaš pri tem uporčku samo dve "prestavi" (normal ali silent). S pomočjo fanmatea pa lahko nastavljaš poljubno število vrtljajev.

tha_man ::

Moj odgovor je bil v bistvu namenjen bodom-u ;) Pri seriji 6000 naj bi bil priložen fanmate.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MilkyWay ::

Ups, se opravičujem za neljubo napako:D.

bodom ::

hja...sej sm dobil tisto crno skatljico, gor ma en gumb za premikat oz. obracat...
ko sm prklopu na ventilator, dela zdej samo na silent nacinu...recmo, da je s tem tud zgubu nek vrtljajev:D
sam, ko sm pa premikal tist gumb, od enga konca do druzga..ni ucinka. mislm, sploh ni zmanjsal obratov oz. povecal.
a je mogoce, da je to sam tist uporcek? ne bi blo slabo, da bi kupu se tist 'obratomer':D
drgac pa mam zdej pribl. 45°C...pa se mi ne zdi hudo...edino ce kej renderira pol gre do 50°C.
kaj se vam zdi? ni dost a?
LP

tha_man ::

To je pa čudno da ni učinka, pri meni se pozna za polovico. Glede na to da bolj težko narobe priklopiš bi rekel da je s stvarjo nekaj narobe. No, temperatura je pa čist kul, tako da se ni za sekirat :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

bodom ::

hehe...:D
ja itak, da ni mozno d bi narobe obrnu prikljucek. ma sej se mi je zdelo cudno zakaj ni nc...vrtim vedno bolj prot minimum...pa nc...
no ma, nema veze...glavno da je T 45°C:D

mam pa eno vprasanje...prej sm mel AMD-ja 900 na Elitegroup K7S5A plati...pa je bla temperatura gor tud do 48°C. Pa ist ventilator mam..edino zdej plata Epox 8KHA+ in AMD Athlon 1800+. drugo je pa vse isto...:D
LP

tha_man ::

Aja, Epox :) Nekje sem bral da te plate v bistvu kažejo malo nižjo temperaturo kot je v resnici (sm to je rahlo nepreverjen podatek :\ ). No, pa saj vidiš, če se nič ne pregreva je ok, dost razlike pa tud ni med tem kar kaže in resnično resničnostjo :D

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

bodom ::

hehe, ne se hecat zdej:D
ves d sm se cel mesc odlocal ktero plato nej vzamem...ne mi zdej rect, da je ta krneki:D :D
se dobro, da je temp. taka kot je...kadar bo zacelo ke prot 330, 350 lest (seveda mislm Kelvine:D )...pol se bomo pa zeceli drgac pogovarjat...:D
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utišanje crystal orb-a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211350 (1071) tx-z
»

TIH hladilnik za Athlon1200 - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
222195 (1863) matter
»

Temp. procesorja je 66 stopinj ?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
231461 (1168) Roadkill
»

Zalman?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281334 (858) smilyxx
»

Rabim en dober CPU cooler za XP1800+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161342 (1147) Hux

Več podobnih tem