» »

Korektura osvetlitve in kontrasta video posnetkov!!!

Korektura osvetlitve in kontrasta video posnetkov!!!

minicooper ::

Pozdravljeni,


Zanima me, kdo ima izkušnje s korekturo osvetlitve in kontrasta posnetega video filma s kamkorderjem (Digital 8 ali mini DV) prenešenega na računalnik (AVI format).

Delal z Windows Movie Maker-jem, z njim to seveda ne gre.
Enako je s Pinnacle Videospin-om. Preiskusil sem tudi Pinnacle Studio 9, a te funkcije nisem našel (mogoče je ni, ker imam trial verzijo!).

Rad bi samo malo korigiral, oz. osvetlil posnetek. Predvajan na kamkorderju je še v mejah spremenljivega (malo pretemen).
Če ga predvajaš na računalniku, pa je pretemen (ponekod se vidijo že skoraj samo obrisi).
Enako je po pretvorbi iz AVI v DVD format, predvajan na stacionarnem DVD player-ju.

Verjetno ne obstaja takšen free program, kateri ti to omogoča, ali pač...

Vsak odgovor na temo je dobrodošel.

Hvala!!!

jan01 ::

avidemux

Pyr0Beast ::

Torej, če prav razumem iz kamkorderja dobiš teman posnetek ter ga nato prekordiraš v digitalno obliko kjer je še temnejši ?

Ponavadi se ti parametri nastavljajo pri samem zajemu. Lahko tudi imaš ekran narobe nastavljen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Saj imaš pri movie makerju brightness increase pod efekti. Probaj še VirtualDub.

minicooper ::

Torej, če prav razumem iz kamkorderja dobiš teman posnetek ter ga nato prekordiraš v digitalno obliko kjer je še temnejši ?

Ponavadi se ti parametri nastavljajo pri samem zajemu. Lahko tudi imaš ekran narobe nastavljen.


Mislim, da ni ekran narobe nastavljen, saj potem bi mi tudi druge filme, npr. originalne DVD-je enako predvajalo, pa jih čisto normalno (uporabljam VLC player).

Na kamkorderju so nastavljene vrednosti na normalno in so že posnete v AVI formatu. Je pa res, da se da najbolj korigirat svetlobo pri snemanju (dodatna osvetlitev,...)

minicooper ::

Saj imaš pri movie makerju brightness increase pod efekti. Probaj še VirtualDub.



Hvala za nasvet!
Zanima me, kje si našel to funkcijo, saj je jaz žal nisem, čeprav sem šel celega skozi.
Uporabljam Movie Maker verzija 2.1.4026 (slo verzija) na Win XP SP3.
V meniju orodja: vizualni efekti, oz. vizualni učinki nisem našel tega.
Tudi v meniju pomoč nič ne piše o tem.

Bil bi ti zelo hvaležen za bolj konkreten odgovor.

Virtualdub sem že pred časom preiskusil, a nisem prišel daleč. V kakšnik jezikih pa odstaja ta program. V SLO verjetno ne, a obstaja nemška verzija, saj jo razumem veliko bolje kot angleško.

Hvala!

jan01 ::

Še enkrat: avidemux -med instalacijo lahko izbereš nemški jezik...

montinjak ::

pinnacle 9 ima funkcijo za korekcijo tako svetlobe posnetkov kot tudi kontrasta, hitrosti oz. slow motion itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira pretvornika iz composite video v FW ali po drugi poti v PC

Oddelek: Zvok in slika
81433 (1263) Scotch3M
»

Program za obdelavo...

Oddelek: Programska oprema
193264 (2795) Karen
»

Software za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
112021 (1736) IceIceBaby
»

Osvetlitev slike (video)

Oddelek: Zvok in slika
102016 (1850) Damjan Jagar
»

Editing videa pod Linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
372743 (2248) CaqKa

Več podobnih tem