» »

router asus WL550ge, ARP tabela in WOL

router asus WL550ge, ARP tabela in WOL

mNeRo ::

Živijo
Že nekaj časa poskušam prižgati računalnik kar iz telefona ( WOL aplikacija za android ).
To mi je sicer tudi uspelo, vendar sem opazil, da v kolikor je računalnik zaprt več kot recimo 5min., Wake On LAN ne ddeluje več. Ugotovil sem, da so to simptomi ki se jih rešuje z ARP tabelo ( povezovanje MAC in lokalnega IP naslova ), vendar te tabele pri mojem routerju Asus WL550ge ne najdem.
Zanima ma, ali kdo ta router pozna in mi lahko nekako pri tem pomaga?
Obstaja še kakšna druga možnost kako preveriti oz. dodati to ARP tabelo?

Moje nastavitve:
-IP računalnika imam v DMZ coni, tako da so vsi porti forwardirani na ta IP
-v Win7 x86 sem omogočil prejemanje "magic" paketov
-imam statičen IP na T2-ju
-računalnik ima dodeljen statičen IP

Hvala za pomoč, LP

BlaY0 ::

Če ima tvoj firmware možnost shell dostopa oziroma pisanje custom skript prek web interfejsa potem se to da, drugače pa ne.

mNeRo ::

Kaj pa forwardiranje porta 9 UDP na interni 192.168.1.254? Berem da se na nek način tako forwardira na vse IP-je, ampak mislim da je tu bolj problem, da router izgubi nit - da IP računalnika ki ga želim zbuditi sploh obstaja.
Kaj je pa tale "lease time" pri DHCP nastavitvah?

Res nebi rad kupil novega routerja zaradi manjkajoče WOL funkcije...pa še kar berem tudi novi routerji imajo "wake on LAN" pomanjkljivosti.

Cosmo ::

Dodati moraš statičen vnos v ARP tabelo (poglej v firmware za ARP binding oz. če imaš Tomato, DD-WRT, ..., je ukaz arp -s [ip] [mac]).
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

mNeRo ::

Bom naložil DD-WRT firmare in stestiral. Hvala za predlog!

Cosmo ::

Pa še to - tale programček te zna obvestiti, kdaj je mrežna prejela magic packet. Zelo uporabno za testiranje.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

BlaY0 ::

mNeRo je izjavil:

Kaj pa forwardiranje porta 9 UDP na interni 192.168.1.254? Berem da se na nek način tako forwardira na vse IP-je, ampak mislim da je tu bolj problem, da router izgubi nit - da IP računalnika ki ga želim zbuditi sploh obstaja.
Kaj je pa tale "lease time" pri DHCP nastavitvah?

Res nebi rad kupil novega routerja zaradi manjkajoče WOL funkcije...pa še kar berem tudi novi routerji imajo "wake on LAN" pomanjkljivosti.

Port sam ni bistven, lahko je kateri koli. Pošiljaš pa na .255 (broadcast) in ne na .254! Jaz imam v svojem omrežju en IP, za katerega imam na routerju statičen ARP na FF:FF:FF:FF:FF:FF. To dela potem tudi prek raznih variant VPN-ja prek katerih so broadcast-i ponavadi blokirani. Pakete pošiljam na IP od routerja.

Nekaj v tem stilu:

ip neigh replace 192.168.11.100 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev eth1
iptables -t nat -A PREROUTING -d 192.168.11.1 -p udp --dport 9 -j DNAT --to-destination 192.168.11.100


Pa en knockd imam na portu 9 da mi ravno vsak, ki ima 5 minut cajta ne flooda z broadcasti.

Aja pa dd-wrt furam na TP-LINKu. BTW dd-wrt ima WoL funkcijo prek web interfejsa tudi že po defaultu.

mNeRo ::

eh... Router mi napiše "incorrect file image". Ne Tomato ne DD-WRT mi noče naložit.
Nimam več idej, sem poskusil vse po navodilih pa noče naložit. Ko daš nalagat original pa takoj prime.

BLaY0: Žal tale router ne dovoli dodajat naslova .255!

Še kakšen predlog? Al naj se ustrelim v koleno in grem v trgovino po nekaj novega? :-)

LP

BlaY0 ::

Kje ti to napiše? Pa si prebral kako se naredi initial flah pri Asusih?

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/As...
http://www.techinfodepot.info/index.php...

x.sci ::

Lahko probas se olegov firmware.

mNeRo ::

No končno mi je uspelo. Na koncu je bilo potrebno še pravilni vrstni red resetiranja.

Tudi WOL sem že nastavil.

-Forwardiral sem port 9 UDP na 192.168.1.254
-v StartUP se vpisal komande: /usr/sbin/ip neigh change 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br0 in /usr/sbin/ip neigh add 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br0

Sedaj stvar deluje...končno.
LP vsem in hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP+ArchLinux]zajem podatkov o mreznih vmesnikih

Oddelek: Programiranje
61647 (1431) KernelPanic
»

Kako v linuxu naštimat dva IP naslova na eni mrežni karticikartici?

Oddelek: Operacijski sistemi
71222 (1131) Bakunin
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
121519 (1298) bajker
»

ebtables+linux+brctl+siol-tv

Oddelek: Omrežja in internet
122307 (2159) korenje_ver2
»

mac spoofing

Oddelek: Pomoč in nasveti
161598 (1334) Suhy

Več podobnih tem