» »

Posodobitev računalnika

Posodobitev računalnika

igiwarcraft ::

Lep pozdrav!

Ker se raje obrnem na domače strokovnjake sem se obrnil kar na slovenski forum in tale je bil prvi, ki mi je padel na pamet.

Zadeva:

Moj računalnik je star dobri dve leti in zob časa se pozna tudi na njem. Problem je v tem, da ne zadosti mojih potreb v igri World of Warcraft, tako kot bi si želel. Želel bi si vsaj 30 FPS (sličic na sekundo), trenutno pa jih dosegam okoli sedemnajst ali manj. Res je, da poleg igre poganjam še Ventrilo, v igri sami pa uporabljam tudi nekaj dodatkov za boljši nadzor (AddOn-ov, za tiste, ki se morda spoznate).

Moj računalnik trenutno vsebuje:

Plošča: AMD ECS NForce4M-A .AM2
CPU: AMD Athlon64 3500+ .AM2
Graf. kartica: ATI Radeon x1600pro, PCI-E, 512MB DDR2
Ram: 2x DDR2 ram: 512MB, ki tečeta na 667MHZ
2x DDR2 RAM: 2GB, ki tečeta na 800 MHZ

Računalnik pravi:

AMD Athlon(tm) Processor 3500+
2.21 GHz, 3,00GB of RAM

Poganjam operacijski sistem Windows XP pro, service pack 3.

Kaj se mi splača zamenjat, če se mi splača zamenjat, koliko odšteti, kje naj kupujem. To so stvari, ki me zanimajo. Hvala za vaše odgovore.

-igi

jan01 ::

Za prvo kupi novo grafično. HD4770 (99€ funtech)

dzinks63 ::

Npr.:
1 X AMD ATHLON X2 5050e 2.6GHz AM2 BOX €62,01
1 X VGA GIGABYTE ATI 4770 HD (GV-R477D5-512H-B) €105,10
ali
1 X AMD ATHLON 64 X2 6000+ 3GHz AM2 DUAL CORE €65,20
Nakupi.net, Skupaj:cca170€

Pa še kot vidim, vrzi ven tista 2x512 667MHz ddr2 rama, ker sta za samo zgubo v compu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

st0jko ::

kot prvo namesti 64bit windows, da boš lahko uporabljal vseh 5GB rama in ne samo 3(v tem sicer ni problem glede fps-jev)

Glede fps-jev potrebuješ v glavnem grafično. povej koliko € si pripravljen odšteti, pa ti bomo svetovali.
keks?

igiwarcraft ::

Super! Opcija se mi dozdeva všečna. Kako pa vem, da bo moj napajalnik podpiral slednje, pa tudi to, ali je frekvenca procesorja pravilna?

igiwarcraft ::

kot prvo namesti 64bit windows, da boš lahko uporabljal vseh 5GB rama in ne samo 3(v tem sicer ni problem glede fps-jev)

Glede fps-jev potrebuješ v glavnem grafično. povej koliko € si pripravljen odšteti, pa ti bomo svetovali.


Trenutno imam samo 3GB RAMA, tako, da nimam potrebe po 64 bitnem oknovju (ali pač?). Pač nekako cena niti ne igra vloge, jest samo nebi delal nekega hudega overkilla. Nekaj solidnega, kar bo držalo še nekaj časa, tako, da lahko igram World of Warcraft na nekem solidnem številu FPSjev (30-60 nekje). Menim, da dosti več kot 150-200€ max ne potrebujem odštet za tovrstno nadgradnjo, ne vem pa zagotovo. Vsekakor bom zelo hvaležen vaših nasvetov.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Npr.:
1 X AMD ATHLON X2 5050e 2.6GHz AM2 BOX €62,01
1 X VGA GIGABYTE ATI 4770 HD (GV-R477D5-512H-B) €105,10
ali
1 X AMD ATHLON 64 X2 6000+ 3GHz AM2 DUAL CORE €65,20
Nakupi.net, Skupaj:cca170€

Pa še kot vidim, vrzi ven tista 2x512 667MHz ddr2 rama, ker sta za samo zgubo v compu.

Jaz bi vzel amd athlon 6000+ 3GHz, hd4770 grafično.
In ja tista 2x512MB rama vzami ven.

pa en 550W napajalnik, ker predvidevam da imaš za zdaj preslabega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

st0jko ::

2x 512mb + 2x 2GB je za mene 5GB rama. Sicer je res preveč in toliko ne potrebuješ za wow, ampak če že imaš v sistemu je brezveze če je neuporabljeno.

Kot prvo ti priporočam da kupiš tisto grafično ki je jan01 predlagal. Potem probaj kako dela in če nebo dovolj fps-jev, nabaviš še procesor(čeprav mislim da nebo potrebno).

Lp.
keks?

igiwarcraft ::

Super!

Ja, posipljem se s pepelom. 2x 1gb rama (=2gb rama). Malo sem se prehitel z mislimi.

Torej, bom najprej ubavil grafično. Pa morem kej posebnga se zravn nabavt (ksni ventilatorji, pretvorniki..?) in ali morem kej posebnga vedt o priklopu al se prklop tko kot RAMe, ki jih samo lepo notri zatlačiš?

JerryP ::

Če že imaš 32bitno verzijo winsov ostani pri tem, saj nadgradnja v tvojem primeru ni smotrna. Tudi glede ostalih zadev nisem tako prepričan, da so potrebne nadgradnje, vsaj za to igro ne. Po hitrem guglanju bi reku, da bi tvoja grafična morala zadostovati za ločljivost do 1600x1200 pri max nastavitvah, kar je razvidno iz tu. Sicer je v testu model xt vendar bi moral pro model pasti med to in 6600gt. Pomnilnika imaš vrh glave, najbolj pa te bremza procesor, kar je razvidno iz tu, ne toliko večjedrnost temveč frekvenca. Poglej si modela 4000+ in FX-57, no tvoj je nekaj 10% slabši od 4000+, medtem ko je dvojedrni fx-60 še za nekaj hitrejši od naštetih.

Če si kaj eksperimentne duše, bi ti jaz rekel, da se malo podučiš o navijanju in iz obstoječe konfiguracije poizkušaš izvlečti neko varno/stabilno hitrost, ki ti bo zadostovala za to igro, ter posledično tudi nekaj prišparaš:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

JerryP ::

Če pa si že odločen, da zamenjaš grafično, pa odinštaliraj stare gonilnike, odstraniš staro grafično, daš notri novo, če je potreben priklop dodatnega napajanja storiš to, potem pa v windowsih posnameš najnovejše gonilnike in to bi moralo biti to:D

BALAST ::

Kar tebe bremza pri slabih FPS je preslaba GRAFIČNA. Ni ti treba kaj drugega kot kakšno Nvidia 8800GT ali najnovejšo ATI HD4770. (obe podpirata DX10)

V potrditev ti lahko povem da sem imel taisti procesor AMD 3500+ in Nvidio 7900gt (ki je v DirectX9 hitrejša od obeh prej omenjenih) pa je WOW deloval
na resoluciji 1280x1024 brez problemov nad 35fps, tudi ko je bilo ogromno populacije na ekranu. Tudi ostale igre izpred dveh let so delovale odlično.
WOW ima sicer podporo dvojedrnem procesiranju, a po mojem mnenju nadgrajevanje procesorja na tem podnožju stran vržen denar, saj je AM2 podnožje že 2x
povozil čas (AM2+, AM3).

Pa Win Xp ima samo podporo DX9, naj te prodajalci ne zavedejo.

Tako da 100€ investicija v grafično, bo še najboljša rešitev,če pa želiš celotno nadgradnjo, pa raje razmišljaj o prodaji
sedanjih komponent za recimo 120€. In nakupu Intel C2D E5200+plošča +Grafična te pride 230€ .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

TehDucky ::

Ram: 2x DDR2 ram: 512MB, ki tečeta na 667MHZ
2x DDR2 RAM: 2GB, ki tečeta na 800 MHZ

Ne vidim, da bi imel v računalu DDR1... prej DDR2, pa tudi če bi bil DDR1, kako maš lahko take frekvence ?

Če si slučajno v mislih imel prenovitev računala, potem je E5200+P5Q-L PRO oz. matična nekaj v tem smislu in Hd4770, res nekaj najboljšega za WoW.
Lahko zamenjaš seveda matično za kako P5Q SE, ki je nekaj € dražja pa ima že chipset P45, P5Q-L PRO ima P43.

Lp

x45 ::

x2 cpu je precej ugodnje in enostavneje ker ti plošča ostane.

Najprej grafa 4770 , potem pa kak varčen x2 amd z 45 TDP jem.

igiwarcraft ::

Če že imaš 32bitno verzijo winsov ostani pri tem, saj nadgradnja v tvojem primeru ni smotrna. Tudi glede ostalih zadev nisem tako prepričan, da so potrebne nadgradnje, vsaj za to igro ne. Po hitrem guglanju bi reku, da bi tvoja grafična morala zadostovati za ločljivost do 1600x1200 pri max nastavitvah, kar je razvidno iz tu. Sicer je v testu model xt vendar bi moral pro model pasti med to in 6600gt. Pomnilnika imaš vrh glave, najbolj pa te bremza procesor, kar je razvidno iz tu, ne toliko večjedrnost temveč frekvenca. Poglej si modela 4000+ in FX-57, no tvoj je nekaj 10% slabši od 4000+, medtem ko je dvojedrni fx-60 še za nekaj hitrejši od naštetih.

Če si kaj eksperimentne duše, bi ti jaz rekel, da se malo podučiš o navijanju in iz obstoječe konfiguracije poizkušaš izvlečti neko varno/stabilno hitrost, ki ti bo zadostovala za to igro, ter posledično tudi nekaj prišparaš:)


Zelo sem ti (in tudi vsem ostalim) hvaležen za velikodušne odgovore. Menim, da bom najprej poskusil malo oveclockanje, ker sem si to že nekaj časa želel. Imaš morda kakšen dober vodič za tovrstno zabavo, ali se spustim v guglanje po angleških gajdih?

Vkolikor mi slednja opcija ne bo prinesla željenih rezultatov bom pomojem posegel po grafični kartici in videl kako se obnese.

Trenutno wow igram na slednjih nastavitvah:

SET locale "enGB"
SET coresDetected "1"
SET hwDetect "0"
SET gxResolution "1280x1024"
SET gxRefresh "60"
SET gxVSync "0"
SET gxMultisampleQuality "0.000000"
SET gxFixLag "0"
SET videoOptionsVersion "1"
SET textureFilteringMode "0"
SET checkAddonVersion "0"
SET Gamma "1.000000"
SET readTOS "1"
SET readEULA "1"
SET readTerminationWithoutNotice "1"
SET VoiceActivationSensitivity "0.39999997615814"
SET Sound_OutputDriverName "Logitech USB Headset"
SET ChatMusicVolume "0.29999998211861"
SET ChatSoundVolume "0.39999997615814"
SET ChatAmbienceVolume "0.29999998211861"
SET Sound_MusicVolume "0.10000000149012"
SET Sound_AmbienceVolume "0.20000000298023"
SET farclip "177"
SET particleDensity "0.10000000149012"
SET baseMip "1"
SET environmentDetail "0.5"
SET weatherDensity "0"
SET ffxGlow "0"
SET ffxDeath "0"
SET realmName "Jaedenar"
SET gameTip "29"
SET uiScale "0.63999998569489"
SET useUiScale "1"
SET Sound_OutputQuality "0"
SET Sound_EnableSoftwareHRTF "1"
SET Sound_VoiceChatInputDriverName "System Default"
SET Sound_VoiceChatOutputDriverName "System Default"
SET Sound_EnableAmbience "0"
SET Sound_EnableErrorSpeech "0"
SET Sound_EnableMusic "0"
SET Sound_MasterVolume "1"
SET Sound_SFXVolume "0.10000000149012"
SET Sound_EnableEmoteSounds "0"
SET Sound_EnablePetSounds "0"
SET Sound_OutputDriverIndex "1"
SET Sound_ZoneMusicNoDelay "1"
SET lastCharacterIndex "7"


... in načeloma nimam problemov, razen takrat kadar si jih resnično ne želim (med raidom), kajti FPS pade pod 20, vcasih celo pod 15 in s tem igra ni vec užitek.

EDIT:

Sem malo prebral o OCjanju :) Zdej sem šel v bios in spremenil slednje:
CPU frekvenco 200 --> 205
Warning Temperature None --> 65C
Shutdown Temperature None -->70C

Zdej me zanima, kako testiram stabilnost :)

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

SuperPI, Cinebench ? Drugače pa ja kar postopoma navijat.

Mitja358 ::

SuperPI, Cinebench ? Drugače pa ja kar postopoma navijat.

LOL. Niti en program od teh dveh ni za stabilnost. Testiraj s prime95, orthos, everest system stability test, ..

igiwarcraft ::

Super.
Pognal sm Orthos in gre lepo. Zanima me, ali je za vsak korak treb testirat minimalno 4 ure?

Edit: Pravkar sem med poganjanjem testa opazil, da je frekvenca iz 2255 MHz padla na 2254 MHz. Je to normalno?

Zgodovina sprememb…

JerryP ::

Živjo kot sem že rekel glede navijanja, da to počni postopoma. Za navijanje je najbolš da poiščeš kak vodič glede tvoje matične plošče in procesorja.

Kot namig ti dam, da poguglaš za kj v smislu Nforce 4 AM2 overclocking, pol bol specifično pač tvoj model plate in procesorja.

To glede minimalnega padanja frekvence je normalno, če pa pride do večjega nihanja v frekvenci med delovanjem pa pomeni, da imaš vklopljen Cool N Quiet za hlajenje procesorja. To pa je vsaj med postopkov navijanja dobro imeti izklopljeno.

To je zaenkrat to, če se ti pa kj zalom pa kr vpraši8-)

Meizu ::

Vsi bi vi nekaj navijali... Kaj pa hlejenje? Kak hladilnik maš?

Edit: Za procesor to mislim, ne Gorenje, ki ga maš v kuhinji zraven šparherta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

st0jko ::

Z navijanjem ne boš niti približno dosegel želenega rezultata. Lepo nabavi grafično in uživaj v igri, preden uničiš procesor, če ne veš kaj delaš.
keks?

Meizu ::

Pomojem je to res potrata denarja. Za dober hladilnik, s katerim bi dosegel dober OC, bi moral odšteti preko 30€, medtem ko doložiš še 20€ pa maš dvojedrni procesor, ki ima dva jedra, s še višjo frekvenco kot pa sedanji 3500+

Res se ne splača, se strinjam.

Edit: Še posebej če maš Am2 plato sploh ne razmišljaj, ampak si ubodi en X2 6000+ na AM2 podnožju in je mir. Če te bo še kdaj mikalo, da naviješ to zverinico, pa lepo dobaviš še kak močnejši hladilnik (ob priliki, sam dvomim, da ga bo sploh potreba navijat), ter ga naviješ na kakšnih 3.2ghz in je mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

TehDucky ::

SuperPI, Cinebench ? Drugače pa ja kar postopoma navijat.

LOL. Niti en program od teh dveh ni za stabilnost. Testiraj s prime95, orthos, everest system stability test, ..



Opa sorry, nisem dobro prebral :) Napisal je stestirat, pa zgleda nisem prebral do konca še stabilnost. Se posipam s pepelom. Bom za drugič vedel^^

JerryP ::

Pomojem je to res potrata denarja. Za dober hladilnik, s katerim bi dosegel dober OC, bi moral odšteti preko 30€, medtem ko doložiš še 20€ pa maš dvojedrni procesor, ki ima dva jedra, s še višjo frekvenco kot pa sedanji 3500+

Res se ne splača, se strinjam.

Edit: Še posebej če maš Am2 plato sploh ne razmišljaj, ampak si ubodi en X2 6000+ na AM2 podnožju in je mir. Če te bo še kdaj mikalo, da naviješ to zverinico, pa lepo dobaviš še kak močnejši hladilnik (ob priliki, sam dvomim, da ga bo sploh potreba navijat), ter ga naviješ na kakšnih 3.2ghz in je mir.


Že s privzetim hladilnikom se da dobit spodobne rezultate, če je ohišje kolikor toliko prevetreno. Če nisi podučen v takih zadevah so zato takšni forumi, da si izmenjamo mnenja in za situacijo predlagamo različne rešitve.

Zakaj nebi poizkusil izboljšati delovanje že obstoječega sistema in če pride do zadovoljivih rezultatov s tem prihranil nekaj denarja in tudi pridobil neko novo izkušnjo. To počne večina uporabnikov tu. Nadgradi lahko še zmeraj kasneje.

Bi pa moral pač že prej povedati, da je možnost da se kaj poškoduje. Kar verjetno napišejo v vsakem vodiču in da si sam odgovoren za posledice.

Iz mojih izkušenj tekom let je najhuje kar se mi je zgodilo to, da sem moral nanovo posneti operacijski sistem zaradi izbrisa boot datoteke.

Glede dvojedernega athlona sem mu pa že podal en test v katerem je razvidno kako bi taka nadgradnja vplivala na njegovo igro.

Meizu ::


Če nisi podučen v takih zadevah so zato takšni forumi...


Če si s tem mislil mene... Ja, sem še preveč podučen o teh stvareh, tko da brez panike.

Če si mislil nasploh, potem ja.

Ampak.

170€, za takšen poskok je OGROMNO. AM2 proci bojo počasi šli sam še gor, ker se počasi tastar Am2 poslavlja. Am2+ proce pa dvomim da njegova plata sploh podpira. Torej zakaj ne posodobi vsega skupaj zdaj, ko je vse skupaj tako smešno poceni in si zagotovi užitkov ob igranju ne samo WOW ampak še kopico novih iger, ki jih prej ni mogel igrati...

Pomojem boljše da sedaj da teh 170€ in dobi soliden gaming sistem še za kakšni dve leti, mogoče manj, kot pa da čez leto dni iz obupa kupi novega. Strošek je večji v slednjem primeru...

Mislim, sej odločitev je njegova, denar je njegov. Sam če recimo še proda stare komponente, potem si lahko zbije ceno celo blizu 100€. TU pa nimaš več kaj za razmišljat.

clix ::

Se strinjam z Meizujem. AM2 proci so še poceni, z navijanjem pa res ne bo pridobil praktično ničesar. 70€ za athlona 6000x2 in pa 100€ za radeona 4770 in je za nekaj časa na konju.

JerryP ::


Če nisi podučen v takih zadevah so zato takšni forumi...


Če si s tem mislil mene... Ja, sem še preveč podučen o teh stvareh, tko da brez panike.

Če si mislil nasploh, potem ja.

Ampak.

170€, za takšen poskok je OGROMNO. AM2 proci bojo počasi šli sam še gor, ker se počasi tastar Am2 poslavlja. Am2+ proce pa dvomim da njegova plata sploh podpira. Torej zakaj ne posodobi vsega skupaj zdaj, ko je vse skupaj tako smešno poceni in si zagotovi užitkov ob igranju ne samo WOW ampak še kopico novih iger, ki jih prej ni mogel igrati...

Pomojem boljše da sedaj da teh 170€ in dobi soliden gaming sistem še za kakšni dve leti, mogoče manj, kot pa da čez leto dni iz obupa kupi novega. Strošek je večji v slednjem primeru...

Mislim, sej odločitev je njegova, denar je njegov. Sam če recimo še proda stare komponente, potem si lahko zbije ceno celo blizu 100€. TU pa nimaš več kaj za razmišljat.


Mišljeno je bilo na splošno oziroma sem se napačno izrazil. Zate je že iz tvojega podpisa razvidno, da rad živiš na robu :D

Glede na njegov prvi post sem razbral, da je z računalnikom zadovoljen, ter da ga muči samo zmogljivost v wow. Nič ni omenil, da igra druge igre ali pa da mu kje drugje ne zadostuje.

Prodaja starih komponent je pa "whisfull thinking", saj nihče ne bo kupil enojedernega procesorja, tudi grafično se nebi splačalo prodati saj bi zanjo dobil premalo. Če pa bi že hotel prodati celoten sistem pa mi verjemi, da bi se vleklo po bolhi več mesecev. Govorim iz izkušnje, ki sem jo imel s podobnim sistemom, ki sem ga prodajal. Plus nekateri ljudje se s tem neradi ukvarjajo.

Glede nadgradnje bi res največ pridobil samo s posodobitvijo procesorja skupaj z grafično kartico. Same grafične kartice boljše od 8600gt/7900gt/x1950 jaz skupaj s takim procesorjem nebi daju. Razen če bi bil to prehod, da kasneje nadgradi procesor oziroma kar celoten sistem.

Kot primer procesorskega ozkega grla lahko povem, da sem iz firbca testiral 9800gt na sekundarnem athlonu 64 3000@2250mhz z 2gb rama, ter sem v primerjavi z glavnim sistemom, ki ima core 2 @ 3500mhz in 4gb rama v Team fortress 2, ki je zelo procesorsko odvisen dobil popolnoma neigralne rezultate. Ločljivost je bila 1280x1024 nastavitve so bile najvišje možne.

Na sistemu z athlonom mi je delovalo na 30-40 fps in se je zatikalo, na core 2 pa sem pri istih nastavitvah imel po 3x več. Tudi z nižanjem nastavitev se stanje na athlonu ni izboljšalo. Zadeva je z 4x hitrejšo grafično od 7600gt, ki jo imam drugače v sistemu delovala samo nekaj odstotkov hitreje. Kar sem napram 7600gt lahko izboljšal je bilo mehčanje robov in filtriranje tekstur, vendar za kako hitro akcijo ni bilo igralno.

Na koncu se bo sam odločil, kaj mu najbolj ustreza in koliko je pripravljen vložiti v sistem za igranje iger8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

igiwarcraft ::

Mnja, novih iger že nekaj časa ne spreobavam, morda bom poskusil Guild Wars 2, drugače pa igram samo WoW in CoD2 (170FPS). Fino bi bilo, če bi imel v Codu 250 fps, na wowu pa tam okoli 30 v 25 man raidu z vsemi addoni in zgoraj navedenimi podatki, za kaj več pa ne sprašujem :) Upam, da je to možno doseči s trenutnim compom, ampak slabo kaže :) Najbrš sm ravno na meji in bi to dosegel z nakupom nove komponente, za katero sem se zanimal. Predlagali ste mi HD4770, kar bo najverjetneje tudi moja končna odločitev, vkolikor z OCjem ne bom dosegel željenih rezulatov. Vsekakor z OC ne mislim iti do roba, saj me vse skupaj lahko stane več, kot da bi samo kupil novo grafično :)

Anyways... Včeraj sem FSB rahlo zvišal in rezultat je bil sledeč:

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 1791 Time: 15
CPU: 2420MHz FSB: 220MHz [220MHz x 11.0 est.]
5.5.2009 21:32
Launching 1 thread...
Using CPU #0
Beginning a continuous self-test to check your computer.
Press Stop to end this test.
Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.
Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.
Test 3, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19374367 using 1024K FFT length.
Test 4, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19174369 using 1024K FFT length.
Self-test 1024K passed!
Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.
Test 2, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M163839 using 8K FFT length.
Test 3, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M159745 using 8K FFT length.
Test 4, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M157695 using 8K FFT length.
Test 5, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M155649 using 8K FFT length.
Self-test 8K passed!
Test 1, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M212991 using 10K FFT length.
Test 2, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M210415 using 10K FFT length.
Test 3, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M208897 using 10K FFT length.
Test 4, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M204799 using 10K FFT length.
Test 5, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M200705 using 10K FFT length.
Self-test 10K passed!
Test 1, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M17432577 using 896K FFT length.
Test 2, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M17432575 using 896K FFT length.
Test 3, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M17115073 using 896K FFT length.
Test 4, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M16815071 using 896K FFT length.
Self-test 896K passed!
Test 1, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14942209 using 768K FFT length.
Test 2, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14942207 using 768K FFT length.
Test 3, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14155777 using 768K FFT length.
Test 4, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14155775 using 768K FFT length.
Test 5, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M13969343 using 768K FFT length.
Self-test 768K passed!
Test 1, 460000 Lucas-Lehmer iterations of M250519 using 12K FFT length.
Test 2, 460000 Lucas-Lehmer iterations of M245759 using 12K FFT length.
Test 3, 460000 Lucas-Lehmer iterations of M245281 using 12K FFT length.
Test 4, 460000 Lucas-Lehmer iterations of M243713 using 12K FFT length.
Test 5, 460000 Lucas-Lehmer iterations of M235519 using 12K FFT length.
Self-test 12K passed!
Test 1, 380000 Lucas-Lehmer iterations of M291913 using 14K FFT length.
Test 2, 380000 Lucas-Lehmer iterations of M286719 using 14K FFT length.
Test 3, 380000 Lucas-Lehmer iterations of M282625 using 14K FFT length.
Test 4, 380000 Lucas-Lehmer iterations of M280335 using 14K FFT length.
Test 5, 380000 Lucas-Lehmer iterations of M278527 using 14K FFT length.
Self-test 14K passed!
Test 1, 6500 Lucas-Lehmer iterations of M12451841 using 640K FFT length.
Test 2, 6500 Lucas-Lehmer iterations of M12451839 using 640K FFT length.
Test 3, 6500 Lucas-Lehmer iterations of M12196481 using 640K FFT length.
Test 4, 6500 Lucas-Lehmer iterations of M11796481 using 640K FFT length.
Test 5, 6500 Lucas-Lehmer iterations of M11796479 using 640K FFT length.
Self-test 640K passed!
Test 1, 7800 Lucas-Lehmer iterations of M9961473 using 512K FFT length.
Test 2, 7800 Lucas-Lehmer iterations of M9961471 using 512K FFT length.
Test 3, 7800 Lucas-Lehmer iterations of M9837183 using 512K FFT length.
Test 4, 7800 Lucas-Lehmer iterations of M9737185 using 512K FFT length.
Test 5, 7800 Lucas-Lehmer iterations of M9537183 using 512K FFT length.
Self-test 512K passed!
Test 1, 340000 Lucas-Lehmer iterations of M339487 using 16K FFT length.
Test 2, 340000 Lucas-Lehmer iterations of M335393 using 16K FFT length.
Test 3, 340000 Lucas-Lehmer iterations of M331681 using 16K FFT length.
Test 4, 340000 Lucas-Lehmer iterations of M329727 using 16K FFT length.
Test 5, 340000 Lucas-Lehmer iterations of M327681 using 16K FFT length.
Self-test 16K passed!
Test 1, 270000 Lucas-Lehmer iterations of M420217 using 20K FFT length.
Test 2, 270000 Lucas-Lehmer iterations of M409601 using 20K FFT length.
Test 3, 270000 Lucas-Lehmer iterations of M401407 using 20K FFT length.
Test 4, 270000 Lucas-Lehmer iterations of M393217 using 20K FFT length.
Test 5, 270000 Lucas-Lehmer iterations of M392119 using 20K FFT length.
Self-test 20K passed!
Test 1, 9000 Lucas-Lehmer iterations of M8716289 using 448K FFT length.
Test 2, 9000 Lucas-Lehmer iterations of M8716287 using 448K FFT length.
Test 3, 9000 Lucas-Lehmer iterations of M8516289 using 448K FFT length.
Test 4, 9000 Lucas-Lehmer iterations of M8316287 using 448K FFT length.
Test 5, 9000 Lucas-Lehmer iterations of M8257537 using 448K FFT length.
Self-test 448K passed!
Test 1, 11000 Lucas-Lehmer iterations of M7471105 using 384K FFT length.
Test 2, 11000 Lucas-Lehmer iterations of M7471103 using 384K FFT length.
Test 3, 11000 Lucas-Lehmer iterations of M7377889 using 384K FFT length.
Test 4, 11000 Lucas-Lehmer iterations of M7277887 using 384K FFT length.
Test 5, 11000 Lucas-Lehmer iterations of M7077889 using 384K FFT length.
Self-test 384K passed!
Test 1, 210000 Lucas-Lehmer iterations of M501041 using 24K FFT length.
Test 2, 210000 Lucas-Lehmer iterations of M496943 using 24K FFT length.
Test 3, 210000 Lucas-Lehmer iterations of M487423 using 24K FFT length.
Test 4, 210000 Lucas-Lehmer iterations of M471041 using 24K FFT length.
Test 5, 210000 Lucas-Lehmer iterations of M466943 using 24K FFT length.
Self-test 24K passed!
Test 1, 180000 Lucas-Lehmer iterations of M580673 using 28K FFT length.
Test 2, 180000 Lucas-Lehmer iterations of M573441 using 28K FFT length.
Test 3, 180000 Lucas-Lehmer iterations of M565247 using 28K FFT length.
Test 4, 180000 Lucas-Lehmer iterations of M557057 using 28K FFT length.
Test 5, 180000 Lucas-Lehmer iterations of M544767 using 28K FFT length.
Self-test 28K passed!
Test 1, 13000 Lucas-Lehmer iterations of M6225921 using 320K FFT length.
Test 2, 13000 Lucas-Lehmer iterations of M6225919 using 320K FFT length.
Test 3, 13000 Lucas-Lehmer iterations of M6198241 using 320K FFT length.
Test 4, 13000 Lucas-Lehmer iterations of M6098239 using 320K FFT length.
Test 5, 13000 Lucas-Lehmer iterations of M5898241 using 320K FFT length.
Self-test 320K passed!
Test 1, 17000 Lucas-Lehmer iterations of M5120737 using 256K FFT length.
Test 2, 17000 Lucas-Lehmer iterations of M5030735 using 256K FFT length.
Test 3, 17000 Lucas-Lehmer iterations of M4980737 using 256K FFT length.
Test 4, 17000 Lucas-Lehmer iterations of M4980735 using 256K FFT length.
Test 5, 17000 Lucas-Lehmer iterations of M4888593 using 256K FFT length.
Self-test 256K passed!
Test 1, 160000 Lucas-Lehmer iterations of M662593 using 32K FFT length.
Test 2, 160000 Lucas-Lehmer iterations of M659457 using 32K FFT length.
Test 3, 160000 Lucas-Lehmer iterations of M655359 using 32K FFT length.
Test 4, 160000 Lucas-Lehmer iterations of M644399 using 32K FFT length.
Test 5, 160000 Lucas-Lehmer iterations of M638977 using 32K FFT length.
Self-test 32K passed!
Test 1, 120000 Lucas-Lehmer iterations of M827279 using 40K FFT length.
Test 2, 120000 Lucas-Lehmer iterations of M819199 using 40K FFT length.
Test 3, 120000 Lucas-Lehmer iterations of M802817 using 40K FFT length.
Test 4, 120000 Lucas-Lehmer iterations of M795473 using 40K FFT length.
Test 5, 120000 Lucas-Lehmer iterations of M786431 using 40K FFT length.
Self-test 40K passed!
Test 1, 19000 Lucas-Lehmer iterations of M4501145 using 224K FFT length.
Test 2, 19000 Lucas-Lehmer iterations of M4458143 using 224K FFT length.
Test 3, 19000 Lucas-Lehmer iterations of M4358145 using 224K FFT length.
Test 4, 19000 Lucas-Lehmer iterations of M4358143 using 224K FFT length.
Test 5, 19000 Lucas-Lehmer iterations of M4298769 using 224K FFT length.
Self-test 224K passed!
Test 1, 22000 Lucas-Lehmer iterations of M3835553 using 192K FFT length.
Test 2, 22000 Lucas-Lehmer iterations of M3785551 using 192K FFT length.
Test 3, 22000 Lucas-Lehmer iterations of M3735553 using 192K FFT length.
Test 4, 22000 Lucas-Lehmer iterations of M3735551 using 192K FFT length.
Test 5, 22000 Lucas-Lehmer iterations of M3688945 using 192K FFT length.
Self-test 192K passed!
Test 1, 100000 Lucas-Lehmer iterations of M983041 using 48K FFT length.
Test 2, 100000 Lucas-Lehmer iterations of M974849 using 48K FFT length.
Test 3, 100000 Lucas-Lehmer iterations of M942079 using 48K FFT length.
Test 4, 100000 Lucas-Lehmer iterations of M933889 using 48K FFT length.
Test 5, 100000 Lucas-Lehmer iterations of M917503 using 48K FFT length.
Self-test 48K passed!
Test 1, 84000 Lucas-Lehmer iterations of M1150221 using 56K FFT length.
Test 2, 84000 Lucas-Lehmer iterations of M1144221 using 56K FFT length.
Test 3, 84000 Lucas-Lehmer iterations of M1122001 using 56K FFT length.
Test 4, 84000 Lucas-Lehmer iterations of M1108511 using 56K FFT length.
Test 5, 84000 Lucas-Lehmer iterations of M1100881 using 56K FFT length.
Self-test 56K passed!
Test 1, 27000 Lucas-Lehmer iterations of M3242961 using 160K FFT length.
Test 2, 27000 Lucas-Lehmer iterations of M3172959 using 160K FFT length.
Test 3, 27000 Lucas-Lehmer iterations of M3112961 using 160K FFT length.
Test 4, 27000 Lucas-Lehmer iterations of M3112959 using 160K FFT length.
Test 5, 27000 Lucas-Lehmer iterations of M2949121 using 160K FFT length.
Self-test 160K passed!
Test 1, 34000 Lucas-Lehmer iterations of M2605473 using 128K FFT length.
Test 2, 34000 Lucas-Lehmer iterations of M2584313 using 128K FFT length.
Torture Test ran 6 hours, 46 minutes 27 seconds - 0 errors, 0 warnings.
Execution halted.

xnnx ::

jaz sem si mal za foro sestavil še en komp iz dveh starejših računalnikom
proc AMD Athlon 3000+1.8Ghz sm se mal za hec probal overclock množilnik ma 9x
sm zvišal fsb na :255
in sem končno frekvenco dobil 2295 Mhz

grafa geforce 6600 128 Mb rama
2x 512 Mb rama

tvojega bi na lahko spravil na 2700Mhz ker ima večji množilnik x11
fsb nastavi med 235 in 245 za piko zvišaš voltažo ram-a in procesorja in si pri 2700Mhz dejansko skori da nimaš kaj skuriti razen če si veeeeelliki noooooob, potem pa še grafično malo naviješ in že se bo poznalo

igiwarcraft ::

Lepo. Maybe veš kje bi voltažo nastavil, ker ne najdem pod "power" tabom?

xnnx ::

tam kamor štimaš fsb najverjetneje imaš spodaj še voltažo procesorja tam ti piše normal jaz imam stock voltažo 1.400V (1.4V) daš na 1.450V pa je

igiwarcraft ::

Ty, bom probal dans.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
51288 (1180) shark_nm
»

Obremenitev procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
241451 (1206) mesoreznica
»

Problemi pri stabilnosti E6400 @ 3.2GHz

Oddelek: Navijanje
261600 (1124) QLuka
»

Prime95

Oddelek: Programska oprema
91297 (1143) orlach
»

Prime95

Oddelek: Navijanje
151139 (909) bodom

Več podobnih tem