» »

pošiljanje gps podatkov na pc (wm)

pošiljanje gps podatkov na pc (wm)

e.r.c. ::

Pozdravljeni,

zanima me, če obstaja kak program, ki bi pošiljal podatke iz mobilnega telefona (Windows Mobile OS) na pc brezžično, preko wirelessa ali bluetootha.

zadeva in zamisel je taka:
imam 1:8 nitro monster truck in bi rad na računalniku real-time odčitaval podatke, torej osveževanje okoli 1Hz.
telefon bi skril in zaščitil pod šasijo avtomobila in povezal na gps, na PCju bi pa na terenu (brez internetne povezave) odčitaval trenutno hitrost, nadmorsko višino, maksimalno hitrost, povprečno hitrost, risal grafe(hitrosti, višine, ipd), ter odčitaval druge podobne podatke.

obstajajo kake take aplikacije za windows mobile in obdelavo gps podatkov za pc? v primeru da kaj takega ne obstaja, me pa zanimajo ideje in mogoče kaki linki s primeri kako bi kaj takega sprogramiral (c, c++, c#, java)?

ko smo ravno pri tem...koliko ima telefonski bluetooth povprečno dometa (Samsung i900 OMNIA)?

že v naprej najlepša hvala.


lp, erc

_Dejan_ ::

Najbolj enostavno se mi zdi da na telefon naložiš en GPS Tracker kateri preko UMTS-a pošilja podatke na oddaljen mysql strežnik, nato pa jih preko prenosnika gledaš v namenskem programu...
Opcija je tudi da narediš Ad-hoc povezavo in na prenosniku laufaš mysql strežnik, in se tako izogneš UMTS-u...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dlančnik za terenski zajem podatkov

Oddelek: Kaj kupiti
51002 (916) darkolord
»

Windows mobile telefoni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
877628 (6336) krneki0001
»

Internet na telefonu!

Oddelek: Omrežja in internet
82435 (2278) ABX
»

GPS programi za SE, Java torej :)

Oddelek: Mobilne tehnologije
62812 (2699) c00L3r

Več podobnih tem