» »

HD 4770 512 MB

HD 4770 512 MB

sword ::

Lep pozdrav!

Pred nakupom omenjene grafične kartice bi se rad pozanimal o njeni kompatibilnosti z obstoječo matično ploščo. Ta je Asusova P5W DH Deluxe. Poleg tega pa me še zanima, kako bi delovali 2 kartici s Crossfire.

Po branju manuala za matično sem izvedel še:

-Omenjena grafična kartica naj bi delovala na PCI-E 2.0 vodilu - matična plošča ima starejšo verzijo. Stvar še vedno deluje oz. kakšen je vpliv na performance?
- podpira Crossfire na dveh PCI- Express x16 slotih, vendar se pri uporabi Crossfire tehnologije hitrost spusti na x8 za vsako.
- Matična podpira Crossfire. Vendar Crossfire ni naveden pri vseh proizvajalcih grafičnih kartic (npr.http://www.elektronika.si/index.php/cPa..., tam kjer je, pa je naveden kot CrossFireX.

Dodatno je v navodilih poglavje namenjeno tej tehnologiji, kjer pa je nekaj čudnih zaznamkov:
- ATI Crossfire technology supports only Windows XP 32 bit (home or pro) with SP2 and Windows XP 64 bit Pro
- Max resolution of Radeon X850 CrossFire Edition is 1600×1200 at 65 MHz when you use DVI output

Any help :)?

jimyboy ::

Kupi in ne kompliciraj, grafična bo delala brez problema8-)

sword ::

No, to že verjamem. Bolj me skrbijo težave, če se mal "stegnem" pa kupim 2 in jih postavim v Crossfire.

JerryP ::

Če se že malo stegneš je boljši nakup ene boljše kot dveh slabših.

kuglvinkl ::

V tem primeru ne nujno. Smo že ugotovili, da je varčneje in ceneje, 4770 CF kot pa 4980. Če ti plata nese 2x 16 PCIe in imaš dost veliko ohišje. Pa če imaš manj kot 22" ne razmišljaj o zverinah.
Your focus determines your reallity

tilinho20 ::

Če se že malo stegneš je boljši nakup ene boljše kot dveh slabših.

Od kdaj že? CF4770 je povprečno boljši za 20% od 4890.

sword ::

Imam monitor 24" 1920×1200 ter TV kot sekundarni monitor pri 1360×768. Prav zaradi tiste novice in priporočilih dveh v CF se zanimam za to opcijo.

Me pa, kot že omenjeno, skrbi kompatibilnost z obstoječo ploščo.

M-XXXX ::

Ravno tako kompliciraš kot žiga...
975chipset ima odlično podporo CF tako da ne bo nobenega problema!

JerryP ::

Ja glede na to, da človek sprašuje če mu matična podpira eno 4770 grafično bi rekel, da bo imel več problemov z dvema kot pa da kupi eno boljšo. In boljša se ne nanaša na to, da je 4890 hitrejša od dveh 4770, temveč na to da je skoraj tako hitra, je manj problemov z konfiguracijo, gonilniki... Če pa mu slučajno ne bo zadostovala bi se teoretično lahko v prihodnje "stegnil" še za eno. Pa tud kasneje ob prodaji bo imel večji problem prodati dve kot pa eno.

M-XXXX ::

Škoda, da imaš skoraj v vseh točkah narobe...

In boljša se ne nanaša na to, da je 4890 hitrejša od dveh 4770, temveč na to da je skoraj tako hitra

Ubistvu so 4770CF kašnih 30-40% hitrejše od 4890.

je manj problemov z konfiguracijo, gonilniki...

Daš v PC, povežeš z mostičkom, ter inštaliraš gonilnik. Ravno toliko dela, kot z eno 4890, le da moraš dat notri 2 grafe, ter da moraš še mostiček gor porint:D

Pa tud kasneje ob prodaji bo imel večji problem prodati dve kot pa eno.

Spet velika zmota. Veliko lažje in za večji denar boš prodal dve budget grafe, kot eno top, da ne omenjam da so zdaj dve 4770 cenejše od ene 4890.

Dr_M ::

Ima kdo moznost testirat 4770 CF na P35 in X38/48 chipsetu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Ima kdo moznost testirat 4770 CF na P35 in X38/48 chipsetu?

Če ciljaš na razliko, oziroma limitiranost s strani NB ti povem da je skoraj ni.

Dr_M ::

Zanima me, koliko je razlika med 16/4 in 16/16.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Zanima me, koliko je razlika med 16/4 in 16/16.

Tudi mene zanima, kolikšna je izguba na performansah na P35 chipsetu,ker imajo samo 16/4 proti tanovim platam ki imajo 16/16 ?
To me zanima za dve 4770 grafi (CF način).

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

M-XXXX ::

Kot sem rekel, razlik skoraj ni!

Drugače, pa plate z 16x/16x so dokaj redke...

Brane2 ::

EDIT- Sorry, OT- pobrisal post.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr_M ::

Kakor vidim, X38/48 niti niso tako redke.
Sicer bi pa zadostovala P45 plata z 8/8.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Klemzz ::

Se prav da je bolš 4770CF kot pa eno 4890? Jst se odločam za zamenjavo 3870CF počas.

kuglvinkl ::

Ja, tko zaenkrat kaže.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

4770CF

Sami presodite. Sploh zanimiva je poraba :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JerryP ::

Glede performans je lepo tu stestirano na primeru dveh hd4850 na vseh pomembnejših čipsetih za lga775. Npr.

Crysis



Drugače pa ja za nas entuzijaste so razne crossfire in sli variante zanimive tako glede performans kot glede twekanja. Sam za povprečnega uporabnika, ki bi vsake toliko časa kaj odigrau brez da posodablja gonilnike nonstop bi reku da je ena kartica še zmeri manj problematična. Npr. pri atiju moraš zaenkrat, da v neki novi igri zalaufaš crossfire počakat do naslednje izdaje gonilnikov, kar je lahko tud do mesec.

Mislm, da moje razmišljanje ni tok napačno. Ali pač? Na koncu se tako vsak zase odloči kaj bo kupil.8-)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Dr_M ::

P35 16/4 ponekod prav zalostno zgleda.
Skoda, da 8/8 ne dela na vseh P35 chipsetih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sword ::

Če smem še enkrat prositi, bi kdo z malenkost več znanje/izkušnjami lahko preučil, če bi dve omenjeni kartici delovali v CF na omenjeni plošči?

JerryP ::

Smeš:D V prejšnjem testu, ki sm ga objavil poglej rezultate P35 chipseta, saj je zmogljivost dokaj podobna, mogoče malo boljša. Podoben test čipseta na tvoji matični 975x v primerjavi z p35 so naredili na tej strani, samo je malo starejša zadeva z hd2900.

RC14 ::

Ja, torej je kar očitna razlika v prid novim shipsetom 16/16 napram 16/4 pri P35 shipsetu.
glede na ta test bi sklepal, da se ne splača dajat dve grafi v CF način na P35 chipsetih ki imajo 16/4 način, ker ne dobiš to, kar dve grafiki dejansko lahko dajo iz sebe.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Dr_M ::

Mnja, torej mi ostane samo se GTX275 ali pa vrzem svojo DFIko v smeti. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Ja, vsaj Patrio rabiš :) 8X8.
Your focus determines your reallity

sword ::

Dobro. Zaenkrat bo ena dovolj, sedaj pa me zanima le razlika med različnimi proizvajalci. Elektronika ponuja različne modele - pri nekaterih piše, da je CF podprt, pri drugih to ni omenjeno. Katera se torej najbolj splača (tistih nekaj € razlike ni bistvenih)?

JerryP ::

Heh, ja za starejše čipsete je bolj smotrn nakup ene novejše/hitrejše. To sm se tud js poigravi z idejo neki časa nazaj, da bi užgau crossfire x1900 na p35. Pa sm raj 9800gt pol nabavu8-)

JerryP ::

Dobro. Zaenkrat bo ena dovolj, sedaj pa me zanima le razlika med različnimi proizvajalci. Elektronika ponuja različne modele - pri nekaterih piše, da je CF podprt, pri drugih to ni omenjeno. Katera se torej najbolj splača (tistih nekaj € razlike ni bistvenih)?

Najcenejšo, z največ garancije. Razlike med proizvajalci so minimalne, razen kakšnega boljšega hlajenja, kar pa mislm, da ne odtehta, če je dražja za nekaj deset evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika za najnovejše igre (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18712208 (6825) Mentalist
»

Katera grafična ?

Oddelek: Kaj kupiti
212007 (1243) Meizu
»

Poplava testov Radeon HD 4770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
578880 (5707) opeter
»

HD4890 in GTX275 je tukaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523378 (2437) Brane2
»

DFI pripravlja naslednika LANparty-a za Intel

Oddelek: Novice / Matične plošče
163618 (2501) R-S-LoVe

Več podobnih tem