» »

[java] GUI in izvajanje kode brez akcije

[java] GUI in izvajanje kode brez akcije

roli ::

Torej sem še bolj kot ne začetnik v javi in sem končno po parih mesecih prebiranja tutorialov na Sunovi strani prispel do zanimivega dela - grafičnih okolij. Osnove so mi nekako jasno razen večnitnosti. Ta je malenkost čudna zadeva. Ampak to nekako ni pomembno, za to bo še čas.

Torej za GUI nekako ni nekega pravega tutoriala ampak je bolj kot ne dokumentacija. Problem je, ker naprimer narediš nek GUI s pomočjo preljubega IDEja, ki ob pritisku na nek gumb nekaj naredi. problem tukaj pa je, ker imam neko kodo, ki se mora začeti izvajati ob pritisku na gumb ter ponavljati dokler neka spremenljivka ne pride do prave vrednosti. Problem je torej v ponavljanju. Problem je, ker se tista koda izvede samo ob pritisku na gumb. To mi nekako ni jasno.

Torej, če smo natančni imam swing timer, ki se normalno zažene ob pritisku na gumb. Problem je kako sedaj ta timer ustaviti brez, da bi moral še enkrat pritisnit na gumb.

Pa, če kdo pozna kak dober swing tutorial se ga nebi branil!
http://www.r00li.com
  • spremenil: roli ()

l0g1t3ch ::

Nekaj povezav, ki so mi poleg same dokumentacije zadostovale skoraj za vse

nekaj osnov v slovenščini
res super zadeva tukaj imaš vse
še nekaj dodatnega

Glede timerja gre pa nenako takole
Ti narediš timer in ga s klikom na gumb poženeš, še pred tem mu določiš nek interval recimo 1 sekundo in nanj pripneš poslušalca. Sedaj se bo vsako sekundo sprožil dogodek, ki ga ujameš z ustreznim poslušalcem in ga obravnavaš kakor želiš.

EDIT: popravu linke, kur*** slo-tech forum

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

roli ::

Hmm jaz ne vidim nobene povezave.

Sicer pa ravno tile "poslušalci" meni niso čisto jasni. Ravno zato bi rad nek GUI tutorial, ki to malo bolj "lepo" pojasni. ker tista dokumentacija na Sunovi spletni strani ni ravno za začetnika. Ti "poslušalci" naj bi torej bili neke metode, ki se izvedejo ob neki akciji?
http://www.r00li.com

l0g1t3ch ::

Sem ravno popravil zadeve, ker sm opazil da se nič ne vidi

V prvem linku, ki kaže na pdf maš v slovenščini lepo razloženo poslušalce in dogodke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

roli ::

Krasno! Izgleda ravno nekaj takega kar potrebujem. Tisti drugi link je pa tisti del, ki mi žre živce:D.
http://www.r00li.com

morbo ::

Poslušalci so le metode, ki jih GUI glavna zanka obvesti o nekih dogodkih ki so se zgodili, npr. pritisk neke tipke. Tj. da tebi ni potrebno spremljat čisto vseh možnih zadev, ampak le tiste ki tebe zanimajo, npr. premiki miške ali resize okna. Pri vseh (ok, najbrž večini) GUI knjižnicah je tako da moraš sistemu prijavit, katere metode bodo poklicane ko se bo nekaj zgodilo, da se potem v njih ustrezno odzoveš na dogodek.

V Javi je tako da je poslušalec interface z več sorodnimi metodami. Implementiraš pač le tiste metode ki te zanimajo, druge pustiš prazne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna soba

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
385476 (2052) SonoR
»

[C#] pixel scan z Thread

Oddelek: Programiranje
121076 (858) perooo25
»

[JAVA] Nujno potrebujem pomoč!

Oddelek: Programiranje
51324 (1118) Villain
»

[Java]Vprašanja

Oddelek: Programiranje
242039 (1507) Bela01
»

[NALOGA][Java] Težave pri pisanju slikarja

Oddelek: Programiranje
202161 (1803) l0g1t3ch

Več podobnih tem