» »

[JAVA] Nujno potrebujem pomoč!

[JAVA] Nujno potrebujem pomoč!

Villain ::

Obiskujem 4. letnik gimnazije in profesor nam je zadal naloge kateri nisem kos. Problem se pojavi, da mnogo stvari, ki se v programu pojavijo sploh nismo učili, zato sem poskušal najti kaj preko interneta vendar brez uspeha.

Izdelal sem GUI in sedaj se mi je zataknilo.

Kaj bi program moral delati:

-Imeti mora countdown!
-Ko uporabnik vpiše geslo in uporabniško ime ter pritisne gumb Začni! se countdown aktivira. Countdown naj bi se tudi pavziralo z še enim gumbom. Če lahko uporabim isti gumb, toliko boljše.
-Countdown bi moral biti povezan z gradnikom jProgressBar.
-Ko bi countdown potekel (XX minut) se avtomatično začne odštevat od XY minut. To pa rabi še vedno prikazovat na jProgressBar.
-Ob določenem času se izpišejo različna obvestila.

Ali bi mi kdo bil voljan pomagati, tako da lahko zvozim še zadnji letnik?

Fizikalko ::

Proti plačilu z veseljem.

Nuke_H2 ::

nalep sm gor kar si že rešu... k tkole ti pomoje noben ne bo rešu naloge.

kopernik ::

Poglej si SwingWorkerja, ki je namenjem takim zadevam (opravila v ozadju, pri tem pa je GUI normalno odziven). Uporaba je razmeroma preprosta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Villain ::

nalep sm gor kar si že rešu... k tkole ti pomoje noben ne bo rešu naloge.


Program sem delal v Netbeansu.
Slika programa z opisom kako naj bi delal: LINK
Kodo pa si lahko snamete TUKAJ


Načrt za program sem naredil nekoliko bolj preprost, zato ga bom napisal še enkrat.

S pritiskom na gumb Začni se čas začne odštevati, hkrati pa se ProgressBar polni. Ob določenem času izpiše neko obvestilo. Potreboval bi še en gumb, ki bo imel nalogo pavze. Zaželjeno je tudi, da se obvestila izpisujejo z dvema različnima barvama (rdeča, zelena) glede na to ali poteka odmor ali ne.

Kakršna koli pomoč je zaželjena. Sam sem kar nekaj ur iskal izvorno kodo kakšne štoparice preko interneta vendar je nisem znal vstaviti v svoj program ker sem res začetnik v javi.

Villain ::

Zdaj sem se hecal par ur in Timer sem uspešno ustvaril. A mogoče ve kdo kaj moram uporabiti da se mi izpiše čas na GUI?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rocna ura z odstevalnikom casa, sploh obstaja?

Oddelek: Loža
141032 (718) fosil
»

Countdown 1.2 jquery plugin

Oddelek: Izdelava spletišč
10645 (444) mitja999
»

C# Pomoč

Oddelek: Programiranje
131316 (1141) jizzer
»

[razvoj] klon windows commanderja za linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
1006354 (4393) napsy
»

Remote windows reset from LInux

Oddelek: Operacijski sistemi
141218 (1094) BigWhale

Več podobnih tem