» »

Ubutnu - dodatne tipke

Ubutnu - dodatne tipke

r5r ::

Nameščen imam najnovejši Ubuntu 9.04. Dodatne tipke na tipkovnici delujejo (zgoraj desno se pokaže črno območje), ampak ne dovolj odzivno. Kako je mogoče to pospešiti? Kateri program izpisuje to?
And it makes me wonder.

bluefish ::

zgoraj desno se pokaže črno območje
Kje zgoraj desno? Na reklamnem panoju zunaj bajte?

r5r ::

 Svetlost

Svetlost


Kaj tega nikoli še niste videli?
And it makes me wonder.

c0ck4m0u53 ::

Nisem popolnoma prepričan, če zadevo razumem pravilno. Ti pritisneš neko "specifično/ dodatno" tipko, sodeč po sliki, eno izmed tistih, ki uravnava neko lastnost zaslona. Odzivnost, spremembe vrednosti, te lastnosti, ki se odraža v tem črnem ekranu, pa je zelo slaba, oziroma zaostaja za pritiski na tipko, v večji meri od normalne.

Morda je težava povezana z gonilnikom grafične kartice (osveževanje zaslona). Napiši, katero grafično kartico uporabljaš ter kateri gonilnik.
Drugo, kar mi pade na pamet, xorg.conf ni sestavljen, da izkorišča možnosti tipkovnice (napiši proizvajalca, model) v celoti, morda manjka kaka vrstica pod InputDevice, da bodo dodatne tipke pridobile, vso potrebno funkcionalnost.

Zgodovina sprememb…

r5r ::

Večji problem mi predstavlja Fn-F5 za nadzor brezžičnih vmesnikov (801.11a/b/g in bluetooth). Ko hočem izklopiti pritisnem, vendar izpade tako čudno (se počasi kaj spremeni), da pritisnem še enkrat in ni efekta oziroma se mi vključi nazaj.

Prenosnik je Thinkpad, grafična kartica X3100, gonilnik za xorg pa intel. Sama datoteka xorg.conf je prazna.
And it makes me wonder.

c0ck4m0u53 ::

Kateri model Thinkpad?

r5r ::

X61
And it makes me wonder.

kriko1 ::

Hm, tukaj ima eden thinkpada (ibm - R serija) in deluje zelo odzivno - verjetno je odvisno od modela in koliko časa potrebuje za izklop vse te elektronike.
Recimo sem bil pri eni z visto ter novejšim lenovim prenosnikom - drugačna zgodba, pritisneš ter šele čez npr. 15 sek. se pojavi okno da so bili vsi brezžični vmesniki izklopljeni / vklopljeni.

r5r ::

Od 1 do 6 sekund, ni konstanten čas.
And it makes me wonder.

DeusVult ::

Sama datoteka xorg.conf je prazna.


:O

Če bi bilo to res, ti sploh nebi zagnalo X-a.

cat /etc/X11/xorg.conf
, pa prilimaj vsebino.

r5r ::

root@kiop:~# cat /etc/X11/xorg.conf
root@kiop:~#
And it makes me wonder.

PaX_MaN ::

c0ck4m0u53 ::

Od Xorg-server 1.5 naprej, zadeve delujejo s pomočjo hotplugginga preko hal. Xorg.conf tako ni več potreben oziroma nujen, ga pa lahko uporabniki seveda obdržijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux Synaptics touchpad driverji

Oddelek: Operacijski sistemi
121036 (913) preem
»

Ubuntu 8.10 desktop - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
252531 (1977) Gapi
»

Težave z resolucijo na Linux sistemu

Oddelek: Operacijski sistemi
161378 (1160) INVICTRA
»

Feisty Fawn je tukaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
537707 (5921) Matevžk
»

Ubuntu linux resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
91237 (1064) Zaspan

Več podobnih tem